Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Historia bez cenzury, Hmm... nowa forma popularyzacji?
     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 20/02/2014, 10:46 Quote Post

http://www.youtube.com/user/HistoriaBezCen...B?feature=watch
Hmmm....... dość bulwersujące spojrzenie na historie wink.gif
http://www.youtube.com/watch?v=zQfcrbxrVS0
http://www.youtube.com/watch?v=zAZVPSqSg8s

Ten post był edytowany przez lancaster: 20/02/2014, 10:53
 
Post #1

     
Boczek IV
 

INDOLOG
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.131
Nr użytkownika: 81.296

Boczek IV. von Kunstadt und Podiebrad
Stopień akademicki: Doktor Nauk
Zawód: STUDENT
 
 
post 21/02/2014, 16:54 Quote Post

Witam.

QUOTE
dość bulwersujące spojrzenie na historie


Dlaczego od razu bulwersujące?
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Premislaus1988
 

Unregistered

 
 
post 21/02/2014, 19:23 Quote Post

Widziałem kiedyś tylko odcinek o Stanisławie Poniatowskim i nawet zgadzam się z przekazem :-). Moim zdaniem najgorszy, polski władca. Prywatnie bardzo słabego charakteru.

Ten post był edytowany przez Premislaus1988: 21/02/2014, 19:39
 
Post #3

     
de Ptysz
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.486
Nr użytkownika: 61.808

Zawód: Wolnomysliciel
 
 
post 21/02/2014, 20:20 Quote Post

QUOTE(Premislaus1988 @ 21/02/2014, 19:23)
Widziałem kiedyś tylko odcinek o Stanisławie Poniatowskim i nawet zgadzam się z przekazem :-). Moim zdaniem najgorszy, polski władca. Prywatnie bardzo słabego charakteru.
*


Historia wypomina SAPowi słabość charakteru li tylko dlatego, że przyszło mu rządzić w krytycznym okresie naszej historii. Nie jego wina, że kraj potrzebował kogoś na miarę Napoleona, a dostał chwiejnego mecenasa sztuki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
aljubarotta
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.847
Nr użytkownika: 70.958

Marek Sz.
 
 
post 21/02/2014, 20:23 Quote Post

Nie żebym był sztywny czy coś... Ale to mnie ani trochę nie śmieszy, a raczej żenuje.
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 21/02/2014, 20:42 Quote Post

QUOTE(Boczek 75 @ 21/02/2014, 16:54)
Witam.

QUOTE
dość bulwersujące spojrzenie na historie


Dlaczego od razu bulwersujące?
*


Ja też nie widzę w tym spojrzeniu nic bulwersującego. Jedyne to to, ze używa słownictwa rodem spod przysłowiowej budki z piwem. Co zaś do tej cenzury- to jakie tu niby padają ocenzurowane gdzie indziej wiadomości? Dla mnie nic nowego- a wiedzę mam z książek- tych rzekomo cenzurowanych...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Boczek IV
 

INDOLOG
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.131
Nr użytkownika: 81.296

Boczek IV. von Kunstadt und Podiebrad
Stopień akademicki: Doktor Nauk
Zawód: STUDENT
 
 
post 21/02/2014, 23:01 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 21/02/2014, 20:42)
QUOTE(Boczek 75 @ 21/02/2014, 16:54)
Witam.

QUOTE
dość bulwersujące spojrzenie na historie


Dlaczego od razu bulwersujące?
*


Ja też nie widzę w tym spojrzeniu nic bulwersującego. Jedyne to to, ze używa słownictwa rodem spod przysłowiowej budki z piwem. Co zaś do tej cenzury- to jakie tu niby padają ocenzurowane gdzie indziej wiadomości? Dla mnie nic nowego- a wiedzę mam z książek- tych rzekomo cenzurowanych...
*




Otóż to, nihil novi.

No to wiemy, dlaczego jest to historia "bez cenzury". smile.gif


 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 21/02/2014, 23:57 Quote Post

A mi przypomina MP smile.gif , i bawi mnie setnie smile.gif , do brytyjskich poprzedników tym bardziej przekonuje mnie motyw muzyczny Rule, Britannia! w czołówce i animacje godne Terrygo Gilliama
BTW - Bardzo mi się podoba smile.gif
 
Post #8

     
Premislaus1988
 

Unregistered

 
 
post 22/02/2014, 14:20 Quote Post

QUOTE(de Ptysz @ 21/02/2014, 21:20)
QUOTE(Premislaus1988 @ 21/02/2014, 19:23)
Widziałem kiedyś tylko odcinek o Stanisławie Poniatowskim i nawet zgadzam się z przekazem :-). Moim zdaniem najgorszy, polski władca. Prywatnie bardzo słabego charakteru.
*


Historia wypomina SAPowi słabość charakteru li tylko dlatego, że przyszło mu rządzić w krytycznym okresie naszej historii. Nie jego wina, że kraj potrzebował kogoś na miarę Napoleona, a dostał chwiejnego mecenasa sztuki.
*



Chodziło mi o cechy jego charakteru typu, władca musi co chwile wydawać na coś pieniądze, bo jest królem. Nieważne czy nawet majtki zastawi. Dlatego dzisiaj mówi się o tym jak to dobrze dbał o rozwój kraju. Na dodatek ówczesna moda w tym architektura, jest dziś postrzegana jako gustowna. Poza tym brak odwagi i jakiejś wizji, w Polsce król mógł stanąć na czele rewolucji. Nie miał siły militarnej? We Francji na przedzie biegli uzbrojeni mieszczanie w piki, za nimi regularna piechota która ich wzmacniała ogniowo i w razie czego uniemożliwiała odwrót. Trzeba było prawie trzech dekad wojen i ogólnoeuropejskich koalicji by ich powstrzymać. W Polsce zamiast "pikinierów" miałeś kosynierów - na to samo wychodzi. W każdym razie jak go nie postrzegam jako króla Stanisława, ale jako króla Stasia. Odnoszę się do niego z pogardą. Stanisław Poniatowski jaki jest każdy widzi, każdy widzi co chce. Jedni widzą świetnego monarchę na miarę epoki, który do dyspozycji miał tylko mierny materiał w postaci Polski i "zapijaczonej szlachty". Ja widzę co innego.

Względem programu to bardzo fajny. Wczoraj obejrzałem o księciu Poniatowskim. Widać, że dbają o rekwizyty pomimo tego, że nie jest to "poważna" produkcja (w sensie budżetu). Ciekawie i zabawnie. Czołówka też niezła czyli odsłaniające się piersi z jakiegoś obrazu, połączone z napisem bez cenzury. Przyjęty tam język, jest językiem jakim codziennie rozmawiają Polacy, więc będą mieć widzów.

Ten post był edytowany przez Premislaus1988: 22/02/2014, 14:22
 
Post #9

     
Ambioryks
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.363
Nr użytkownika: 57.567

Stopień akademicki: magister
Zawód: animator kultury
 
 
post 22/02/2014, 14:29 Quote Post

Obejrzałem filmiki i powiem, całkiem ciekawe i barwne, choć twórca nie ustrzegł się kilku błędów/pomyłek, jak nazwanie cara Pawła - następcy Katarzyny II - carem Piotrem, powielenie mitu o zgwałceniu Przecławy przez Bolesława i o sadystycznych karach dla cudzołożników.
CODE
A mi przypomina MP

Na początku myślałem, że może masz na myśli Monitor Polski, ale jak oglądałem filmik, to pomyślałem, że raczej chodziło o Monty Python. smile.gif Twórca na pewno się tym inspirował w tych animowanych wstawkach.

Co do króla Stasia, to uważam, że choć to jego działania okazały się najgorsze w skutkach dla państwa polskiego (i litewskiego), to jako osoba najgorszym władcą na polskim tronie był Henryk Walezy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Lehrabia
 

Podobno Raper
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.404
Nr użytkownika: 81.793

Maciej Kamiñski
Zawód: Zusammen praktykant
 
 
post 22/02/2014, 14:32 Quote Post

QUOTE
W Polsce zamiast "pikinierów" miałeś kosynierów - na to samo wychodzi.

A co oni mają wspólnego ze Stasiem? Nie zorganizował ich czasem czołowy kretyn na stanowisku dowódczym lat 90., to jest, Kościuszko?
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Boczek IV
 

INDOLOG
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.131
Nr użytkownika: 81.296

Boczek IV. von Kunstadt und Podiebrad
Stopień akademicki: Doktor Nauk
Zawód: STUDENT
 
 
post 22/02/2014, 22:36 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 21/02/2014, 23:57)
A mi przypomina MP  smile.gif , i bawi mnie setnie  smile.gif , do brytyjskich poprzedników tym bardziej przekonuje mnie motyw muzyczny Rule, Britannia! w czołówce i animacje godne  Terrygo  Gilliama
BTW - Bardzo mi się podoba  smile.gif
*



A to akurat przywołuje miłe wspomnienia =D .

Największym minusem tego intra, są dziwne odgłosy zakrztuszenia wink.gif .

QUOTE(Premislaus1988 @ 22/02/2014, 14:20)
Względem programu to bardzo fajny. Wczoraj obejrzałem o księciu Poniatowskim. Widać, że dbają o rekwizyty pomimo tego, że nie jest to "poważna" produkcja (w sensie budżetu). Ciekawie i zabawnie. Czołówka też niezła czyli odsłaniające się piersi z jakiegoś obrazu, połączone z napisem bez cenzury. Przyjęty tam język, jest językiem jakim codziennie rozmawiają Polacy, więc będą mieć widzów.
*



Mało znam ludzi, którzy w jednym zdaniu używają tylu przekleństw i inwektyw w mowie potocznej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Premislaus1988
 

Unregistered

 
 
post 22/02/2014, 23:47 Quote Post

QUOTE(Boczek 75 @ 22/02/2014, 23:36)
Mało znam ludzi, którzy w jednym zdaniu używają tylu przekleństw i inwektyw w mowie potocznej.
*



Ja trochę pracowałem fizycznie (w pracy jeden do drugiego zwraca się per ch...) i ogólnie znam wielu ludzi z "niższych warstw", często są to ludzie po jakimś wyroku (prywatnie są w porządku). Duży procent stanowią kobiety i trochę głupio to wygląda jak puszczają wiązanki. Sam sporo przeklinam, ale nie zmienia to faktu, że pisząc staram się tego unikać, eufemizować, chociaż jedno brzydkie słowo mogłoby zastąpić wiele zdań ;-).

Gdzieś widziałem badanie (kilka lat temu), dotyczyło to robotników w USA i Anglii, wynikało z niego, że większość słów jakie wypowiadają to właśnie przekleństwa i mają ubogi słownik.

Jak pomyślę, to ja rozmaitych wyrazów używam jedynie pisząc.

Ten post był edytowany przez Premislaus1988: 22/02/2014, 23:48
 
Post #13

     
Boczek IV
 

INDOLOG
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.131
Nr użytkownika: 81.296

Boczek IV. von Kunstadt und Podiebrad
Stopień akademicki: Doktor Nauk
Zawód: STUDENT
 
 
post 28/02/2014, 21:36 Quote Post

QUOTE
mają ubogi słownik.


To niech se kupio lepszy.


QUOTE
A mi przypomina MP smile.gif , i bawi mnie setnie smile.gif , do brytyjskich poprzedników tym bardziej przekonuje mnie motyw muzyczny Rule, Britannia! w czołówce i animacje godne Terrygo Gilliama


I tylko to sprawia, że ta seria Ci się podoba, drogi Lancasterze? Oprawa graficzna (czy tam wizualna)?
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 1/03/2014, 8:25 Quote Post

QUOTE
I tylko to sprawia, że ta seria Ci się podoba, drogi Lancasterze? Oprawa graficzna (czy tam wizualna)?

Nie tylko Boczku wink.gif
zdaje sobie sprawę z pewnych uproszczeń i licznych wulgaryzmów , ale propagowanie historii w formie przystępnej i z dużym udziałem humoru jest właściwe , niech się prosty Jacek Placek obśmieje i pochichra , ale może za chwile sprawdzi na Wikipedii co to była ta "Bitwa Narodów " , a może później sięgnie do poważnych opracowań , i załapie wirusa historii rolleyes.gif
Nie bez powodu kupowałem jedynakowi książeczki z serii Strrrrraszna Historia
Ci odjazdowi jaskiniowcy
Ci paskudni Aztekowie
Ci niewiarygodni Inkowie
Ci koszmarni Celtowie
Ci niesamowici Egipcjanie
Ci rewelacyjni Grecy
Ci wredni Rzymianie
Okrutni Rzymianie
To okropne średniowiecze
Groźni rycerze w ponurych zamczyskach
Ci okrutni Wikingowie
Narwani Normanowie
Leonardo Da Vinci i jego supermózg
Trudne czasy Tudorów
Szemrane czasy Stuartów
Srodzy Sasi
Dramatyczne wybryki Williama Szekspira
Krwawi władcy i wredne królowe
Krwawa Szkocja
Krwawe rewolucje
Frenetyczna Francja

Pełne humoru , choć na poziomie 2-3 klasy szkoły podstawowej ( perfidia rodziców nie zna granic , podobnie jak upór ich dzieci dry.gif ) by celowo ukierunkować zainteresowania mego potomstwa .
Wracając jednak do porównań z MP ..... smile.gif polecam te serie popularyzującą historie autorstwa nie kogo innego a samego Terrego Jonesa walijskiego korzenia Montego Pythona
http://www.youtube.com/watch?v=ttlitZ_sDDw
http://www.youtube.com/watch?v=L6t_bOiil5U
http://www.youtube.com/watch?v=d_wdpsZdESU
unz.
 
Post #15

5 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej