Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Senat czeski zablokował ustawę dotyczącą roszczeń , Kościoła katolickiego
     
de Ptysz
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.486
Nr użytkownika: 61.808

Zawód: Wolnomysliciel
 
 
post 18/08/2012, 14:40 Quote Post

Ano ma, skoro KK lubi robić z siebie ofiarę w kwestii zwrotu majątków, co nie pokazuje całej prawdy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 18/08/2012, 14:42 Quote Post

Ponawiam pytanie, bo nie odpowiedziałeś:
A co pretensjonalność czy jej brak ma z tym wspólnego?

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
de Ptysz
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.486
Nr użytkownika: 61.808

Zawód: Wolnomysliciel
 
 
post 18/08/2012, 15:16 Quote Post

A ja ponawiam odpowiedź - nie da się uczciwie rozliczyć kościelnych kwestii majątkowych, jeśli nie spojrzymy na to z szerszej perspektywy, nie tylko katolickiej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 18/08/2012, 15:24 Quote Post

QUOTE(de Ptysz @ 18/08/2012, 15:16)
A ja ponawiam odpowiedź - nie da się uczciwie rozliczyć kościelnych kwestii majątkowych, jeśli nie spojrzymy na to z szerszej perspektywy, nie tylko katolickiej.
*


Tylko, że to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Dużo bezpieczniej jest używać słów, których znaczenie się zna- po prostu sprawdzać w słowniku, zenim się słowa użyje. Ja tak robie i sobie chwalę-nie daję czepialskim broni do ręki... rolleyes.gif

Jeżeli zaś Twoje zdanie, polega na tym, zeby nie oddawać KRK, póki sie nie oddało protestantom, to jest to bzdura: Jak im teraz oddać, skoro KRK odmówiono?

To jest podręcznikowa sprawa, kiedy za wszelką cenę (logiki, sprawiedliwości, także interesu innych wyznań- jaki precedens byłby do uchwalenia dalszych naprostowań!) chce sie dokopać KRK. Nawet wyłączając rozum.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
de Ptysz
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.486
Nr użytkownika: 61.808

Zawód: Wolnomysliciel
 
 
post 18/08/2012, 15:47 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 18/08/2012, 15:24)
Jeżeli zaś Twoje zdanie, polega na tym, zeby nie oddawać KRK, póki sie nie oddało protestantom, to jest to bzdura: Jak im teraz oddać, skoro KRK odmówiono?

To jest podręcznikowa sprawa, kiedy za wszelką cenę (logiki, sprawiedliwości, także interesu innych wyznań- jaki precedens byłby do uchwalenia dalszych naprostowań!) chce sie dokopać KRK. Nawet wyłączając rozum.
*


Ale ja właśnie akceptuję status quo i uważam, że nie należy tego rozgrzebywać na nowo. Jesli jednak KK koniecznie chce zwrotu swoich majątków, to niech będzie gotowy zrobić to samo z mieniem przejętym po protestantach. To tak samo, jak z rewizjonizmem granic państwowych - niektórzy Polacy chcieliby odzyskać zabrane nam ziemie wschodnie, ale w takim razie nikt nie ma prawa zabraniać Niemcom upomnienia się o swoje Kresy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 18/08/2012, 16:00 Quote Post

Majątek kościelny powinien być zwrócony - a państwowe dotacje zlikwidowane.
Zresztą: uważam też, że wszyscy Zamoyscy czy inni Radziwiłłowie też powinni zostać zaspokojeni tj. zwrot mienia publicznego, odszkodowania (od państwa, ofc) za prywatne.
Ale to może jak już sobie poradzimy z ZUSem... rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez Ossee: 18/08/2012, 16:00
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
de Ptysz
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.486
Nr użytkownika: 61.808

Zawód: Wolnomysliciel
 
 
post 18/08/2012, 16:05 Quote Post

A na końcu wszystko trza będzie zwrócić jakiemuś żyjącemu potomkowi Mieszka I - wszak państwo Polan było patrymonium rodu panującego wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 18/08/2012, 16:06 Quote Post

QUOTE(de Ptysz @ 18/08/2012, 15:47)
Ale ja właśnie akceptuję status quo i uważam, że nie należy tego rozgrzebywać na nowo. Jesli jednak KK koniecznie chce zwrotu swoich majątków, to niech będzie gotowy zrobić to samo z mieniem przejętym po protestantach.

A czemu protestanci nie wystepują o zwrot mienia? Był tu już wątek o tym i coś te "dziesiątki przejęte przez KRK" skurczyły się niemiłosiernie... ale to w Polsce.
a w którym to roku po wojnie komunistyczne władze Czechosłowacji tak rozdawały nieruchomości Kościołowi katolickiemu? Może jednak zaczniesz je wymieniać?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 18/08/2012, 16:09 Quote Post

CODE
A na końcu wszystko trza będzie zwrócić jakiemuś żyjącemu potomkowi Mieszka I - wszak państwo Polan było patrymonium rodu panującego


Odwracając - państwo mogłoby zlikwidować własność prywatną, za kilka lat porozdawać absolutnie wszystko: auta, domy, działki, telefony komórkowe, ba - PLNy swoim kolesiom - i... Nie ma co protestować. To już zamierzchła przeszłość. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 18/08/2012, 16:15 Quote Post

QUOTE(de Ptysz @ 18/08/2012, 16:05)
A na końcu wszystko trza będzie zwrócić jakiemuś żyjącemu potomkowi Mieszka I - wszak państwo Polan było patrymonium rodu panującego wink.gif
*

I to jest przyznanie sie do klęski w dyskusji- sprowadzenie tematu do takiego absurdu, bo już więcej nic na poparcie swoich tez wymyślić nie można: najpierw niewolnictwo, teraz Mieszko I. Bezradnośc aż bije po oczach...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
de Ptysz
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.486
Nr użytkownika: 61.808

Zawód: Wolnomysliciel
 
 
post 18/08/2012, 16:17 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 18/08/2012, 16:06)
QUOTE(de Ptysz @ 18/08/2012, 15:47)
Ale ja właśnie akceptuję status quo i uważam, że nie należy tego rozgrzebywać na nowo. Jesli jednak KK koniecznie chce zwrotu swoich majątków, to niech będzie gotowy zrobić to samo z mieniem przejętym po protestantach.

A czemu protestanci nie wystepują o zwrot mienia?
*


Mnie się nie pytaj, sprawą na tyle się nie interesowałem, a nie słyszałem też o żadnych tego typu sprawach z mediów. Choć z drugiej strony KEA i KER nieźle skorzystałyby na tych zwrotach. Może nie utworzonoby parafii ewangelickiej w każdym mieście, ale pieniążki ze sprzedazy/wynajmu tych budynków w błoto by nie poszły.
Z drugiej strony nie powiesz mi, że ewangelicy w Polsce mają taką siłę oddziaływania (tak na społeczeństwo, jak i polityków), niczym KK.

QUOTE(emigrant @ 18/08/2012, 16:06)
Był tu już wątek o tym i coś te "dziesiątki przejęte przez KRK" skurczyły  się niemiłosiernie... ale to w Polsce.
a w którym to roku po wojnie komunistyczne władze Czechosłowacji tak rozdawały nieruchomości Kościołowi katolickiemu? Może jednak zaczniesz je wymieniać?
*


??? To na pewno do mnie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 18/08/2012, 16:22 Quote Post

CODE
Z drugiej strony nie powiesz mi, że ewangelicy w Polsce mają taką siłę oddziaływania (tak na społeczeństwo, jak i polityków), niczym KK.


Nie mają. Tylko: czemu mieliby mieć? Jest ich mniej niż katolików, nie są też żadną ekskluzywną grupą - brak jakichś miliarderów, wpływów w bankach na wzór żydomasonerii/żydokomuny/whatever... wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 18/08/2012, 16:24 Quote Post

QUOTE(de Ptysz @ 18/08/2012, 16:17)
E:a w którym to roku po wojnie komunistyczne władze Czechosłowacji tak rozdawały nieruchomości Kościołowi katolickiemu? Może jednak zaczniesz je wymieniać?

DeP:??? To na pewno do mnie?
*


A do kogo? To kto napisał?
Mógłbym w tym momencie rozpocząć ewangelicką martyrologię i wymienić dziesiątki przykładów świątyń, które zmieniły właściciela po II wś. (post nr 14)

Ten post był edytowany przez emigrant: 18/08/2012, 16:24
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
de Ptysz
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.486
Nr użytkownika: 61.808

Zawód: Wolnomysliciel
 
 
post 18/08/2012, 16:27 Quote Post

QUOTE(Ossee @ 18/08/2012, 16:22)
CODE
Z drugiej strony nie powiesz mi, że ewangelicy w Polsce mają taką siłę oddziaływania (tak na społeczeństwo, jak i polityków), niczym KK.


Nie mają. Tylko: czemu mieliby mieć? Jest ich mniej niż katolików, nie są też żadną ekskluzywną grupą - brak jakichś miliarderów, wpływów w bankach na wzór żydomasonerii/żydokomuny/whatever...  wink.gif
*


Owszem, ale dlaczego w takim razie katolicy mają być traktowani lepiej? Przecież Polska jest (teoretycznie...) świeckim państwem prawa, a nie jakąś katolicką teokracją. Jak mówiłem, ogólnie jestem wrogiem rozgrzebywania tych wszystkich brudów po latach, ale jezeli jakiś Kościół/związek wyznaniowy sądzi, że jest poszkodowany i żąda zwrotu swojego mienia, to powinien być traktowany bezstronnie, tak samo, jak inne grupy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 18/08/2012, 16:36 Quote Post

Tylko co to ma do wpływów politycznych?
Bo sprawiedliwość to swoją drogą, a polityka - swoją...
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

7 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej