Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Swiadkowie Jehowy,
     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 9/03/2013, 22:22 Quote Post

Hehe, Kiedyś przyszła parka świadków Jehowy do mojego kumpla. Mieli małego pecha, bo ten miał za sobą dwa lata seminarium. Po aktywnej rozmowie goście zapytali się go czy nie zostawić mu ulotek. On odpowiedział, że lepiej nie, bo te ulotki szybciej wypadną przez okno, niż ci ludzie zjadą windą na dół. Po tym wszystkim przestali przychodzić.smile.gif

Słyszał ktoś może, że oni mają własne firmy, w których się wszyscy zatrudniają? Nie wiem czy to prawda, ale ponoć Black Red White jest właśnie taką firmą.
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 9/03/2013, 22:26 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 9/03/2013, 22:22)
Słyszał ktoś może, że oni mają własne firmy, w których się wszyscy zatrudniają? Nie wiem czy to prawda, ale ponoć Black Red White jest właśnie taką firmą.
*



Tak, są takie firmy. Też słyszałem, że ta firma należy do Świadków Jehowy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 9/03/2013, 22:44 Quote Post

QUOTE
Słyszał ktoś może, że oni mają własne firmy, w których się wszyscy zatrudniają? Nie wiem czy to prawda, ale ponoć Black Red White jest właśnie taką firmą.

To prawda właściciel firmy jest SJ , ale wątpię czy zatrudnia samych SJ była by to dyskryminacja sprzeczna z przepisami prawa .
BTW- w studenckich czasach kiedy szukałem dorywczych zajęć , częstokroć w anonsach lokalnej warszawskiej GW /Praca - znajdywałem ogłoszenia w stylu , zatrudnię SJ ??? I trochę mnie to irytowało bo jaki byłby skandal gdyby napisać , zatrudnię tylko białego - katolika ?
 
Post #33

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 9/03/2013, 22:57 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 9/03/2013, 22:44)
To prawda właściciel firmy jest SJ , ale wątpię czy zatrudnia samych SJ była by to dyskryminacja sprzeczna z przepisami prawa .

Samych to może niekoniecznie, ale np. moja narzeczona nie otrzymała tam zatrudnienia, a powodem musiał być kierunek ukończonych studiów-teologia dry.gif smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 9/03/2013, 23:03 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 9/03/2013, 22:57)
QUOTE(lancaster @ 9/03/2013, 22:44)
To prawda właściciel firmy jest SJ , ale wątpię czy zatrudnia samych SJ była by to dyskryminacja sprzeczna z przepisami prawa .

Samych to może niekoniecznie, ale np. moja narzeczona nie otrzymała tam zatrudnienia, a powodem musiał być kierunek ukończonych studiów-teologia dry.gif smile.gif
*


Co teolog ma wspólnego z firmą meblarską , chyba ze produkują klęczniki , gdyby się znała na ciesielce lub tapicerce , to mógłbyś wnosić ze to dyskryminacja rolleyes.gif
 
Post #35

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 9/03/2013, 23:21 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 9/03/2013, 23:03)
Co teolog ma wspólnego z firmą meblarską , chyba ze produkują klęczniki , gdyby się znała na ciesielce lub tapicerce , to mógłbyś wnosić ze to dyskryminacja  rolleyes.gif
*


Akurat to stanowisko nie wymagało takiej wiedzy. I tak wszystkiego uczysz się w pracy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 9/03/2013, 23:26 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 9/03/2013, 23:21)
QUOTE(lancaster @ 9/03/2013, 23:03)
Co teolog ma wspólnego z firmą meblarską , chyba ze produkują klęczniki , gdyby się znała na ciesielce lub tapicerce , to mógłbyś wnosić ze to dyskryminacja  rolleyes.gif
*


Akurat to stanowisko nie wymagało takiej wiedzy. I tak wszystkiego uczysz się w pracy.
*


Co prawda OT , ale ....
jakby miał do wyboru w kazdej możliwej branży od sprzedaży działek rolniczych na Grenlandii po salon masażu egzotycznego , do wyboru czlowieka po teologi albo po marketingu ( choć są ich tysiące )to przykro mi ale brałbym po marketingu , co tu mówić teologia to egzotyczny kierunek dla kobiet , do czasu gdy wprowadzone zostanie kapłaństwo wśród ww wink.gif

Ten post był edytowany przez lancaster: 10/03/2013, 1:15
 
Post #37

     
MarekMRB
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 430
Nr użytkownika: 73.402

Marek Piotrowski
Stopień akademicki: magister
Zawód: informatyk
 
 
post 9/03/2013, 23:52 Quote Post

SJ często pracują dla Zeptera czy przy innej sprzedaży domokrążnej (w tym np. ubezpieczenia) - szkolenie jakie przechodzą regularnie do "głoszenia po domach" jest właściwie identyczne co do metod z marketingiem bezpośrednim.
Kiedyś spytałem SJ usiłującego sprzedać mi ubezpieczenie na życie (był to jeszcze czas gdy miał nastąpić kolejny "koniec świata" o którym ta osoba mówiła przy innych okazjach) czy chce mnie oszukać?
No bo chce mi - wówczas młodemu człowiekowi - sprzedać ubezpieczenie emerytalne, "wiedząc" że zanim pójdę na emeryturę nastąpi koniec świata...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 10/03/2013, 0:01 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 9/03/2013, 23:26)
jakby miał do wyboru w kazdej możliwej branży od sprzedaży działek rolniczych na Grenlandii po salon masażu egzotycznego , do wyboru czlowieka po teologi albo po marketingu ( choć są ich tysiące )to przykro mi ale brałabym po marketingu , co tu mówić teologia to egzotyczny kierunek dla kobiet , do czasu gdy wprowadzone zostanie kapłaństwo wśród ww  wink.gif
*


No mówię przecież, że praca nie wymagała specjalnej wiedzy. Szukali człowieka z wykształceniem średnim.

Faktem jest jednak, że SJ ponoć się bardzo pilnują w swoim środowisku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 10/03/2013, 16:20 Quote Post

Świadkowie Jehowi są prężni także na Wikipedii. Każdy kraj ma osobny artykuł o działalności Świadków Jehowy. Nawet takie małe kraje jak Suazi, czy Mauritius. Na polskiej Wikipedii nie ma tylko artykułów o ŚJ w Dżibuti i w Watykanie. Cóż za organizacja! Nasuwa mi się podobieństwo z firmami MLM takimi jak Amway. Tym razem jednak zysk jest o wiele prostszy: "warunki przystąpienia do ŚJ o czym chyba nie wspominają to dobrowolne się opodatkowanie w skali 10% na rzecz tej wiary ( czy ruchu )" (cyt. za lancaster).

Ten post był edytowany przez Arbago: 10/03/2013, 16:21
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 10/03/2013, 16:31 Quote Post

QUOTE(Arbago @ 10/03/2013, 16:20)
Świadkowie Jehowi są prężni także na Wikipedii. Każdy kraj ma osobny artykuł o działalności Świadków Jehowy. Nawet takie małe kraje jak Suazi, czy Mauritius. Na polskiej Wikipedii nie ma tylko artykułów o ŚJ w Dżibuti i w Watykanie. Cóż za organizacja! Nasuwa mi się podobieństwo z firmami MLM takimi jak Amway. Tym razem jednak zysk jest o wiele prostszy: "warunki przystąpienia do ŚJ o czym chyba nie wspominają to dobrowolne się opodatkowanie w skali 10% na rzecz tej wiary ( czy ruchu )" (cyt. za lancaster).
*


Szanowny Arbago cytuj dokladnie wink.gif
warunki przystąpienia do ŚJ o czym chyba nie wspominają to dobrowolne się opodatkowanie w skali 10% na rzecz tej wiary ( czy ruchu ) tak słyszałem .
Nie jestem tego pewien , może ktoś potwierdzi lub zaprzeczy ?

Ten post był edytowany przez lancaster: 10/03/2013, 16:31
 
Post #41

     
de Ptysz
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.486
Nr użytkownika: 61.808

Zawód: Wolnomysliciel
 
 
post 10/03/2013, 17:15 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 9/03/2013, 22:44)
BTW- w studenckich czasach kiedy szukałem dorywczych zajęć , częstokroć w anonsach lokalnej warszawskiej GW /Praca - znajdywałem ogłoszenia w stylu , zatrudnię SJ ??? I trochę mnie to irytowało bo jaki byłby skandal gdyby napisać , zatrudnię tylko białego - katolika ?
*


Wynika to ze zwykłego pragmatyzmu pracodawców, bo ŚJ mają opinię ludzi dziwnych (by nie rzec - nawiedzonych), ale jednak też uczciwych, pracowitych i niepijących, stąd też stali się pożądanymi pracownikami. Ot, taki "protestancki etos pracy" w wersji jehowistycznej wink.gif
Czego jak czego, ale tej samodyscypliny możemy im szczerze zazdrościć.

Ten post był edytowany przez de Ptysz: 10/03/2013, 17:17
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
MarekMRB
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 430
Nr użytkownika: 73.402

Marek Piotrowski
Stopień akademicki: magister
Zawód: informatyk
 
 
post 10/03/2013, 20:41 Quote Post

CODE
Czego jak czego, ale tej samodyscypliny możemy im szczerze zazdrościć.

Masz na myśli samodyscyplinę w konsekwentnym kreowaniu wizerunku ?
SJ zawsze zareklamuje jacy to oni są cacy - jak trzeba pójdzie w zaparte.
A ja znałem takiego SJ co pracował a jednocześnie pobierał zasiłek dla bezrobotnych...

Chciałbym być dobrze zrozumiany; nie twierdzę że robią jakieś specjalne przekręty; są mniej więcej tacy sami jak inni. Łącznie z chlaniem itd (wyjątkiem jest oczywiście palenie, za papierosy można wylecieć ze zboru, tę sprawę traktują jakoś specjalnie, nie wiadomo własciwie czemu).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 11/03/2013, 12:29 Quote Post

Świadoma przynależność do ŚJ to fundamentalizm chrześcijański (jeden z jego rodzajów) czyli rodzaj fanatyzmu. Fanatycy - w pewnym sensie - mają uporządkowane innego typu problemy psychiczne. Są zatem w stanie wykonywać nużące czy ciężkie prace nie stojące w sprzeczności z owym fanatyzmem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
MarekMRB
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 430
Nr użytkownika: 73.402

Marek Piotrowski
Stopień akademicki: magister
Zawód: informatyk
 
 
post 11/03/2013, 12:54 Quote Post

Nie utożsamiałbym fundamentalizmu (czyli stanięcia na fundamencie) z fanatyzmem.
Może dlatego ze sam mam się za fundamentalistę wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej