Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dobór tematyki książek Inforteditions

Count Dracula

V ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 41.034

wb
Stopień akademicki: uczen
Zawód: emeryt

post 3/03/2008, 22:55 Quote Post

Szanowny Panie, chodzi zapewne m.in. o:
Wydawnictwo proponuje wydanie określonego tytułu zaliczanego na przykład do "klasyki polskiej historiografii wojskowej".

Niestety temat jest badzo niewdzięczny. Sam namówiłem Wydawcę na publikcje pracy, którą KAŻDY historyk wojskowości powinien znać, aby wiedzieć jak się powinno pisać książki o tej tematyce. Wiadomo że mam na myśli "Wojnę inflancką" Stanisława Herbsta. I mam wyrzuty sumienia. Książka sprzedaje się słabo. Dlaczego ? Na to pytanie nie potrafię znaleźć rozsądnego wytłumaczenia. Może teraz na studiach historycznych preferuje się inny typ literatury (Tolkien rolleyes.gif ) Z własnych obserwacji wiem, że panienki w księgarni, antykwariacie (bez obrazy dla kobiet) wybierały trzy książki do zaliczenia - kryterium ich polegało, aby były jak najcieńsze sad.gif
Mamy przygotowane następne pozycje z "klasyki polskiej historiografi wojskowej", ale w tej chwili nie wiemy czy warto topić pieniądze w ich publikacje. Przykład Kurpisza raczej odstrasza. Na ankietę tutaj nie ma co liczyć, zagłosuje max. 25 ludzi (vide - ocena cHabet).
Pozdrowienia

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #46

Shell

VI ranga
Nr użytkownika: 19.685

post 4/03/2008, 8:19 Quote Post

na Wanaxie byla (nadal jest?) ankieta w sprawie wznowienia przez Attykę Wałka-Czerneckiego "Dzieje upadku monarchji macedońskiej" kapitalnego (acz aktualnie momentami kontrowersyjnego opracowania) , za ktore warto by było dac spore pieniądze i zapisać się na subskrypcję.

Z tego co pamietam oddano sporo głosow (jak na ankiety Wanaxa), wiekszosc za tym by ksiazke wznowic nawet za cene powyzej 50 zł z aktualnym komentarzem i wstepem. Ankieta wisi długo i nie mamy zadnych informacji czy do czegokolwiek sie przydała, czy Attyka wznowi tę ksiązkę czy tez nie itp itd.

To trochę zniechęca do tego typu inicjatyw.

Tak samo PWN juz w listopadzie-grudniu zapowiadal wznowienie Ostrogorskiego i potem ksiazka zniknęła z zapowiedzi i do dzisiaj o niej cisza...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #47

Albor

V ranga
Nr użytkownika: 20.387

Albert Borowiak
Zawód: Handlowiec

post 4/03/2008, 8:31 Quote Post

Mnie osobiście "Wojna inflancka " Herbsta nie wciągnęła. Wiem, że to klasyka, wielokrotnie słyszałem, że warto, a nawet trzeba ją przeczytać, ale niestety - nie zrobiła na mnie wrażenia. Dużo ciekawiej, wzorując się chyba na Herbście, pisał W. Majewski o powstaniu kozackim 1664 i ostatniej kampanii Czarnieckiego. Ale to chyba kwestia gustu. Sądzę, że gdyby praca Herbsta obejmowała swym okresem lata 1600-1605, może ciut lepiej by się sprzedawała.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #48

Primo!

ex moderator
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...

post 4/03/2008, 11:08 Quote Post

QUOTE(Count Dracula @ 3/03/2008, 18:23)
Od człowieka podpisującego się "Kawaler Maltański" wymaga sie czegoś więcej niż znajomości, w który roku stoczono bitwę pod Grunwaldem.
*

Już rozumiem skąd ten "kawaler", choć Pańska opinia na temat akurat tego forumowicza jest bardzo krzywdząca. sad.gif To młody człowiek, który wykazuje duży głód wiedzy i spore zainteresowania wojskowością. Myślę, że warto docenić ten fakt, a wiedza zawsze przychodzi z czasem i wraz z odpowiednią lekturą. smile.gif

Trochę rozwagi przy doborze wszelkich nicków, tytułów etc.
Dotyczy to wszystkich. Po raz n-ty przypominam, również moderatorom, że magister nie jest tytułem naukowym.
*

Forumowy nick to prywatna sprawa każdego forumowicza.
Odnośnie zaś tytułów naukowych ma Pan zupełną rację. Niedowiarków odsyłam do lektury ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym... --> http://ks.sejm.gov.pl/proc4/ustawy/1027_u.htm
Nie wiem tylko czemu Pan z taką konsekwencją czepia się tych forumowych magistrów?
W polu "tytuł naukowy" proponuję zatem zamiast mgr wpisywać "wykształciuch". wink.gif

Primo!: Nie myślał Pan o zastosowaniu subskrypcji z przedsprzedażą określonego tytułu?

Tak. Pomysł upadł, m.in. po zachowaniu się (a raczej minimalnym zainteresowaniu dyskusją wśród forumowiczów. Bierze w niej udział max, kilka osób
*

Radziłbym się jednak jeszcze raz nad nim dobrze się zastanowić. confused1.gif
Cóż, w ogóle grupa forumowiczów wypowiadających się w tym subforum to dość hermetyczne środowisko (w miarę regularnie 20-30 osób, które doskonale kojarzę po nickach). Do tego kilkudziesięciu mniej lub bardziej przypadkowych niezarejestrowanych gości. Ten dział nie jest niestety oknem na świat, lecz jedynie małym okienkiem na poddaszu. sad.gif

Primo!:Inforteditions jest w komfortowej sytuacji, ponieważ ma możliwość realizacji takiej formy przedsprzedaży we współpracy ze swoim oficjalnym dystrybutorem, czyli sklepem internetowym WANAX.

??? - bez komentarza confused1.gif
*

Moją wypowiedź proszę rozumieć w tym sensie, że zapisy i przedsprzedaż mogłyby odbywać się via zaprzyjaźniony sklep internetowy Wanaxa. Taka uwaga dla Pana Witka, wydawnictwu przydałaby się też lepsza strona internetowa, a przynajmniej lepiej spozycjonowana w niektórych polskich wyszukiwarkach internetowych.

Oficjalnie W.G. nie otrzymał jakiegokolwiek Pana stanowiska w tej sprawie. Rozmawialiśmy o tym miniony czwartek.
*

Przypominam, że chodzi o krótki opis postulowanego nowego subforum Inforteditions - techniczny warunek sine qua non. Z tą i innymi propozycjami zgłosiłem się do Wydawcy kilkanaście dni temu, ale nikogo nie popędzałem, wiedząc o natłoku prac redakcyjnych nad nowymi tytułami. Poza tym, wydaje mi się, że wszystko zostało ustalone i pozostaje tylko zaprezentowanie pomysłu reorganizacji administracji i moderatorom. Kwestie szczegółowe można przecież dopracować w trakcie przeprowadzania zmian.

QUOTE(Count Dracula @ 3/03/2008, 22:55)
Sam namówiłem Wydawcę na publikcje pracy, którą KAŻDY historyk wojskowości powinien znać, aby wiedzieć jak się powinno pisać książki o tej tematyce. Wiadomo że mam na myśli "Wojnę inflancką" Stanisława Herbsta. I mam wyrzuty sumienia. Książka sprzedaje się słabo. Dlaczego ? Na to pytanie nie potrafię znaleźć rozsądnego wytłumaczenia.
*

Pańska wypowiedź mnie zaskakuje i to niemile zaskakuje. sad.gif Ten eksperyment powinien się powieść, cena książki jest nadzwyczaj przystępna, a tematyka interesująca.

Moja tylko jedna krytyczna uwaga, dlaczego "wrzuciliście" klasyczną monografię prof. Herbsta do cyklu Bitwy/Taktyka pomiędzy prace magisterskie (bez obrazy dla któregokolwiek z autorów) itp.? Nie lepiej było wyróżnić tę publikację, otwierając nową serię o jakiejś intrygującej nazwie "klasyka...", "arcydzieła...". W taki sposób, ten niewątpliwie wybitny i dotąd trudno dostępny tytuł byłby lepiej wypromowany.

Proszę nie spodziewać się, że nazwiska Stanisław Herbst, czy Otton Laskowski będą cokolwiek mówić przeciętnemu studentowi historii (dodam płci męskiej wink.gif ). Tak zwana historia historiografii w większości placówek akademickich leży i kwiczy... sad.gif

Mamy przygotowane następne pozycje z "klasyki polskiej historiografi wojskowej", ale w tej chwili nie wiemy czy warto topić pieniądze w ich publikacje. Przykład Kurpisza raczej odstrasza. Na ankietę tutaj nie ma co liczyć, zagłosuje max. 25 ludzi (vide - ocena cHabet).
Pozdrowienia
*

To rzeczywiście trudny dylemat, choć pomysł takich wznowień nadal uważam za znakomity.
Pozostaje chyba tylko zrzucać wszystko na karb gwałtownego spadku czytelnictwa. confused1.gif Inna sprawa, zauważyłem że nawet pracownicy naukowi niechętnie kupują nowe książki "z własnej wąskiej branży i specjalizacji". Liczą na biblioteki, poszczególne egzemplarze pożyczają sobie nawzajem.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #49

Wanax

III ranga
Nr użytkownika: 18.697

post 5/03/2008, 22:46 Quote Post

QUOTE(Shell @ 4/03/2008, 8:19)
na Wanaxie byla (nadal jest?) ankieta w sprawie wznowienia przez Attykę Wałka-Czerneckiego "Dzieje upadku monarchji macedońskiej" (...)Ankieta wisi długo i nie mamy zadnych informacji czy do czegokolwiek sie przydała, czy Attyka wznowi tę ksiązkę czy tez nie itp itd.

Co ma wisieć nie utonie smile.gif Ankieta spełniła swoją rolę za co bardzo dziękuję wszystkim głosującym.
Dzisiaj rozmawiałem z wydawcą i potwierdził na 99,99% (ten 1 %% to na wypadek gdyby na wydawnictwo spadł satelita NASA, a nasi dzielni chłopcy z obrony plot nie zdążyliby go przechwycić), że Wałek będzie wznowiony w przyszłym roku (gdzieś przed wakacjami) ze wstępem i redakcyjną obróbką dr Jacka Rzepki. W tej chwili p. dr Rzepka kończy projekt pn. "Cheronea" i zaraz po nim zabiera się za Monarchię.
Subskrypcja ani datki nie będą potrzebne natomiast refleks tak, bo nakład będzie kolekcjonerski. No chyba, że wcześniej zamówi się u Wanax'a wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #50

Shell

VI ranga
Nr użytkownika: 19.685

post 6/03/2008, 9:31 Quote Post

świetna wiadomość wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #51

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej