Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony « < 4 5 6 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Katyń
     
monx
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.038
Nr użytkownika: 34.919

Zawód: prawnik
 
 
post 1/01/2013, 21:40 Quote Post

QUOTE(gtsw64 @ 1/01/2013, 20:43)
QUOTE
zrehabilitować
1. «przywrócić komuś lub czemuś szacunek, uznanie»
2. «przywrócić utracone prawa osobie niewinnie skazanej»
3. «spowodować zatarcie skazania»
4. «uniewinnić skazaną uprzednio osobę wskutek ujawnienia nieprawidłowości w procesie lub w wyniku wznowienia postępowania sądowego»

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2547243

W/g tej definicji nie widzę jakiejkolwiek potrzeby rehabilitacji.
No ktoś mógłby się pokusić o interpretację ewentualnie punktu pierwszego.
Ale przecież mordując oficerów mordowano ich jako polskich żołnierzy, oficerów a nie jako zdrajców, dezerterów czy tchórzy.
Dlaczego nie rehabilituje się ofiary obozów koncentracyjnych czy też ofiar egzekucji (np jako zakładnicy).
*



Dokładnie tak. Dlatego o zadnej rehabilitacji nie moze byc mowy bo nie ma wyroku skazujacego. Rownie dobrze mozemy sobie 'zrehabilitowac" wszystkich pomordowanych jenców od zarania dziejów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #76

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 1/01/2013, 22:17 Quote Post

QUOTE(gtsw64 @ 1/01/2013, 20:43)
W/g tej definicji nie widzę jakiejkolwiek potrzeby rehabilitacji.
No ktoś mógłby się pokusić o interpretację ewentualnie punktu pierwszego.
Ale przecież mordując oficerów mordowano ich jako polskich żołnierzy, oficerów a nie jako zdrajców, dezerterów czy tchórzy.
Dlaczego nie rehabilituje się ofiary obozów koncentracyjnych czy też ofiar egzekucji  (np jako zakładnicy).
*


I w zasadzie o to samo mi chodzi. Dlatego utyskiwałem kilka postów wyżej, że w ogóle trzeba rehabilitować oficerów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #77

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 2/01/2013, 13:41 Quote Post

QUOTE
I w zasadzie o to samo mi chodzi. Dlatego utyskiwałem kilka postów wyżej, że w ogóle trzeba rehabilitować oficerów.

Natomiast niestety niektórym środowiskom zdecydowanie bardziej chodzi o ich partykularne interesy niż o pamięć ofiar. Zbyt lekko grają tą kartą. Poza tym kto się odważy podnieść rękę czy głos na obrońców czci i pamięci polskich bohaterów?
Dlatego tak bezkarnie buszują wzniecając co rusz ogniska zapalne.
Przykro sad.gif sad.gif sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #78

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 2/01/2013, 23:18 Quote Post

QUOTE(gtsw64 @ 2/01/2013, 13:41)
QUOTE
I w zasadzie o to samo mi chodzi. Dlatego utyskiwałem kilka postów wyżej, że w ogóle trzeba rehabilitować oficerów.

Natomiast niestety niektórym środowiskom zdecydowanie bardziej chodzi o ich partykularne interesy niż o pamięć ofiar. Zbyt lekko grają tą kartą. Poza tym kto się odważy podnieść rękę czy głos na obrońców czci i pamięci polskich bohaterów?
Dlatego tak bezkarnie buszują wzniecając co rusz ogniska zapalne.
Przykro sad.gif sad.gif sad.gif
*


A to Cię jeszcze dziwi? Przecież tak najłatwiej jest podburzać lud, zwłaszcza w okresie wyborczym.
 
User is offline  PMMini Profile Post #79

     
ZbylR
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 96.694

 
 
post 13/04/2015, 13:12 Quote Post

Przed chwilą przeczytałem artykuł, który bardzo mnie zaciekawił. Wiedzieliście o tym? Ja pierwszy raz poznaję ten epizod

http://wszystkoconajwazniejsze.pl/jaroslaw...anego-bohatera/
 
User is offline  PMMini Profile Post #80

     
mariusz1968
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 97.105

 
 
post 17/02/2016, 4:44 Quote Post

QUOTE(Galadhon @ 1/06/2008, 10:46)
Witam.
Widze, że dyskusja jest bardzo zywa, ale z racji że znajdujemy sie na polskim portalu raczej jednostronna.(jesli dyskusje mozna nawac jednostronną). Ja natomiast interesuje się tym jakich argumentów uzywali Rosjanie w swojej obronie w poszczególnych latach. Czy spotkaliscie sie z jakimis polemicznym tekstami które albo staraja sie usprawiedliwic zbrodnie, albo wrecz stwierdzic ze to nie Rosjanie dokonali tego czynu? Ja spotkałem się z takimi stwierdzeniami(wiem ze wszystkie są nieprawdziwe ale mimo wszystko je przytaczam, podam je z perspektywy Rosjan):
-kule tkwiące w czaszkach były pochodzenia niemieckiego
-groby odkryli Niemcy
-Niemcy podczas wojny postrzegani byli jako więksi zbrodnirze niż Rosjanie
-wspólna krew słowiańska Polaków i Rosjan
*



Ja spotkalem sie kiedys z jeszcze innym argumentem za tym, ze to Niemcy byli sprawcami zbrodni. Dowod na to znajduje sie w nagraniach niemieckiej kroniki filmowej z niemieckiej ekshumacji grobow katynskich. Chodzi o taki fragment, bardzo znany zreszta, wielokrotnie pokazywany w polskiej telewizji, na ktorym to zolnieze niemieccy pokazuja przedmioty znalezione przy cialach polskich oficerow. Jednym z tych przedmiotow jest kartka pocztowa. Jak oglada sie ten fragment bez stop klatki to trudno cos interesujacego zauwazyc. Jesli jednak zaczyna sie ogladac ten fragment klatka po klatce to widac wyraznie co ta pocztowka zawiera. Pokazane sa obie jej strony. Jest tam podany adres oraz imie i nazwisko osoby do ktorej ta kartka jest adresowana. Adresatka jest kobieta z Warszawy (niestety juz nie pamietam imienia i nazwiska). Na drugiej stronie widnieje data: 20 czerwiec 1941 i tekst wiadomosci. Czlowiek piszacy kartke wyjasnia, ze wraz z innymi oficerami polskimi zostal przeniesiony do innego obozu i ze dlatego dopiero teraz mogl napisac. (Nie pamietam dokladnie czy zostal przeniesiony do czy z Starobielska, ale ta nazwa pojawia sie w jego korespondencji).

Ta sprawa od dawna nie daje mi spokoju. Przeciez wedlug historykow likwidacja polskich oficerow miala sie zakonczyc w kwietniu 1940 roku. Kartka jest datowana na czerwiec 1941, a jency wedlug autora kartki wciaz zyja, nie tylko on sam, ale inni tez. Film jest nakrecony przez Niemcow wiec nie moze to byc celowe wprowadzanie w blad przez Rosjan. Niemcy niejako nieswiadomie wskazuja na siebie samych jako na sprawcow zbrodni, bo pamietamy, ze dwa dni pozniej czyli 22 czerwca 1941 roku Niemcy dokonali inwazji na Zwiazek Radziecki. To co wynika z tego fragmentu filmu to to, ze na dwa dni przed inwazja niemiecka polscy oficerowie (a przynajmniej ich czesc) wciaz zyli.

Wspomniany przeze mnie fragment filmu ogladalem osobiscie klatka po klatce i moge potwierdzic, ze widzialem na kartce pocztowej wspomniane informacje. Zamieszczam link do filmu. https://www.youtube.com/watch?v=3wh3NkZLL7U

Wspomniana przeze mnie kartka pocztowa pojawia sie na filmie w 26:52
W 27:00 wiadomosc zamieszczona na pocztowce. U samej gory po prawej stronie widnieje wyrazna data: 20 VI 41. Pod data zauwazam zdanie slowa: 'nareszcie ze Starobielska'

Nie pamietam dokladnie jak to bylo, ale gdy przed laty po raz pierwszy zostal mi pokazany ten fragment filmu to obraz byl wyrazniejszy, Nie wiem czy to byla sprawa tego ze, ogladalem film na wideo czy tez pokazano mi jakies powiekszenie tekstu pocztowki bo pamietam, ze bylem w stanie odczytac cala wiadomosc, a takze dokladnie widzialem adres i dane osoby do ktorej kartka byla adresowana.

Czlowiek, ktory pokazal mi ten film i podawal jeszcze inne argumenty za tym, ze sprawcami zbrodni sa Niemcy wiele razy pisal do IPN-u przedstawiajac swoje watpliwosci co do autorow zbrodni - nigdy jednak nie doczekal sie od tej instytucji zadnej odpowiedzi. Jednym z tych argumentow bylo to, ze Niemcy po ekshumacji nie zabezpieczyli dowodow na wine Rosjan, a wrecz przeciwnie zniszczyli znalezione przedmioty.

Ten post był edytowany przez mariusz1968: 17/02/2016, 6:16
 
User is offline  PMMini Profile Post #81

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.257
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 17/02/2016, 10:01 Quote Post

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...massacre_p1.jpg rolleyes.gif Ciężko tam na filmie cokolwiek czytelnie zobaczyć, ale jak data Cię frapuje to mam dla Ciebie newsa: NKWD mordowała nas i w czerwcu i w lipcu 1941. Wygoogluj chociażby Lwów. Polecam też historię próby obciążenia tą zbrodnią Niemców na procesie w Norymberdze. Jako rodzinnie zainteresowany nad rozwiązaniem wszelkich zagadnień tej zbrodni przykro mi że takie próby są ciągle ponawiane. Nie starczyło 45 lat? Po prostu ręce opadają.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 17/02/2016, 15:05
 
User is offline  PMMini Profile Post #82

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 17/02/2016, 14:21 Quote Post

QUOTE
Czlowiek, ktory pokazal mi ten film i podawal jeszcze inne argumenty za tym, ze sprawcami zbrodni sa Niemcy wiele razy pisal do IPN-u przedstawiajac swoje watpliwosci co do autorow zbrodni - nigdy jednak nie doczekal sie od tej instytucji zadnej odpowiedzi. Jednym z tych argumentow bylo to, ze Niemcy po ekshumacji nie zabezpieczyli dowodow na wine Rosjan, a wrecz przeciwnie zniszczyli znalezione przedmioty.

Czyli wszystkie dokumenty oraz wyniki badań się mylą, a rację ma jedna karta pocztowa i jest decydującym dowodem?

A skąd wiesz, że tak kartka pochodzi z Katynia?

No to na ujawnię straszną prawdę - tych kartek jest więcej.

QUOTE
Ekipa funkcjonariuszy NKWD i Smiersza odgrodziła miejsce pochówku w Katyniu i rozpoczęła intensywne prace ziemne – otwarła mogiły i utworzyła dwa nowe miejsca pochowania zwłok. Funkcjonariusze NKWD umieszczali w grobach sfałszowane dokumenty[4]


A przypis mówi:
QUOTE
Komisja Burdenki wymieniła łącznie dziewięć sfałszowanych dokumentów znalezionych przy zwłokach (na początku lat 90. XX wieku rosyjska Główna Prokuratura Wojskowa stwierdziła, że dokumenty te zostały sfabrykowane, por. Władimir Abarinow: Oprawcy z Katynia, Kraków 2007, str. 272–276. ISBN 978-83-240-0792-9). Np. na zwłokach nr 53 została odnaleziona: "Nie wysłana kartka pocztowa, pisana po polsku, adresowana: Warszawa, Bagatela 15 m. 47. Irena Kuczyńska. Datowana 20 czerwca 1941 r. Nadawca: Stanisław Kuczyński" (cytat polski według dodatku do tygodnika "Nowe Czasy", nr 10, 5 marca 1952). Jak wynika z zachowanej dokumentacji radzieckich służb specjalnych, Stanisław Kuczyński nie został rozstrzelany wiosną 1940 roku. 16 lutego 1940 roku decyzją Ławrientija Berii został przeniesiony z obozu w Starobielsku do Moskwy, a później był wykorzystywany przez radzieckie służby specjalne. Por. Natalia Lebiediewa: Komisja specjalna i jej przewodniczący Burdenko, [w:] Zeszyty Katyńskie (nr 23), Warszawa 2008, str. 65–67. ISBN 9788391778050

https://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Niko%...nki#cite_note-4

Teraz sobie porównaj powyższe wpisy z odpowiednim kadrem filmu...


 
User is offline  PMMini Profile Post #83

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 17/02/2016, 19:26 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 17/02/2016, 15:21)
QUOTE
Ekipa funkcjonariuszy NKWD i Smiersza odgrodziła miejsce pochówku w Katyniu i rozpoczęła intensywne prace ziemne – otwarła mogiły i utworzyła dwa nowe miejsca pochowania zwłok. Funkcjonariusze NKWD umieszczali w grobach sfałszowane dokumenty[4]

*


Kiedy to robili? Przed przeprowadzoną przez Niemców ekshumacją? Przecież "mariusz1968" pisze: "Dowod na to znajduje sie w nagraniach niemieckiej kroniki filmowej z niemieckiej ekshumacji grobow katynskich."

Ten post był edytowany przez Fuser: 17/02/2016, 19:26
 
User is offline  PMMini Profile Post #84

     
mariusz1968
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 97.105

 
 
post 17/02/2016, 19:34 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 17/02/2016, 13:21)
QUOTE
Czlowiek, ktory pokazal mi ten film i podawal jeszcze inne argumenty za tym, ze sprawcami zbrodni sa Niemcy wiele razy pisal do IPN-u przedstawiajac swoje watpliwosci co do autorow zbrodni - nigdy jednak nie doczekal sie od tej instytucji zadnej odpowiedzi. Jednym z tych argumentow bylo to, ze Niemcy po ekshumacji nie zabezpieczyli dowodow na wine Rosjan, a wrecz przeciwnie zniszczyli znalezione przedmioty.

Czyli wszystkie dokumenty oraz wyniki badań się mylą, a rację ma jedna karta pocztowa i jest decydującym dowodem?

A skąd wiesz, że tak kartka pochodzi z Katynia?

No to na ujawnię straszną prawdę - tych kartek jest więcej.

QUOTE
Ekipa funkcjonariuszy NKWD i Smiersza odgrodziła miejsce pochówku w Katyniu i rozpoczęła intensywne prace ziemne – otwarła mogiły i utworzyła dwa nowe miejsca pochowania zwłok. Funkcjonariusze NKWD umieszczali w grobach sfałszowane dokumenty[4]


A przypis mówi:
QUOTE
Komisja Burdenki wymieniła łącznie dziewięć sfałszowanych dokumentów znalezionych przy zwłokach (na początku lat 90. XX wieku rosyjska Główna Prokuratura Wojskowa stwierdziła, że dokumenty te zostały sfabrykowane, por. Władimir Abarinow: Oprawcy z Katynia, Kraków 2007, str. 272–276. ISBN 978-83-240-0792-9). Np. na zwłokach nr 53 została odnaleziona: "Nie wysłana kartka pocztowa, pisana po polsku, adresowana: Warszawa, Bagatela 15 m. 47. Irena Kuczyńska. Datowana 20 czerwca 1941 r. Nadawca: Stanisław Kuczyński" (cytat polski według dodatku do tygodnika "Nowe Czasy", nr 10, 5 marca 1952). Jak wynika z zachowanej dokumentacji radzieckich służb specjalnych, Stanisław Kuczyński nie został rozstrzelany wiosną 1940 roku. 16 lutego 1940 roku decyzją Ławrientija Berii został przeniesiony z obozu w Starobielsku do Moskwy, a później był wykorzystywany przez radzieckie służby specjalne. Por. Natalia Lebiediewa: Komisja specjalna i jej przewodniczący Burdenko, [w:] Zeszyty Katyńskie (nr 23), Warszawa 2008, str. 65–67. ISBN 9788391778050

https://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Niko%...nki#cite_note-4

Teraz sobie porównaj powyższe wpisy z odpowiednim kadrem filmu...
*



Ja nie twierdze, ze to z cala pewnoscia Niemcy popelnili ta zbrodnie. Jedynie odpowiadam na zapytanie o to jakich argumentow uzywaja zwolennicy tezy, ze to wlasnie Niemcy sa sprawcami tej zbrodni.
Po Rosjanach mozna sie by spodziewac, ze moga podrzucac falszywe dowody. Jednak caly problem tkwi w tym, ze film pokazujacy owa kartke pocztowa nakrecono w czasie ekshumacji przeprowadzanej przez Niemcow w 1943 roku. Nie jest to film z ekshumacji w latach 90-tych. Film jest czarno bialy, pracujacy przy ekshumacji Rosjanie maja na sobie ubiory jakie noszono w latach wojny - np charakterystyczne waciaki. To swiadczy o tym, ze film pokazuje wydobycie kartki z ziemi w latach 40-tych i obecnie juz jej zapewne nie ma. Gdyby zostala ona wydobyta z grobu w latach 90-tych to bylaby nadal w zbiorach. Jesli ktos jest w stanie udowodnic, ze kartka ta pochodzi z ekshumacji z lat 90-tych, to wtedy uwierze, ze to jest falszywka. Trudno przypuszczac, aby Rosjanie ponownie otwierali groby przed ekshumacja dokonana przez Niemcow po to, aby umieszczac tam falszywe kartki. Jesli nawet to i tak skad niby mogli wiedziec, kiedy nastapi agresja niemiecka i te obszary dostana sie pod kontrole Niemcow. Bo oto wyobrazmy sobie taka sytuacje: Rosjanie w monmencie pochowku cial w roku 1940 wrzucaja do grobu kartke z falszywa data 20 VI 1941, a potem okazuje sie, ze jeszcze dlugo po czerwcu 1941 roku Rosjanie nadal kontroluja obszary, na ktorych sa groby zamordowanych. Jesli np: agresja niemiecka nastapilaby kilka miesiecy pozniej, to wtedy taka kartka falszywka i tak nie spelnila by swojego celu, bo jednoznacznie wskazywala by na wine Rosjan. Tak wiec po to, zeby w momencie pochowku Rosjanie mogli wyprodukowac skuteczna falszywke wskazujaca na wine Niemcow musieli by juz wtedy - czyli na wiosne 1940 roku - znac dokladna date agresji niemieckiej na ZSRR.
Moze wiec bylo tak, ze czesc oficerow polskich zostala wymordowana przez Rosjan, a czesc dopiero pozniej przez wkraczajacych Niemcow?

Naprawde, nie jest moim zamiarem zaprzeczanie winie Rosjan. W momencie, gdy mi pokazano ten film chcialem znalezc jakies logiczne wytlumaczenie. Chcialem znalezc kontrargument, ale niestety nic rozsadnego nie przychodzilo mi do glowy. Tez poczatkowo myslalem, ze to moze Rosjanie podrzucili ta kartke, tylko niestety film jest nakrecony przez Niemcow wiec taka opcja odpada.

http://www.historylearningsite.co.uk/world...-wood-massacre/

To samo zdjecie czlowieka w waciaku trzymajacego czaszke co na filmie z you tube 24:30. Zdjecie znane jako zrobione przez Niemcow w 1943. Ta sama fotografia w zbiorze fotografii niemieckich z ekshumacji z 1943 roku.

http://www.katyn.org.au/n19.html

To tez swiadczy o tym, ze w filmiku na You Tube wykorzystano oryginalne zapisy niemieckiej kroniki filmowej nie nagrania z lat 90- tych; kto zreszta w koncu XX wieku dokumentowalby ekshumacje na czarno bialym filmie. Fotografie pochodza z tego zbioru:
http://www.katyn.org.au/naziphotos.html

I jeszcze oryginalny z czasow wojny niemiecki film propagandowy o Katyniu. Wiele scen identycznych jak na filmie 'Zbrodnia katynska' Niestety prezentowane pamiatki zawieraja troche inne dokumenty i nie ma ma tym filmie kartki z data 20 VI 41. Widac jednak wyraznie, ze i ludzie ubrani sa tak samo, pojawiaja sie te same sceny, ci sami ludzie. Tak wiec dla mnie nie ulega watpliwosci, ze prezentowana kartka pocztowa zostala sfilmowana przez hitlerowcow, nie zas przez ludzi, ktorzy dokonywali ekshumacji w latach 90-tych.

https://www.youtube.com/watch?v=3a2DzeOrcRs

Przypuscmy, ze kadr z kartka pocztowa pochodzi z prac komisji Budrenki. Wtedy wszystko by sie zgadzalo. Zastanawiam sie jednak czemu ten fragment pojawia sie w filmie 'Zbrodnia Katynska' wsrod innych fragmentow niemieckiej kroniki filmowej.

Ten post był edytowany przez mariusz1968: 17/02/2016, 22:17
 
User is offline  PMMini Profile Post #85

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 18/02/2016, 18:25 Quote Post

QUOTE(mariusz1968 @ 17/02/2016, 20:34)
Przypuscmy, ze kadr z kartka pocztowa pochodzi z prac komisji Budrenki. Wtedy wszystko by sie zgadzalo. Zastanawiam sie jednak czemu ten fragment pojawia sie w filmie 'Zbrodnia Katynska' wsrod innych fragmentow niemieckiej kroniki filmowej.
*


Może być tak, jak z "archiwalnymi" materiałami z Powstania Warszawskiego pochodzącymi z "Zakazanych piosenek". To by wyjaśniało, czemu kadr filmu zatrzymał się na dacie kartki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #86

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 25/02/2016, 22:10 Quote Post

QUOTE(Fuser @ 17/02/2016, 20:26)
QUOTE(wysoki @ 17/02/2016, 15:21)
QUOTE
Ekipa funkcjonariuszy NKWD i Smiersza odgrodziła miejsce pochówku w Katyniu i rozpoczęła intensywne prace ziemne – otwarła mogiły i utworzyła dwa nowe miejsca pochowania zwłok. Funkcjonariusze NKWD umieszczali w grobach sfałszowane dokumenty[4]

*


Kiedy to robili? Przed przeprowadzoną przez Niemców ekshumacją? Przecież "mariusz1968" pisze: "Dowod na to znajduje sie w nagraniach niemieckiej kroniki filmowej z niemieckiej ekshumacji grobow katynskich."
*


Niestety umknęły mi te pytania, więc odpowiedzi dopiero teraz.

Tak, mariusz tak pisze tylko dowodów na to, że jest to kronika niemiecka brak.
Filmy z Września '39 w których jaką sobie długolufowe Pz IV lub nawet Tygrysy, spod Kurska, gdzie Sztukasy bombardują francuskie czołgi itd, itp. wskazują jasno, że wszystko zależy od montażysty. Pierwotnego i kolejnych.


mariusz
QUOTE
Jednak caly problem tkwi w tym, ze film pokazujacy owa kartke pocztowa nakrecono w czasie ekshumacji przeprowadzanej przez Niemcow w 1943 roku.

A wiesz to skąd?

Czy masz dostęp do oryginalnego niemieckiego filmu?

QUOTE
Nie jest to film z ekshumacji w latach 90-tych. (...) Jesli ktos jest w stanie udowodnic, ze kartka ta pochodzi z ekshumacji z lat 90-tych, to wtedy uwierze, ze to jest falszywka

A czemu miałby to być film z lat 90-tych?

CODE
Trudno przypuszczac, aby Rosjanie ponownie otwierali groby przed ekshumacja dokonana przez Niemcow po to, aby umieszczac tam falszywe kartki.

oraz
QUOTE
Film jest czarno bialy, pracujacy przy ekshumacji Rosjanie maja na sobie ubiory jakie noszono w latach wojny - np charakterystyczne waciaki. To swiadczy o tym, ze film pokazuje wydobycie kartki z ziemi w latach 40-tych

Przecież Komisja Burdenki wydobywała "dokumenty" w roku 1944...

CODE
Tez poczatkowo myslalem, ze to moze Rosjanie podrzucili ta kartke, tylko niestety film jest nakrecony przez Niemcow wiec taka opcja odpada.

Przecież film na którym się opierasz jest wielokrotnie montowany, a ujęcie dokumentów jest wyraźnie inne niż zdjęcia poprzednie.
Wcześniej masz zdjęcia niemieckie, nad grobami, potem nagle, na ciemnym tle zbliżenia na dokumenty.
Przecież od razu widać, że są to dwa różne filmu razem zmontowane.

Niemcy badają sprawę, ustalają, że zbrodni dokonano w roku 1940 a potem wyciągają do filmu dokument temu przeczący, i jeszcze specjalnie go kadrują aby wszystko było widać?

Prosta logika wskazuje, że coś nie tak...

CODE
Przypuscmy, ze kadr z kartka pocztowa pochodzi z prac komisji Budrenki. Wtedy wszystko by sie zgadzalo. Zastanawiam sie jednak czemu ten fragment pojawia sie w filmie 'Zbrodnia Katynska' wsrod innych fragmentow niemieckiej kroniki filmowej.

Bo go montował ktoś bez pojęcia co pokazuje.
I kolejny bez wiedzy puścił na wizję.

 
User is offline  PMMini Profile Post #87

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 13/01/2018, 9:37 Quote Post

Artykuł ''Nazywam się Henryk Troszczyński. To ja powiedziałem Niemcom o grobach naszych żołnierzy w Katyniu''

Ten post był edytowany przez Fuser: 13/01/2018, 9:37
 
User is offline  PMMini Profile Post #88

     
orkan
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.563
Nr użytkownika: 58.347

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 20/04/2018, 18:16 Quote Post

Zdziwilem się ale na YT TV Zwiezda - telewizja rosyjskiego MON wstawiła materiał z Katynia gdzie przy obecności Przewodniczącej Rady Federacji muzeum "Memoriał Katyński" upamiętniający śmierć 8000 Rosjan i ponad 4000 Polaków. Narracja dziennikarza normalnie bez emocji przypomniała los polskich oficerów jeńców nie tylko w Katyniu ale w Miednoje i Charkowie. Pokazano radzieckie i niemieckie kroniki z momentu wzięcia do niewoli i ekshumacji w 1943. Redaktor opisywał sposób egzekucji polskich oficerów. Pokazali staruszkę-Rosjankę która odnalazła tam ojca - oficera RKKA ofiarę czystki z 1938 roku. Pokazali przedmioty zgromadzone w muzeum. Przewodnicząca RF w przemówieniu podkreśliła że Ojczyzna i Naród nigdy nie zapomni o ofiarach które tu spoczywają. Na masztach powiewały flagi państwowe Rosji i Polski. Brak obecności naszych. Być może byli wcześniej.


Ten post powinmien byc wydrukowany w:
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=107735
Moderator N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 20/04/2018, 19:44
 
User is offline  PMMini Profile Post #89

6 Strony « < 4 5 6 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej