Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

72 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> BRONISLAW KOMOROWSKI

adamos2006

Crusader
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 19.582

Zawód: technik

post 14/06/2010, 16:48 Quote Post

Nieuchronnie i wielkimi krokami zbliżają sie wybory prezydenckie. Jednak niezależnie od ich wyniku w moim odczuciu jeden z kandydatów juz został gwiazdą tej kampanii. Gdy inni kandydaci do prezydenckiego fotela głowią się jak dotrzeć do wyborców i wzbudzić ich zainteresowanie, jemu przychodzi to bez trudu. Praktycznie nie ma dnia, by on nie szokował, dziwił, zdumiewał, rozśmieszał i bawił. Jakby nie oceniać tej postaci jedno trzeba mu przyznać- ma on niewiarygodną łatwość tworzenia wypowiedzi, które powodują ,że aż sutki stają dęba.
Uważam, że ten jego pokażny już dorobek nie powinien popaść w zapomnienie i dlatego też proponuję plebiscyt na najciekawszą, najbardziej rzucającą na kolana wypowiedż złotoustego Bronka. Proszę głosować.

P.S.
Jest to moja pierwsza ankieta, więc bardzo prawdopodobne, że coś nie wypali i nie będzie możliwości oddania głosu. Proszę wtedy potraktować to jako zwykły temat do dyskusji i po prostu podać swoją odpowiedz bez zaznaczenia danej opcji w ankiecie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

Eamr

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 39.134

post 14/06/2010, 16:51 Quote Post

Ha, pierwsza zagłosowałam! Bo też jestem częściowo pyrą… tongue.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

Smardz

VI ranga
Nr użytkownika: 34.798

Stopień akademicki: mgr prawa
Zawód: ekscentryczny

post 14/06/2010, 17:31 Quote Post

Mnie się podoba nr 2.
W tamtym momencie trafnie określało farsę, z której ktoś chciał "zrobić" zamach na prezydenta.

User is offline  PMMini Profile Post #3

Damian W.

Wieczny łowca książek
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny

post 14/06/2010, 17:49 Quote Post

1. Widać, że p. Komorowski wie, co oznacza "Polak potrafi" biggrin.gif

Pozdrawiam!
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

polpatr

Wielki Mistrz Jedi
Nr użytkownika: 53.851

Stopień akademicki: imperator
Zawód: obroñca imperium

post 14/06/2010, 18:24 Quote Post

Te słowa uważane z niefortunne były całkiem fajne biggrin.gif : "Zawsze mamy gdzieś w zanadrzu polską pamięć, że 400 lat temu w trochę innym charakterze, żołnierze polscy maszerowali po Placu Czerwonym."
A słowa, które rzuciły mnie na kolana to te o wyjściu z NATO. Gdyby PIS miał w swoich szeregach J.Palikota to boję się myśleć do kogo zostałby porównany lub jakim słowem określony B.Komorowski.

User is offline  PMMini Profile Post #5

Ryszard Lwie Serce

الشيطان
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa

post 14/06/2010, 18:32 Quote Post

W jakim konteście była: "piękna katastrofa"? Chyba nie Smoleńska ph34r.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

adamos2006

Crusader

post 14/06/2010, 20:22 Quote Post

On miał tak powiedzieć odwiedzając jeden z rejonów objętych powodzią. Z tym ,że już nigdzie nie mogę natrafić na te słowa, więc może to była tylko dziennikarska kaczka? Ale w takim razie inny cytat z Marszałka:
" W tamtym roku powódż, w tym roku powódż, to ludzie powinni sie już z tym oswoić".
A ja wybrałem tekst o NATO. Nie wiem, może dlatego, że jest najświeższy i jeszcze nie minęło osłupienie po usłyszeniu tych słów. Szkoda tylko, że on nie doprecyzował czy zamierza poprzestać na wystąpieniu ze struktur połnocnoatlantyckich czy może pójdzie za ciosem i doprowadzi do reaktywacji Układu Warszawskiego?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

Eamr

post 14/06/2010, 21:06 Quote Post

Z wypowiedzią z wodą spływającą to jest tak, że cytuje się pierwszą część, że woda spływa, i olewa resztę kwestii: a problemy zostają z powodzianami… Nie mogę tego znaleźć w necie, ale było w TV, bardzo dokładny cytat.

Co o czywiście nie znaczy, że pozostałe wypowiedzi nie są gafowate – z wyjątkiem pyry smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

adamos2006

Crusader

post 14/06/2010, 21:26 Quote Post

Koleżanka najwyrażniej nie docenia Komorowskiego. Jemu nie chodziło o to, że problem zostaje z powodzianami, a o to, że powódż nigdy nie trwa dłużej niż kilka dni, bo woda spływa do Bałtyku.
Zresztą żeby nie być gołosłownym proszę dowód [dwa w jednym-stan wyjątkowy i woda-rzeka-morze]:
Klik

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

Blake

VII ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 37.436

Zawód: student

post 14/06/2010, 22:12 Quote Post

Wybrałem tekst o wodzie, uwielbiam, kiedy politycy z poważną miną, tonem mentora, wygłaszają oczywiste prawdy, to niepowtarzalny rodzaj komizmu, który aż prosi się o odpowiedź "serio? nie gadaj!" biggrin.gif
Z wypowiedzią z wodą spływającą to jest tak, że cytuje się pierwszą część, że woda spływa, i olewa resztę kwestii: a problemy zostają z powodzianami…
Cóż, tej wersji nie słyszałem, a w linku widziałem co innego... Z ciekawostek - wszyscy wyrzucali śp. Kaczyńskiemu, że nazwał Artura Boruca "Borubarem". Podczas gdy rzeczywiście jego wypowiedź brzmiał mniej więcej: "i Artur Boruc bardzo dobrze się zaprezentował" - tyle, że wypowiedź ucięto (nie była z początku tak ważna, bo zwracano uwagę na pierwszy człon, pomylenie nazwiska Rogera) i wyszło "i Artur Boruc bar...".

User is offline  PMMini Profile Post #10

Eamr

post 14/06/2010, 22:52 Quote Post

QUOTE(adamos2006 @ 14/06/2010, 21:26)
Koleżanka najwyrażniej nie docenia Komorowskiego. Jemu nie chodziło o to, że problem zostaje z powodzianami, a o to, że powódż nigdy nie trwa dłużej niż kilka dni, bo woda spływa do Bałtyku.
Zresztą żeby nie być gołosłownym proszę dowód [dwa w jednym-stan wyjątkowy i woda-rzeka-morze]:
Klik
*

To nie ta wypowiedź. Ale tu wytłumaczenie jest całkiem racjonalne – bo stan klęski żywiołowej wprowadza się na max 30 dni. I chyba chodzi o sam fakt wprowadzenia, który daje poszkodowanym określone korzyści – preferencje i ułatwienia w sprzątaniu bagna? Stan wyjątkowy to już większe zamieszanie, i nie wiem czy by cokolwiek tu pomógł.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

MikTadr

I ranga
*
Nr użytkownika: 65.987

Zawód: Uczen

post 16/06/2010, 16:52 Quote Post

A oto jak brzmiała wypowiedź pana Bronka przytoczona w skrócie w punkcie 1.
Proszę państwa jest takie powiedzenie, że Polski lotnik to jest taki, że jak trzeba będzie, to nawet poleci na drzwiach od stodoły. Więc proszę państwa chciałem z wielką satysfakcją stwierdzić, ze to już nie grozi. Piloci polscy będą latali na eFach 16'tkach.
Oczywiście głosowałem za tą opcją. wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

Tesla

II ranga
**
Nr użytkownika: 58.765

Zawód: Konstruktor

post 16/06/2010, 17:33 Quote Post

Mój faworyt to :" Miałem dziś przyjemność wizytowania terenów powodziowych". biggrin.gif Chyba dlatego najbardziej mi się podoba bo lubię czarny humor.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

Anders

VII ranga
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy

post 17/06/2010, 6:40 Quote Post

Moim zdaniem szczytem taktu było przypomnienie Rosjanom Dymitriad w dniu zwycięstwa.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

mariusz 70

VII ranga
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje

post 17/06/2010, 7:54 Quote Post

QUOTE(Tesla @ 16/06/2010, 17:33)
Mój faworyt to :" Miałem dziś przyjemność wizytowania terenów powodziowych". biggrin.gif Chyba dlatego najbardziej mi się podoba bo lubię czarny humor.
*

Dla mnie wygrala wypowiedz jaka przytoczyl kol.Tesla. wallbash.gif
Powaznie ten Komorowski takie gafy strzela,czy jaja sobie robicie ?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

72 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej