Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Seria Stackpole Military History Series, Jako całość i poszczególne pozycje
     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 24/11/2012, 12:53 Quote Post

Chciałbym dowiedzieć się jaką Koledzy mają opinię o tej serii dotyczącej strony militarnej DWS:
http://www.stackpolebooks.com/showproducts.cfm?WPCID=1026
(Pierwsze książki z zielonymi brzegami)

http://www.amazon.com/Walter-S.-Dunn/e/B001H6QFIM
(trzy pierwsze pozycje)
Wyglądają na rzetelnie opracowane (pozycje-tabele, zestawienia, mapy, przypisy, OdeB, indeks, bibliografia...), choć podana bibliografia jest kontrowersyjna, głównie ze względu na lata wydawania poszczególnych pozycji (po prostu trafiają się stare opracowania sprzed 90 roku, co, jeśli chodzi o książki Rosjan zwykle ma duże znaczenie)

Czy jej pozycje wychodzą w Polsce? jeśli nie jako seria, to jako poszczególne książki?

Ten post był edytowany przez emigrant: 24/11/2012, 13:47
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 24/11/2012, 13:49 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 24/11/2012, 12:53)
Chciałbym dowiedzieć się jaką Koledzy mają opinię o tej serii dotyczącej strony militarnej DWS:
http://www.stackpolebooks.com/showproducts.cfm?WPCID=1026
(Pierwsze książki z zielonymi brzegami)

Mam kilka o froncie zachodnim i jestem z nich zadowolony (choć parę wydanych wcześniej gdzie indziel które potem trafiły do Stackpoole), z niektórych mniej (wspomniani "Niemcy w Normandii", niektóre to klasa sama w sobie (Balkowski "Omaha beach" , "Utah beach", Middlebrook o Arnhem, dwutomowa monografia Meyera o niem. 12.DPanc HJ ).



QUOTE
Czy jej pozycje wychodzą w Polsce? jeśli nie jako seria, to jako poszczególne książki?
*


Wyszły "Niemcy w Normandii" (Rebis), Linia Maginiota (Bellona z 10 lat temu) , "Ostatni zrzut" ( Bellona) ksiażka Hargrevsa o kampanii wrześniowej. Oczywiście pewnie coś więcej - (Kurowski - którego nie czytałem).

edit:podałem kilka tytułów

Ten post był edytowany przez Danielp: 24/11/2012, 15:34
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 24/11/2012, 13:57 Quote Post

QUOTE(Danielp @ 24/11/2012, 13:49)
Oczywiście pewnie coś więcej - (Kurowski)
*


Tak, Kurowski... "Popełnił" kilka książek w tej serii i wiem, że u nas go wydają.
Osobiście nie czytałem, ale na Forum DWS jest dużo narzekań na tego autora. Z tym, ze nie zawsze można polegać na ich opiniach...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.847
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 24/11/2012, 17:16 Quote Post

QUOTE
Czy jej pozycje wychodzą w Polsce? jeśli nie jako seria, to jako poszczególne książki?

Trzeba by spojrzeć po nazwiskach autorów w Bellonie, coś mieli wydawać a na pewno wydali 2-3 tytuły z serii "Fighting Vehicles".
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 24/11/2012, 18:28 Quote Post

No, np Samuel W. Mitcham Jr jest znany na polskim rynku z kilku książek (Dowódcy Barbarossy: http://www.poczytaj.pl/197122 ) i choć Ameryki w nich nie odkrywa, to raczej nie dał plamy. Także znany jest Robert Citino...
Chodziłoby mi o takich autorów, jak:
Patrick Agte
Kurt Meyer
R L Dinardo
Walter S. Dunn Jr
czy Otto Carius (ciekawy przypadek: były esesman-obecnie aptekarz. Apteka nazywa się "Tiger Apotheke" rolleyes.gif )
i jeszcze kilku, o których dopytam sie później.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 24/11/2012, 18:46 Quote Post

Patrick Agte:
http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=96&t=123998
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.847
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 25/11/2012, 18:07 Quote Post

Otto Carius:
http://maszoperia.org/ksiazki/17-otto-cari...8362129409.html
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
7799
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 379
Nr użytkownika: 79.108

Piotr
Zawód: Samotnik
 
 
post 28/10/2015, 20:39 Quote Post

Dopiero zauważyłem temat.
Podobnie jak Danielp mogę polecić Balkoskiego. A konkretnie jego wielotomową historię 29. Infantry Division "Blue & Gray".
Pozycja dotycząca operacji "Cobra" Carafano jest wybitnie analityczną, coś co fanatycy "cyferek" lubią najbardziej. Jedyny minus to mapy. Tu proponowałbym posiłkowanie się wydanym u nas Ospreyem Zalogi.
Najlepszą książką z Frontu Zachodniego jaką do tej pory czytałem jest dla mnie "Hold the Westwall". Choć podtytuł sugeruje skupienie się na stosunkowo niewielkiej jednostce - 105. Brygadzie Pancernej, jest to aptekarskie omówienie, dzień po dniu godzina po godzinie walk na południe od Akwizgranu toczących się w ciągu trzech tygodni 3-24 wrzesień. Do tego autor serwuje codzienne stany dotyczące pojazdów i armat ppanc. Można się lekko zdziwić jakie oddziały niemieckie w krytycznych dniach dały się przełamać ale nie rozbić.
Z Ostfrontu mogę polecić "For Europe", monografię 33. Waffen Grenadier Division der SS. Z początku można się nieco zaplątać w partiach politycznych, ale pokazuje jak różny personel zgłosił się w 1943 roku.

"Devil's garden" Zalogi to spojrzenie na walki na plaży Omaha z perspektywy Niemców. Zdecydowana większość dotyka jednak problemu przygotowań do obrony - umocnień, przeszkód na plaży, obsady, artylerii. Do tego cała masa zdjęć, także lotniczych daje niemal pełny obraz plaży. Ciekawostka - w przypisie figuruje artykuł o artylerii w języku polskim

Jakiś czas temu zaczęli wydawać pozycje w takim "kwadratowym" formacie z twardą okładką ( w ten sposób wydana pozycja Zalogi) oraz w "starym" formacie z twardą z obwolutą.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej