Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Historia wojskowości: studia, perspektywy

Sapiens

Samiec reakcjonista
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 19.098

post 17/02/2007, 3:00 Quote Post

Studiuje na AON i wpisane mam że kierunek: Historia, a specjalność: Historia Wojskowości.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

hudy

I ranga
*
Nr użytkownika: 43.856

Tomasz Świêdobylski

post 13/05/2008, 13:08 Quote Post

jesli XX wiek to najlepiej na UMKa w Toruniu to jest chyba najlepiej rozwiniety kierunek

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

M@tek

IV ranga
Nr użytkownika: 9.111

Zawód: uczen

post 13/05/2008, 13:52 Quote Post

po dzisiejszym dniu ... jak najdalej od historii , co najmniej do pazdziernika ; )))

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

Cichor

IV ranga
Nr użytkownika: 44.329

Zawód: student

post 25/05/2008, 13:34 Quote Post

Na Uniwersytecie Szczecińskim jest całkiem nieźle rozwinięta Historia Wojskowości. Co prawda jest to specjalizacja roczna, ale wykładają ją ludzie kompetentni i z czasem niewyobrażalną wiedzą na dane tematy.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

jakuboo

III ranga
Nr użytkownika: 46.568

Zawód: uczen

post 6/07/2009, 18:40 Quote Post

tak się zastanawiam co można robić, gdzie można znaleźć pracę po studiach historycznych z naciskiem na historie wojskowości czy może to być ciekawa alternatywa dla zwykłej historii?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

Gronostaj

Dławiciel Brabancki
Grupa: Banita
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA

post 6/07/2009, 22:02 Quote Post

QUOTE(jakuboo @ 6/07/2009, 19:40)
tak się zastanawiam co można robić, gdzie można znaleźć pracę po studiach historycznych z naciskiem na historie wojskowości czy może to być ciekawa alternatywa dla zwykłej historii?
*

Pracować w jakimś muzeum ( z militariami najlepiej), bądź też zostać nauczycielem, albo też dodatkowo przystąpić do jednej z grup rekonstrukcyjnych.

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini Profile Post #21

Belfer historyk

VIII ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick

post 6/07/2009, 22:03 Quote Post

A wiesz chociaż, gdzie można studiować ten przedmiot ze specjalnością historia wojskowości confused1.gif.
A czy jest to ciekawa alternatywa to wątpię. Historyków (amatorów) wojskowosci mamy aż nadto. Najlepiej widać to po tym forum wink.gif.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

rhetor

VI ranga
Nr użytkownika: 3.405

Jan Szkudlinski
Stopień akademicki: dr
Zawód: historyk, tlumacz

post 7/07/2009, 10:46 Quote Post

QUOTE(Belfer historyk @ 6/07/2009, 22:03)
A wiesz chociaż, gdzie można studiować ten przedmiot ze specjalnością historia wojskowości confused1.gif.
*

O ile wiem, to na UAM.

User is offline  PMMini Profile Post #23

Nameless Eye

II ranga
**
Nr użytkownika: 56.838

post 7/07/2009, 11:34 Quote Post

A także UMK... Sam jestem tą specjalizacją zainteresowany, jako że wydaje mi się to dobrym kierunkiem na późniejszą szkołę oficerską na przykład...

Ale są jeszcze jakieś możliwe drogi kariery po tym kierunku?

User is offline  PMMini Profile Post #24

Darth Stalin

X ranga
Nr użytkownika: 3.971

Zawód: radca prawny

post 7/07/2009, 11:34 Quote Post

Jest też chyba na UJ - swego czasu był tu jeden user (Artorius Castus zbanowany na stałe) przedstawiający się jako "student historii wojskowości" - ale zachowywał się jakby pozjadał wszystkie rozumy, do tego chamski niemozebnie; przy tym jego argumentacja byłą z reguły na zasadzie "bo ja jestem studentem historii wojskowości to wiem lepiej i tylko taki pogląd obowiązuje".
Oczywiście sądzę, że był to tak drastyczny przypadek jednostkowy - jakoś inni podobni do niego się nie ujawnili (na szczęście).

Natomiast IMHO jest to specjalizacja b. wąska, po której masz w zasadzie chyba tylko pracę na uczelni i karierę naukową, bo nawet nie wiem, gdzie to się może przydać. Osobiście uważam, ze tak wąskie dziedziny to lepiej studiować "amatorsko" - w wybranym przez siebie zakresie i natężeniu, mając jako podstawę jakieś konkretne wykształcenie i zawód, pozwalające na normalne zarobki, dzieki czemu na "historyczno-wojskowe hobby" możesz poświęcić czas bez obawy o byt własny i rodziny, jednocześnie nie tracąc czasu na rzeczy, które cię kompletnie nie interesują.

User is offline  PMMini Profile Post #25

Gronostaj

Dławiciel Brabancki
Grupa: Banita
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA

post 7/07/2009, 20:54 Quote Post

QUOTE(Darth Stalin @ 7/07/2009, 12:34)
Natomiast IMHO jest to specjalizacja b. wąska, po której masz w zasadzie chyba tylko pracę na uczelni i karierę naukową, bo nawet nie wiem, gdzie to się może przydać. Osobiście uważam, ze tak wąskie dziedziny to lepiej studiować "amatorsko" - w wybranym przez siebie zakresie i natężeniu, mając jako podstawę jakieś konkretne wykształcenie i zawód, pozwalające na normalne zarobki, dzieki czemu na "historyczno-wojskowe hobby" możesz poświęcić czas bez obawy o byt własny i rodziny, jednocześnie nie tracąc czasu na rzeczy, które cię kompletnie nie interesują.
*

O to chodzi. Pracę związaną z wyuczonym zawodem i takąż specjalizacją, mógłbyś jeszcze otrzymać w jakimś muzeum militariów i to chyba wszystko. Zresztą nawet i tam nie ma przecież zbyt wielu etatów do obsadzenia. Także jeśli masz jakieś sensowne alternatywy, to radziłbym się kierować w zupełnie innym kierunku-architektura, jakaś inżynieria, nawet matematyka czy fizyka. Uwierz mi, wszystko lepsze niż studia humanistyczne! Zresztą dobrze jest też mieć fach w ręku ( spawacz, albo murarz na przykład), wtedy jeśli się troszkę postarasz, to na pewno nie zginiesz. Albo studia leśne, też bardzo dobry wybór ( oczywiście nie wiem co Ty tam lubisz, a czego nie lubisz robić).

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini Profile Post #26

Domowik

V ranga
Nr użytkownika: 20.450

T.
Stopień akademicki: dr
Zawód: ...

post 7/07/2009, 21:05 Quote Post

Istnieje też zawsze droga kariery akademickiej na uczelni...Trwa to długo i nie przynosi od razu fortuny, ale nie jest niemożliwe.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

Krzysztof M.

poilu
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++

post 8/07/2009, 11:26 Quote Post

Powtórzę się - jeśli masz zdolność do języków, albo nie jesteś totalne zero z matematyki - to idź w tę stronę. Nie marnuj życia na studiach humanistycznych wink.gif A książki historyczne możesz poczytać sobie do poduszki, albo gdy cierpisz na bezsenność.

User is online!  PMMini Profile Post #28

lora

II ranga
**
Nr użytkownika: 57.929

Karolina

post 19/08/2009, 22:51 Quote Post

ja wlasnie zastanawiam sie nad tą specjalizacją, wydaje mi się ciekawa.. ale mam jeszcze troche czasu do namyslu smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 20/08/2009, 18:06 Quote Post

QUOTE(jakuboo @ 6/07/2009, 19:40)

Można HBeki pisać, (byle dobre!) albo inne Inforeditions-y! wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej