|
|
Ranking Historycznych Bitew Bellony, Oficjalna klasyfikacja HBków :(
|
|
|
|
Zapraszam forumowiczów do zabawy w ranking Historycznych Bitew Bellony. Celowo użyłem określenia zabawa, ponieważ nie chciałbym, aby ten wątek stał się źródłem potencjalnych konfliktów z autorami, którzy w przyszłości mogą tutaj zajrzeć i później artykułować swoje pretensje pod adresem użytkowników forum.
Skala ocen 1-6.
Arkusze własnych ocen proszę zamieszczać w temacie Wasze ulubione książki z serii HB?:
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=20977
lub zgłaszać przez PM do mnie lub do pomysłodawcy i inicjatora niniejszego wątku: Marchiego.
Moderator
Tutaj znajdują się oceny forumowiczów.
1. Berlin 1945 - Stąpor Z. (1980) shell 2, Teufel 2.5, Wanax 1, Damian 3, rafalm 1, conrad 2, 2. Wiedeń 1683 - Podhorodecki L. (1980) osmundi 4.5, Primo! 4.5, Shell 4, Corvinus 4.5, Wanax 3, Keraunos 4.5, Damian 5, rafalm 5 Marchi 3.5, mega 4.5
3. Grochów 1831 - Majewski W. (1982) Corvinus 5, Wanax 6, rafalm 2, conrad 4.5
4. Budziszyn 1945 - Kaczmarek K. (1982) Wanax 2, conrad 3
5. Połtawa 1709 - Serczyk W. A. (1982) Shell 4.5, Corvinus 4, Teufel 4, Wanax 2, Kalim 1, Damian 4, rafalm 4
6. Okinawa 1945 - Wolny A. (1983) Marchi 4, osmundi 4, Wanax 3, Kalim 5, danielp 5.5
7. Kursk 1943 - Karpiński A. (1983) Wanax 2, Kalim 4, rafalm 3, conrad 1.5, mega 2
8. Lenino 1943 - Sobczak K. (1983) Wanax 1, Kalim 4, rafalm 1 , conrad 1.5
9. Waterloo 1815 - Malarski T. (1984) Shell 4.5, Corvinus 4.5, Stonewall 5, Teufel 4.5, Wanax 3, Kalim 5, Damian 5, rafalm 6 conrad 5.5, mega 5.5
10. Bzura 1939 - Jurga T. (1984) osmundi 4.5, Primo! 4, Corvinus 4, Teufel 2, Wanax 1, conrad 4, mega 4
11. Saratoga-Yorktown 1777-1781 - Rusinowa I. (1984) Primo! 3.5, Corvinus 3.5, Wanax 3.5, Damian 4, rafalm 3, mega 3.5
12. Kanny 216 p.n.e. - Sikorski J. (1984) Shell 4, Corvinus 4, Wanax 3, Keraunos 3, Damian 1, rafalm 4, conrad 4, mega 5
13. Tenochtitlan 1521 - Tomicki R. (1984) Shell 5, Corvinus 4.5, Wanax 4, Keraunos 4, Kalim 4, Damian 4
14. Leningrad 1941-1944 - Dzieszyński R. (1986) Wanax 2, Kalim 4
15. Crecy-Orlean 1346-1429 - Potkowski E. (1986) Primo! 4.5, Corvinus 4.5, Teufel 3.5, Wanax 3, Keraunos 3.5, rafalm 4, danielp 4.5, conrad 4 mega 4.5
16. Stalingrad 1942-1943 - Kaczmarek K. (1986) Wanax 1, Kalim 4, rafalm 2, conrad 2, mega 3
17. Kulikowe Pole 1380 - Podhorodecki L. (1986) Primo! 4.5, Corvinus 4, Teufel 4.5, Wanax 5, Keraunos 4, rafalm 5, mega 4
18. Szypka i Plewna 1877 - Brodecki B. (1986) Primo! 4.5, Corvinus 5, Stonewall 5, Wanax 4, rafalm 4, danielp 5
19. Akcjum 31 p.n.e. - Murawski A. (1986) Marchi 4, osmundi 4, Shell 3, Corvinus 4, Teufel 4, Wanax 4, Keraunos 3.5, Kalim 3.5 Damian 4.5, conrad 4.5, mega 4
20. Madryt 1936-1937 - Wyszczelski L. (1986) Wanax 1, Kalim 3
21. Bolonia 1945 - Biegański W. (1986) Wanax 4, Kalim 2, rafalm 4, conrad 3.5
22. Zatoka Świeża 1463 - Dyskant J. W. (1987) Primo! 4.5, osmundi 4.5, Corvinus 4.5, Wanax 4, rafalm 3, mega 5.5
23. Kircholm 1605 - Wisner H. (1987) Marchi 5.5, osmundi 5, Primo! 5, Shell 4.5, Corvinus 4.5, Wanax 5,Keraunos 4, Damian 5 rafalm 3, conrad 5, mega 4.5
24. Moskwa 1941 - Wróblewski W. (1987) Wanax 1, Kalim 3, rafalm 1, conrad 2, mega 3
25. Sewastopol 1941-1942, 1944 - Konecki T. (1987) Wanax 2, Kalim 4, conrad 3.5
26. Kostrzyn 1945 - Toczewski A. (1987) Wanax 3, Kalim 4, conrad 3.5
27. Chocim 1621 - Podhorodecki L. (1988) Primo! 4.5, Corvinus 4.5, Wanax 5, Keraunos 4.5, Damian 5, rafalm 6, conrad 4.5, mega 3.5
28. Gaugamela 331 p.n.e. - Dąbrowa E. (1988) Corvinus 5, Wanax 5, Keraunos 4.5, conrad 4, mega 4
29. Narwik 1940 - Odziemkowski J. (1988) Wanax 4, Kalim 4, Damian 4.5, conrad 3.5
30. Somosierra 1808 - Bielecki R. (1989) Corvinus 5, Wanax 5, rafalm 4, conrad 4.5
31. Cuszima 1905 - Dyskant J.W. (1989) Primo! 5, Corvinus 5, Teufel 4.5, Wanax 5, Kalim 4, Damian 5, rafalm 5, conrad 4
32. Dien Bien Phu 1954 - Brodecki B. (1989) Shell 3.5, Corvinus 4, Wanax 4, Kalim 5, Damian 4, danielp 4.5
33. Warszawa 1656 - Nagielski M. (1990) Primo! 4.5, Shell 4.5, Corvinus 6, Wanax 6, Keraunos 4.5, Kalim 4, rafalm 5, conrad 4.5 mega 5
34. Lipsk 1813 - Nadzieja J. (1990) Corvinus 3.5, Teufel 3, Wanax 1, Kalim 5, Damian 4, rafalm 1, conrad 3, mega 2.5
35. Berezyna 1812 - Bielecki R. (1990) Corvinus 5.5, Wanax 4, Kalim 4, rafalm 4.5, conrad 4, mega 4.5
36. Marengo 1800 - Leśniewski S, (1990) Shell 4, Corvinus 4, Wanax 5, Kalim 5, Damian 5, rafalm 4, conrad 4.5
37. Podhajce 1698 - Wojtasik J. (1990) Corvinus 4.5, Wanax 6, Kalim 4, rafalm 4
38. Valmy 1792 - Borucki B. (1990) Corvinus 4, Wanax 5, rafalm 3, conrad 5, mega 4
39. Wielka Brytania 1940 - Król W. (1990) Corvinus 3.5, Wanax 4, Kalim 3, danielp 4, conrad 3, mega 4.5
40. Maciejowice 1794 - Mikuła W. (1991) Primo! 4, Corvinus 4, Wanax 5, Kalim 3
41. Warna 1444 - Potkowski E. (1991) Primo! 4.5, Marchi 5, osmundi 4.5, Shell 4.5, Corvinus 4.5, Teufel 4, Wanax 3, Keraunos 4 Kalim 3, Damian 4.5, rafalm 4.5
42. Gettysburg 1863 - Swoboda G. (1990), wyd. 2 zmienione (1999) Shell 6, Stonewall 5.5, Teufel 5, Wanax 6, Keraunos 5, Kalim 6, rafalm 6, danielp 6, conrad 6 mega 6
43. Bastylia 1789 - Bielecki R. (1991) Corvinus 4, Wanax 5, Keraunos 5, Damian 6, rafalm 5, mega 5
44. Normandia 1944 - Bielecki R. (1991) Wanax 4, Kalim 1, conrad 4.5, mega 4.5
45. Niemen 1920 - Wyszczelski L. (1991) Corvinus 5, Wanax 2, Kalim 5, conrad 3.5, mega 5
46. Gorlice 1915 - Klimecki M. (1991) Shell 4, Corvinus 4, Primo! 4.5, Wanax 3, Kalim 4, mega 5
47. Midway 1942 - Borkowski M. (1992) Teufel 4, Wanax 3, mega 5
48. Lissa 1866 - Olender P. (1993) osmundi 4, Primo! 4.5, Corvinus 4.5, Wanax 5, danielp 5, mega 3
49. Lepanto 1571 - Podhorodecki L. (1993) Corvinus 4, Wanax 3, Keraunos 4, Kalim 5, rafalm 5, mega 4
50. Grunwald 1410 - Nadolski A. (1993) Primo! 6, Marchi 6, osmundi 6, Corvinus 6, Stonewall 5, Teufel 5, Wanax 6, Keraunos 5 Kalim 3, rafalm 4.5, danielp 5, conrad 4.5, mega 5.5
51. Austerlitz 1805 - Bielecki R. (1993) Shell 4.5, Corvinus 4.5, Teufel 4.5, Wanax 5, Kalim 3, rafalm 5, conrad 5, mega 6
52. Tobruk 1941-1942 - Kwiecień Z. (1993) Wanax 4, Kalim 3, conrad 4, mega 3.5
53. Wagram 1809 - Leśniewski S. (1993) Marchi 5, Shell 5, Corvinus 4, ryba pila 4, Teufel 4.5, Wanax 4, Kalim 5, Damian 5, rafalm 5 conrad 4.5, mega 6
54. Bitwa Jutlandzka 1916 - Flisowski Z. (1994) Teufel 4.5, Wanax 5, Kalim 5, Damian 4, conrad 5, mega 5.5
55. Beresteczko 1651 - Romański R. (1994) Primo! 4, Corvinus 4.5, Wanax 5.5, Keraunos 5.5, rafalm 5
56. Zamość 1813 - Nadzieja J. (1994) Wanax 1, Kalim 4, rafalm 2, conrad 3.5
57. Leyte 1944 - Flisowski Z. (1994) osmundi 3.5, Teufel 4.5, Wanax 4, Kalim 5, Damian 4, conrad 4, mega 6
58. Kliszów 1702 - Wagner M. (1994) Primo! 6, Corvinus 6, Wanax 6, Kalim 4, Damian 5, rafalm 5, mega 4
59. Obertyn 1531 - Plewczyński M. (1994) Primo! 6, Corvinus 6, Wanax 6, rafalm 4, conrad 5, mega 5.5
60. Maraton 490 p.n.e. - Kulesza R. (1995) Shell 5.5, Corvinus 4, Wanax 2, Keraunos 3.5, Kalim 2, Damian 5.5, conrad 3.5, mega 3.5
61. Jalu 1894 - Gelewski T. M. (1995) Corvinus 4, Wanax 3, mega 3.5
62. Batoh 1652 - Długołęcki W. J. (1995) Primo! 4.5, Corvinus 6, Wanax 6, Keraunos 5, Kalim 5, rafalm 5, conrad 4.5, mega 4
63. Sycylia 1943 - Naziębło J. (1995) Wanax 4, Kalim 2, danielp 4, conrad 4, mega 5
64. Warszawa 1920 - Wyszczelski L. (1995) Corvinus 4.5, Primo! 4.5, Wanax 3, Kalim 5, Damian 6, rafalm 6, mega 5.5
65. Jerozolima 1099 - Leśniewski S, (1995) Primo! 2.5, osmundi 3.5, Shell 3, Corvinus 3.5, Wanax 1, Keraunos 2.5, conrad 3.5, mega 3.5
66. Santiago 1898 - Winid M. (1995) Shell 5, Wanax 2, Damian 5.5, mega 3.5
67. Cudnów 1660 - Romański R. (1996) Corvinus 4.5, Wanax 3, Keraunos 4, Kalim 5, rafalm 5.5
68. Legnica 1241 - Maroń J. (1996) Primo! 5, Corvinus 5, Wanax 4, mega 3
69. Port Artur 1905 - Dyskant J. W. (1996) Corvinus 5, Wanax 4, Kalim 4, Damian 5.5, rafalm 5.5, conrad 4, mega 5.5
70. Alamo-San Jacinto 1836 - Wojtczak J. (1996) Shell 5.5, Corvinus 4.5, Wanax 3, Keraunos 3.5
71. El Alamein 1942 - Czmur S. (1997) Wanax 6, danielp 6, conrad 4, mega 6
72. Kunersdorf 1759 - Przeździecki M. G. (1997) Shell 5, Corvinus 4, Teufel 4.5, Wanax 2.5, rafalm 5, conrad 4, mega 5
73. Raszyn 1809 - Romański R. (1997) Primo! 3, Shell 3.5, ryba pila 4, Wanax 1, rafalm 3.5, conrad 4.5, mega 4
74. Ateny-Sparta 431-404 p.n.e. - Kulesza R. (1997) Corvinus 4.5, Teufel 3.5, Wanax 2, Keraunos 3.5
75. Little Big Horn 1876 - Swoboda G. (1998) Shell 6, Stonewall 6, Wanax 5, Kalim 5, rafalm 6, danielp 6
76. Lwów 1918-1919 - Klimecki M. (1998)
77. Meksyk 1847 - Wojtczak J. (1998) Shell 5.5, Corvinus 4.5, Wanax 3, Keraunos 3.5, rafalm 4
78. Warszawa 1831 - Strzeżek T. (1998) Wanax 3, Kalim 6, Damian 4.5, rafalm 4.5
79. Ko Chang 1941 - Dyskant J. W. (1999) Teufel 4.5, Damian 5, danielp 5.5, conrad 3.5
80. Kijów 1920 - Wyszczelski L. (1999) Shell 4, Corvinus 4, Kalim 5, conrad 3
81. Egipt 1798-1801 - Rogacki T. (1999) Corvinus 4, Wanax 5.5, 4.5, conrad 4
82. Głogów 1109 - Olejnik K. (1999) Primo! 4, Corvinus 4, Wanax 3
83. Iganie 1831 - Strzeżek T. (1999) Wanax 1, Kalim 5, Damian 4.5, conrad 4.5
84. Łuk Donu 1942-1943 - Szabo P. (2000) Shell 4.5, Teufel 5, Wanax 3, Kalim 3, Damian 5, danielp 5.5, conrad 3
85. Naseby 1645 - Wojtczak J. (2000) Marchi 5.5, Shell 5.5, Corvinus 5, Teufel 5, Wanax 4, Damian 6, rafalm 5, danielp 6, conrad 4.5, mega 5.5
86. Zieleńce, Mir, Dubienka 1792 - Derdej P. (2000) Corvinus 3, Wanax 1, rafalm 2, danielp 3.5, conrad 4
87. Orsza 1514 - Dróżdż P. (2000) Primo! 3, osmundi 2.5, Shell 4, Corvinus 2.5, Wanax 1, Keraunos 2.5, Damian 5, rafalm 4 danielp 4, conrad 3.5, mega 4.5
88. Czortków 1919 - Klimecki M. (2000) Shell 4, Corvinus 4, Wanax 1, Damian 4.5
89. Quebec 1759 - Wojtczak J. (2000) Shell 4.5, Corvinus 4, Teufel 5, Wanax 2, Keraunos 3.5, Damian 6, danielp 4.5, conrad 4 mega 4
90. Nowy Orlean 1815 - Kłosowicz R. (2000) Shell 4.5, Corvinus 4.5, Stonewall 5.5, Teufel 5, Wanax 2, Kalim 5, Damian 5, rafalm 5 conrad 4
91. Przedmoście Rumuńskie 1939 - Włodarkiewicz W. (2001) Shell 4, Corvinus 4.5, Damian 5, conrad 3.5
92. Smoleńsk 1632-1634 - Kupisz D. (2001) Shell 4.5, Corvinus 5, Wanax 5, rafalm 6, conrad 5
93. Prostki 1656 - Augusiewicz S. (2001) Shell 4.5, Corvinus 4, Wanax 3, Kalim 4, Damian 4.5, rafalm 3
94. Szack-Wytyczno 1939 - Grzelak C. (2001) osmundi 4, Corvinus 4, Wanax 3.5, Kalim 2, Damian 5
95. Strzegom, Dobromierz 1745 - Kisiel R. (2001) Marchi 6, Primo! 5.5, Shell 5.5, Corvinus 6, Stonewall 5.5, Teufel 4.5, Wanax 6, rafalm 5 danielp 6, conrad 5.5, mega 6
96. Benewent 275 p.n.e. - Kęciek K. (2001) Marchi 4, osmundi 4, Shell 4.5, Corvinus 5, Stonewall 5, Teufel 4.5, Wanax 6, Keraunos 5 Damian 6, conrad 4.5, mega 6
97. Oliwa 1627 - Koczorowski E. (2001) osmundi 4, Shell 4.5, Corvinus 4, Teufel 3.5, Wanax 2.5, Damian 5
98. Budapeszt 1944-1945 - Sowa M. (2002) osmundi 3.5, Shell 4, Teufel 4, Wanax 4, Kalim 6, Damian 6, danielp 5.5, conrad 4, mega 5
99. Wilno-Grodno-Kodziowice 1939 - Grzelak C. (2002) Corvinus 4, Damian 5
100. Kynoskefalaj 197 p.n.e. - Kęciek K. (2002) Marchi 4.5, osmundi 5, Shell 5, Corvinus 4.5, Teufel 5, Wanax 6, Keraunos 6, Damian 6 conrad 4.5, mega 6
101. Big Hole 1877 - Wojtczak J. (2002) osmundi 4, Shell 4, Wanax 2, Kalim 5, Damian 5
102. Łuck 1916 - Czerep S. (2002) osmundi 3.5, Shell 4, Teufel 4, Wanax 4, Kalim 4, Damian 5.5, rafalm 5, conrad 3.5
103. Cedynia 972 - Rochala P. (2002) Primo! 4.5, Marchi 5, osmundi 5.5, Shell 4.5, Corvinus 4.5, Wanax 2, Keraunos 4.5, danielp 5 conrad 5, mega 6
104. Trafalgar 1805 - Dyskant J. W. (2002) osmundi 5, Corvinus 5, Teufel 5, Wanax 4.5, rafalm 5, daielp 5, cedynia 5, mega 5
105. Borodino 1812 - Dróżdż P. (2003) Shell 4, Corvinus 2.5, Wanax 2, Kalim 1, Damian 4.5, rafalm 2, conrad 2.5, mega 2.5
106. Bannockburn 1314 - Wojtczak J. (2003) Primo! 3.5, Marchi 3, Shell 4, Corvinus 3.5, Wanax 5, Keraunos 4, Damian 5, rafalm 4, danielp 4.5, conrad 4, mega 4
107. Lwów 1939 - Włodarkiewicz W. (2003) osmundi 3, Damian 5.5, conrad 3.5
108. Farsalos 48 p.n.e. - Romański R. (2003) osmundi 5.5, Shell 5, Corvinus 4.5, Teufel 4, Wanax 2, Keraunos 4, conrad 5, mega 6
109. Magnezja 190 p.n.e. - Kęciek K. (2003) Marchi 4, osmundi 5, Shell 5.5, Corvinus 5.5, Teufel 5, Wanax 6, Keraunos 6, Damian 6 conrad 5.5, mega 6
110. Batoche 1885 - Swoboda G. (2003) osmundi 4.5, Shell 4.5, Stonewall 6, Wanax 1, Damian 5, danielp 5
111. Wietnam 1962-1975 - Dmochowski A. (2003) osmundi 3, Corvinus 3.5, Wanax 2, Keraunos 3, Damian 4, danielp 5
112. Hastings 1066 - Soszyński J. (2003) Primo! 3, Marchi 3, Shell 4, Corvinus 3.5, Teufel 3.5, Wanax 3.5, Keraunos 3.5, Damian 4.5 danielp 4.5, conrad 4, mega 5.5 113. Falaise 1944 - Nadzieja J. (2003) osmundi 2, Teufel 2, Wanax 1, Damian 3, danielp 1, conrad 1, mega 2
114. Praga 1757 - Kisiel R. (2003) Marchi 6, osmundi 4.5, Shell 5, Corvinus 5.5, Wanax 6, Kalim 5, rafalm 5.5, danielp 6 conrad 4.5, mega 6
115. Połock 1579 - Kupisz D. (2003) Marchi 5.5, osmundi 5, Corvinus 5, Wanax 5, Keraunos 5, rafalm 6, conrad 4.5
116. Warka-Gniezno 1656 - Skworoda P. (2003) Marchi 5, Corvinus 5, Wanax 4, Keraunos 4, Kalim 3, rafalm 5.5, conrad 4.5
117. Kłuszyn 1610 - Szcześniak R. (2004) Marchi 4, osmundi 4.5, Shell 4, Corvinus 4, Teufel 4, Wanax 3, Keraunos 4, Damian 4.5 rafalm 4.5, conrad 4.5
118. Hattin 1187 - Biziuk P. (2004) Primo! 3, Marchi 3.5, Osmundi 2.5, Shell 3.5, Corvinus 4, Teufel 3.5, Wanax 4, Keraunos 3 rafalm 5, conrad 4, mega 3
119. Żółte Wody-Korsuń 1648 - Biernacki W. (2004) Corvinus 5, Keraunos 4.5, rafalm 5, conrad 5
120. Pruska Iława 1807 - Rogacki T. (2004) Shell 4.5, Corvinus 4, Teufel 4, Wanax 4, Kalim 2, rafalm 4, conrad 3, mega 4
121. Ardeny 1944-1945 - Bączyk N. (2004) osmundi 2.5, Shell 3.5, Teufel 4, Wanax 4, Damian 5, danielp 3.5, conrad 4, mega 4.5
122. Niemcza 1017 - Rochala P. (2004) Primo! 4, Marchi 4.5, Shell 4.5, Corvinus 4.5, Wanax 4, Keraunos 4, Kalim 4, Damian 4.5 rafalm 4.5, danielp 5, mega 6
123. Malta 1565 - Zieliński A. (2004) Marchi 3.5, osmundi 4, Shell 4, Corvinus 4, ryba pila 4, Teufel 4.5, Wanax 1, Keraunos 3.5 Damian 5.5, rafalm 5.5
124. Vicksburg 1862-1863 - Wojtczak J. (2004) Shell 5.5, Stonewall 5, Teufel 4.5, Wanax 5.5, Kalim 4, rafalm 5, conrad 5, mega 5.5
125. Koronowo 1410 - Derdej P. (2004) Primo! 1.5, Marchi 1.5, osmundi 2, Corvinus 2, Wanax 1, Keraunos 2.5, Kalim 3, rafalm 2
126. Powstanie Mahdiego 1881-1899 - Gazda D. (2004) osmundi 3, Shell 3.5, Teufel 4, Keraunos 4, Damian 4.5, rafalm 4.5
127. Tarutino 1812 - Dusiewicz A. (2004) osmundi 5, Corvinus 5, ryba pila 5.5, Wanax 2, Kalim 4, rafalm 6, conrad 6, mega 5
128. Moskwa 1612 - Bohun T. (2005) Marchi 5, osmundi 5, Corvinus 5, Teufel 4, Wanax 6, Keraunos 5.5, rafalm 5.5, conrad 5
129. Galicja Wschodnia 1920 - Klimecki M. (2005) osmundi 3.5, Shell 4, Corvinus 4, Damian 4.5, conrad 3.5
130. Inczhon-Seul 1950 - Kłosowicz R. (2005) Teufel 4, Wanax 2.5
131. Babilon 729-648 p.n.e. - Biziuk P. (2005) Corvinus 3.5, Teufel 2.5, Wanax 4, Keraunos 3.5, Damian 4.5
132. Pola Katalaunijskie 451 - Gazda D. (2005) Marchi 2, Shell 3, Corvinus 2.5, Teufel 2.5, Wanax 1, Keraunos 3, Kalim 2, Damian 4.5 conrad 2.5
133. Las Teutoburski 9 - Rochala P. (2005) Marchi 5.5, osmundi 5, Corvinus 5, Teufel 5, Wanax 5, Keraunos 4.5, Kalim 3, Damian 6 rafalm 5.5, conrad 4.5, mega 6
134. Magenta i Solferino 1859 - Dzieszyński R. (2005) Shell 4, Corvinus 2.5, Teufel 3, Damian 4, rafalm 4, danielp 2.5
135. Połonka - Basia 1660 - Gawęda M. (2005) Marchi 4, Corvinus 4.5, Wanax 4, Keraunos 4.5, Damian 5, rafalm 5
136. Siedmiogród 1944 - Sowa M. (2005) Shell 4.5, Teufel 4, Wanax 5,Kalim 4, Damian 5, danielp 5.5, conrad 4
137. Zbaraż 1649 - Śledziński K. (2005) Marchi 3, osmundi 2.5, Corvinus 3, Wanax 1, Keraunos 2.5, Damian 4.5, rafalm 4, conrad 3.5
138. Tannenberg 1914 - Szanta P. (2005) Shell 4, Corvinus 4, Wanax 4.5, Damian 5, rafalm 6, mega 5
139. Detroit 1763 - Sudak A. (2006) Marchi 3, Shell 4, Wanax 3, Damian 5, rafalm 5
140. Hammerstein 1627 - Skworoda P. (2006) Marchi 5, osmundi 4.5, Shell 4, Corvinus 4.5, ryba pila 4, Teufel 4.5, Wanax 2.5, Damian 6 rafalm 6, conrad 4.5
141. Dublin 1916 - Swoboda G. (2006) osmundi 5.5, Shell 5, Wanax 2, Damian 6, danielp 6
142. Cajamarca 1532 - Tarczyński A. (2006) Marchi 3.5, osmundi 4.5, Shell 5, Corvinus 4.5, Keraunos 4, Damian 5.5
143. Chancellorsville 1863 - Szkudliński J. (2006) osmundi 5, Shell 5, Stonewall 5, Wanax 6, Kalim 5, Damian 6, rafalm 6, danielp 6, mega 6
144. Przemyśl 1656-1657 - Borcz A. (2006) osmundi 4.5, Corvinus 4, Wanax 3, Kalim 3, Damian 5, rafalm 4
145. Krym 1853-1856 - Klimecki M. (2006) osmundi 4, Shell 4, Corvinus 3.5, Teufel 3.5, Damian 5, rafalm 5, conrad 4
146. Warszawa 1944-45 - Rozwadowski P. (2006) osmundi 2.5, Corvinus 3, Damian 4.5, conrad 3, mega 3.5
147. Alezja 52 p.n.e. - Romanowski T. (2006) osmundi 4, Corvinus 3.5, Teufel 4, Wanax 3, Keraunos 4.5, Damian 5, rafalm 4, conrad 4 mega 4
148. Moskwa 1617-1618 - Majewski A. (2006) osmundi 4, Corvinus 4, ryba pila 4, Wanax 4.5, Damian 5, rafalm 4.5, conrad 4.5
149. Psków 1581-1582 - Kupisz D. (2006) osmundi 4.5, Primo 4.5, Corvinus 4.5, Wanax 4, rafalm 6, conrad 4.5
150. Civita Castellana 1798 - Witasek M. (2007) osmundi 3.5, ryba pila 3.5, Wanax 3.5, rafalm 5, conrad 3.5
151. Falklandy-Port Stanley 1982 - Kubiak K. (2007) osmundi 3, Teufel 4.5, danielp 6
152. Smoleńsk 1812 - Dusiewicz A. (2007) osmundi 4.5, ryba pila 5, Wanax 3.5, Kalim 3.5, rafalm 5, conrad 5.5
153. Navarino 1827 - Bojarski A. (2007) osmundi 3.5, Shell 2.5, Damian 4, danielp 3.5, conrad 3
154. Sand Creek 1864 - Wojtczak J. (2007) osmundi 3.5
155. Cecora 1620 - Śledziński K. (2007) osmundi 3, Corvinus 3, Wanax 1, Keraunos 3, Damian 5, rafalm 4
156. Adrianopol 378. Rzeka Frigidus 394 - Gazda D. (2007) osmundi 2.5, Shell 2, Teufel 3, Wanax 1, Keraunos 3, Kalim 3, rafalm 3, conrad 2
157. Wyprawa sycylijska 415-413 p. n. e. - Lach G. (2007) Corvinus 4.5, Teufel 4.5, Wanax 4.5, Keraunos 4.5, Kalim 4.5
158. Charków–Donbas 1943 - Przybyło Ł. (2007) Corvinus 5, Teufel 5, Wanax 6, Kalim 5, danielp 5.5, conrad 5, mega 6
159. Sadowa 1866 - Dzieszyński R. (2007) Kalim 2, rafalm 4.5
160. Chocim 1673 - Orłowski D. (2007) Wanax 3.5, Keraunos 5.5, osmundi 5
Ten post był edytowany przez Primo! i Marchiego.
Ten post był edytowany przez Primo!: 28/01/2009, 16:38
|
|
|
|
|
|
|
|
Oto Ranking na dzień 5.XII.2007 po uzupełnieniu notami Stonewalla i jeszcze dwoma moimi (Primo!) (tytuł, autor, średnia ocen, ilość ocen)
1.GRUNWALD 1410 - A. Nadolski - 5.90 - 5 2. STRZEGOM-DOBROMIERZ 1745 - R. Kisiel - 5.70 - 5 3. NASEBY 1645 - J. Wojtczak - 5.33 - 3 4. PRAGA 1757 - R. Kisiel - 5.25 - 4 5. POŁOCK 1579 - D. Kupisz - 5.17 - 3 - LAS TEUTOBURSKI 9 - P. Rochala - 5.17 - 3 7. MAGNEZJA 190 p. n. e. - K. Kęciek - 5.00 - 4 - WARSZAWA 1656 - M. Nagielski - 5.00 - 3 - FARSALOS 48 p. n. e. - R. Romański - 5.00 - 3 - MOSKWA 1612 - T. Bohun - 5.00 - 3 - BATOCHE 1885 – G. Swoboda - 5.00 - 3 - CHANCELLORSVILLE 1863 - J. Szkudliński 5.00 - 3 13. KIRCHOLM 1605 - H. Wisner - 4.90 - 5 14. SZYPKA I PLEWNA 1877 - B. Brodecki - 4.83 - 3 - NOWY ORLEAN 1815 - R. Kłosowicz - 4.83 – 3 16. CEDYNIA 972 - P. Rochala - 4.80 - 5 17. KYNOSKEFALAJ 197 p. n. e - K. Kęciek - 4.75 - 4 18. WAGRAM 1809 - J. Wojtczak - 4.67 – 3 - WATERLOO 1815 - T. Malarski - 4.67 – 3 20. WARNA 1444 - E. Potkowski - 4.60 - 5 21. HAMMERSTEIN 1627 - P. Skworoda - 4.50 - 4 - ZATOKA ŚWIEŻA 1453 - J. Dyskant - 4.50 - 3 - PSKÓW 1581-1582 - D. Kupisz - 4.50 – 3 - BENEWENT 275 p. n. e - K.Kęciek - 4.50 - 5 25. WIEDEŃ 1683 - L. Podhorodecki - 4.38 - 4 - NIEMCZA 1017 - P. Rochala - 4.38 - 4 - CAJAMARCA 1532 - A. Tarczyński - 4.38 - 4 28. LISSA 1866 - P. Olender - 4.33 - 3 29. BZURA 1939 - T. Jurga - 4.17 - 3 - OLIWA 1627 - E. Koczorowski - 4.17 - 3 - KŁUSZYN 1610 - R. Szcześniak - 4.17 – 4 - GORLICE 1915 - M. Klimecki - 4.17 - 3 33. MALTA 1565 - A. Zieliński - 3.86 - 4 34. GALICJA WSCHODNIA 1920 - M. Klimecki - 3.83 - 3 - KRYM 1853-1856 - M. Klimecki - 3.83 - 3 36. AKCJUM 31 pne - A. Murawski - 3.75 - 4 37. BANNOCKBURN 1314 - J. Wojtczak - 3.50 - 4 38. HASTINGS 1066 - J. Soszyński - 3.37 - 4 39. HATTIN 1187 - P. Biziuk - 3.30 - 5 40. JEROZOLIMA 1099 - S. Leśniewski - 3.12 - 4 41. ORSZA 1514 - P. Dróżdż - 3.00 - 4 42. ZBARAŻ 1649 - K. Śledziński - 2.83 - 3 43. POLA KATALAUNIJSKIE 451 - D. Gazda - 2.50 - 3 44. KORONOWO 1410 - P. Derdej - 1.75 - 4
|
|
|
|
|
|
|
|
Ranking na dzień 14.XII.2007 - znacznie poszerzony (tytuł, autor, średnia ocen, ilość ocen)
1. GETTYSBURG 1863 - G.Swoboda - 5.75 - 10 2. LITTLE BIG HORN 1876 - G.Swoboda - 5.67 - 6 3. STRZEGOM-DOBROMIERZ 1745 - R.Kisiel - 5.59 - 11 4. CHANCELLORSVILLE 1863 - J.Szkudliński - 5.56 - 9 5. El-ALAMEIN 1942 - S.Czmur - 5.50 - 4 6. MAGNEZJA 190 pne - K.Kęciek - 5.45 - 10 7. OBERTYN 1531 - M.Plewczyński - 5.42 - 6 8. PRAGA 1757 - R.Kisiel - 5.40 - 10 9. CHARKÓW-DONBAS 1943 - Ł.Przybyło - 5.36 - 7 10. KYNOSKEFALAJ 197 pne - K.Keciek - 5.25 - 10 11. NASEBY 1645 - J.Wojtczak - 5.20 - 10 12. GRUNWALD 1410 - A.Nadolski - 5.19 - 13 13. KLISZÓW 1702 - M.Wagner - 5.17 - 7 14. POŁOCK 1579 - D.Kupisz - 5.14 - 7 15. MOSKWA 1612 - T.Bohun - 5.13 - 8 16. SMOLEŃSK 1632-1634 - D.Kupisz - 5.10 - 5 17. LAS TEUTOBURSKI 9 - P.Rochala - 5.00 - 11 18. BATOH 1652 - J.W.Długołęcki - 5.00 - 8 VICKSBURG 1862-1863 - J.Wojtczak - 5.00 - 8 20. BASTYLIA 1789 - R.Bielecki - 5.00 - 6 21. BENEWENT 275 pne - K.Keciek - 4.95 - 11 22. TRAFALGAR 1805 - J.W.Dyskant - 4.94 - 8 23. WARSZAWA 1920 - L.Wyszczelski - 4.93 - 7 24. BERESTECZKO 1651 - R.Romański - 4.90 - 5 DUBLIN 1916 - G.Swoboda - 4.90 - 5 26. WARSZAWA 1656 - M.Nagielski - 4.89 - 9 27. ŻÓŁTE WODY-KORSUŃ 1648 - W.Biernacki - 4.88 - 4 28. WATERLOO 1815 - T.Malarski - 4.85 - 10 29. JUTLANDIA 1916 - J.W.Dyskant - 4.83 - 6 30. TARUTINO 1812 - A.Dusiewicz - 4.81 - 8 31. PORT ARTUR 1905 - J.W.Dyskant - 4.79 - 7 32. TANNENBERG 1914 - P.Szlanta - 4.75 - 6 33. WAGRAM 1809 - S.Leśniewski - 4.73 - 11 34. CHOCIM 1621 - L.Podhorodecki - 4.69 - 8 AUSTERLITZ 1805 - R.Bielecki - 4.69 - 8 CUSZIMA 1905 - J.W.Dyskant - 4.69 - 8 37. BUDAPESZT 1944-1945 - A.Sowa - 4.67 - 9 38. PSKÓW 1581-1582 - D.Kupisz - 4.67 - 6 39. CHOCIM 1673 - D.Orłowski - 4.67 - 3 40. CEDYNIA 972 - P.Rochala - 4.65 - 10 41. KIRCHOLM 1605 - H.Wisner - 4.64 - 11 42. SOMOSIERRA 1808 - R.Bielecki - 4.63 - 4 PODHAJCE 1698 - J.Wojtasik - 4.63 - 4 KO CHANG 1941 - J.W.Dyskant - 4.63 - 4 45. SZYPKA I PLEWNA 1877 - M.Brodecki - 4.58 - 6 46. SIEDMIOGRÓD 1944 - A.Sowa - 4.57 - 7 47. HAMMERSTEIN 1627 - P.Skworoda - 4.55 - 10 48. NIEMCZA 1017 - P.Rochala - 4.50 - 11 49. NOWY ORLEAN 1815 - R.Kłosowicz - 4.50 - 9 50. FARSALOS 48 pne - R.Romański - 4.50 - 8 51. MARENGO 1800 - S.Leśniewski - 4.50 - 7 52. CAJAMARCA 1532 - A.Tarczyński - 4.50 - 6 POŁONKA-BASIA 1660 - M.Gawęda - 4.50 - 6 SMOLEŃSK 1812 - A.Dusiewicz - 4.50 - 6 55. WYPRAWA SYCYLIJSKA 415-413 pne - G.Lach - 4.50 - 5 GAUGAMELA 331 pne - E.Dąbrowa - 4.50 - 5 57. EGIPT 1798-1801 - T.Rogacki - 4.50 - 4 WARSZAWA 1831 - T.Strzeżek - 4.50 - 4 59. FALKLANDY-PORT STANLEY 1982 - K.Kubiak - 4.50 - 3 60. KULIKOWE POLE 1380 - L.Podhorodecki - 4.43 - 7 WARKA-GNIEZNO 1656 - P.Skworoda - 4.43 - 7 LEYTE 1944 - Z.Flisowski - 4.43 - 7 63. BEREZYNA 1812 - R.Bielecki - 4.42 - 6 64. CUDNÓW 1660 - R.Romański - 4.40 - 5 65. GROCHÓW 1831 - W.Majewski - 4.38 - 4 66. MOSKWA 1617-1618 - A.Majewski - 4.36 - 7 67. ZATOKA ŚWIEŻA 1453 - J.W.Dyskant - 4.33 - 6 LISSA 1866 - P.Olender - 4.33 - 6 BATOCHE 1885 - G.Swoboda - 4.33 - 6 70. WIEDEŃ 1683 - L.Podhorodecki - 4.30 - 10 71. OKINAWA 1945 - A.Wolny - 4.30 - 5 72. KUNERSDORF 1759 - M.Przeździecki - 4.29 - 7 73. TENCOHTITLAN 1521 - R.Tomicki - 4.25 - 6 74. LEGNICA 1241 - J.Maroń - 4.25 - 4 PRZEDMOŚCIE RUMUŃSKIE - W.Włodarkiewicz - 4.25 - 4 76. VALMY 1792 - B.Borucki - 4.20 - 5 77. ŁUCK 1916 - S.Czerep - 4.19 - 8 78. WARNA 1444 - E.Potkowski - 4.18 - 11 79. QUEBEC 1759 - J.Wojtczak - 4.17 - 9 80. LEPANTO 1571 - L.Podhorodecki - 4.17 - 6 DIEN BIEN PHU 1954 - B.Brodecki - 4.17 - 6 82. KRYM 1853-1856 - M.Klimecki - 4.14 - 7 ŁUK DONU 1942-1943 - P.Szabo - 4.14 - 7 84. ALAMO-SAN JACINTO 1836 - J.Wojtczak - 4.13 - 4 85. KŁUSZYN 1610 - R.Szcześniak - 4.10 - 10 86. MEKSYK 1847 - J.Wojtczak - 4.10 - 5 NIEMEN 1920 - L.Wyszczelski - 4.10 - 5 88. GORLICE 1915 - M.Klimecki - 4.08 - 6 89. BANNOCKBURN 1314 - J.Wojtczak - 4.06 - 11 90. ALEZJA 52 pne - T.Romanowski - 4.00 - 9 CRECY-ORLEAN 1346-1429 - E.Potkowski - 4.00 - 9 92. DETROIT 1763 - R.Sudak - 4.00 - 5 BIG HOLE 1877 - J.Wojtczak - 4.00 - 5 94. MACIEJOWICE 1794 - W.Mikuła - 4.00 - 4 SANTIAGO 1898 - M.Winid - 4.00 - 4 KIJÓW 1920 - L.Wyszczelski - 4.00 - 4 NARWIK 1940 - M.Odziemkowski - 4.00 - 4 98. LWÓW 1939 - W.Włodarkiewicz - 4.00 - 3 MIDWAY 1942 - M.Borkowski - 4.00 - 3 100.MALTA 1565 - A.Zieliński - 3.95 - 10 101.OLIWA 1627 - E.Koczorowski - 3.92 - 6 PRZEMYŚL 1656-1657 - A.Borcz - 3.92 - 6 POWSTANIE MAHDIEGO 1881-1899 - D.Gazda - 3.92 - 6 104.AKCJUM 31 pne - A.Murawski - 3.91 - 11 105.GALICJA WSCHODNIA 1920 - M.Klimecki - 3.90 - 5 106.ARDENY 1944 - N.Bączyk - 3.88 - 8 107.HASTINGS 1066 - J.Soszyński - 3.86 - 11 108.PROSTKI 1656 - S.Augusiewicz - 3.83 - 6 109.CIVITA CASTELLANA 1798 - M.Witasek - 3.80 - 5 SYCYLIA 1943 - J.Naziębło - 3.80 - 5 111.IGANIE 1831 - T.Strzeżek - 3.75 - 4 112.SZACK-WYTYCZNO 1939 - C.Grzelak - 3.70 - 5 113.MARATON 490 pne - R.Kulesza - 3.69 - 8 PRSUKA IŁAWA 1807 - T.Rogacki - 3.69 - 8 115.WIELKA BRYTANIA 1940 - W.Król - 3.67 - 6 116.GŁOGÓW 1109 - K.Olejnik - 3.67 - 3 117.TOBRUK 1941-1942 - Z.Kwiecień - 3.63 - 4 118.BABILON 729-648 pne - P.Biziuk - 3.60 - 5 119.HITTIN 1187 - P.Biziuk - 3.55 - 11 120.KANNY 216 pne - R.Sikorski - 3.50 - 8 121.SARATOGA-YORKTOWN 1777-1781 - I.Rusinowa - 3.50 - 6 122.NORMANDIA 1944 - R.Bielecki - 3.50 - 4 123.JALU 1894 - T.M.Gelewski - 3.50 - 3 KOSTRZYN 1945 - A.Toczewski - 3.50 - 3 125.WIETNAM 1962-1975 - A.Dmochowski - 3.42 - 6 126.CZORTKÓW 1919 - M.Klimecki - 3.38 - 4 BOLONIA 1945 - W.Biegański - 3.38 - 4 128.POŁTAWA 1709 - W.Serczyk - 3.36 - 7 RASZYN 1809 - R.Romański - 3.36 - 7 BZURA 1939 - T.Jurga - 3.36 - 7 131.ATENY-SPARTA 431-404 pne - R.Kulesza - 3.36 - 4 132.MAGENTA-SOLFERINO 1859 - R.Dzieszyński - 3.33 - 6 133.ORSZA 1514 - P.Dróżdż - 3.32 - 11 134.NAVARINO 1827 - A.Bojarski - 3.30 - 5 WARSZAWA 1944-1945 - P.Rozwadowski - 3.30 - 5 136.CECORA 1620 - K.Śledziński - 3.17 - 6 137.SEWASTOPOL 1941-1942,1944 - T.Konecki - 3.17 - 3 138.ZBARAŻ 1649 - K.Śledziński - 3.00 - 8 139.JEROZOLIMA 1099 - S.Leśniewski - 2.88 - 8 LIPSK 1813 - J.Nadzieja - 2.88 - 8 141.ZIELEŃCE, MIR, DUBIENKA 1792 - P.Derdej - 2.70 - 5 142.BORODINO 1812 - P.Dróżdż - 2.63 - 8 143.ZAMOŚĆ 1813 - J.Nadzieja - 2.63 - 4 144.POLA KATALAUNIJSKIE - D.Gazda - 2.56 - 9 145.KURSK 1943 - A.Karpiński - 2.50 - 5 146.ADRIANOPOL 378, FRIGIDUS 394 - D.Gazda - 2.44 - 8 147.STALINGRAD 1942-1943 - K.Kaczmarek - 2.40 - 5 148.MOSKWA 1941 - W.Wróblewski - 2.00 - 5 149.KORONOWO 1410 - P.Derdej - 1.94 - 8 150.BERLIN 1945 - Z.Stąpor - 1.92 - 6 151.LENINO 1943 - K.Sobczak - 1.88 - 4 152.FALAISE 1944 - J.Nadzieja - 1.71 - 7
Oto ranking Gdyby ktos przyuważył jakieś błędy, albo braki to proszę o informacje.
|
|
|
|
|
|
|
|
Nowy Ranking powyżej Panowie
|
|
|
|
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:
Śledź ten temat
Dostarczaj powiadomienie na email, gdy w tym temacie dodano odpowiedź, a ty nie jesteś online na forum.
Subskrybuj to forum
Dostarczaj powiadomienie na email, gdy w tym forum tworzony jest nowy temat, a ty nie jesteś online na forum.
Ściągnij / Wydrukuj ten temat
Pobierz ten temat w innym formacie lub zobacz wersję 'do druku'.
|
|
|
|