Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> MAREK SUSKI, Złotousty polityk w rządzie
     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 15/10/2018, 16:13 Quote Post

Rząd kupił lotnisko w Radomiu, a Marek Suski wie czemu. Jest bliżej na południe

W sobotę Przedsiębiorstwo Państwowe ''Porty Lotnicze'' sfinalizowało zakup lotniska w Radomiu. Inwestycja do tanich nie należy, ale Marek Suski widzi w tym sens - z Radomia bliżej jest na południe.
Wielkie lotnisko w Radomiu jest ludziom bardzo potrzebne. Po co? Tego do końca nie wiadomo, ale skoro rząd twierdzi, że tak jest, to tak być musi. Nie można jednak wydać ponad 12 milionów złotych na inwestycję, której nie da się wytłumaczyć, z pomocą przyszedł więc Marek Suski... 
"Z tych analiz, które były robione, wynika, że większość Polaków lata na południe Europy czy też do krajów afrykańskich. Czyli lotnisko położone na południe od Warszawy, jest bardzo dogodne dla przewoźników i dla pasażerów" - powiedział w rozmowie z dziennikarzami, wprawiając w osłupienie obywateli.
 
(Gazeta.pl)


N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Bumar SA
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 310
Nr użytkownika: 103.847

Edward Janiski
Stopień akademicki: mgr
Zawód: lektor
 
 
post 15/10/2018, 18:22 Quote Post

Jakiś czas temu. Jeszcze zanim poseł Suski dowiedział się kto to jest caryca Katarzyna. Obrady komisji ds. energii Skarbu Państwa
Poseł Marek SUSKI (za stołem prezydialnym): Kto jest przeciw . . . chmmm . . . kontynuacji pracy nad tym projektem? – proszę o podniesienie ręki. Tak, kto jest przeciw kontynuacji?
[niezrozumiałe odezwanie się kogoś z sali]
[jeden z posłów liczy podniesione ręce]
Poseł za stołem prezydialnym, obok Suskiego: Remis nic nie zmienia przecież.
Poseł Marek SUSKI: Zmienia. Zmienia?
Poseł Marek SUSKI [widząc, że liczenie głosów zostało zakończone]: Dziękuję bardzo. A kto jest za kontynuacją prac? [podnosi rękę, na Sali również podnosi się kilka rąk]
Poseł obok Suskiego: [Powtarzamy?]
Poseł Marek SUSKI: No bo . . . jest wątpliwość jak ja głosowałem, no . . .
Poseł Marek SUSKI: Dziękuję bardzo. Kto się wstrzymał? [poseł obok Suskiego podnosi rękę]
[czyjś głos]: Rozumiem, powtarzamy tamto głosowanie poprzednie?
Poseł Marek SUSKI: Jaki jest wynik?
Poseł, który liczył głosy: 12 : 11.
Głos z Sali: Dziękujemy. [odzywają się pojedyncze oklaski]
Poseł Marek SUSKI: Dwanaście za . . . Dwanaście przeciw kontynuacji prac. A jedenaście za. Czyli krótko mówiąc: większość jest za kontynuacją.
[wybuchają śmiechy na Sali]

Poseł Marek SUSKI: No tak! Szanowni państwo, no ja pytałem kto jest przeciw kontynuacji. Dwanaście było . . . [zawahanie] przeciw, tak?
[Wniosek mój: Większość komisji sejmowych mógłby prowadzić pan poseł właśnie. Najlepiej sam.]

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pan poseł Suski ostatnio przesłuchiwał jakiegoś pana dyrektora.
- A pan zatrudnia swojego brata . . . syna Krzysztofa w firmie?
A na to ów dyrektor:
- Nie mam syna Krzysztofa.
- Ale swojego syna Marcina pan na pewno zatrudnia w swojej firmie?
- Nie, to ja mam na imię Marcin.
W związku z tym pan Suski:
- Kończę to przesłuchanie ponieważ cały czas słyszy niepoważne odpowiedzi.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pan Suski – to chyba rodzaj schorzenia – ma kłopoty z imionami i nazwisk. Stąd ta jego słynna wpadka (otrzymał za nią "Srebrne Usta") z Katarzyną Wielką . . .
Autentyk. Wtorek, 23. maja 2017 r., na posiedzeniu komisji sejmowej do spraw Amber Gold. Poseł Suski przesłuchuje byłego ministra Sławomira Nowaka.
SUSKI: Ja […] zapytam, czy pan zna pana Adama Adamowicza?
NOWAK: Adama Adamowicza? Chyba nie znam.
SUSKI: Członek-założyciel regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej. Adam Adamowicz - prezydent Gdańska. Nie zna pan?
NOWAK: Adam Adamowicz? Nie znam takiego człowieka. Prezydent Gdańska nazywa się Paweł Adamowicz.
SUSKI: Ah, to brat? Tak, pana prezydenta?
NOWAK: Nie, mam wrażenie, że brat prezydenta też ma inaczej na …
SUSKI: Prezydenta Gdańska pan zna???
NOWAK: Prezydenta Gdańska znam.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poseł Suski pyta Michała Tuska o "rachunek", nie precyzując, o co dokładnie chodzi.
- Proszę o sprecyzowanie pytania. Jaki rachunek? - pyta mecenas Giertych.
- Nie wiem, jaki rachunek - mówi poseł Suski.
- Jak pan nie wie, o jaki rachunek chodzi, to po co pan o niego pyta - odpiera prawnik.
- To o tym za chwilę. Teraz inne pytanie. Maile do OLT wysyłał pan z domu? - mówi Suski.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Suskiego wykazał się totalną indolencją i brakiem wiedzy na tematy funkcjonowania
rynku lotniczego i sposobów inwestowania w złoto:
1 Suski nie wie, że np. w Ryanair na ten sam rejs można kupić bilet nawet za złotówkę jak uda się załapać na promocję, ale tuż przed wylotem ten sam bilet może już kosztować nawet 2000 PLN.
2 Suskiemu wydaje się, że aby inwestować w złoto to po jego zakupie trzeba je fizycznie dostać i potrzebny jest do tego dom składowy.
3 Suski uważa, że Michał Tusk działał na szkodę spółki LOT, choć nigdy dla niej nie pracował.

Ten post był edytowany przez Bumar SA: 15/10/2018, 18:40
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.419
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 12/01/2019, 22:59 Quote Post

"Złotousty" tłumaczy, że nie autoryzował, cytaty są niedokładne...


Samochody przyjmowane jako łapówki od przestępców, sędziowie - złodzieje i osoby stosujące przemoc - w taki sposób opisywał środowisko sędziowskie szef gabinetu premiera Marek Suski, gdy we wrześniu zeszłego roku członkowie Parlamentu Europejskiego odwiedzili Polskę. Raport z tego spotkania dostępny jest na stronie europarlamentu - a dziś minister Suski wyjaśnia, że zacytowano jego słowa niedokładnie zaś on sam sprawozdania PE... nie autoryzował. Odniósł się też do swoich - słynnych już słów o złocie, jakie sędziowie mieli rzekomo zakopywać w ogródkach.

Członkowie komisji PE - LIBE (Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych) podczas wrześniowego spotkania odwiedzili siedzibę MSZ
W spotkaniu, na którym padły słynne słowa Suskiego uczestniczył też, m.in. szef dyplomacji i jego zastępca
Minister Suski - tłumacząc wdrażane przez PiS zmiany w sądownictwie mówił, że PiS obiecał reformę jeszcze w kampanii wyborczej - a jest ona niezbędna, bo sądownictwo w Polsce nie było reformowane od czasów komunizmu
Jak dodał szef gabinetu premiera, "niektórzy sędziowie to złodzieje a inni mają zakopane w ogródkach złoto niewiadomego pochodzenia"
Dziś Suski wyjaśnia, że te cytaty "nie są dokładne". A złoto miał - według niego - zakopać w ogródku były polityk PSL Jan Bury, który w poprzedniej kadencji reprezentował Sejm w KRS
"Niektórzy z nich to złodzieje, inni stosują przemoc, jeszcze inni wydawali wątpliwe, kontrowersyje wyroki" - takie cechy "kasty" (użył tego słowa-red.) wymieniał podczas wrześniowego spotkania z delegacją z PE minister Suski.

"Część sędziów, z KRS jest bogata, w ogrodach mają zakopane sztabki złota niewiadomego pochodzenia" - dodawał minister Suski, przekonując też, że niektórych sędziów przestępcy mieli przekupywać samochodami - w zamian za korzystne wyroki.

Po upublicznieniu tych słów w środowisku sędziowskim zawrzało, podobnie wśród polityków. Byli ministrowie sprawiedliwości - Włodzimierz Cimoszewicz, ZBigniew Ćwiakalski i Borys Budka - w rozmowie z Onetem wprost stwierdzili, że słowa Suskiego to pomówienie a sędziowie maja podstawy do złożenia przeciw niemu pozwu.

Politycy PiS nabrali wody w usta - zaś sam minister Suski swoje słowa zdecydował się skomentować dopiero dziś.

"Cytaty niedokładne, nie autoryzowałem"

- To nie są dokładne cytaty. Nie autoryzowałem tego tekstu - informuje nas szef gabinetu premiera.

Tu warto podkreślić, że chęć autoryzowania oficjalnych dokumentów Parlamentu Europejskiego przez członków polskiego rządu to żądanie co najmniej zaskakujące.

Dalej, minister Suski podkreśla, że "rozmowa była prowadzona przez tłumacza i mogła być niedokładnie tłumaczona".

Odnosząc się do słynnego "złota w ogródku" szef gabinetu premiera dokładnie wskazuje, którego z członków KRS miał na myśli. - Rozmowa (z delegacją PE - red.) dotyczyła KRS dlatego podałem przykład Jana Burego, który był zgłoszony i utrzymywany do końca przez koalicję PO-PSL, pomimo poważnych podejrzeń - podkreśla Suski. - Chodzi o członka KRS w czasach władzy PO-PSL Jana Burego i złotą sztabkę zakopaną w ogródku. Fakt ten swego czasu był szeroko opisywany przez media - wyjaśnia Suski.

Faktycznie, podczas badania tzw. afery podkarpackiej pojawił się wątek jednej sztabki złota, jaką rzekomo otrzymać miał były polityk PSL Bury. Jednak sztabkę znaleziono nie w ogródku a w sejfie na plebanii. Zaś Bury nie był członkiem KRS-sędzią a jedynie reprezentował w niej Sejm, jako jeden z czterech posłów, których obecność przewiduje w Radzie konstytucja.


https://wiadomosci.onet.pl/kraj/marek-suski...sedziow/g4mnbzl

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 12/01/2019, 23:02
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.419
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 27/01/2019, 9:58 Quote Post

Miał, ale nie używał. Miał, ale go nie włączył i oddał. Reklamował go Lewandowski.
Suski o telefonie Huawei, który otrzymał w ramach prezentu.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska...d=intlnoshorthp

Suski odpowiada na pytanie o chiński telefon. Miał, ale nie używał. "Reklamował Lewandowski".
Nie mogli mnie podsłuchiwać, bo go nie używałem - mówi w rozmowie z reporterem RMF szef gabinetu politycznego Marek Suski pytany o telefon Huawei, który dostał podczas wizyty w Chinach.
Wyjaśnienia okoliczności w jakich polityk z otoczenia premiera dostał chiński prezent chcą politycy opozycji i członkowie komisji Komisji Służb Specjalnych. Jeden z nich, poseł Nowoczesnej Adam Szłapka, napisał nawet list do szefa ABW z przypuszczeniem, że telefon Suskiego może stanowić zagrożenie dla tajemnic państwowych. Należałoby sprawdzić, czy poseł powinien mieć certyfikat bezpieczeństwa dostępu do informacji tajnych. Zdaniem części posłów "chiński prezent" może zagrażać bezpieczeństwu państwa. Wszystko za sprawą ujawnionej przed kilkoma tygodniami afery szpiegowskiej, w którą zamieszany był, były już pracownik chińskiego koncernu.
Co na to sam Suski? W rozmowie z RMF FM polityk PiS odparł, że całą historię z telefonem rozpętały osoby, które mają manie szukania szpiegów. - Wie pan, że to jest najbardziej popularny telefon w Polsce, który się sprzedaje? Z drugiej strony jest reklamowany przez Roberta Lewandowskiego. Zapewniam pana, że ja nigdy z niego nie korzystałem, nie mogli by podsłuchać - mówi Suski.
Dodał, że nawet go nie włączył i już oddał. Nie ujawnił komu.


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 6/03/2019, 23:08
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.503
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 6/03/2019, 13:40 Quote Post

https://twitter.com/domidlugosz/status/1103266822248415233 smile.gif

Ten post był edytowany przez carantuhill: 6/03/2019, 13:40
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 6/03/2019, 16:29 Quote Post

Tytan intelektu, mocarz w działaniu:
https://dorzeczy.pl/kraj/95851/marek-suski-...komentarzy.html
Nawet komentarz Rysia Petru, jest zabawny:
"Zapewne myślał, że zabrał oryginał"
Pani rzeczniczka PiS, jak zawsze dała stanowczy odpór pomówieniom:
https://dorzeczy.pl/95863/Incydent-w-Sejmie...arek-Suski.html
" Wszyscy wiemy, jaki jest Marek Suski, " Tak jaki jest Suski wszyscy wiedzą, pewnie dlatego Prezez Wszystkich Prezesów, uczynił go:
Szefem Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, w randze sekretarza stanu, w KPRM
sad.gif
Cieszę sie ,że wśród sąsiadów nie mam polityków PiS, a jakby ktoryś uznał wzorem Suskiego, iż moje auto narusza mu estetykę, czy zaburza układ przestrzenny, i mówiąc kolokwialnie ukradł confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.419
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 6/03/2019, 22:03 Quote Post

QUOTE
Cieszę sie ,że wśród sąsiadów nie mam polityków PiS, a jakby ktoryś uznał wzorem Suskiego, iż moje auto narusza mu estetykę, czy zaburza układ przestrzenny, i mówiąc kolokwialnie ukradł  confused1.gif


wink.gif

- Nielegalna tablica została usunięta. Przywróciłem praworządność. Oczekuję, że klub PO-KO będzie przestrzegać prawa i nie będzie robić takich prowokacji - zadeklarował w rozmowie z Onet.pl Marek Suski. Dzisiaj popołudniu szef gabinetu politycznego premiera jednym ruchem usunął "Układ Kaczyńskiego" z sejmowego korytarza.

(...)

To właśnie zrobili dziennikarze Onet.pl. Jak tłumaczył w rozmowie z nimi Suski, usuwając tablicę z Sejmu "przywrócił praworządność", gdyż "stała ona tam nielegalnie". Szef gabinetu politycznego premiera odniósł się również do "wystawy smoleńskiej":
- Przypominam, że kiedy marszałkiem Sejmu był poseł z PO, nie pozwolono nam na zorganizowanie wystawy smoleńskiej. Plansz nie wpuszczono do Sejmu, a kiedy przedarliśmy się przez kordon ochroniarzy, mogliśmy wystawę powiesić w naszych pomieszczeniach klubowych. Nasza wystawa nikogo bezpodstawnie nie oskarżała, a PO nie pozwalało na jej ekspozycję. Dziś, kiedy marszałek Sejmu poprosił PO o usunięcie, oni odmówili.


CODE
a kiedy przedarliśmy się przez kordon ochroniarzy

wink.gif Bohaterstwo level hard.

CODE
Nasza wystawa nikogo bezpodstawnie nie oskarżała

A PO-KO bezpodstawnie pewnie. wink.gif

W odniesieniu do szyderstw pod jego adresem, który wywołał zamieszczone na Twitterze nagranie, Suski powiedział:
- Co do śmiechu, to można się śmiać z PO nieudaczników, którzy nie umieli upilnować swojej planszy. Byli tak butni, że uważali, że nikt się nie odważy im zabronić nielegalnych działań. Pomylili się - spuentował.
 

Pewnie wartę powinni przy niej postawić. wink.gif

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,1...nie-umieli.html
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 7/03/2019, 10:39 Quote Post

Intelektualny tytan, w randze sekretarza stanu ( z zawodu perukarz), "tłumaczy" swoje postępowanie:
https://wiadomosci.wp.pl/quot-nie-pozwole-s...56775982250113v
On nie bedzie czekał na wyroki sądów, bierze sprawiedliwość w swoje ręce ( nie wywalą go z PiS, przeca to Prawo & Sprawiedliwość) sleep.gif
Tak i ja bym chciał, wejść raz do Sejmu RP, i wymierzyc sprawiedliwość.......

Ten post był edytowany przez force: 7/03/2019, 10:41
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.419
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 11/03/2019, 7:27 Quote Post

3 tysiące złotych różnicy to niewiele...

- Posłowie mają 8 tys. zł brutto pensji podstawowej, więc jeśli nauczyciel dyplomowany ma z kawałkiem 5 tys. zł brutto, to jest nieduża różnica między posłem a nauczycielem - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera.

Polityk twierdzi, że zapowiadany na 8 kwietnia protest nauczycieli jest "inspirowany politycznie". Zapewnia też, że egzaminy gimnazjalne i maturalne "będą przeprowadzone, niezależnie od strajku".

Wypowiedź Suskiego komentuje Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. - To skandaliczne. Który nauczyciel tyle zarabia według Marka Suskiego? - pyta.

- Jeśli Marek Suski uważa, że nauczyciele mają takie kokosy, to niech przyjdzie do szkoły i się zatrudni. Zobaczy wtedy, jak wygląda praca w szkole i jakie są tam tak naprawdę zarobki - dodaje Broniarz w rozmowie z "SE".


https://wiadomosci.onet.pl/kraj/marek-suski...roznica/93zj6xq

Może tak wprowadzić dla posłów awanse zawodowe nim otrzymają 8tys.zł brutto? wink.gif
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Sghjwo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.526
Nr użytkownika: 97.523

 
 
post 11/03/2019, 8:54 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 11/03/2019, 13:27)
Może tak wprowadzić dla posłów awanse zawodowe nim otrzymają 8tys.zł brutto? wink.gif


Dac im najnizsza krajowa, przeciez moga dorobic przez rozmanzanie...wink.gif

PS. Chociaz patrzac na tych geniuszy intelektu moze lepiej zaplacic im weicej zeby sie nie rozmnazali wink.gif

Ten post był edytowany przez Sghjwo: 11/03/2019, 8:54
 
User is online!  PMMini Profile Post #10

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 12/03/2019, 14:51 Quote Post

Kolejny numer autorstwa "buraka w rzadzie":

Beata Szydło o wypowiedzi Suskiego na temat zarobków nauczycieli

- Mogę powiedzieć tak: większość nauczycieli, których ja znam, nie osiąga takich dochodów -oceniła wicepremier Beata Szydło. Dodała też, że wypowiedź ministra Suskiego była "zupełnie niepotrzebna".
Chodzi o wypowiedź Suskiego, która padła w rozmowie z "Super Expressem". - Posłowie mają 8 tys. zł brutto pensji podstawowej (do tego dieta ponad 2 tys. zł – red.), więc jeśli nauczyciel dyplomowany ma z kawałkiem 5 tys zł brutto, to jest to nieduża różnica między posłem a nauczycielem - powiedział szef gabinetu politycznego.
Pytana o tę wypowiedź na konferencji prasowej, wicepremier Szydło oceniła, że była to "zupełnie niepotrzebna wypowiedź". - Mogę powiedzieć tak: większość nauczycieli, których ja znam, nie osiąga takich dochodów - dodała.
- Nie podzielamy zdania pana ministra Suskiego - dodała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
Z kolei szef kancelarii premiera Michał Dworczyk pytany wcześniej w rozmowie z portalem Rp.pl o, czy to prawda, że - jak powiedział Suski - nauczyciele zarabiają podobnie jak posłowie, odpowiedział: "Nie to nie jest prawda".
- Nie mam pojęcia skąd ta wypowiedź się wzięła, myślę, że to jest lapsus słowny. Osobom urażonym można powiedzieć: przepraszam - powiedział szef kancelarii premiera. Dworczyk dodał, że taka wypowiedź "ma nie ma nic wspólnego z rzeczywistością".
Kwestia zarobków nauczycieli leży u podstaw zapowiedzianego ogólnopolskiego strajku nauczycieli i pracowników oświaty, w którym poinformował na początku marca prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

(ONET)

N_S

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 12/03/2019, 17:45 Quote Post

Nie za bardzo wiem dlaczego się tak wszyscy z Suskiego śmieją. Jest jaki jest - taki się urodził. Inteligencją nie grzeszy, to prawda. Ale sam z siebie przecież posłem nie został. Ktoś go wybrał.
Można by sparafrazować: "Jaki Suski jest - każdy widzi". Więc śmiejąc się z Suskiego poniekąd sami śmiejemy się z siebie.

Ten post był edytowany przez Napoleon7: 12/03/2019, 17:45
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.129
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 12/03/2019, 17:54 Quote Post

Mnie śmieszy więcej posłów i polityków w Polsce, nie tylko sam Suski, dołożyłbym jeszcze, ale jednak jeśli startują do Sejmu, czy PE, to jeszcze cóż - taka ordynacja, że to nawet nie chodzi ile głosów ktoś dostaje, tylko kwestia miejsca jak najwyższego na liście komitetu wyborczego. No ale partie pewnie też mamy takie jak społeczeństwo, sami z siebie się śmiejemy...
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.419
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 13/03/2019, 9:23 Quote Post

Suski tłumaczy się ze swoich słów twierdząc, że zostały wyjęte z kontekstu... Nie wiedząc tak naprawdę z czego się tłumaczy. wink.gif

Jest mi niezmiernie przykro, że moje słowa wypowiedziane w Radiu Radom, które wyjęte z kontekstu stały się treścią artykułu w Superekspresie, uraziły wielu nauczycieli. Uprzejmie informuję, że nie było to moją intencją. Osobiście bardzo cenię i poważam zawód nauczyciela.

https://twitter.com/mareksuski/status/11055...-fjMu-gv6f.html

Słowo klucz - Radio Radom

Nie poczuwa się, więc do odpowiedzialności za słowa, które padły dla SE...

W każdym razie rozmowa w RR też była ciekawa.
- lotnisko dla Radomia to skok cywilizacyjny, a fakt, że miasto musiało dopłacać do niego to wina obecnego prezydenta miasta rolleyes.gif Kto ma dbać o inwestycję? Miasto, czy dyrekcja lotniska?
- "Tam, gdzie są dzieci specjalnej troski, są wyższe dodatki. Więc niektórzy nauczyciele, a szczególnie dyrektorzy szkół, zarabiają lepiej niż posłowie czy ministrowie".
Minister zarabia koło 15 tys...

Rozmowę z nim można wysłuchać tutaj - https://radioradom.pl/mocna-rozmowa-marek-s...f-gabinetu-prm/
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 13/03/2019, 9:44 Quote Post

CODE
No ale partie pewnie też mamy takie jak społeczeństwo, sami z siebie się śmiejemy...

Nie o partiach jest tu dyskusja tylko o człowieku. I jego popularności. A rzecz w tym, że Suski jest w pewnych środowiskach popularny i gdzie by go nie wystawić, to choć wszyscy wiedzą jaki jest, głosy dostanie. Czy z 1. miejsca na liście, czy z 2. czy z ostatniego czy też w JOW. A partia go wystawi właśnie dlatego.

CODE
Tam, gdzie są dzieci specjalnej troski, są wyższe dodatki. Więc niektórzy nauczyciele, a szczególnie dyrektorzy szkół, zarabiają lepiej niż posłowie czy ministrowie

Z tym, że np. taki wiceminister w niektórych ministerstwach zarabiał na rękę (kiedyś, teraz nie wiem czy to się zmieniło, ale chyba tak) jakieś 6-7 tys. Jest prawdą, że w szkołach specjalnych (różnych, i dla dzieci z deficytami intelektualnymi tudzież dla "trudnej młodzieży") dodatki są dość wysokie. Więc ja jestem w stanie sobie wyobrazić, że dyrektor takiej szkoły zarobi (zarobił, bo nie wiem jak jest teraz) nawet nieco więcej od wiceministra (co przy takich zarobkach nie było trudne). Z tym, że to były wyjątki. Suskiemu pewno gdzieś dzwoniło tylko nie wiedział dokładnie gdzie.
Ale tu akurat to gorsze głupoty słyszałem. I z jego ust i z innych osób.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej