Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
9 Strony « < 7 8 9 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ile kosztuje nas konkordat., Prawda czy mit
     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 18/04/2014, 16:57 Quote Post

CODE
Korzyści z tego, ze dziatwa liźnie nieco matematyki, historii, biologii czy etyki są chyba oczywiste.
A religia?

Wedle uznania. To według Ciebie korzyści płynące z Religii są mniejsze niż z Matematyki.
CODE
Jak zwykle sprowadzasz temat do absurdu aby udowodnić swoją tezę.

Ależ dlaczego etykę? Do absurdu możemy sprowadzić fizykę, w końcu jakby człowiek nie wiedział jak skonstruować bombę atomową lub broń, wiele istnień by dłużej chodziło na tym łez padole.

Niestety niektórzy po prostu uważają że ludzie nie potrafią o siebie zadbać. Jest to 100% odzwierciedlenie poglądów T. Hobbesa. Każdą decyzję należy usprawiedliwić tzw "dobrem społecznym", człowiek w swej podmiotowości winien się całkowicie społeczeństwu podporządkować, dbać o jego dobro i nie wnosić sprzeciwów. Jeżeli przypadkiem nie miał taiego zamiaru, należy go do tego zmusić. To suweren winien decydować o tym co jest społeczeństwu na rękę a co nie. Ja osobiście jestem przeciwko wszelkimi formami niewolnictwa. I jestem całkowicie za tym aby rodzice decydowali czy chcą swojego dzieciaka wysłać na fizykę, religię, historię, edukacje seksualną.

CODE
Jak bachor dowiaduje sie, ze jest cos takiego jak teoria grawitacji, która póki co najlepiej wyjasnia, dlaczego jabłko spada z drzewa i jakimi równaniami mozna owe spadanie opisac, to nikt go nie indoktrynuje.

Posługując się podobną argumentacją: Jako bachor dowiaduje się, że jest coś takiego jak człowiek, który od małpy nie pochodzi, został tylko stworzony przez Boga. Tutaj również wszystko zostało wytłumaczone, ba, nawet równania nie są do tego potrzebne!

CODE
Dalej błądzicie. na fizyce poznaje teorie grawitacji. Ma ja znać i umiec zastosować. Wierzyć może w co chce. I nikt go na fizyce nie pyta, w co wierzy

Jak to nikt nie pyta? Na fizyce uczy się dziatwy tego że doświadczenie jest prawdziwe! Nauka wszak bazuje na wierze w empirystyczne poznawanie świata.

Ten post był edytowany przez misza88: 18/04/2014, 17:08
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #121

9 Strony « < 7 8 9 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej