Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Największe kłamstwa wszechczasów
     
Soton
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 98
Nr użytkownika: 79.017

Tomasz Noga
 
 
post 27/08/2015, 13:05 Quote Post

Niektórzy przekonują, że ścięty przez Bolesława Szczodrego św. Stanisław w istocie był zdrajcą knującym przeciw Polsce wraz z Niemcami i Czechami. Kult św. Stanisława (jeden z patronów Polski) jest spory, więc potwierdzenie się tych rewelacji oznaczałoby zdemaskowanie kłamstwa trwającego Polska... niemal 1000 lat wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Polak1962
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 86.334

 
 
post 27/08/2015, 14:23 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 27/08/2015, 12:46)
QUOTE
Nie, bo nawet takiej sceny nie było. Przepraszam z mojej strony, bo niepoprawnie napisałem to co miałem na myśli. Chodziło mi o to, że w owym serialu Niemcy wybielają się i przedstawiają AK jako antysemitów (Możliwe, że były takie przypadki). Mimo wszystko jakby niemiecki widz to obejrzał raczej dałoby mu to trochę do myślenia.


Obraz przeciętnego Niemca z czasów IIWŚ w tym serialu jest przedstawiony bardzo rzetelnie, jak mało w którym fabularnym filmie.
*



Racja, sam w sobie serial jest dobry. Tylko, że nie do końca dobrze przedstawiony w szczególności ze stroną Polaków. Nie uważa Pan, że twórcy serial trochę przekręcił kota ogonem i ukazali Polaków za tą stronę "zła" ? Przecież jest to trochę cios poniżej pasa. Naród Polski strasznie ucierpiał przez okupanta niemieckiego, a ujawniają nas jakby "winni za zbrodnie na żydach".
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 27/08/2015, 15:44 Quote Post

QUOTE(Polak1962 @ 27/08/2015, 15:23)
QUOTE(Rommel 100 @ 27/08/2015, 12:46)
QUOTE
Nie, bo nawet takiej sceny nie było. Przepraszam z mojej strony, bo niepoprawnie napisałem to co miałem na myśli. Chodziło mi o to, że w owym serialu Niemcy wybielają się i przedstawiają AK jako antysemitów (Możliwe, że były takie przypadki). Mimo wszystko jakby niemiecki widz to obejrzał raczej dałoby mu to trochę do myślenia.


Obraz przeciętnego Niemca z czasów IIWŚ w tym serialu jest przedstawiony bardzo rzetelnie, jak mało w którym fabularnym filmie.
*



Racja, sam w sobie serial jest dobry. Tylko, że nie do końca dobrze przedstawiony w szczególności ze stroną Polaków. Nie uważa Pan, że twórcy serial trochę przekręcił kota ogonem i ukazali Polaków za tą stronę "zła" ? Przecież jest to trochę cios poniżej pasa. Naród Polski strasznie ucierpiał przez okupanta niemieckiego, a ujawniają nas jakby "winni za zbrodnie na żydach".
*



Czy sama fabuła serialu dobra-nie wiem, może, ja mówię o zgodności rzeczywistości historycznej z wizerunkiem społeczeństwa niemieckiego w tym filmie.

Co do sceny z Polakami, trzy punkty:
1.Serial jest zasadniczo o Niemcach, nie Polakach, oni są tu tylko "przy okazji".
2.W Polsce, w AK byli antysemici i nikt temu nie zaprzeczy.
3.Wybrali prawdopodobnie akurat takich AK-owców na potrzeby fabuły, żeby jeden z bohaterów miał ciągle pod górkę.

Na tym tle wg. mnie robi się z igły widły. Gdyby to był całościowy film o Polakach, albo okupacji Polski to co innego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Thiodorow
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 236
Nr użytkownika: 43.788

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: analityk
 
 
post 27/08/2015, 15:50 Quote Post

QUOTE(Mawr @ 27/08/2015, 11:34)
Kościół palił na stosie za twierdzenie, że ziemia jest kulista.
*



Jakiś przykład, czy kolejne "Największe kłamstwo wszechczasów"?
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Wieniaminow
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 189
Nr użytkownika: 71.348

Stopień akademicki: 2 x mgr
Zawód: Spec od czego$ tam
 
 
post 27/08/2015, 18:07 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 26/08/2015, 22:40)
Np. w przypadku Rzymu bardzo długo np. imperializm rzymski uzasadniano tak, jak to czynili Rzymianie - wszyscy im jakoś zagrażali, a wojny tak naprawdę prowokowali przeciwnicy.
*


I Trzeciemu Rzymowi ta retoryka została do dzisiaj. Trzeci Rzym nigdy na nikogo nie napadł, Trzeci Rzym od wieków tylko broni swoich granic (no, czasami swoich współplemieńców poza granicami...)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
matigeo
 

Wielki książę Halicko-Włodzimierski
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.736
Nr użytkownika: 66.052

Mateusz Slawinski
Stopień akademicki: inzynier
 
 
post 27/08/2015, 18:11 Quote Post

Miłujący pokój Związek Zdradziecki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Polak1962
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 86.334

 
 
post 27/08/2015, 18:31 Quote Post

i twierdzenie, z którego się cały czas śmieję - człowiek pochodzi od małpy
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Mawr
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 717
Nr użytkownika: 90.773

 
 
post 27/08/2015, 18:38 Quote Post

QUOTE(Thiodorow @ 27/08/2015, 15:50)
QUOTE(Mawr @ 27/08/2015, 11:34)
Kościół palił na stosie za twierdzenie, że ziemia jest kulista.
*



Jakiś przykład, czy kolejne "Największe kłamstwo wszechczasów"?
*


Znaczy?

A i jeszcze jedno - USA i Wielka Brytania nas sprzedały w Jałcie.

Ten post był edytowany przez Mawr: 27/08/2015, 18:40
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
czarny piotruś
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.638
Nr użytkownika: 77.765

 
 
post 27/08/2015, 18:59 Quote Post

Sama kulistość Ziemi jak najbardziej mieściła się w teologii katolickiej i nikogo za tamie twierdzenia nie spalono. Problemem było rozstrzygniecie co wokół czego się kręci i właśnie za to można było podpaść. Choć oczywiście niekoniecznie os razu wylądować na stosie. Jeden biedny Giordano nie rozumiał jak to działa Galileusz i Kopernik jakoś sobie radzili wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Sghjwo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.526
Nr użytkownika: 97.523

 
 
post 28/08/2015, 4:40 Quote Post

Ktos tu napisal: Zmartwychstanie Jezusa Chrystusa.

Dla ateistow jest to niewatpliwie klamstwo, a ze przetrwalo 2000 lat to moga uwazac go za najwieksze klamstwo.
Post ten zostal wymoderowany, tylko dlaczego confused1.gif

Dlatego, ze nie bede moderowal wojny pomiedzy uzytkownikami, ktora na pewno mialaby miejsce.
Moderator N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 29/08/2015, 10:11
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Polak1962
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 86.334

 
 
post 28/08/2015, 10:55 Quote Post

QUOTE(Mawr @ 27/08/2015, 18:38)

A i jeszcze jedno - USA i Wielka Brytania nas sprzedały w Jałcie.

*



Ma się rozumieć, że zachodni alianci już Polskę oddali na konferencji w Teheranie 1943 roku ? A Jałta była po prostu przypieczętowaniem tego co już było wcześniej ustalone bez naszej wiedzy i zgody ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Soton
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 98
Nr użytkownika: 79.017

Tomasz Noga
 
 
post 28/08/2015, 13:50 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 27/08/2015, 14:44)
QUOTE(Polak1962 @ 27/08/2015, 15:23)
QUOTE(Rommel 100 @ 27/08/2015, 12:46)
QUOTE
Nie, bo nawet takiej sceny nie było. Przepraszam z mojej strony, bo niepoprawnie napisałem to co miałem na myśli. Chodziło mi o to, że w owym serialu Niemcy wybielają się i przedstawiają AK jako antysemitów (Możliwe, że były takie przypadki). Mimo wszystko jakby niemiecki widz to obejrzał raczej dałoby mu to trochę do myślenia.


Obraz przeciętnego Niemca z czasów IIWŚ w tym serialu jest przedstawiony bardzo rzetelnie, jak mało w którym fabularnym filmie.
*



Racja, sam w sobie serial jest dobry. Tylko, że nie do końca dobrze przedstawiony w szczególności ze stroną Polaków. Nie uważa Pan, że twórcy serial trochę przekręcił kota ogonem i ukazali Polaków za tą stronę "zła" ? Przecież jest to trochę cios poniżej pasa. Naród Polski strasznie ucierpiał przez okupanta niemieckiego, a ujawniają nas jakby "winni za zbrodnie na żydach".
*



Czy sama fabuła serialu dobra-nie wiem, może, ja mówię o zgodności rzeczywistości historycznej z wizerunkiem społeczeństwa niemieckiego w tym filmie.

Co do sceny z Polakami, trzy punkty:
1.Serial jest zasadniczo o Niemcach, nie Polakach, oni są tu tylko "przy okazji".
2.W Polsce, w AK byli antysemici i nikt temu nie zaprzeczy.
3.Wybrali prawdopodobnie akurat takich AK-owców na potrzeby fabuły, żeby jeden z bohaterów miał ciągle pod górkę.

Na tym tle wg. mnie robi się z igły widły. Gdyby to był całościowy film o Polakach, albo okupacji Polski to co innego.
*



Trudno się zgodzić z taką argumentacją. Serial nadawany jest na całym świecie, a wielu ludzi wyrabia sobie opinie na temat historii właśnie na podstawie takich obrazów. I nie zobaczą oni ,,Żegoty", bestialskiego traktowania Polaków, łapanek, okupacji. Zobaczą Polaków-skrajnych antysemitów pomagającym w holokauście! Niemiecki żołnierz miałby ,,pod górkę" z każdym napotkanym oddziałem AK. Mógłby mieć ,,pod górkę" z oddziałem, który pomaga Żydom w ucieczce albo organizuje polowanie na watażkę SS. Ale nie, pokazali scenę szkalującą AK. Tak wyszło, przypadkowo.

https://www.youtube.com/watch?v=poKypDc58yU

Ten post był edytowany przez Soton: 28/08/2015, 13:52
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Mawr
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 717
Nr użytkownika: 90.773

 
 
post 28/08/2015, 14:29 Quote Post

QUOTE(Polak1962 @ 28/08/2015, 10:55)
QUOTE(Mawr @ 27/08/2015, 18:38)

A i jeszcze jedno - USA i Wielka Brytania nas sprzedały w Jałcie.

*



Ma się rozumieć, że zachodni alianci już Polskę oddali na konferencji w Teheranie 1943 roku ? A Jałta była po prostu przypieczętowaniem tego co już było wcześniej ustalone bez naszej wiedzy i zgody ?
*


Faktycznie, by nie było wątpliwości dam wszystkie wariancje tego kłamstwa:
Wielka Brytania i USA/ Roosevelt i Churhill/Zachodni alianci oddali nas/sprzedali nas w Teheranie/Jałcie/Poczdamie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Polak1962
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 86.334

 
 
post 28/08/2015, 17:06 Quote Post

QUOTE(Mawr @ 28/08/2015, 14:29)
QUOTE(Polak1962 @ 28/08/2015, 10:55)
QUOTE(Mawr @ 27/08/2015, 18:38)

A i jeszcze jedno - USA i Wielka Brytania nas sprzedały w Jałcie.

*



Ma się rozumieć, że zachodni alianci już Polskę oddali na konferencji w Teheranie 1943 roku ? A Jałta była po prostu przypieczętowaniem tego co już było wcześniej ustalone bez naszej wiedzy i zgody ?
*


Faktycznie, by nie było wątpliwości dam wszystkie wariancje tego kłamstwa:
Wielka Brytania i USA/ Roosevelt i Churhill/Zachodni alianci oddali nas/sprzedali nas w Teheranie/Jałcie/Poczdamie.
*



Tak myślę o tych konferencjach to wciąż widzę to samo - oddanie nas w ręce Stalina. Byliśmy sojusznikami Anglii i USA, a oni też byli odpowiedzialni to co się z nami stanie po wojnie. I nie widzę niczego innego jak po prostu oddanie Polski Związkowi Radzieckiemu. Na dodatek nic nam nie powiedzieli o tych ustaleniach. Ba, nawet można stwierdzić, że sojusznicy nas wykorzystali, bo jak można nazwać utajnienie postanowień ze względu na odbywające się jesienią 1944 roku w USA wybory prezydenckie liczącego na głosy Polonii amerykańskiej dla Roosevelta. Sojusznik tak nie powinien postępować, przez całą wojnę pomagaliśmy im w walce z hitlerowcami (Bitwa o Anglię, Narvik, Afryka Północna, Monte Cassino, Francja, walki na oceanie Atlantyckim i wiele innych). Nie wiem jak Pan to widzi, ale z chęcią poznam Pana zdanie i punkt widzenia na to.
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 28/08/2015, 17:37 Quote Post

A jakie konkretne zobowiązania miało USA wobec Polski?
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej