Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
32 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Czy jest to jeszcze forum historyczne ?, Lamenty nad stanem Forum
     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 30/03/2017, 10:04 Quote Post

Praktycznie od dwóch lat przestałem udzielać się na Tym forum z prostej przyczyny. Gdy zaczynałem przygodę w roku 2007 było to rzeczywiście forum o tematyce historycznej. Taki dzieł jak "Mównica" czy poddział "Polityka bieżąca" praktycznie nie istniał. Obecnie proszę przejrzeć panel "Nowe posty" a dostaniemy odpowiedź.
Rząd po wyborach 2015 roku * 123» 521
"Opozycja totalna" w Polsce... * 123» 5
RYSZARD PETRU * 123» 9
500 zł na dziecko * 123» 115
(proszę zauważyć ilość stron)
Historia na tej stronie:
Monarchia Szlachecka A Demokracja Szlachecka (0 stron)
Kostiuchnówka 1916 (0 stron)
Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego * 123» 787 (temat z 2004 roku).
Linia Curzona wschodnią granicą II RP * 123» 50 (historia alternatywna)
Quo vadis forum?

 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 30/03/2017, 10:33 Quote Post

Też się nad tym zastanawiałem.
Tematyka jest podobna do tej na "fejsie", czy Onecie.
Tak jednak myślę, że poziom dyskusji jest tu lepszy.
To, że o wydarzeniach historycznych się nie chce pisać,
Traktuję jako spełnienie funkcji forum.
Tu już wszystko jest opisane.
Tworzenie nowych wątków na siłę?
To bezsens.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.284
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 30/03/2017, 10:53 Quote Post

Myślę że punktem zwrotnym był 10 04 2010. Od tego momentu polityka, wojenka polsko-polska (choć tu niektórzy potrafią tą polskość dyskutanta-adwersarza kwestionować) pełną siłą wkroczyła wszędzie gdzie tylko mogła. Rodzinne święta, praca, spotkanie ze znajomymi w pubie. Jeżeli przed tą datą także była obecna, teraz jest niestety wszechobecna. Być może ci dla których historia jest związana z codzienną pracą i zawodem mają jakiś bonus. Dla tych dla których historia to zainteresowanie, hobby powoli staje się ona tylko azylem. A ponieważ owa wojenka osiągnęła apogeum tam na górze to i u obywateli osiągnęła poziom który powoduje chęci wypowiedzi wszędzie tam gdzie taka dyskusja już trwa. Decyzje polityków podejmowane dziś będą mieć przełożenie za lat 5, 10, 25 na skórze dyskutantów. Jak zauważyłem, historia niewielu z nas "nakarmi". Więc i forum padło "ofiarą" rzeczywistości za oknem. dry.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 30/03/2017, 10:59 Quote Post

Informuję,że temat o tym istnieje od 2013 roku pod nazwą: Apel, politycy.org ?

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=101015
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Realchief
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 15.870
Nr użytkownika: 63.111

 
 
post 30/03/2017, 11:10 Quote Post

Podsumowując, w ramach obrzydzenia nadmiarem dyskusji w mównicy, obrzydzony zakłada kolejny temat w mównicy smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 30/03/2017, 12:55 Quote Post

Myślę, że w 10-15% jest to jeszcze forum historyczne.
Dlaczego więc tu piszę A bo na przykład teraz siedzę w Korei i wieczorami trochę mi się nudzi to się przedrzeźniam dla zabawy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 30/03/2017, 13:44 Quote Post

QUOTE(Realchief @ 30/03/2017, 11:10)
Podsumowując, w ramach obrzydzenia nadmiarem dyskusji w mównicy, obrzydzony zakłada kolejny temat w mównicy smile.gif
*


Zatem w jakim dziale historycznym mam założyć powyższy temat? (Historia zbędna? )

Jak widać chyba jest jakiś problem ponieważ zauważyli go również starsi (stażem) Koledzy (Napoleon7, poldas372) od których kiedyś czerpałem szeroką wiedzę i świetnie mi się z Nimi dyskutowało.
QUOTE
Zauważyłem, że na tym portalu w dyskusjach historycznych obowiązują bardzo skostniałe i sztywne, rzekłbym "średniowieczne" zasady. wtedy wygrywał w dyskusji ten, kto przedstawił "większy" autorytet.

Już nawet nie chodzi o "wielkość" argumentu ale o to kto głośniej nawet bez sensu krzyczy. Np z tego powodu zrezygnowałem z dyskusji na temat Religii.

Mój ukochany dział praktycznie umarł "Wojska pancerne, piechota zmechanizowana i kawaleria" gdzie w tym roku aktywowano "6" tak sześć tematów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.504
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 30/03/2017, 13:46 Quote Post

[quote=gtsw64,30/03/2017, 10:04]
Praktycznie od dwóch lat przestałem udzielać się na Tym forum z prostej przyczyny. Gdy zaczynałem przygodę w roku 2007 było to rzeczywiście forum o tematyce historycznej. Taki dzieł jak "Mównica" czy poddział "Polityka bieżąca" praktycznie nie istniał. Obecnie proszę przejrzeć panel "Nowe posty" a dostaniemy odpowiedź.
Rząd po wyborach 2015 roku * 123» 521
"Opozycja totalna" w Polsce... * 123» 5
RYSZARD PETRU * 123» 9
500 zł na dziecko * 123» 115
(proszę zauważyć ilość stron)
Historia na tej stronie:
Monarchia Szlachecka A Demokracja Szlachecka (0 stron)
Kostiuchnówka 1916 (0 stron)
Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego * 123» 787 (temat z 2004 roku).
Linia Curzona wschodnią granicą II RP * 123» 50 (historia alternatywna)
Quo vadis forum?
*

[/quote]
Dyskusyjny klub o polityce/ bieżacych wydarzeniach z historia w tle.

Sam mam udział bo najwiecej % z moich postów gadam w mównicy. rolleyes.gif


[qoute]

Być może ci dla których historia jest związana z codzienną pracą i zawodem mają jakiś bonus. Dla tych dla których historia to zainteresowanie, hobby powoli staje się ona tylko azylem.
[/quote]
swięta slowa.
Dla mnie to odskocznia od pracy, codzienności.

Chciałbym zwróci uwaga na jeszcze jedna rzecz - na mównicy zazwyczaj wystaczy pisac "co ślina na język przyniesie" (łatwo i prosto) a w działach merytorycznych "coś przeczytać" czy przypomniec sobie gdzie moge ww rzecz znaleść w książce i napisać post.

Po prostu łatwiej i przyjemnej jest pisać "trzy po trzy" na Mównicy niż czasami wykonac "benedyktyńska prace" sprawdzając "to i owo w ksiażkach".

 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 30/03/2017, 13:49 Quote Post

Ja mimo wszystko postuluję zamknięcie Mównicy, a wszystkich którzy dążą do politycznych pyskówek, a nawet polemik, wysyłał na odwyk w pakiecie z urlopem. Trudne czasy wymagają trudnych decyzji. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 30/03/2017, 13:59 Quote Post

Forum by zdechło smile.gif
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Realchief
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 15.870
Nr użytkownika: 63.111

 
 
post 30/03/2017, 14:14 Quote Post

QUOTE(gtsw64 @ 30/03/2017, 14:44)
QUOTE(Realchief @ 30/03/2017, 11:10)
Podsumowując, w ramach obrzydzenia nadmiarem dyskusji w mównicy, obrzydzony zakłada kolejny temat w mównicy smile.gif
*


Zatem w jakim dziale historycznym mam założyć powyższy temat? (Historia zbędna? )

Jak widać chyba jest jakiś problem ponieważ zauważyli go również starsi (stażem) Koledzy (Napoleon7, poldas372) od których kiedyś czerpałem szeroką wiedzę i świetnie mi się z Nimi dyskutowało.
QUOTE
Zauważyłem, że na tym portalu w dyskusjach historycznych obowiązują bardzo skostniałe i sztywne, rzekłbym "średniowieczne" zasady. wtedy wygrywał w dyskusji ten, kto przedstawił "większy" autorytet.

Już nawet nie chodzi o "wielkość" argumentu ale o to kto głośniej nawet bez sensu krzyczy. Np z tego powodu zrezygnowałem z dyskusji na temat Religii.

Mój ukochany dział praktycznie umarł "Wojska pancerne, piechota zmechanizowana i kawaleria" gdzie w tym roku aktywowano "6" tak sześć tematów.
*



Zamiast zakładać temat to się wziąć za dyskusję w tych opuszczonych tematach?

Tak to już niestety jest, że niektóre tematy nie cieszą się zainteresowaniem, inne całkiem sporym, ale w pewny momencie dyskusja się wypala bo brakuje już nowej podpałki do utrzymania ognia. A nawet jak się coś nowego pojawi to to na ogół po pewnym czasie już dyskusji to nie roznieca.
W tym tygodniu np. po roku napisałem post w temacie o organizacji przedwojennej drużyny piechoty bo przeczytałem ciekawy artykuł o tym, a dyskusja zanim przeszła na off top się dobrze tam rozwijała, skończyło się na jednej odpowiedzi. C'est la vie.
w HAP standardem jest, że na początku w dyskusji uczestniczy po kilkudziesięciu uczestników, a po nastu stronach przeważnie się to wykrusza i zostaje 2-3 i czasami tylko ktoś z doskoku doda posta lub 2.

Ostatnio była ciekawa dyskusja o karabinach ppanc i niestety została ukatrupiona.

Problem zresztą upadku dyskusji to nie tylko to forum.
Zasadniczo tyczy się wszystkich. DWS, FOW itd też zaliczyły coś co można nazwać kolapsem. Od kilku lat próżno szukać rozbudowanych wieloosobowych dyskusji zajmujących po kilkadziesiąt stron. Taki wątek "Idealna organizacja piechoty" czy "Modernizacja 7TP" dostarczał ogromnie dużo wiedzy i lektury na wiele dni, wątki jednak umarły i nic mogącego im dorównać się nie pojawia.
Chyba taki signum temporis wypierania lepszego przez gorsze sad.gif


W samej mównicy nic zdrożnego nie widzę. Cenię sobie, że mogę poznać opinie czy argumenty na temat aktualnych wydarzeń osób, które sobie cenię i poważam, a nawet tych wobec kóorych stoją prawie zawsze w pozycji, to jednak zupełnie co innego niż anonimowe wrzuty na Onet, gdzie na pewno by się mi nie chciało nic pisać.

Ten post był edytowany przez Realchief: 30/03/2017, 14:20
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 30/03/2017, 14:25 Quote Post

QUOTE
Chciałbym zwróci uwaga na jeszcze jedna rzecz - na mównicy zazwyczaj wystaczy pisac "co ślina na język przyniesie" (łatwo i prosto) a w działach merytorycznych "coś przeczytać" czy przypomniec sobie gdzie moge ww rzecz znaleść w książce i napisać post.

Po prostu łatwiej i przyjemnej jest pisać "trzy po trzy" na Mównicy niż czasami wykonac "benedyktyńska prace" sprawdzając "to i owo w ksiażkach".

Kolego Danielp właśnie za to ceniłem i cenię to forum. Jeśli pomyliłem się o jeden cm w grubości pancerza zaraz było dużo uwag i sprostowań. To zmuszało nie (zapewne i innych ) do szukania wiedzy a nie sensacji.
QUOTE
Forum by zdechło

Wcześniej jakoś funkcjonowało i to dobrze.
Może kierownictwo forum poszło na łatwiznę?
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 30/03/2017, 14:38 Quote Post

To jest jakieś pokłosie "militaryzacji" dyskutantów tego forum. A wojna jest, jak to jeden ujął, przedłużeniem polityki, więc mamy też sporo polityki na forum. Zainteresowanie wojskiem dominuje,spychając na bok cywilne sprawy gospodarcze, życie codzienne i pozostałe tematy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 30/03/2017, 14:58 Quote Post

QUOTE
Zamiast zakładać temat to się wziąć za dyskusję w tych opuszczonych tematach?

Masz kolego Realchief dużo racji w tym fragmencie jak i w całym poście.
Mój problem polegał na tym, że w momencie zmiany rządu (już wcześniej zmiana Prezydenta) wchodząc na stronę "Nowe posty" byłem "zaczepiany" przez tematy polityczne. Wikłałem się w dyskusję gdzie niestety poziom dyskusji był żenująco niższy niż w tematach historycznych. Po kilku pyskówkach (również z mojej strony) stwierdziłem, że szkoda nerwów. Mimo, że miałem ciekawe plany (wcześniej pisałem duży temat o więziennictwie II RP, planowałem dalsze tematy o więziennictwie okupacyjnym, PRL-u czy współczesnym postanowiłem zamilknąć. Zapewne wielu tak postąpiło z powodu dojścia do głosu tematów polityki bieżącej.
Temat polityki bieżącej powinien być skutecznie odizolowany od tematów historycznych, ale jak stwierdził kolega Lord Mich Forum by upadło?
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 30/03/2017, 15:03 Quote Post

QUOTE(Lord Mich @ 30/03/2017, 13:59)
Forum by zdechło smile.gif
Pozdrawiam!
*


No pain no gain. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

32 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej