Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Blog o czołgach Pancerniak.pl , obecnie - Damian Jarzyna czołgi świata
     
Damian Jarzyna
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 31
Nr użytkownika: 78.405

Damian Jarzyna
 
 
post 6/09/2012, 20:49 Quote Post

QUOTE(Lubelaczek92 @ 3/09/2012, 23:42)
To okienko bardzo zniechęca do podania tam swoich danych. Po prostu jest brzydkie i wyskakuje za każdym razem gdy odświeżę, lub wejdę na inną podstronę.

Niedługo będzie inne. Też mi się nie podoba zbytnio
QUOTE
Kolejna sprawa - niektóre linki nie działają.

A jakiś konkret, ja nie wyłapałem błędów.
QUOTE
Treści raczej mało interesujące, byle wikipedia ma ciekawsze artykuły. No ale, ja nie historyk to się nie będę zbytnio na ten temat rozpisywał.

Czerpię swoją wiedzę z poważnych źródeł, jak Wydawnictwo Militaria, więc tutaj bym się nie zgodził z tą tezą. Który np. artykuł Ci się nie podoba najbardziej?
QUOTE
Może powinienem pisać bardziej "łagodnie", ale nie potrafię bo w stopniu conajmniej dobrym są tu zrobione tylko te rzeczy, których Ty nie jesteś autorem.

Jestem autorem każdego artykułu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Damian Jarzyna
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 31
Nr użytkownika: 78.405

Damian Jarzyna
 
 
post 6/09/2012, 20:51 Quote Post

QUOTE(gtsw64 @ 5/09/2012, 4:45)
Przepraszam że się czepiam.
Ale na swojej stronie piszesz:
QUOTE
Witaj ponownie na blogu o czołgach. Poprzednim razem dowiedziałeś się, jak czołg T-34 wypadał na tle broni pancernych przeciwnika. Z dzisiejszego artykułu będziesz mógł dowiedzieć się jak powstał T-34

Uważam że, powinieneś najpierw zamieścić wpis o historii powstania czołgu a następnie dopiero o jego dokonaniach.
Praktycznie wszystkie materiały (jakie ja czytałem) zaczynają się właśnie od przedstawienia historii powstania pojazdu a dopiero następnie problemy techniczne, dane taktyczno techniczne oraz wykorzystanie na polu bitwy.
Taka kolejność jaką Ty zastosowałeś cechuje raczej artykuły z gazet codziennych nakierowanych na sensację.
Kilka lat temu przeczytałem artykuł (nie pamiętam w jakiej gazecie) o kb ppanc wz 35 w którym właśnie na początku przedstawiono jego zalety, historię utajnienia a dopiero na końcu historię powstania. Podsumowaniem tego artykułu było stwierdzenie że gdyby nie utajniono oraz wyprodukowano jeszcze więcej w/w karabinów w 1939 roku spokojnie polska armia powstrzymała by niemieckie wojska pancerne.
*


Masz rację, powinno być tak jak napisałeś.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Lubelaczek92
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 127
Nr użytkownika: 71.682

Piotruś Piotruś
Zawód: uczen
 
 
post 13/09/2012, 20:50 Quote Post

QUOTE
A jakiś konkret, ja nie wyłapałem błędów.

Choćby "czołgi po 1945 r."

QUOTE
Czerpię swoją wiedzę z poważnych źródeł, jak Wydawnictwo Militaria, więc tutaj bym się nie zgodził z tą tezą. Który np. artykuł Ci się nie podoba najbardziej?

Z którą tezą się nie zgodzisz ? Że moim zdaniem artykuły są nieciekawe? Tzn. Twoim zdaniem te artykuły mnie ciekawią ?
To moja subiektywna ocena i w sumie miałem o tym nie pisać, bo niewiele na ten temat mam pojęcia, bardziej siedzę w temacie programowania i tworzenia stron internetowych. No ale... skoro tak się tych artykułów trzymasz, to cos napiszę na temat treści.

Czytałem tylko kilka artkułów i chyba nie każdy w całości. Nie wiem na ile te teksty są prawdziwe/fachowe - nie potrafię tego ocenić.

Stwierdzam tylko, że na takiej wikipedii praktycznie są wszystkie maszyny świata opisane, z fotkami, danymi technicznymi - wszystko w osobnych blokach, więc czytelnie. U ciebie jest mała część maszyn opisana i każdy z tych opisów jest uboższy niż choćby na wiki, której się tak już czepiłem wink.gif Jest to zrozumiałe, bo wikipedię tworzy wiele osób, a tego bloga piszesz tylko Ty... ale po prostu wiki jest lepsza i potencjalny internauta będzie pod tym względem wolał wiki. Na wiki jest osobny blok na dane techniczne - z prawej strony, ogólny opis jest z lewej. U Ciebie wszystko w kupie.
Pod względem ilści wikipedii nie pokonasz, ale...
Gdybyś zrobił cokolwiek lepiej od wiki, np. z kilku źródeł pozbierał informację na temat jednej maszyny, to już by było coś wink.gif W tym jednym aspekcie miałbyś atut, który mógłby skłonić internautę, by odwiedzić Twoją stronę. Oczywiście tak teoretycznie, bo tu i o pozycjonowanie trzeba by zadbać, a domyślam się, że i na ten teemat masz niewielkie pojęcie wink.gif

Mógłbyś na przykład najpierw opisać bardzo dokładnie same czołgi niemieckie z okresu II wojny, tak żeby opisy były lepsze niż na wiki. Dodatkowo, jakieś galerie fotek, wywiady z czołgistami, historie załóg (trochę wymyślam, nie wiem czy sensownie). Wszystko musiałbyś rozplanować jakoś, bo ten system co masz się do tego nie nadaje. Potem ewentualnie dodawać kolejne okresy, potem nacje... ale wszystko to musiało by przewyższać taką wikipedię - dla mnie laika to pierwsze źródło informacji.

Zobacz sobie czolgi.info - ta strona też jest amatorska i daleko jej do idealu, ale tam jest autorski "cms" dostosowany do potrzeb strony. Nie jest skomplikowany, ale wystarczający. Grafika nie powala ale stara się trzymać klimat. A Ty nawet nie potrafisz dobrego okienka modalnego zrobić wink.gif. Samo traktowanie tego tematu w postaci bloga jest nietrafione.
QUOTE
jestem autorem każdego artykułu.

Super, ale jak to się ma do mojej wypowiedzi, którą zacytowałeś ?



Ten post był edytowany przez Lubelaczek92: 13/09/2012, 20:53
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Damian Jarzyna
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 31
Nr użytkownika: 78.405

Damian Jarzyna
 
 
post 28/10/2012, 10:40 Quote Post

Witajcie ponownie po mojej dłuższej nieobecności.
Pracowałem nad swoją stroną i jest już na niej dużo nowych artykułów.
Możesz przeczytać już o niemieckich czołgach Panzer I, Panzer II, kilka artykułów jest o średnim Panzer III i Panzer IV. Odwiedzaj stronę Pancerniak.pl już teraz.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 1/11/2012, 12:24 Quote Post

Przepraszam że się czepiam ale dlaczego we wszystkich poprzednich artykułach numerujesz czołgi cyframi rzymskimi a w tym ostatnim arabskimi?

Na dole artykułu pojawia się link w którym napisałeś:
QUOTE
Poprzednim razem w artykule o Panzer IV opisywałem, jak radził sobie ten czołg w czasie walk w latach 1936-1940.

Otóż PIV nie brał udziału w wojnie w Hiszpanii a karierę bojową rozpoczął na jesieni 1938 roku w czasie zajmowania Sudetów a w walce sprawdził się we wrześniu 1939 roku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 1/11/2012, 12:54 Quote Post

QUOTE
Otóż PIV nie brał udziału w wojnie w Hiszpanii a karierę bojową rozpoczął na jesieni 1938 roku w czasie zajmowania Sudetów a w walce sprawdził się we wrześniu 1939 roku.

Karierę bojową w Sudetach AD 1938 ?
 
Post #21

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 1/11/2012, 15:41 Quote Post

QUOTE
Karierę bojową w Sudetach AD 1938 ?
A jak inaczej nazwać wprowadzenie w/w czołgów do użytkowania w jednostkach bojowych?
Spotkałem się informacją że pierwsze egzemplarze seryjne które trafiły do uzbrojenia w marcu (35 sztuk) były użyte (nie wszystkie) w 2DPanc podczas zajmowania Austrii. Jednak potwierdzona informacja że wyprodukowane 227 sztuk do 30 sierpnia (które trafiły do jednostek) brały udział w zajęciu od 3 października 1938 roku Sudetów przez oddziały 1 DPanc.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Damian Jarzyna
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 31
Nr użytkownika: 78.405

Damian Jarzyna
 
 
post 3/11/2012, 21:31 Quote Post

QUOTE(gtsw64 @ 1/11/2012, 13:24)
Przepraszam że się czepiam ale dlaczego we wszystkich poprzednich artykułach numerujesz czołgi cyframi rzymskimi a w tym ostatnim arabskimi?

Piszę teraz Panzer 4, ponieważ jest sporo osób, które tak właśnie wpisują w google, i chce do nich też dotrzeć ze swoim artykułem.
QUOTE
Na dole artykułu pojawia się link w którym napisałeś:
Poprzednim razem w artykule o Panzer IV opisywałem, jak radził sobie ten czołg w czasie walk w latach 1936-1940.
Otóż PIV nie brał udziału w wojnie w Hiszpanii a karierę bojową rozpoczął na jesieni 1938 roku w czasie zajmowania Sudetów  a w walce sprawdził się we wrześniu 1939 roku.

Chodziło mi, w walkach od chwili powstania czołgu, czyli od 1936 r.

Ten post był edytowany przez Damian Jarzyna: 3/11/2012, 21:33
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 4/11/2012, 8:57 Quote Post

QUOTE
Chodziło mi, w walkach od chwili powstania czołgu, czyli od 1936 r.

Powstanie czołgu (projekt czy założenia do projektu ) to jedno a wprowadzenie do uzbrojenia to drugie (słuszna uwaga Kol lancaster o braku precyzji) a po trzecie to chrzest bojowy.
Uważam że pisząc nawet dla laików powinieneś być precyzyjny i jednoznaczny w przekazie. Taka przejrzystość i wiarygodność ma duże znaczenie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Lubelaczek92
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 127
Nr użytkownika: 71.682

Piotruś Piotruś
Zawód: uczen
 
 
post 29/11/2012, 20:54 Quote Post

Dawno mnie tu nie było wink.gif
z tego co widzę, to nadal są (tzn. w sumie to znalazłem jeden) link do podstrony która nie istnieje : http://pancerniak.pl/czolgi-po-1945r ,
a okienko nadal otwiera się za każdym odświeżeniem smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 30/11/2012, 21:09 Quote Post

QUOTE
Piszę teraz Panzer 4, ponieważ jest sporo osób, które tak właśnie wpisują w google, i chce do nich też dotrzeć ze swoim artykułem.


Jest to błędny zapis. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 30/11/2012, 21:18 Quote Post

Taki np. Przymanowski pisał o T-III i T-IV.
Szczegółową terminologią mało kto zajmuje się w literaturze popularnej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 30/11/2012, 22:01 Quote Post

QUOTE
Taki np. Przymanowski pisał o T-III i T-IV.
Szczegółową terminologią mało kto zajmuje się w literaturze popularnej.


Ale kolega nie pisze powieści, tylko tworzy blog o czołgach. Zatem zapis jest błędny w dalszym czołgu... znaczy, ciągu. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 30/11/2012, 22:39 Quote Post

Być może Ktoś próbuje ze swą ideą "dotrzeć pod strzechy", co by się pod nimi dziecięta zaczytywały o Ferdkach, Słoniach, Jóźkach, Matyldach i innych stalowych potworach, miast z dobranocki, czy też x-boxów korzystać.
Któż to wie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Damian Jarzyna
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 31
Nr użytkownika: 78.405

Damian Jarzyna
 
 
post 30/12/2012, 23:47 Quote Post

Witajcie.
Macie racje co do tego, że zapis Panzer 4 jest błędny. Jednak tak wpisuję w google całkiem sporo osób, więc tak wpisałem w jednym artykule. Dopiszę w nim, że jest to błędny zapis i będzie lepiej.
Co jeszcze według was powinienem poprawić, dodać na stronie?
Pozdrawiam Serdecznie
Damian Jarzyna
autor bloga http://www.pancerniak.pl
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej