Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

14 Strony « < 12 13 14 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> De Re Militari, Czasopismo miłośników wojskowości

cezar807

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 101.830

£ukasz Kowalewski
Stopień akademicki: dr.

post 9/07/2017, 12:58 Quote Post

Ta k to ja. wink.gif. W latach 2011-2015 ukazały się 4 książki na ten temat: J. Dobrewelski Wojny z Saddamem..:, J. Odziemkowski Niedokończona wojna Irak 1990-1991, wspomniany Lizut no i Nadolski Iracki Iracki blitzkrieg. Więc uznałem że na razie rynek jest nasycony. W mojej opinii wszystkie one są niekompletne i mają nieścisłości więc teoretycznie jest jeszcze miejsce na kolejną pozycję na ten temat.Teoretycznie przy okazji artykułu do De re Militari wydawnictwo pytał się mnie czy nie myślę o wydaniu doktoratu, odpowiedziałem że myślę i podesłałem wydawcy plik pdf z moim doktoratem oraz wykaz moich publikacji. Było to w marcu zeszłego roku. Więcej tego tematu wydawnictwo nie poruszyło a ja nie cisnąłem tego dalej. : sad.gif dry.gif wink.gif smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #196

redbaron

VI ranga
Nr użytkownika: 50.772

Jaroslaw Centek
Stopień akademicki: dr hab.
Zawód: historyk

post 9/07/2017, 13:40 Quote Post

J. Dobrzelewski w pewnym momencie zaczął pisać bardzo dużo, na najróżniejsze tematy. To moim zdaniem z automatu ogranicza możliwość dogłębnej analizy. Cheba, że pisał latami do szuflady i nagle zaczął tego publikować.
Książki prof. Odziemkowskiego nie znam zupełnie. Łukasz Nadolski to tylko epizod opisał, w żadnym miejscu nie aspiruje do całościowej syntezy konfliktu przecież.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #197

cezar807

Nowicjusz
Nr użytkownika: 101.830

£ukasz Kowalewski
Stopień akademicki: dr.

post 9/07/2017, 14:06 Quote Post

W sumie masz rację. Postaram się pocisnąć infort, może coś się uda Jeśli nie czytałeś Odziemskowskiego to nic nie straciłeś bo on tę książkę wydał trzy razy pod trzema tytułami. Najpierw zrobił opracowanie na potrzeby Akademii Obronny Narodowej, potem wydał to jako rozdział w Międzynarodowe konflikty zbrojne po drugiej wojnie światowej, a potem w 2011 jako niedokończona wojna.Jeśli chodzi o Dobrzeweskiego trafiłeś w sedno, to samo niestety tyczy się Kubiaka (jego ostatnią książką o wojnie na wyczerpanie jak na razie po przeczytaniu 2 . I tak się zastanawiam czy Infort robi dobrze wydając tyle książek jednego autora.
Pozdrawiam.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #198

14 Strony « < 12 13 14 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej