Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Dziwne" jednostki germańskie
     
sabreman
 

Wielki Seneszal
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 803
Nr użytkownika: 15.565

Zawód: z³o wcielone
 
 
post 9/04/2006, 15:10 Quote Post

Może jeszcze jakaś randomowo uzbrojona armia barbarzyńców? (Helwetów, wenetów itp.)
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Marcin
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 485
Nr użytkownika: 7.543

 
 
post 9/04/2006, 19:31 Quote Post

O nie! Podziwiam Twoją pracę King Louise Assurbanipal'u i czekam na jej wyniki, ale nie pozwolę pisać o niej w moderowanych przeze mnie działach. Wybacz, ale jeśli chcesz pisać o swoim modzie, to utwórz nowy teamt w dziale "Gry historyczne". Kolejne tego typu posty będą bezwzględnie kasowane, bez względu na stopień, w jakim dotyczą tematu. doppelpunkt.gif
Co więcej, od teraz każdy kolejny post napisany w moich działach tylko i wyłącznie na temat tego moda, pociągnie za sobą oficjalne ostrzeżenia wraz z czasowym zawieszeniem konta użytkownika.
Powtarzam jeszcze raz: szanuję Twą pracę, więcej bardzo mi się ona podoba, ale nie mogę pozwolić, aby wszystkie tematy dotyczące armii starożytnych były zarzucone informacjami o twoim modzie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
KLAssurbanipal
 

Unregistered

 
 
post 9/04/2006, 19:39 Quote Post

Ok. Będę tego się tzrymał. Tutaj poruszyłem go tylko ze względu że topic dotyczł tej gry bezposrednio. Ale będę się od teraz pilnował.
Wiec proszę aby dyskusja na temat mojego moda AW przeniosła się na forum: http://www.ekspansjarzymu.fora.pl/
Przepraszam i pozdrawiam. wink.gif
 
Post #18

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 16/10/2007, 15:14 Quote Post

To dobra rekonstrukcja przedstawiająca wojowników gockich(tych lepiej sytuowanych) z przełomu IV i V wieku.
user posted image
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 16/10/2007, 15:21 Quote Post

Skąd masz te ryciny? rolleyes.gif

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 16/10/2007, 15:25 Quote Post

To autorstwa Igora Dzis'a. Ten ukrainiec jest naprawdę dobry. I od czasu do czasu coś rysuje do różnych książek(szkoda że Osprey jeszcze go nie zauważył)ale najczęściej na pudełka z figurkami. Tu jest jeszcze coś z tego okresu.
user posted image

Jak chcesz więcej to wejdz tu

http://www.miniart-models.com/

Kliknij na katalog, a puźniej pierwsze okienko z góry.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 16/10/2007, 15:29 Quote Post

No ładne to, ładne! A jaka dbałość o szczegóły! Podziwiam! Bardzo by mi zależało na jakimś linku, (jeśli takowy istnieje), aby zapoznać się z wszystkimi rysunkami tego Ukraińca. Nie ukrywam, że może wykorzystałbym je do mojej pracki! rolleyes.gif Mogę liczyć na pomoc?

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 16/10/2007, 15:36 Quote Post

Link podałem powyżej. Sam autor pisuje tez od czasu do czasu na tym forum, pod loginem- Igor_dzis.
http://www.romanarmy.com/rat/viewforum.php?f=25
To będziesz mógł z nim sam pogadać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
WracisławCzarny
 

Jednoosobowa Inwazja Barbarzyńców
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 733
Nr użytkownika: 5.644

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Technik obróbki wody
 
 
post 26/10/2007, 20:27 Quote Post

Skoro to Ukrainiec, to po co jego nazwisko pisać z apostrofem? Rysuje faktycznie ładnie i z dbałością o szczegóły. Od siebie mogę mu zarzucić tylko tyle, że tarcze rysuje ze zbyt dużej ilości desek - robiono je z mniejszej ilości a szerszych. I Imacze metalowe były tylko nakładkami na imacze drewniane. Ale to chybo tylko moja tarczofilia sie odzywa.

QUOTE("Saberman")
Sam mi pisaleś w topicu flanga vs Jazda że katafrakci bywali ciężej opancerzeni od wczesnośredniowiecznych rycerzy. Czyli rozróżnienie musi być: na cięzkich, srednich i lekkich
Jeśli pan X ma hełm i kolczugę, to ewidentnie reprezentuje ciężką jazdę. Jeśli znajdzie się, pan Y, który na kolczugę zakłada dodatkowo lamalkę, a do tego ma jeszcze nagolenniki i długi rękw w kolczudze to pan X nie przestanie być ciężkozbrojnym mimo, że pan Y jest od niego ciężej uzbrojony.
Wyobraź sobie 3 mężczyzn. Jeden waży 50kilogramów, drugi 100, trzeci 150. Pierwszy jest lekki, drugi ciężki. I nie przestanie uchodzić za ciężkiego mimo pojawienia się w okolicy osobnika ważącego 150.
Właściwie tak samo można skomentowac wypowiedź:
QUOTE
Ja wiem że niektórzy mylą czasy schyłku Rzymu ze średniowieczem, ale nazywanie takiego kola ciężkim to lekkie przegięcie...
Przegięciem nie jest.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
jaruniu999
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 22
Nr użytkownika: 44.830

Jan
Zawód: stra¿nik
 
 
post 20/11/2008, 12:59 Quote Post

Zgadzam się w zupełności z WracisławemCzarnym w sprawie, że nazywanie jazdy końca starożytności ciężką, żadnym przegięciem nie jest. Chyba konnica partyjska czy póżniej jazda Sasanidów udowadia że jeździec z tego okresu potrafiłbyć naprawdę cieżko opancerzony.
Dokładnie tak samo jak jazda Wschdniego Cesarstwa Rzymskiego po przyjęciu metod od wschodnich sąsiadów, jeszcze za czasów starożytnych, jeśli mnie pamięć oczywiście nie myli:)
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej