Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Szata graficzna książek wydawnictwa Inforteditions

P. Benken

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 55.865

Przemek
Stopień akademicki: dr
Zawód: -

post 12/02/2011, 15:04 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 12/02/2011, 15:58)
I. ma trudności finansowe?

Czy teraz ma, to nie wiem, ale nie jest chyba wielką tajemnicą, że w połowie zeszego roku był na krawędzi bakructwa, co tutaj kilka osób dawało do zrozumienia. wink.gif ...Aczkolwiek jakiś tam plan naprawczy musiał być wdrożony, skoro się wydawnictwo odbiło od dna i nzów regularnie książki wychodzą. Przynajmniej na dzień dzisiejszy... Od tego czasu jednak kolorowych mapek brak.

Ten post był edytowany przez P. Benken: 12/02/2011, 15:09

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 12/02/2011, 15:27 Quote Post

Nie wiedziałem o tym. Całe szczęscie, ze się odbiło. Brak kolorów w mapach to niewielka strata, byle poziom zachowali...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

Zarrr

I ranga
*
Nr użytkownika: 69.490

Zawód: Leñ

post 19/02/2011, 18:32 Quote Post

Na stronie wanaxa można zobaczyć już ilustracje które znajdują się w książce Rogi Hittinu 1187, ilustracje wojowników zostały wykonane przez Marka Szyszko i moim zdaniem wyglądają wspaniale, mam nadzieję że będziemy mogli zobaczyć ilustracje tego autora także w innych książkach infortu.

User is offline  PMMini Profile Post #33

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 19/02/2011, 19:27 Quote Post

Też obejrzałem te ilustarcje. I spytam tylko: czy gość jest zbyt drogi jak dla Bellony? Pytam, bo były tu opinie, że porządna grafa kosztuje... Infort stać a B. nie? Nie mogłaby jemu powierzyć wykonawstwo okładek?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

Krzysztof M.

poilu
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++

post 19/02/2011, 19:37 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 19/02/2011, 19:27)
Też obejrzałem te ilustarcje. I spytam tylko: czy gość jest zbyt drogi jak dla Bellony? Pytam, bo były tu opinie, że porządna grafa kosztuje... Infort stać a B. nie? Nie mogłaby jemu powierzyć wykonawstwo okładek?
*

Marek Szyszko był autorem kilku okładek w serii HB:Ardeny, Batoche, Waterloo

User is online!  PMMini Profile Post #35

Stonewall

VII ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 15.117

Marcin Suchacki
Stopień akademicki: magister
Zawód: pisarz

post 22/04/2015, 16:17 Quote Post

Drodzy Forumowicze!
Muszę przyznać, że książka Krzysztofa Mroczkowskiego została ciekawie skomponowana kolorystycznie. Raz jeszcze okazało się, że zieleń na okładkach po prostu rządzi.
http://wanax.pl/index.php?p1694,plynny-olo...-gazy-2008-2009

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

Kizior

V ranga
Nr użytkownika: 94.156

Michal
Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: automatyk

post 14/09/2015, 1:11 Quote Post

Mam pytanie odnośnie map w książkach Infortu.
Mianowicie jak wygląda ich przygotowanie?
Większość jest autorstwa z tego co widzę pana Michalika.
Czy autor tekstu składa sam podkład graficzny, na podstawie tego co zdobył, czy też pan Michalik tworzy mapy sam?
Jeśli zaś autor sam zatroszczy się o mapy, jak daleko wydawnictwo w nie ingeruje?

User is offline  PMMini Profile Post #37

Krzysztof M.

poilu

post 16/09/2015, 8:00 Quote Post

W ostatnich publikacjach (współ)autorem map jest zdaje się B. Nikonowicz, we wczesnych wydawnictwach mapy przygotowywała "redakcja". 3-4 autorów ma swoje własne mapki o wyraźnie odmiennym "wzornictwie" niż mapki "firmowe". Redakcja ingeruje w mapki na podobnych zasadach jak ingeruje w tekst - doradza, sugeruje, podpowiada, koryguje, ujednolica etc.

User is online!  PMMini Profile Post #38

Kizior

V ranga

Michal

post 22/09/2015, 16:43 Quote Post

QUOTE(Krzysztof M. @ 16/09/2015, 8:00)
W ostatnich publikacjach (współ)autorem map jest zdaje się B. Nikonowicz, we wczesnych wydawnictwach mapy przygotowywała "redakcja". 3-4 autorów ma swoje własne mapki o wyraźnie odmiennym "wzornictwie" niż mapki "firmowe". Redakcja ingeruje w mapki na podobnych zasadach jak ingeruje w tekst - doradza, sugeruje, podpowiada, koryguje, ujednolica etc.
*

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Natomiast zastanawia mnie jeszcze jeden aspekt, mianowicie czy na autorze ciąży obowiązek znalezienia map do pracy, stworzenia ich samemu, czy też robi to sam grafik w wydawnictwie?
Jeśli to pierwsze to w dużej mierze jestem pewien, że będą to kopie z czyichś prac, najczęściej anglojęzycznych, bo przecież nie każdy jest graficznie uzdolniony czy ma za sobą warsztaty z kartografii, by tworzyć mapy samemu.

Zdziwiło mnie jak to wszystko zostało "rozegrane", że tak kolokwialnie się wyrażę, w książce "Od Cedar Run do Sharpsburga..." - czyli, że autor stoi na stanowisku, ze nie wiedział jak wyglądało tworzenie map do książki... czy zatem autor książki, pisze tekst, a wydawnictwo samo wyszukuje mapy, na własną rękę?

Ten post był edytowany przez Kizior: 22/09/2015, 16:46

User is offline  PMMini Profile Post #39

Krzysztof M.

poilu

post 22/09/2015, 19:39 Quote Post

Ponad 100 tytułów, prawie 100 autorów. Każdy może opowiedzieć własną historię i kulisy powstawania i redagowania swojej książki. Są autorzy którzy do mapek nie przywiązują wielkiej wagi i są zadowoleni z czegokolwiek w tej materii, są też tacy którzy mają na tym punkcie fioła i wyznają zasadę "im więcej tym lepiej". Jedni dostarczają wzory dla grafików firmowych, inni nie dostarczają niczego (i martwi się o to redakcja i graficy) a jeszcze inni przygotowują mapki samodzielnie. Jeśli kolega Marcin twierdzi, że nie miał wpływu na wygląd map w tej konkretnej książce, to nie widzę powodu, żeby mu nie wierzyć. Ja wpływ miałem - od A do Z. Ścisłych reguł bym się tu jednak nie dopatrywał.

User is online!  PMMini Profile Post #40

Kizior

V ranga

Michal

post 4/10/2015, 12:30 Quote Post

QUOTE(Krzysztof M. @ 22/09/2015, 19:39)
Jeśli kolega Marcin twierdzi, że nie miał wpływu na wygląd map w tej konkretnej książce, to nie widzę powodu, żeby mu nie wierzyć.

W tym temacie pytałem się o to jak wygląda kwestia map, bo interesowało mnie czy autorzy mają większy wpływ na ten aspekt, czy wydawnictwo robi wszystko samo.
I tyle.

Co do "kolegi Marcina" - sprawa jest zamknięta, ja mu przecież wierzę, w tamtym temacie po prostu stwierdzenie, że autor "Antietam 1862" zrobił plagiat, gdy w książce M.Suchackiego, doszło do tej samej sytuacji, było dla mnie wtedy jawną hipokryzją.
To jak sprawa wyglądała, dowiedziałem się już później - inaczej także bym nie podnosił tematu.

Jednak w kwestii domniemanego plagiatowania map w HB-kach czy Inforcie, można by tu stworzyć nowy temat, bo znane mi jest obecnie kilkadziesiąt tytułów gdzie mapy są po prostu skopiowane z innych pozycji.
Nie ma o co kruszyć kopii na jednym autorze, bo to jest proceder powszechny.

User is offline  PMMini Profile Post #41

Kizior

V ranga

Michal

post 4/07/2016, 21:37 Quote Post

QUOTE(Krzysztof M. @ 16/09/2015, 8:00)
W ostatnich publikacjach (współ)autorem map jest zdaje się B. Nikonowicz

W najnowszych pozycjach, z tego co zauważyłem, znów jest A. Michalik.

User is offline  PMMini Profile Post #42

3 Strony < 1 2 3 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej