Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najwybitniejszy polityk III RP.
 
Kto wg Ciebie jest najwybitniejszym politykiem dla okresu III RP?
Donald Tusk [ 21 ]  [28.77%]
Aleksander Kwaśniewski [ 6 ]  [8.22%]
Jarosław Kaczyński [ 24 ]  [32.88%]
Lech Kaczyński [ 5 ]  [6.85%]
Leszek Miller [ 3 ]  [4.11%]
Jerzy Buzek [ 0 ]  [0.00%]
Włodzimierz Cimoszewicz [ 0 ]  [0.00%]
Tadeusz Mazowiecki [ 3 ]  [4.11%]
Lech Wałęsa [ 0 ]  [0.00%]
Marian Krzaklewski [ 1 ]  [1.37%]
Leszek Balcerowicz [ 1 ]  [1.37%]
Mateusz Morawiecki [ 0 ]  [0.00%]
Jan Olszewski [ 1 ]  [1.37%]
Jan Krzysztof Bielecki [ 0 ]  [0.00%]
Inny (jaki ?) [ 8 ]  [10.96%]
Suma głosów: 73
Goście nie mogą głosować 
     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 25/04/2016, 12:28 Quote Post

Witam, takiego tematu, typowego dla działów czysto historycznych nie widziałem. Kiedyś uznawałem Donalda Tuska, i dalej mam wątpliwości ostatecznie jednak pierwsze miejsce daję Jarosławowi Kaczyńskiego za wytrwałość, twarde przekonania, siłe przywódczą, i sukcesy polityczne (3 razy brał udział w kształtowaniu rządów, obecnie w zasadzie rządzi krajem wg. wielu).

Ten post był edytowany przez Rommel 100: 25/04/2016, 13:40
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Prawy Książę Sarmacji
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.326
Nr użytkownika: 98.849

 
 
post 25/04/2016, 12:40 Quote Post

Zależy co jest definicją "najwybitniejszości", jeżeli wytrwałość i skuteczność to Kaczyński, jeżeli robienie opinii publicznej i uzyskiwanie poparcia w zamian za nic to Tusk, jeżeli działanie dla dobra Polski to sleep.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Wilczyca24823
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 15.068
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun
 
 
post 25/04/2016, 12:43 Quote Post

QUOTE(Prawy Książę Sarmacji @ 25/04/2016, 13:40)
Zależy co jest definicją "najwybitniejszości", jeżeli wytrwałość i skuteczność to Kaczyński, jeżeli robienie opinii publicznej i uzyskiwanie poparcia w zamian za nic to Tusk, jeżeli działanie dla dobra Polski to  sleep.gif
*



Zgadzam się z Tobą smile.gif lepiej tego chyba nikt nie potrafiłby ująć wink.gif

Ten post był edytowany przez Wilczyca24823: 25/04/2016, 12:43
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 25/04/2016, 12:45 Quote Post

Jakbym chciał napisać "najwięcej zrobił dla Polski", czy też "mąż stanu" to tak by napisał. Tu się ich ocenia jako polityków. Prosiłbym o powstrzymanie docinków politycznych, i więcej dystansu, w działach historycznych raczej nikt nie zadaje pytań np. "najwybitniejszy król, a który coś zrobił dla Polski" głównie dlatego że jest perspektywa czasu. Postarajcie się tak spojrzeć na ostatnie 27 lat smile.gif .
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Wilczyca24823
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 15.068
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun
 
 
post 25/04/2016, 12:49 Quote Post

No w perspektywie 27 lat to...nadal nie widzę nikogo wybitnego... smile.gif

chm...poważnie nie ma nikogo takiego...bo oprócz zrobienia czegoś to trzeba to zrobić na trwałe...ktoś zna kogoś takiego? smile.gif

QUOTE
w działach historycznych raczej nikt nie zadaje pytań np. "najwybitniejszy król, a który coś zrobił dla Polski" głównie dlatego że jest perspektywa czasu.


no jak dla mnie najwybitniejszy to ten, który coś zrobił dobrego dla Polski...

Ten post był edytowany przez Wilczyca24823: 25/04/2016, 12:50
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 25/04/2016, 12:50 Quote Post

QUOTE(Wilczyca24823 @ 25/04/2016, 13:49)
No w perspektywie 27 lat to...nadal nie widzę nikogo wybitnego... smile.gif

chm...poważnie nie ma nikogo takiego...bo oprócz zrobienia czegoś to trzeba to zrobić na trwałe...ktoś zna kogoś takiego? smile.gif
*



W zbiorze dajmy na to 10 politykow, zawsze bedzie jakis najwybitniejszy, i jakis najmniej wybitny. To jak relacja rownowaznosci.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Wilczyca24823
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 15.068
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun
 
 
post 25/04/2016, 12:55 Quote Post

QUOTE
Witam, takiego tematu, typowego dla działów czysto historycznych nie widziałem. Kiedyś uznawałem Donalda Tuska, i dalej mam wątpliwości ostatecznie jednak pierwsze miejsce daję Jarosławowi Kaczyńskiego za wytrwałość, twarde przekonania, siłe przywódca, i sukcesy polityczne (3 razy brał udział w kształtowaniu rządów, obecnie w zasadzie rządzi krajem wg. wielu).


No to chyba jednak Donald Tusk za to, że siedzi teraz w Brukseli co nie udało się nikomu z polskich polityków smile.gif
trudno jednak ocenić, czy to zasługa jego, czy go po prostu Niemcy nieco nie podciągnęli...
Jarosław Kaczyński 3x brał udział w kształtowaniu rządów, ale za każdym razem zdaje się kończyło się to przedterminowymi wyborami, więc wybitności tu też nie widać. Obecnie PiS wygrało, bo Jarosław nie odzywał się zbyt często w kampanii, więc ten sukces nie jemu należy przypisywać.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 25/04/2016, 12:56 Quote Post

Kaczyński wymyślił Dude i Szydło, a teraz sobie rządzi a nawet się nie odzywał w czasie kampani, mocny zawodnik cool.gif .

Po za Tuskiem Buzek był szefem PE.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Prawy Książę Sarmacji
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.326
Nr użytkownika: 98.849

 
 
post 25/04/2016, 12:56 Quote Post

Jeżeli oceniamy politykierstwo czyli robienie poparcia (co jest w sumie celem pośrednim, a często głównym) to Tusk i Kwaśniewski. Kto by się schlał na grobach zamordowanych i mimo to miał tak wysokie poparcie, kto by udawał, że coś robi i tylko przewalał unijną kasę i straszył- jak dla mnie najwybitniejsi w zyskiwaniu słupków poparcia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Wilczyca24823
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 15.068
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun
 
 
post 25/04/2016, 12:59 Quote Post

QUOTE
Kaczyński wymyślił Dude i Szydło, a teraz sobie rządzi a nawet się nie odzywał w czasie kampani, mocny zawodnik cool.gif .


Taa, ale jak teraz obalą rządy PiSu, to już chyba Jarosławowi zabraknie pomysłów na powrót do władzy.
Poza tym nie lubię takiego "szaroeminencjowania". To jest szkodliwe dla kraju.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 25/04/2016, 13:00 Quote Post

Czy np. szara eminencja kardynał Richelieu był szkodliwy dla Francji? wink.gif

Faktem jest że opinie w przypadku takiego obrotu spraw o J.K. można będzie i zmienić, ale na razie nie zapowiada się na taką rewoltę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Wilczyca24823
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 15.068
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun
 
 
post 25/04/2016, 13:12 Quote Post

Nie porównuj Francji do Polski wink.gif
fakt, że mieliśmy i naszego Zamoyskiego, wiosny nie czyni wink.gif na razie decyzje p. prezesa ściągają na nas burzę ze strony Unii - a czy to szkodliwe nie jest?
Właśnie doszłam do wniosku ważnego: w sumie bycie wybitnym politykiem nie oznacza od razu robienia czegoś dobrego dla kraju...w sumie w temacie o szkodnikach dla Polski wymieniane są w sumie wybitne politycznie postacie...

Ten post był edytowany przez Wilczyca24823: 25/04/2016, 13:15
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 25/04/2016, 13:39 Quote Post

QUOTE(Wilczyca24823 @ 25/04/2016, 14:12)
Nie porównuj Francji do Polski wink.gif
fakt, że mieliśmy i naszego Zamoyskiego, wiosny nie czyni wink.gif na razie decyzje p. prezesa ściągają na nas burzę ze strony Unii - a czy to szkodliwe nie jest?
Właśnie doszłam do wniosku ważnego: w sumie bycie wybitnym politykiem nie oznacza od razu robienia czegoś dobrego dla kraju...w sumie w temacie o szkodnikach dla Polski wymieniane są w sumie wybitne politycznie postacie...
*



Nie o subiektywną ocenę działań Kaczyńskiego dla Polski chodziło mi tylko stwierdzenie że "szara eminecja" z definicji źle wpływa dla kraju.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
piotruś1974
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 653
Nr użytkownika: 98.055

 
 
post 25/04/2016, 14:52 Quote Post

Trudno mi wskazać jakąś szczególnie wybitną postać w polityce polskiej ostatnich dekad, ale jeśli już to... chyba jednak Kwaśniewski. Przede wszystkim za skuteczne zaktwiczenie Polski w strukturach UE i NATO (w 1995 r., gdy obejmował urząd, nie było to wcale takie pewne),a także za umiejętność zjednywania sobie rodaków - jako jedyny z prezydentów sprawował urząd przez dwie kadencje, a na drugą wybrany został już w pierwszej turze, co moim zdaniem długo jeszcze pozostanie niedoścignionym wynikiem
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Wilczyca24823
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 15.068
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun
 
 
post 25/04/2016, 15:16 Quote Post

QUOTE
Nie o subiektywną ocenę działań Kaczyńskiego dla Polski chodziło mi tylko stwierdzenie że "szara eminecja" z definicji źle wpływa dla kraju.


Mieliśmy w historii kilka szarych eminencji, co nam na dobre nie wyszło wink.gif - ale nie chcę tu robić off topu smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej