Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Archeologia na UJ (Krakow), Temat kontynuowany od 2005 r.

janetka

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 67.504

post 12/09/2010, 22:30 Quote Post

Zapytam inaczej, na jakich poziomach zdawać maturę z angielskiego, historii i geografii, żeby się dostać? Mam taki plan żeby zdawać rozszerzenie tylko z historii. Jak myślisz, wystarczy? Jeśli nie to jeszcze zdecyduję się na rozszerzony angielski.

User is offline  PMMini Profile Post #31

Timez

Nowicjusz
Nr użytkownika: 81.174

post 31/01/2013, 16:44 Quote Post

Witam, bardzo mi zależy by się dowiedzieć, jakie przedmioty maturalne zdawać by dostać się na UJ na Archeologie. Temat o tym bardzo dawno tutaj był.. a teraz już 2013 rok i moze coś się po zmieniało. Teraz myśle by zdawać podstawy z Historii i Geografii, a najlepsze jest to że kończe technikum na profilu Informatyka. Bardzo proszę o pomoc i doradzenie! smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #32

Theodorus

Teodor
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny

post 31/01/2013, 20:09 Quote Post

Proszę następnym razem podawać więcej szczegółów w temacie, bo o pomoc to prosi wiele osób smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

Timez

Nowicjusz

post 1/02/2013, 9:36 Quote Post

ok, przepraszam, będe pamiętał. Jeszcze raz proszę o pomoc! W poniedziałek muszę już potwierdzić matury które chcemy pisać.

User is offline  PMMini Profile Post #34

Marthinus

VIII ranga
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog

post 1/02/2013, 12:29 Quote Post

https://www.erk.uj.edu.pl/studia/1809/1/s

Gdy ja się dostawałem trzeba było zdawać historię i geografię. Teraz jak widać jest nieco łatwiej.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

Timez

Nowicjusz

post 1/02/2013, 13:10 Quote Post

dzięki biggrin.gif no teraz dużo tu rozumiem, znalazłem też punktacje tych matur itp. Wielkie dziękuje.

Ten post był edytowany przez Timez: 1/02/2013, 13:13

User is offline  PMMini Profile Post #36

Marthinus

VIII ranga

Marcin

post 1/02/2013, 13:14 Quote Post

A nie sorki, jest jednak dokładnie tak samo, nie doczytałem do końca zasad rekrutacji. 2 przedmioty z grupy pierwszej - czyli najlepiej historia + geografia/filozofia/ historia sztuki no i oczywiście język obcy.
ps: proponowałbym zdawać przynajmniej historię na rozszerzeniu.

Ten post był edytowany przez Marthinus: 1/02/2013, 13:17

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

Timez

Nowicjusz

post 1/02/2013, 13:29 Quote Post

właśnie chyba jednak podstawową wezmę historie, a za to geografie rozszerzoną. Musze teraz w weekend się zdecydowaćsmile.gif. Jeszcze raz dziękuje

User is offline  PMMini Profile Post #38

Andronikos

VI ranga
Nr użytkownika: 67.214

post 1/02/2013, 22:04 Quote Post

QUOTE(Timez @ 1/02/2013, 14:29)
właśnie chyba jednak podstawową wezmę historie, a za to geografie rozszerzoną. Musze teraz w weekend się zdecydowaćsmile.gif. Jeszcze raz dziękuje
*

Bierz geo rozszerzone, jest banalnie proste.

User is offline  PMMini Profile Post #39

ktos4.5.1

Nowicjusz
Nr użytkownika: 79.094

Kamil
Zawód: uczeñ

post 17/03/2013, 14:56 Quote Post

Witam, w przyszłym roku mam maturę, a aktualnie muszę wybrać przedmioty na rozszerzenia. Jako że mam zamiar iść na archeologię wybrałem rozszerzenie z historii, geografii, angielskiego i WOS'u (wos na wszelki wypadek jak bym po drodze zmienił zdanie wink.gif Oczywiście nie mam zamiaru zdawać czterech rozszerzeń na maturze, tam tylko historia i geografia, reszta podstawę.

I moje pytanie do was -

1 jak mocno oblegane są kierunki
2 jak jest z rekrutacją tj. przedmioty i rozmowa (jak ona wygląda?), ewentualnie jak wygląda test
3 gdzie jest najlepsza archeologia - słyszałem, że Gdańsk, Kraków, Toruń, a może jakieś inne miasto? Co sądzicie o wymienionych, i może jeszcze jak jest na UAM w Poznaniu.

A może ktoś jeszcze powiedzieć o specjalizacjach, wybiera się na początku czy później? Mam ten problem, że jeszcze nie bardzo wiem który okres wziąć, może ktoś poradzi który jest najlepszy.

No to by było na razie tyle, czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam
Kamil

User is offline  PMMini Profile Post #40

Humerus

IV ranga
Nr użytkownika: 35.251

post 18/03/2013, 14:51 Quote Post

QUOTE(ktos4.5.1 @ 17/03/2013, 15:56)
3 gdzie jest najlepsza archeologia
*

Pomoc w wyborze uczelni
Wszechstronność

Ten post był edytowany przez Humerus: 18/03/2013, 14:52

User is offline  PMMini Profile Post #41

aljubarotta

VII ranga
Nr użytkownika: 70.958

Marek Sz.

post 18/03/2013, 16:04 Quote Post

QUOTE(ktos4.5.1 @ 17/03/2013, 14:56)
3 gdzie jest najlepsza archeologia - słyszałem, że Gdańsk, Kraków, Toruń, a może jakieś inne miasto? Co sądzicie o wymienionych, i może jeszcze jak jest na UAM w Poznaniu.

Pozdrawiam
Kamil
*

http://www.historycy.org/index.php?showtop...dpost&p=1174140

Gdańsk jak widać raczej nie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

ktos4.5.1

Nowicjusz
Nr użytkownika: 79.094

Kamil
Zawód: uczeñ

post 18/03/2013, 18:53 Quote Post

Czyli UW, UMK lub UAM, ewentualnie Uniwersytet Wrocławski jestem z Międzyrzecza w Lubuskiem, więc UAM jest najbliżej (ale to żadne kryterium), złożę papiery na cztery uczelnie jak bym się dostał to mogę lecieć do Wawy

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=740ca1721db6efcd

z tego wychodzi, że UAM kuleje w ilości kierunków (ale pewnie idzie w jakość), niestety nie ma tego co by mnie ewentualnie interesowało, czyli bronioznawstwo, badanie szczątków ludzkich (obu nie ma na żadnym, tylko na UW)

Powiem tak, ani Nadolski, ani Żygulski nie są mi obcy więc sądzę, że jakieś podstawowe pojęcie na ten temat mam, zupełnie obce są mi jednak szczątki ludzkie, chociaż wydaje mi się, że dość dobrze znam budowę człowieka to nigdy nie spotkałem się z ludzkim szkieletem nigdzie indziej jak w muzeum. Sądzę że te dwie nauki idealnie by się uzupełniały mówiąc tu np. o ekshumacjach czy badaniu szczątek z pobojowisk nowożytnych, czy z wcześniejszych epok. Zdaję sobie sprawę że wykopaliska to nikła część pracy archeo, a więcej dzieje się przy badaniach wykopanych przedmiotów, katalogowaniu ich i konserwacji, czyli w sumie papierkowa robota.

Ale wyjazdy też są ważne, na który uniwersytecie są one dobrze rozwinięte (z tego co cytałem króluje stolica) i jeszcze jak z wyborem kręgów kulturowych?

Ten post był edytowany przez ktos4.5.1: 18/03/2013, 19:29

User is offline  PMMini Profile Post #43

Theodorus

Teodor
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny

post 19/03/2013, 9:41 Quote Post

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=100081 czytaj podobne tematy.

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=98745 tu też jest

A wykaz kierunków wykazem, bo zajęcia na UW w większości z powyższych są smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

Marthinus

VIII ranga

Marcin

post 19/03/2013, 22:15 Quote Post

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=740ca1721db6efcd

Ta tabelka ma się nijak do rzeczywistości, przynajmniej jeśli chodzi o UJ, skoro nie uwzględnia tutaj numizmatyki, teorii archeologii, geoarcheologii czy archeologii miejskiej.

zupełnie obce są mi jednak szczątki ludzkie, chociaż wydaje mi się, że dość dobrze znam budowę człowieka to nigdy nie spotkałem się z ludzkim szkieletem nigdzie indziej jak w muzeum

Po pierwszych praktykach się to zmieni, nie ma się czego obawiać.

. Sądzę że te dwie nauki idealnie by się uzupełniały mówiąc tu np. o ekshumacjach czy badaniu szczątek z pobojowisk nowożytnych, czy z wcześniejszych epok.

Te dwie czyli jakie?

Ale wyjazdy też są ważne, na który uniwersytecie są one dobrze rozwinięte (z tego co cytałem króluje stolica) i jeszcze jak z wyborem kręgów kulturowych?

Praktyki obowiązkowe są wszędzie, jedyna różnica to możliwości wyboru miejsca. Rzeczywiście najlepiej rozwiniętą sieć ma UW, jeśli chodzi o UJ też nie jest najgorzej. Co do pozostałych uniwersytetów poszukaj na stronach poszczególnych instytutów.
Co do specjalizacji na UJ proseminarium wybierasz już na drugim roku, potem zajęcia specjalistyczne, ale tak czy siak trzeba przejść normalnie pełen kurs.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej