Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nakład Historycznych Bitew
     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 3/01/2008, 17:27 Quote Post

QUOTE(Władysław IV Waza @ 3/01/2008, 18:09)
QUOTE
Zerknij na półkę z "historią" w dowolnej księgarni. Ciężko znaleźć coś za mniej niż 30 zł.


Nieprawda. W serii Ossolineum książki kosztują 25 złotych, a są pisane przez fachowców. Jeszcze jak się jest studentem i ma się zniżkę, to można poszaleć w księgarni wink.gif
*


W Buchmannie i innych księgarniach "tanie książki" niektóre biografie z Ossolineum (w nowym cyklu z twardymi oprawami) stoją po 17-18 zł. Wyjątek nie czyni reguły. Trzymając się tej oficyny, kup jakąś nową historię narodową za mniej niż 30 zł. Życzę powodzenia w tanich zakupach... rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
ConradP
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 782
Nr użytkownika: 13.815

Zawód: inzynier
 
 
post 3/01/2008, 22:45 Quote Post

Przyłączają się do dyskusji, wg mnie cena książek absolutnie nie jest powodem dramatycznego spadku czytelnictwa w naszym pięknym kraju. Większość ludzi stać byłoby u nas na zakup powiedzmy jednej wybranej książki w miesiącu, także historycznej. Tylko ludzie po prostu nie chcą / nie odczuwają potrzeby poczytania czegoś, poza ewentualnie jakimś czasopismem. Niestety... Ciągle wzrasta tzw. tempo życia, ludzie szukają rozrywek, które dają maksimum emocji i wrażeń przy minimum absorbowanego czasu. Ale mimo to jestem optymistą. Wierzę, że drukowane na papierze książki przetrwają i nadejdą jeszcze dla nich lepsze czasy. Może dlatego, że sam nie wyobrażam sobie ich braku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Władysław IV Waza
 

Vladislaus Quartus Dei gratia rex Poloniae, magnus dux Lithuania
*******
Grupa: Banita
Postów: 1.775
Nr użytkownika: 5.849

Dominik
Zawód: król oczywiscie :)
 
 
post 3/01/2008, 22:59 Quote Post

QUOTE
W Buchmannie i innych księgarniach "tanie książki" niektóre biografie z Ossolineum (w nowym cyklu z twardymi oprawami) stoją po 17-18 zł. Wyjątek nie czyni reguły. Trzymając się tej oficyny, kup jakąś nową historię narodową za mniej niż 30 zł. Życzę powodzenia w tanich zakupach... rolleyes.gif


Historia Estonii 34 złotych
Historia Macedonii 40 złotych
Historia Ukrainy 49 złotych
Historia Hiszpanii 51 złotych

Ze zniżkami wyszłoby 30 z różnej wielkości hakiem(z wyjątkiem Estonii, która byłaby oczywiście jeszcze tańsza) Ceny podaje za ulotką, jednak na tej ulotce pisze np. że książka o Ludwiku XIV kosztuje 34 złoe, a ja kupiłem za 21 z hakiem, więc nie wiem czy to są aktualne ceny.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 3/01/2008, 23:34 Quote Post

QUOTE(Władysław IV Waza @ 3/01/2008, 23:59)
Historia Estonii 34 złotych
Historia Macedonii 40 złotych
Historia Ukrainy 49 złotych
Historia Hiszpanii 51 złotych

Ze zniżkami wyszłoby 30 z różnej wielkości hakiem(z wyjątkiem Estonii, która byłaby oczywiście jeszcze tańsza) Ceny podaje za ulotką, jednak na tej ulotce pisze np. że książka o Ludwiku XIV kosztuje 34 złoe, a ja kupiłem za 21 z hakiem, więc nie wiem czy to są aktualne ceny.
*


To jakieś gigantyczne są te rabaty, skoro cena książki spada z 51 zł do 30 z hakiem, jak piszesz. confused1.gif Tylko pozazdrościć okazji, bo ja od lat nie spotkałem się z większymi "studenckimi" rabatami niż 10-15 %. rolleyes.gif

Wszystko pięknie, tylko weź poprawkę na fakt, że nie każdy mieszka w dużym mieście, w którym znajduje się firmowa księgarnia Ossolineum... W moim mieście, niestety nie widziałem (albo przegapiłem) takich rabatów w księgarni tego domu wydawniczego. sad.gif
Wciąż jest to raczej przypadek jednostkowy, podobnie jak nieliczne okazje w rozmaitych księgarniach "taniej książki".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 4/01/2008, 7:17 Quote Post

W krakowskich "tanich księgarniach" owszem seria biograficzna ossolineum jest w cenie 16 zł, choć nie ma wszystkich tytułów. Co do Historii Państw to nie wiem. Ale z tymi rabatami to chyba na serio przesadziłeś Władku, u nas 10% to max, nawet w księgarni uniwersyteckiej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Radosław Sikora
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.948
Nr użytkownika: 1.484

Radoslaw Sikora
Stopień akademicki: dr
 
 
post 20/01/2008, 5:57 Quote Post

Jeśli chodzi o "tanie księgarnie", to polecam wszystkim tę sieć księgarń http://www.tanieksiazki.com.pl/

Może kogoś zainteresuje, że wydano teraz taki album "Polaków dzieje malowane". W normalnych księgarniach, stoi on za 99 zł, a tutaj za 79zł. Albo "O wojnie" Clausewitza - 39zł w normalnej księgarni i 26 zł w "taniej książce".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej