Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bialorus: status opozycji,
     
PPSz
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 111
Nr użytkownika: 11.917

Sebastian Lewczuk
Zawód: uczen
 
 
post 2/03/2006, 15:51 Quote Post

Reżim już teraz aresztuje działaczy białoruskiej opozycji.

a)Czy opozycja wcznie bunt?
b)Reakcja świata (szczeglnie USA i rosji)
c)Jak ewentualna wojna domowa zakończy się?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Adrian Mole
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 147
Nr użytkownika: 6.519

Zawód: Kibic
 
 
post 2/03/2006, 17:48 Quote Post

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=10875

Tu jest podobny temat. Myśle ze mogłes napisac w tamtym a nie zakładać nowy. Ale jak inni bedą odpisywać to niech bedzie smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Fanat_evrasii
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 184
Nr użytkownika: 13.160

Zawód: student
 
 
post 3/03/2006, 22:39 Quote Post

QUOTE
Czy opozycja wcznie bunt


Ten bunt bedzie zaraz stlumiony milicja.
OMON bialoruski jest znana organizacja.
smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Lukasz Kaminski
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 100
Nr użytkownika: 13.568

Lucius Maximillus
Zawód: student
 
 
post 3/03/2006, 23:18 Quote Post

------------------------------------------------------
a)Czy opozycja wcznie bunt?
b)Reakcja świata (szczeglnie USA i rosji)
c)Jak ewentualna wojna domowa zakończy się?
------------------------------------------------------
No jak widać reakcja całego świata - a nie tylko USA - jest dość jednomyślna - poparcie opozycji. Aktualnie rozważa się zerwanie stosunków dyplomatycznych i nie uznanie wladz Białorusi. Łukaszenka jest w opałach, ale nie podda się jak Kuczma. Z pewnością nie będzie to ani aksamitna, ani jeansowa rewolucja.
Może dojść do rozlewu krwi. Uważam, że dojdzie do wojny domowej. Rosja jak na razie trzyma się z boku, ale założę się, że wejdzie w całą sprawę i nie rokuje to najlepiej dalszemu ociepleniu się stosunków polsko-rosyjskich. Trudno jest mi natomiast zgadywać jak może się zakończyć próba przewrotu sytuacji politycznej w Mińsku. Jeżeli Rosja zabierze glos (a tak zapewne będzie) spodziewam się zwycięstwa Łukaszenki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
mapano
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.730
Nr użytkownika: 10.081

 
 
post 3/03/2006, 23:57 Quote Post

QUOTE
. Rosja jak na razie trzyma się z boku


Rosja nigdy nie trzyma się z boku jeśli chodzi o swoich sąsiadów. Dotyczy to zwłaszcza tzw. bliskiej zagranicy.
Łukaszenko bez poparcia Moskwy jest nikim. Gopspodarka Białorusi może się rozwijać tylko dzięki prezentowej polityce gospodarczej Kremla wobec tego kraju. W dziedzinie wojskowości Białoruś to de facto jeden z okręgów wojskowych Federacji Rosyjskiej.
Białoruski dyktator będzie rządził praktycznie tak długo jak będzie wygodny dla Moskwy.
Oczywiście jest jescze naród białoruski. Wiadomo jak naród się wpieni, to nic go nie zatrzyma. Obawiam się jednak, że Łukaszenko przy błogosławieństwie Moskwy będzie wstanie zapewnić Białorusinom taki poziom życia, że ci się tak szybko nie wpienią. Tym bardziej, że rzeczeni to nie Polacy, czy potomkowie Kozaków z sąsiedniej Ukrainy; to raczej spokojny naród, a ta cecha nie sprzyja obalaniu dyktatur..... sleep.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Lukasz Kaminski
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 100
Nr użytkownika: 13.568

Lucius Maximillus
Zawód: student
 
 
post 4/03/2006, 13:14 Quote Post

"Rosja nigdy nie trzyma się z boku jeśli chodzi o swoich sąsiadów. Dotyczy to zwłaszcza tzw. bliskiej zagranicy.
Łukaszenko bez poparcia Moskwy jest nikim. Gopspodarka Białorusi może się rozwijać tylko dzięki prezentowej polityce gospodarczej Kremla wobec tego kraju. W dziedzinie wojskowości Białoruś to de facto jeden z okręgów wojskowych Federacji Rosyjskiej.
Białoruski dyktator będzie rządził praktycznie tak długo jak będzie wygodny dla Moskwy."


Masz absolutną słuszność. Chodziło mi jednak o to, że jak dotąd Moskwa nie zajęła stanowiska wobec wypowiedzi instytucji rządów amerykańskich i unii europejskiej. Co nie znaczy, że takiego stanowidka niebawem nie zajmie.
Pamiętamy przecież pomarańczową rewolucję na ukrainie i stanowisko Putina w tej kwestii. Rosja z pewnością nie będzie obojętna. Szczególnie kiedy rozważa się rozmieszczenie na Białorusi rosyjskich baz wojskowych mających być odpowiedzią na amerykańskie plany przeniesienia baz z niemiec na terytorium naszego kraju.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Potocki
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 48
Nr użytkownika: 14.670

Zawód: student
 
 
post 4/03/2006, 22:31 Quote Post

QUOTE
to raczej spokojny naród, a ta cecha nie sprzyja obalaniu dyktatur.....

zgadzam się w 100%. Jak naród, który nigdy nawet nie walczył o niepodległośc może wszcząc bunt, rewolucje czy wojnę domową. Wątpie w to. Problemem jest także to, że im nawet nie zależy na w pełni niepodległym państwie. Mają dosłownie garstkę opozycji, którą reżim stara się zdławic całkowicie, a jak narazie to sądze ze udaje mu się.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
PPSz
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 111
Nr użytkownika: 11.917

Sebastian Lewczuk
Zawód: uczen
 
 
post 20/03/2006, 14:14 Quote Post

No nie wiem,czy ok.30-40% obywateli białoruskich to mało dry.gif .

Oczywiście Alex za wschodniej granicy prubuje wszystkiego,żeb zdławic opozycje,ale to już
coraz gorzej mu wychodzi.
Wkońcu USA i UE są bardzo zaniepokojone tym,co się tam dzieje.
Co do putina... myśle,że skonczy się na paplaninie i tyle .Póki co,Putin woli nie zadzierać z USA i UE.
A czy białoruśini są spokojnym narodem... przecierz milicja to też białorusini.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 20/03/2006, 15:37 Quote Post

QUOTE(PPSz @ 20/03/2006, 15:14)
No nie wiem,czy ok.30-40% obywateli białoruskich to mało dry.gif  .

Oczywiście Alex za wschodniej granicy prubuje wszystkiego,żeb zdławic opozycje,ale to już
coraz gorzej mu wychodzi.
Wkońcu USA i UE są bardzo zaniepokojone tym,co się tam dzieje.
Co do putina... myśle,że skonczy się na paplaninie i tyle .Póki co,Putin woli nie zadzierać z USA i UE.
A czy  białoruśini są spokojnym narodem... przecierz milicja to też białorusini.
*



o jakich ty 30-40% procentach mówisz? Pooglądaj sobie telewizję, grupka 200-300 osób nieśmiało skandująca jakieś hasła, a tle stoi milicja.
Problemem Białorusinów jest to, że paradoksalnie oni nie chcą żyć w demokracji!!! Łukaszenka jest mocny jak nigdy dotąd, ma ciche poparcie Putina. Na ulicach jest spokój, nie ma bandytyzmu, emeryci dostają na czas świadczenia, czegoż więcej trzeba zastraszanemu narodowi żyjącemu 50 lat w strachu i kłamstwie? Nie ma, i nic się nie zanosi, że w przyszłości będzie inicjatywa oddolna, która porwie tłumy jak na Ukrainie. Ludzie, którzy nie chcą zrozumieć, że można żyć inaczej jak teraz żyją, nie obalą dyktatora.
 
Post #9

     
Fanat_evrasii
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 184
Nr użytkownika: 13.160

Zawód: student
 
 
post 20/03/2006, 20:19 Quote Post

QUOTE(ciekawy @ 20/03/2006, 16:37)


Prob Na ulicach jest spokój, nie ma bandytyzmu, emeryci dostają na czas świadczenia, 
*





Dlatego w Rosji jest popularne haslo - "Lukaszenke - prezydentem Rosji!"
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
craft
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 147
Nr użytkownika: 15.021

 
 
post 20/03/2006, 20:30 Quote Post

Cały demokratyczny swiat popiera opozycjonistów białoruskich ale wydaje mi sie ze nie bedzie interweniował po pierwsze zachód dużo mówi mało robi bardziej Polsce zależy na tym bo to samo przezyliśmy a co do rewolucji cięzko powiedzieć ale mysle ze władze nie pozwolą na to zaczną się naciski na ludnośc niezadowolenie zostanie zduszone. Jednak to jest b.dobry moment na walke i popieram Białorusinów bo wreszcie zaczynają się jednoczyć i mam cichą nadzieję ze jednak cos może się tam w niedługim czasie zmienic jeśli nadal Polska bedzie nagłaśniac całą ta sprawę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Fanat_evrasii
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 184
Nr użytkownika: 13.160

Zawód: student
 
 
post 20/03/2006, 20:57 Quote Post

Atakowanie przeciwnikow Lukaszenki w Moskwie przy pomocy strasznych totalitarnych miotelek:

http://tarlith.livejournal.com/371858.html


tongue.gif tongue.gif tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
PPSz
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 111
Nr użytkownika: 11.917

Sebastian Lewczuk
Zawód: uczen
 
 
post 22/03/2006, 15:22 Quote Post

Ja wiem,że ok.30-40% białorusinów to według ciebie bzdura,ale chodzi o to,
że tulko n-ty ułamek opozycji jest na tyle odważnych (lub głupich,jakt kto woli)
żeby wypowiadać się o swoich poglądach.
A skąd mam te informacje?
Mam rodzine w mińsku i stąd ja wiem,jakt to jest...

PZDR!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
artur1944
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 160
Nr użytkownika: 15.305

 
 
post 22/03/2006, 16:53 Quote Post

Pamietać trzeba że w Polsce od powstania Solidarności do obalenia komuny mineło prawie 10 lat, a Polacy to jakby nie patrzeć bardziej bitny o swoją niepodległość naród niż Białorusini( w carskiej Rosji panował pogląd że Polak i Sreb to z założenia wywrotowiec smile.gif ) dlatego moim zdaniem im jeszcze potrzeba czasu aby dorośli do idei "rewolucji". A druga sprawa
, że tak jak szanowni koledzy zauważyli Rosja nie pozwoli sobie odebrać następnej strefy wpływów.
Pozdro
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Fanat_evrasii
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 184
Nr użytkownika: 13.160

Zawód: student
 
 
post 22/03/2006, 20:36 Quote Post

QUOTE(PPSz @ 22/03/2006, 16:22)
Ja wiem,że ok.30-40% białorusinów to według ciebie bzdura,ale chodzi o to,
że tulko n-ty ułamek opozycji jest na tyle odważnych (lub głupich,jakt kto woli)
żeby wypowiadać się o swoich poglądach.
A skąd mam te informacje?
Mam rodzine w mińsku i stąd ja wiem,jakt to jest...

PZDR!
*



O wolnosci slowa na Bialorusi ja wiem nie mniej twego.
Ale przesadzach w liczbe przeciwnikow Lukaszenki.
Chociaz to ulubiony sport opozycji.. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej