Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Profetyzm czyli... przepowiadanie tematów!
     
kabaczek95
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 73.762

Zawód: uczen
 
 
post 22/12/2012, 18:38 Quote Post

co do XX wieku to jednak stawiałbym na czasy powojenne, i na hisotire powszechną. nie żebym wlasnie czytał "Towarzyszy" Service'a i "Zimną wojnę" Gaddisa, ale jednak za duzo juz bylo o dwudziestoleciu i o Polsce , wiec moze w koncu zaproponują cos innego
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Shar
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 74.686

Aleksandra
Zawód: Studentka UE
 
 
post 22/12/2012, 19:34 Quote Post

QUOTE(kabaczek95 @ 22/12/2012, 18:38)
co do XX wieku to jednak stawiałbym na czasy powojenne, i na hisotire powszechną. nie żebym wlasnie czytał "Towarzyszy" Service'a i "Zimną wojnę" Gaddisa, ale jednak za duzo juz bylo o dwudziestoleciu i o Polsce , wiec moze w koncu zaproponują cos innego
*



Zimna wojna była w zeszłym roku zauważ. Wydaje mi się, że jednak dwudziestolecie powszechna. Choć przekonamy się 5 stycznia.
A jak Gaddis? Dla mnie fascynująca smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
kabaczek95
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 73.762

Zawód: uczen
 
 
post 22/12/2012, 19:54 Quote Post

najpierw uzupełniam komunizm, bo tu czuje się słabszy, zresztą i tak zaczynam od 1917r. wiec dwudziestolecie bede mial zrobione od tej strony. gaddisa wezme po swiętach po jest mniejszy a z tego co slyszalem to znakomita ksiazka.
@Shar byles w tamtym roku na olimpiadzie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
kabaczek95
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 73.762

Zawód: uczen
 
 
post 22/12/2012, 19:54 Quote Post

*byłaś, ale nick jest bezosobowy hehehe
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
DON LUKAS
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 78.207

 
 
post 22/12/2012, 20:07 Quote Post

Hm widzę , że teat się ożywił.... nie jestem miłośnikiem XX w, ale pasjonuje mnie także gospodarka... hm... może dla waszej specjalizacji Wielki Kryzys Gospodarczy , geneza, przebieg i znaczenie ?? smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Shar
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 74.686

Aleksandra
Zawód: Studentka UE
 
 
post 22/12/2012, 22:09 Quote Post

Tak, brałam udział. Niestety wtedy nie udało się przejść nawet do II etapu.

Wielki kryzys...oby nie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
kabaczek95
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 73.762

Zawód: uczen
 
 
post 22/12/2012, 23:07 Quote Post

ale to by moglo pasowac do sytuacji jaka jest teraz biggrin.gif ale i tak nie ma o czy marzyć pewnie bedzie durnowaty, mdły i bezsensowany temat pokroju inicjatywy polskiego rzadu na uchodzstwie albo prawica polska w dwudziestoleciu miedzywojennym
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
DON LUKAS
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 78.207

 
 
post 23/12/2012, 12:03 Quote Post

QUOTE(kabaczek95 @ 22/12/2012, 23:07)
ale to by moglo pasowac do sytuacji jaka jest teraz biggrin.gif ale i tak nie ma o czy marzyć pewnie bedzie durnowaty, mdły i bezsensowany temat pokroju inicjatywy polskiego rzadu na uchodzstwie albo prawica polska w dwudziestoleciu miedzywojennym
*


Hm... nieważne jaki temat najważniejsze jest dostanie się do ustnego tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Shar
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 74.686

Aleksandra
Zawód: Studentka UE
 
 
post 23/12/2012, 17:16 Quote Post

QUOTE(kabaczek95 @ 22/12/2012, 23:07)
ale to by moglo pasowac do sytuacji jaka jest teraz biggrin.gif ale i tak nie ma o czy marzyć pewnie bedzie durnowaty, mdły i bezsensowany temat pokroju inicjatywy polskiego rzadu na uchodzstwie albo prawica polska w dwudziestoleciu miedzywojennym
*



Prawica polska w dwudziestoleciu międzywojennym - bardzo chętnie.
W sumie te tematy są takie dość...hmmm...ograniczające inwencje twórczą? Z tych dotychczasowych to bardzo mi się podobał ten o blaskach i cieniach II Rzeczypospolitej (sprzed 2 lat z okręgu chyba). Dawał duże możliwości. Albo po prostu ja za bardzo lubię II RP wink.gif
W sumie nie zdziwiłabym się też gdyby było coś z II wś.

Ten post był edytowany przez Shar: 23/12/2012, 17:18
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
venomir
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 79.725

 
 
post 23/12/2012, 22:20 Quote Post

Brak odzewu ze strony mediewistów, więc może ja coś skrobnę.
Wg mnie jest szansa na coś z powszechnej przy wskazaniu na wczesne średniowiecze, ew. wyprawy krzyżowe(same zakony k. były już chyba kilka lat temu. Temat dotyczący Renovatio czy renesansów(zarówno karolińskiego jak i ottońskiego) ma dla mnie pewne prawdopodobieństwo(dawno nie było kultury). Jeśli się tak zastanowić to Arabowie i ich podboje to też bardzo obszerny i interesujący temat, ale czy nie zbyt "hipsterski" na olimpiadę? Osobiście mam nadzieję, że w tym roku dadzą sobie spokój z kościołem-w ubiegłym roku przez temat ze średniowiecza pisałem pracę z nowożytności, a i to tylko dlatego, że kiedyś napisałem już jakąś rozprawkę na podobny temat. W innym przypadku wyszedłbym po przeczytaniu tematów.
A co Wy wymyśliliście?
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
DON LUKAS
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 78.207

 
 
post 24/12/2012, 13:23 Quote Post

QUOTE(venomir @ 23/12/2012, 22:20)
Brak odzewu ze strony mediewistów, więc może ja coś skrobnę.
Wg mnie jest szansa na coś z powszechnej przy wskazaniu na wczesne średniowiecze, ew. wyprawy krzyżowe(same zakony k. były już chyba kilka lat temu. Temat dotyczący Renovatio czy renesansów(zarówno karolińskiego jak i ottońskiego) ma dla mnie pewne prawdopodobieństwo(dawno nie było kultury). Jeśli się tak zastanowić to Arabowie i ich podboje to też bardzo obszerny i interesujący temat, ale czy nie zbyt "hipsterski" na olimpiadę? Osobiście mam nadzieję, że w tym roku dadzą sobie spokój z kościołem-w ubiegłym roku przez temat ze średniowiecza pisałem pracę z nowożytności, a i to tylko dlatego, że kiedyś napisałem już jakąś rozprawkę na podobny temat. W innym przypadku wyszedłbym po przeczytaniu tematów.
A co Wy wymyśliliście?
*


Temat o podbojach arabów zbyt "hipsterski" tongue.gif no nie wiem... Masz racje Kościół to straszna rzecz... chociąz akurat przy nowożytności , w której startuje samo opisanie dworów renesansowych papieży będzie przyjemnością, no chyba że będzie to temat z baroku i Reformacji katolickiej
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
olga121
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 79.805

Olga
Zawód: uczen
 
 
post 27/12/2012, 15:26 Quote Post

co byście typowali na starożytność? w tamtym roku łatwo było sie domyśleć... w tym juz nie bo tak jakby praca obejmowala czasy do konca starożytności, ja mam jakies dziwne przeczucie ze bedą wojny grecko-perskie
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Joycelyn
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 79.671

 
 
post 28/12/2012, 20:30 Quote Post

Cóż, do OH został niecały tydzień, a ja się coraz bardziej boję rolleyes.gif. Co obstawiacie jako swoje "numerki", dotyczące tematu z nowożytności? Może tak każdy po 3 propozycje? Mi się widzi jakoś prawdopodobieństwo takich rzeczy:

1. Wojna 30-letnia jako konflikt europejski i jej wpływ na mapę nowożytnej Europy,
2. Rozwój Imperium Osmańskiego i wpływ na Europę,
3. Jeszcze pomyślę wink.gif

Myślicie, że może być coś stricte gospodarczego lub kulturówka?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
aljubarotta
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.843
Nr użytkownika: 70.958

Marek Sz.
 
 
post 28/12/2012, 20:44 Quote Post

QUOTE(DON LUKAS @ 10/12/2012, 18:03)
QUOTE(Petters @ 10/12/2012, 17:57)
A macie jakieś typy na średniowiecze?
*


Wielka schizma zachodnia wink.gif

ETAPY jednoczenia ziem polskich

Może powstanie monarchii stanowych w Europie zachodniej
*



Wielka schizma zachodnia była w zeszłym roku istną katorgą dla większości. biggrin.gif Miałem zaledwie 6 nazwisk i zapisałem pełne 4 strony, kiedy niektóre osoby pozapisywały po 7, 11 (rekord z XIX w. 14), ale 5 było.

QUOTE(venomir @ 23/12/2012, 22:20)
Brak odzewu ze strony mediewistów, więc może ja coś skrobnę.
Wg mnie jest szansa na coś z powszechnej przy wskazaniu na wczesne średniowiecze, ew. wyprawy krzyżowe(same zakony k. były już chyba kilka lat temu. Temat dotyczący Renovatio czy renesansów(zarówno karolińskiego jak i ottońskiego) ma dla mnie pewne prawdopodobieństwo(dawno nie było kultury). Jeśli się tak zastanowić to Arabowie i ich podboje to też bardzo obszerny i interesujący temat, ale czy nie zbyt "hipsterski" na olimpiadę? Osobiście mam nadzieję, że w tym roku dadzą sobie spokój z kościołem-w ubiegłym roku przez temat ze średniowiecza pisałem pracę z nowożytności, a i to tylko dlatego, że kiedyś napisałem już jakąś rozprawkę na podobny temat. W innym przypadku wyszedłbym po przeczytaniu tematów.
A co Wy wymyśliliście?
*


Zakony były na finale w zeszłym roku i to było bardzo złe, bo większość mediewistów potrafiłaby o tym elaboraty pisać. Ciężko też było wszystko zawrzeć. Dostałem 4+, a o piątkach mało słyszałem.

Co do kultury - w zeszłym roku XIX-wieczników zaskoczył niemile temat o pozytywizmie - więc na kulturę może przyjść pora.
Okręgowe tematy w zeszłym roku były moim zdaniem genialne, sam zastanawiałem się z czego pisać, ale ostatecznie wybrałem średniowiecze, to zawsze dowalę jakąś ciekawostką. biggrin.gif

Arabowie faktycznie nie są zbyt mainstreamowi, ale kto wie, wikingowie się trafili na szkolnym.


Jako że tematy trafić jest baaaaardzo trudno i nie pamiętam, czy kiedyś ktoś trafił, to mimo to napiszę swoich 10 typów:

10. Geneza, przebieg i skutki wojny trzynastoletniej.
9. Podboje arabskie do x w.
8. Monastycyzm średniowieczny.
7. Osadnictwo na prawie niemieckim.
6. Geneza, przebieg i konsekwencje wojny stuletniej.
5. Unie polsko-litewskie w XIV i XV wieku.
4. Polityka zagraniczna/wewnętrzna Kazimierza Wielkiego.
3. ?
2. ?
1. ?

biggrin.gif

Ten post był edytowany przez aljubarotta: 28/12/2012, 20:52
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
DON LUKAS
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 78.207

 
 
post 28/12/2012, 23:44 Quote Post

QUOTE(aljubarotta @ 28/12/2012, 20:44)
QUOTE(DON LUKAS @ 10/12/2012, 18:03)
QUOTE(Petters @ 10/12/2012, 17:57)
A macie jakieś typy na średniowiecze?
*


Wielka schizma zachodnia wink.gif

ETAPY jednoczenia ziem polskich

Może powstanie monarchii stanowych w Europie zachodniej
*



Wielka schizma zachodnia była w zeszłym roku istną katorgą dla większości. biggrin.gif Miałem zaledwie 6 nazwisk i zapisałem pełne 4 strony, kiedy niektóre osoby pozapisywały po 7, 11 (rekord z XIX w. 14), ale 5 było.

QUOTE(venomir @ 23/12/2012, 22:20)
Brak odzewu ze strony mediewistów, więc może ja coś skrobnę.
Wg mnie jest szansa na coś z powszechnej przy wskazaniu na wczesne średniowiecze, ew. wyprawy krzyżowe(same zakony k. były już chyba kilka lat temu. Temat dotyczący Renovatio czy renesansów(zarówno karolińskiego jak i ottońskiego) ma dla mnie pewne prawdopodobieństwo(dawno nie było kultury). Jeśli się tak zastanowić to Arabowie i ich podboje to też bardzo obszerny i interesujący temat, ale czy nie zbyt "hipsterski" na olimpiadę? Osobiście mam nadzieję, że w tym roku dadzą sobie spokój z kościołem-w ubiegłym roku przez temat ze średniowiecza pisałem pracę z nowożytności, a i to tylko dlatego, że kiedyś napisałem już jakąś rozprawkę na podobny temat. W innym przypadku wyszedłbym po przeczytaniu tematów.
A co Wy wymyśliliście?
*


Zakony były na finale w zeszłym roku i to było bardzo złe, bo większość mediewistów potrafiłaby o tym elaboraty pisać. Ciężko też było wszystko zawrzeć. Dostałem 4+, a o piątkach mało słyszałem.

Co do kultury - w zeszłym roku XIX-wieczników zaskoczył niemile temat o pozytywizmie - więc na kulturę może przyjść pora.
Okręgowe tematy w zeszłym roku były moim zdaniem genialne, sam zastanawiałem się z czego pisać, ale ostatecznie wybrałem średniowiecze, to zawsze dowalę jakąś ciekawostką. biggrin.gif

Arabowie faktycznie nie są zbyt mainstreamowi, ale kto wie, wikingowie się trafili na szkolnym.


Jako że tematy trafić jest baaaaardzo trudno i nie pamiętam, czy kiedyś ktoś trafił, to mimo to napiszę swoich 10 typów:

10. Geneza, przebieg i skutki wojny trzynastoletniej.
9. Podboje arabskie do x w.
8. Monastycyzm średniowieczny.
7. Osadnictwo na prawie niemieckim.
6. Geneza, przebieg i konsekwencje wojny stuletniej.
5. Unie polsko-litewskie w XIV i XV wieku.
4. Polityka zagraniczna/wewnętrzna Kazimierza Wielkiego.
3. ?
2. ?
1. ?

biggrin.gif
*


Rok temu rafiłem z Jagiellonami wink.gif W pociągu jeszcze czytałem Cynarskiego Zugmunta Augusta wink.gif... bo zacząłem dzień wczesniej i chciałem skończyć więc tak jakby na świeżo. Masz może jakieś typy dla nowożytników smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

6 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej