Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

12 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> KAZIMIERZ MARCINKIEWICZ, Opinie, oceny

pan_L.

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 6.637

post 5/01/2006, 18:55 Quote Post

A ja jako maturzysta powiem, że nie robi wink.gif
Teraz następnym krokiem napewno będzie prawo wyborcze dla wszystkich uczniów biggrin.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

Rado

VII ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 3.636

post 5/01/2006, 20:54 Quote Post

młodzierzy żeczywiście nie chce się uczyć

Sądząc po ortografii młodzieży rzeczywiście nie chce się uczyć. Nie tylko latem. smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

Gustaw II Adolf

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius

post 5/01/2006, 21:46 Quote Post

Po dzisiejszych newsach zapowiadających skrócenie roku szkolnego z 30. czerwca do 23. czerwca (a Marcinkiewicz chciał nawet do 15.) muszę przyznać, że zapałałem do niego większą sympatią. Chciało by się rzec za Wojtusiem: Kaziu - Tak trzymać!!!
Nie ma co ukrywać - na pomysł Kazia zareagować mogę tylko "Yes! Yes! Yes!", bo każdy uczeń wie chyba, że siedzenie do 30. czerwca jest kompletnie bezproduktywne, bo nie robi się nic pod względem nauki, ale w najlepszym wypadku wychodzi się na dwór smile.gif

Pozdr.
G2A

P.S. I tak oto zrobił się mój 1000. post ph34r.gif Pozdrowienia dla spamerów happy.gif

User is offline  PMMini Profile Post #33

Władysław IV Waza

Vladislaus Quartus Dei gratia rex Poloniae, magnus dux Lithuania
Grupa: Banita
Nr użytkownika: 5.849

Dominik
Zawód: król oczywiscie :)

post 5/01/2006, 22:07 Quote Post

Tak dzisiaj ja też muszę pochwalić kazimierza I krzywoustego za mądrą decyzję.Mógłby jeszcze obniżyć wiek emerytalny nauczycielkom bo moje ,,kochane'' panie od biologii i chemii to są normalnie przypadki do natychmiastowego wysłania do zakładu psychiatrycznego.

Pozdrawiam

P.S Gustawie oddasz mi wreszcie moją Szwecję?

User is offline  PMMini Profile Post #34

Władysław IV Waza

Dominik

post 5/01/2006, 22:11 Quote Post

Więcej nauki np. do matury dla 2-klasistów licealnych,

Ciunek wypluj te słowa ja chce już wakacje

User is offline  PMMini Profile Post #35

Inny Tomek

IV ranga
Nr użytkownika: 4.534

Zauwaz, G2A, że w czerwcu siedzi się bezproduktywnie w szkloe, bo oceny są wystawiane na trzy tygodnie przed końcem roku. I przesunięcie zakończenia roku nic nie zmieni, tylko będzie się siedziało bezproduktywnie już w końcu maja... No, ta uwaga o bezproduktywnisci Ciebie akurat nie dotyczy, ale generalnie edukacja raczej nikomu nie zaszkodziła. Rodzice (zwłaszcza młodszych dzieci) nie pozbierają się z radości: co robić z pociechą przez pół czerwca? Zwłaszcza jeżeli owa pociecha jada w szkolnej stołówce. A może ta decyzja jest podyktowana wzgledami oszczędnościowymi? (np. mniej pieniędzy na dożywianie?) To może zamknąć szkoły na dłużej? Nnno. To po ogłoszeniu tej wiekopomnej decyzji można się zająć jeszcze aborcją, becikowym, równouprawnieniem, Instytutem Książki i innymi, podobnymi problemami, oczywiście niecierpiącymi zwłoki.
Czy to naprawdę najważniejsze kwestie w rządzeniu państwem? A nie, przypadkiem może, sprawy gospodarki, deficytu, inflacji, bezrobocia?

User is offline  PMMini Profile Post #36

Flycat

III ranga
Nr użytkownika: 6.672

W maju będzie trochę wolnego z okazji wizyty papieża w Polsce, rok szkolny krótszy... nie mam nic przeciwko biggrin.gif
Jedynym minusem jest chyba to, że szybciej rozstaniemy się z historią "w wydaniu szkolnym" wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

Anakin

Premier RP wg Historyków.org
Nr użytkownika: 1.334

post 5/01/2006, 22:24 Quote Post

nigdy mniej nauki dla uczniów

gratulacje dla nauczycieli - jednym machnieciem maja kolejne 50% urlopu normalnego pracownika extra. Musze dokonać nowych obliczeń bo dotąd wychodziło mi, że ich roczny czas pracy wynosił 1/3 pracownika podległego Prawu Pracy (a i takich jest coraz mniej, bo już sprzątaczki pracują na "kontrakty menadżerskie" które nie zapewniają żadnych urlopów).

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

Polidaktyl

Teoretyk Kabaretu
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki

post 5/01/2006, 22:44 Quote Post

Jak pamiętam do ten tydzien dodatno w 2002 roku ale miano zrobić tak ze 2 maja i wszystkie piątki np po 1 listopada lub 11 listopada ewentualnie poniedziałki przed są wolne bez odrabiań w sobote. Skończyło się na tym że dodatno tydzień a odrabiania sobotnie i tak były! więc to nie żadne tydzień nowy tylko oddany stary
A ja mam pytani do władz KIEDY ODDACIE ULGĘ 50% na KOLEJ?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

Ciunek

Warszawski jegomość
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany

post 5/01/2006, 23:21 Quote Post

a Ty Władziu 4-ty jesteś teraz w 2 LO?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

Danielp

born in the PRL
Nr użytkownika: 1.267

post 6/01/2006, 12:14 Quote Post

QUOTE(Ciunek @ 5/01/2006, 19:39)
Jak Wam się podoba pomysł o dłuższych wakacjach, bo uczniowie w czerwcu są mało efektywni i wolą być na dworzu. Jak z reklamy. Dla mnie bomba!:) Co Wy na to? Więcej nauki np. do matury dla 2-klasistów licealnych, czy dłuższych wypoczenków. Ja optuję za tym drugim.
*

Przynajmniej sformalizowano fikcję jaką były zajęcia szkolne w ostatnich dniach przed wakacjami. Szkołę kończyłem w ubiegłym wieku, ostatni tydzień to była totalna laba - tzw zajęcia z wychowawcą, na które nikt nie przychodził. Praktycznie po czerwcowej radzie pedagogocznej nikomu już nie chce się uczyć, naprawdę rzadko nauczyciele ciągną program.
Tylko ciekawe kiedy teraz bedą rady pedagogoczne wink.gif
Nie wpadałbym też w euforie, premier powiedział "Chcę zaproponować wprowadzenie nowej zasady ustalania długości roku szkolnego. Chcę, żeby była ustalona liczba dni nauki w szkole w ciągu roku. Byłoby to około 180 dni", jak nie licząc 36 tygodni nauki. za http://wiadomosci.onet.pl/1224391,11,item.html

Anakin z twojego postu w tym temacie wynika, ze lubisz liczyć, czy możesz przeliczyć czy będzie to wogóle możliwe ? Ja przeliczyłem na szybko i MEN będzie musiał zdrowo kombinować aby zmieścić sie z przed 18 czerwca.
EDIT: dodałem info o ok. 180 dniach nauki

User is offline  PMMini Profile Post #41

Martucha

II ranga
**
Nr użytkownika: 9.341

Zawód: student

post 6/01/2006, 12:26 Quote Post

Sympatyczny to on jest i pomimo, że nie jestem fanką PiSu to ten pan jakieś budzi we mnie zaufanie.Poprostu pan Jarosław Kaczyński dobrego dokonał wyboru(dlatego został człowiekiem roku tygodnika "Wprost" wink.gif )
a czy on kieruje panem Marcinkiewiczem niewiem to się okaże mam nadzieję, że nie.

A co do pani minister finansów to jest mi wstyd, że reprezentuje moje miasto(Szczecin), że pochodzi z niego.Jedyny plus tego, że nie została prezydentem mego miasta(kandydowała przegrała z Jurczykiem) bo teraz widać jaki byłby total bałagan w mieście.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

Władysław IV Waza

Dominik

post 6/01/2006, 13:40 Quote Post

a Ty Władziu 4-ty jesteś teraz w 2 LO?

niestety tak chciałbym to już mieć za sobą a tak jeszcze tyle miesięcy 3 klasa i maturka beznadzieja

User is offline  PMMini Profile Post #43

1234

Wielki Wuj
Nr użytkownika: 4.636

post 6/01/2006, 19:37 Quote Post

tylko, że zdaje się jest ochota na zastapienie ferii zimowych przedłużeniem Bożego Narodzenia/Nowego Roku do 3 Króli. Dostajesz tydziń, traci dwa. Chyba niefajnie.

User is offline  PMMini Profile Post #44

Gustaw II Adolf

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius

post 6/01/2006, 19:48 Quote Post

QUOTE(1234 @ 6/01/2006, 20:37)
tylko, że zdaje się jest ochota na zastapienie ferii zimowych przedłużeniem Bożego Narodzenia/Nowego Roku do 3 Króli. Dostajesz tydziń, traci dwa. Chyba niefajnie.

Jeśli mówisz poważnie, to chyba zrobię zamach na Kazia biggrin.gif Ale poważnie: to fatalne!! O wiele lepsze są krótkie "przystanki" na "złapanie oddechu" w trakcie roku szkolnego (ja już czekam na ferie zimowe - takie bliskie cele pomagają przetrwać!) od skumulowanych monstrualnych wakacji, przynajmniej w mojej opinii. Podoba mi się już bardziej system niemiecki, gdzie mają wakacje letnie tylko około miesiąca, ale za to 2-tygodniowe ferie jesienne i jakieś wolne jeszcze gdzieś indziej.

Pozdr.
G2A

User is offline  PMMini Profile Post #45

12 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej