Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> RENATA BEGER, Dyskusja nad korupcja polityczną ...

Danielp

born in the PRL
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 1.267

post 27/09/2006, 11:13 Quote Post

A ja czekam aż jakaś stacja puści taśmy ze spotkania Tusk - Lepper do którego miało dojść 15 września w Poznaniu.
Skoro Beger była sprytna i nagrała przebieg to nie wierzę że Lepper nie nagrał rozmowy z Tuskiem, albo obydwie strony sobie ją nagrały. Ciekawe komu pierwszemu puszczą nerwy i podeśle "komu trzeba" taśmy ?

User is offline  PMMini Profile Post #31

Rado

VII ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 3.636

post 27/09/2006, 11:35 Quote Post

Przynajmniej Tusk i Olejniczak mają świetną okazję, żeby wykazać się obłudą i hipokryzją.

Obłudą i hipokryzją ? Obłudą i hipokryzją jest mówienie o tworzeniu standardów moralnych i odwalanie numerów których SLD z czasów Millera by się nie powstydziło. PiS podłożył się tak że większego prezentu swoim przeciwnikom zrobić nie mógł, teraz każda partia- wliczając LSD "po oczyszczeniu"- wygląda przy nich na nieledwie świętych. Wszyscy wykorzystują sytuację ? Zgoda, ale niestety właśnie na tym polega walka polityczna- PiS robił dokładnie to samo nie raz i nie dwa. Co ważniejsze inne partie nie bazują na informacjach wyssanych z palca, nie wyciągają nikomu dziadków z Wermahtu czy bilboardów, nie mówią "nasi przyjaciele z PiS" kopiąc równocześnie dołki pod kim się da, nie grzebią w teczkach, nie manipulują sejmem wykorzystując fakt obsadzenia stanowiska marszałka- bo to faktycznie była obłuda i hipokryzja ale wszystkie te numery wykonała partia "odnowicieli moralności". Jeśli tak ma wyglądać odnowiona moralność to chyba wolę tą starą.

A ja czekam aż jakaś stacja puści taśmy ze spotkania Tusk - Lepper do którego miało dojść 15 września w Poznaniu.
Skoro Beger była sprytna i nagrała przebieg to nie wierzę że Lepper nie nagrał rozmowy z Tuskiem, albo obydwie strony sobie ją nagrały. Ciekawe komu pierwszemu puszczą nerwy i podeśle "komu trzeba" taśmy ?

Nawet jeśli istniałyby takie taśmy i Tusk (czy ktokolwiek inny z jakiejkolwiek innej partii) obiecywałby Lepperowi że wprowadzi nakaz bicia pokłonów przed złotym cielcem z biało- czerwonym krawatem na szyi to byłyby to rozmowy przedstawicieli partii planujących takie czy inne postępowanie a nie wikłanie osób pełniących urzędy państwowe i środków de facto nie należących do partii w sprawy partyjne. Wszystko byłoby ok gdyby PiS tylko obiecywał stanowiska, czy chciał posłom płacić z własnych funduszy- to normalne negocjacje, wszystkie partie we wszystkich krajach to robią. I PO i PSL i Front Jedności Zimbabwe. Naganne jest wykorzystywanie dostępu do środków i funkcji publicznych do załatwiania niepublicznych interesów- a z tym właśnie mamy do czynienia.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

Andrzej80

powstaniec
Nr użytkownika: 16.934

Andrzej
Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk archiwista

post 27/09/2006, 11:39 Quote Post

Panowie poco zajmować się takim drazniońcym tematem jak polityka. Polityka idzie własnym torem,nie zmieni się tak o jak pstryknięciem palca czy jak się będzie o niej dyskutować.Zawsze od momentu kiedy LPRi samoobrona dostały się do sejmu wiele się dzieje aż za wiele. Zauważyłem jedną niepokojącą rzecz a mianowicie,schodzenie forum na sferę polityki owszem mozna porozmawiać o sytuacji w kraju ale jak mówi przysł.co za dużo to nie zdrowo!!!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

Bartek@Szutnik

IV ranga
Nr użytkownika: 5.444

Zawód: student

post 27/09/2006, 11:51 Quote Post

Panowie poco zajmować się takim drazniońcym tematem jak polityka. Polityka idzie własnym torem,nie zmieni się tak o jak pstryknięciem palca czy jak się będzie o niej dyskutować.Zawsze od momentu kiedy LPRi samoobrona dostały się do sejmu wiele się dzieje aż za wiele. Zauważyłem jedną niepokojącą rzecz a mianowicie,schodzenie forum na sferę polityki owszem mozna porozmawiać o sytuacji w kraju ale jak mówi przysł.co za dużo to nie zdrowo!!!

dlatego są inne działy i tematy w których przeważnie się wykazujemy ale ludziska chcą tez podyskutować o rzeczach świeżych i szokujących poniekąd. polska polityka sięgnęła dna i przyjęła standarty które są chore. Chcemy o tym mówić. takie jest nasze suwerenne prawo i od tego jest Mównica.

User is offline  PMMini Profile Post #34

adamos2006

Crusader
Nr użytkownika: 19.582

Zawód: technik

post 27/09/2006, 12:04 Quote Post

Czy ktos z was ma podobne wrazenie jak ja:czlowiek,ktory jeszcze pare lat temu w gumofilcach widlami wyrzucal gnoj z obory,w tej chwili czesto wypowiada sie rozsadniej od tych wszystkich "madrych glow" z Warszawki?Czy to on tak dojrzal i wyrobil sie na salonach,czy tez tamci tak nisko upadli?I nie pisze tego bynajmniej jako zwolennik sniadego Andrzeja.Nie jest to bohater mojej bajki,ale w tym tercecie jeden jest wytrawnym graczem,po trupach zmierzajacym do celu,drugi jest pionkiem w tej grze,no a Lepper jawi sie jako w miare normalny.No ale do tego doprowadzila poblazliwosc i ustepstwa,gdy ten awanturnik rzucal bronami,wysypywal zboze czy niemal jak szeryf z westernu wymierzal sprawiedliwosc komornikowi...I co tu zmienia nowe wybory?Glos na PO moze oznaczac de facto poparcie SLD[bo z kim ta Platforma moze sie jeszcze dogadac?],glos na PiS to powtorka z rozrywki.Czyli bledne kolo.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

Tanatos

III ranga
Nr użytkownika: 2.073

Zawód: milosny :(

post 27/09/2006, 12:05 Quote Post

Kuchcinski powiedzial, ze to prowokacja sluzb specjalnych.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

fiaa

IV ranga
Nr użytkownika: 2.638

post 27/09/2006, 12:12 Quote Post

żenujące wypowiedzi forumowicza fiaa, który sugeruje, że nic się nie stało (zapewne gdyby postkomuch Szmajdziński lub inny jego kolega został przyłapany na takim werbunku, fiaa wysyłałby go na szafot...)

Kolega ma jakiś problem ze mną, że mnie tak wyróżnił? Proszę mi wskazać czym różni się "żenada" ofiarowywania PO stanowisk ministrów, od ofiarowania p. Beger stołeczka sekretarza stanu i miesca na liście wyborczej? Proszę wskazać miesce w którym miarodajne pisowskie czynniki zgodziły się na żądania pani Beger, która notabene ma maturę i studiuje. Jedyną kwestią wątpliwą jest dość mgliste zobowiązanie spłaty przez sejm weksli podpisanych przez baranów z Sb. Ale czy Sejm nie jest zobowiązany pomóc posłom w swobodnym wykonywaniu mandatu?
Naganne jest wykorzystywanie dostępu do środków i funkcji publicznych do załatwiania niepublicznych interesów- a z tym właśnie mamy do czynienia.

Wszyscy tutejsi Katoni niech wezmą pod uwagę, ze PiS potrzebuje tego ścieku, który spływa z Samoobrony li tylko żeby sobie zrobić dobrze, tudzież trwać przy władzy. Do trwania wystarczy PiS-owi poparcie prezydenta. Natomiast PiS zabiega o większość, ponieważ wie, że jest jeszcze mnóstwo do zrobienia i potrzebuje lojalnej maszynki do głosowania. Oczywiście może apelować do poczucia patriotyzmu i odpowiedzialności za państwo, ale w Sejmie to się chyba słabo sprawdza. Oczywiście mogło w tym momencie powiedzieć przepraszamy, ale rzeczywiście w Polsce nie da się nic zrobić, dziękujemy i do widzenia. Ale ja nie po to ich wybierałem i nie tego od Kaczyńskich oczekuję.
Do 30 września jeszcze 3 dni. Prowokacje i szczekanie będą się nasilać.

User is offline  PMMini Profile Post #37

fiaa

IV ranga
Nr użytkownika: 2.638

post 27/09/2006, 12:17 Quote Post

QUOTE(Tanatos @ 27/09/2006, 13:05)
Kuchcinski powiedzial, ze to prowokacja sluzb specjalnych.
*

I zapewne miał rację. WSIoki rzucają się w konwulsjach. biggrin.gif

User is offline  PMMini Profile Post #38

mirek-man

I ranga
*
Nr użytkownika: 18.478

mirek
Stopień akademicki: mgr
Zawód: inz. jadrowiec

post 27/09/2006, 12:55 Quote Post

Słuchając wyjaśnień Kuchcińskiego i jego tezy o potężnej prowokacji politycznej wspieranej przez działającą jeszcze (chyba od 17-tu lat w podziemiu) SB, mam wrażenie ,że gdyby jego żona przyłapałaby go z kochanką to również tłumaczyłby się tak samo pokrętnie.
Pewno nasłałby prokuratora na biedną kobietę za to że sama wepchnęła mu kochankę do łóżka , a wogóle to jej wina i jest częścią układu - agentem Bolkiem ,czy jakimś innym i to wszystko z inspiracji PO.

Rozumiem ,że PiS musi iść w zaparte , ale takimi tłumaczeniami obraża inteligencję wyborców, i to nie tylko orłów , ale również tych z niedowartościowanym współczynnikiem IQ

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

Bormac

Znaczy Projektant
Nr użytkownika: 10.005

Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: Projektant plywadel

post 27/09/2006, 12:57 Quote Post

QUOTE(Bartek@Szutnik @ 27/09/2006, 12:51)
polska polityka sięgnęła dna i przyjęła standarty które są chore.
*

Jak to mowią dwa bardzo podobne powiedzenia: "Kiedy myślałem, że jestem na dnie, ktoś rzucił mi łopatę" i "Kiedy znalazłem się na dnie usłyszalem pukanie od spodu". Obawiam się, że doczekamy się jeszcze gorszych wydarzeń w naszej polityce. rolleyes.gif

User is offline  PMMini Profile Post #40

Bartek@Szutnik

IV ranga

post 27/09/2006, 13:50 Quote Post

Jak to mowią dwa bardzo podobne powiedzenia: "Kiedy myślałem, że jestem na dnie, ktoś rzucił mi łopatę" i "Kiedy znalazłem się na dnie usłyszalem pukanie od spodu". Obawiam się, że doczekamy się jeszcze gorszych wydarzeń w naszej polityce.

dokładnie => politycy PiS mówią o środkach wywiadowczych, prowokacji agentów a tu sie okazuje że kamery były z TVN i za zgoda Beger która zgodziła się pokazac kuchnię tych "negocjacji". Jacy agenci, jaki układ? Zaraz się okaże że TVN to sami agenci a jedyna prawde serwuje nam ojciec tadeusz i Bronek Zapaśnik Wildstein. Marszałek sejmu mówi że narazie nie widzi potzreby obrad dot całej sprawy => bo nie chce jak to okreslił WIECU który by zaognił sytuacje która została rozdmuchana przez nieprzyjazne media i polityków SLD i PO które bronia starego układu. Od miesiecy słyszymy ciagle to samo => walka z układem. Panowie pobudka układu nie ma i nie pomoże wam serfowanie po archiwach IPN-u bio tam juz żadnych nowości nie wygrzebiecie. Kończcie już i niech IV RP z taka jakością polityczną i takimi technikami negocjacyjnymi odejdzie w zapomnienie.
Dla IV RP => Rest in PiS.

Do 30 września jeszcze 3 dni. Prowokacje i szczekanie będą się nasilać.

jak czytam takie teksty by fiaa to rece same opadają. Jestesmy ludźmi nie zwierzetami i nie szczekamy tylko mówimy o tym co nas boli. Nie wyznajemy tylko wybieramy.

User is offline  PMMini Profile Post #41

Anakin

Premier RP wg Historyków.org
Nr użytkownika: 1.334

post 27/09/2006, 13:52 Quote Post

obwieszczanie prowokacji to uprawianie tautologii.

Jeśli to ma kogokolwiek usprawiedliwić to staje się dziecinne.

Nie jest ważne czy to prowokacja dziennikarska, słodka zemsta Samoobrony czy WSI, czy.. he, he, he... Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Ważne, że w jakieś (bo z pewnością nie w pełni) mierze się udała.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

krzystofer

Semper Invictus
Nr użytkownika: 1.005

post 27/09/2006, 14:00 Quote Post

Ze mnie historyk, nie polityk, więc tylko wpadłem na chwilę:

żenujące wypowiedzi forumowicza fiaa,

jak czytam takie teksty by fiaa to rece same opadają.

Drogi obrońco demokracji, radzę Ci wziąć zimny prysznic i nawet w przypadku różnicy zdań stosować się do zasad kultury osobistej. Fiaa nie zgadza się z Tobą, więc wytknij mu błędy w argumentacji. Jak Cię coś boli szczególnie to napisz mu prywatną wiadomość, albo lepiej ...
Idź pod Sejm RP, jest już tam około 200 ludzi.

Pozdrawiam

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

Bartek@Szutnik

IV ranga

post 27/09/2006, 14:16 Quote Post

Drogi obrońco demokracji, radzę Ci wziąć zimny prysznic i nawet w przypadku różnicy zdań stosować się do zasad kultury osobistej. Fiaa nie zgadza się z Tobą, więc wytknij mu błędy w argumentacji. Jak Cię coś boli szczególnie to napisz mu prywatną wiadomość, albo lepiej ...

drogi Krzysztoferze nie ja a my => przyjżyj sie dokładnie dlaczego my [bodajże priomo był autorem I wypowiedzi odnosnie żenady i jednobiegunowego spogladania na rzeczywistość]

I gdybym mieszkał w warszawie poszedłbym chocby na moment by wyrazić swój sprzeciw wobec istniejacego stanu rzeczy. taka jest demokracja która tez uznaje demontsracje. Moge oddac głos albo w poczuciu swojej bezsilności wobec istniejacego stanu rzeczy wyjść na ulicę i krzyknąć razem z innymi NIE! DOSYĆ TEGO!
Jak nisko trzeba upaść i jakim brakiem elementarnych zasad moralnych czy tez honoru trzeba sie wykazać by być w naszym kraju politykiem skończonym ????

User is offline  PMMini Profile Post #44

swatek

Czekam na Króla
Nr użytkownika: 7.721

post 27/09/2006, 14:32 Quote Post

QUOTE(krzystofer)

user posted image

Tia, 200 osób, tak to jest wierzyć w fakty medialne wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #45

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej