Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tajna kwatera Hitlera - Książ
     
Dziki_Rosół
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 127
Nr użytkownika: 75.807

maciej wierzbicki
 
 
post 27/02/2012, 15:41 Quote Post

mówisz z sensem, zwlaszcza argunemty o tym iż instalacje i magazyny zostały wykorzystane tylko daltego ze były puste, Panie i panowie: jeśli o mnie chodzi to logika-1 teorie spiskowe-0 jednak jest pewien haczyk ,bo rozmowa o Książu i kompleksach podziemnych zaczyna robić się dwutorowa(przynajmniej), dlaczego co jakiś czas wypływają dane bądź wspomnienia które destabilizuja obraz sytuacji? ano dlatego, że jednak w Książu i okolicach COŚ miało powstać...co ? licze że jednak to wyjaśnimy kiedyś. narazie możemy pytać o to CO było celem prac w rejonie gór sowich oraz drugie, co się tam po wojnie znajdowało.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 6/04/2012, 17:21 Quote Post

Szczerzę w to wątpię, iż dojdziemy do tego co miało się znajdować w podziemiu Książa, z prostego powodu, że dopóki znajduje się tam sprzęt PAN to nie ma szans na zwiedzanie podziemi, a co dopiero na jakąś formę ich eksploatacji. To też jest moim zdaniem grubymi nićmi szyta intryga. Tak samo jak pojawiające się kartki z ostrzeżeniami chyba u wójta Głuszycy czy Walimia, by nie interesować się podziemiami. Intencja jest prosta, chodzi o zniechęcenie tą tematyką, bo idąc po nitce do kłębka jak twierdzi przedmówca można na prawdę dojść do przeznaczenia kompleksu Riese.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
bigboss86
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 46
Nr użytkownika: 79.451

big boss
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 18/08/2013, 20:08 Quote Post

link

Co wy na to? Wiemy już coraz więcej...
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 20/08/2013, 21:17 Quote Post

W sumie to świetnie, że coś się w Książu ruszyło, wiadomo w podziemiach pod zamkiem położonych 40 m poniżej dziedzińca wsadzono aparaturę PAN, by tam niczego nie szukać pozostają więc opisane w artykule podziemia. Nie podzielam tylko argumentów o tym, że Książ miał być kwaterą Hitlera, po prostu Hitler nie przepadał za zamkami czy pałacami, poza tym ta cała teoria opiera się tylko na jednym dokumencie opisującym rozmieszczenie pokoi, to był tylko jeden z wariantów wykorzystania zamku, ponadto Hitler chyba nawet Książa nie odwiedził.
Co do autora tego wpisu Pan Figiel lubi dużo opowiadać, a gdy przychodzi do szczegółowych pytań wykręca się od odpowiedzi, jak to miało miejsce z zaginionym pociągiem i wszystko sprowadzało się w zasadzie do "wiem ale nie powiem".
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 22/08/2013, 15:57 Quote Post

Jasne najlepsze jest podejście Leopolda Stempowskiego najlepiej wszystko pozamykać nikogo nie wpuszczać i mieć święty spokój. Mnie na prawdę bardziej interesuje historyczna prawda od badania pływów morskich czy trzęsień ziemii na Pacyfiku.

http://www.youtube.com/watch?v=_S2uwh_EB7A
http://www.youtube.com/watch?v=7BMUF81y2aE
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
bigboss86
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 46
Nr użytkownika: 79.451

big boss
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 22/08/2013, 16:45 Quote Post

zgadzam się z przedmówcą, to typowa zmora gorliwej biurokracji w Polsce i tego że urzędnik może wszystko, "Nie wpuścimy, bo mamy tam sprzęt". No to z łaski swojej się przesuńcie i dajcie historykom robić swoje badania, oni też są naukowcami i ich praca jest równie (jeśli nie bardziej) ważna co wasza.

Ten post był edytowany przez bigboss86: 22/08/2013, 16:47
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 22/08/2013, 22:23 Quote Post

QUOTE
Jasne najlepsze jest podejście Leopolda Stempowskiego najlepiej wszystko pozamykać nikogo nie wpuszczać i mieć święty spokój. Mnie na prawdę bardziej interesuje historyczna prawda od badania pływów morskich czy trzęsień ziemii na Pacyfiku.

Akurat ze sprawą trzęsień ziemi na którymś z oceanów przesadziłeś, ostatnia katastrofa, w której zginęło 300 tys. osób uczy, że jest to jednak znacznie ważniejsza sprawa niż ustalenie czy pod zamkiem Książ był schron Hitlera czy nie.
Po drugie Was ta straszna tajemnica interesuje a mnie np. nie. I co, robimy głosowanie zwolenników czego będzie więcej? Dla mnie Hitler już wystarczająco w tym kraju zostawił pamiątek (parę mam przed sobą jak tylko wyjdę z domu) abym się jeszcze fascynował następnym problemem czy był tam jeden z jego wielu schronów. A jeśli był to co? Co nam z tej wiedzy przyjdzie?
QUOTE
ich praca jest równie (jeśli nie bardziej) ważna co wasza.
Tu jestem właśnie ciekaw argumentów, zwłaszcza o tej większej ważności...
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 23/08/2013, 21:06 Quote Post

QUOTE
QUOTE
Jasne najlepsze jest podejście Leopolda Stempowskiego najlepiej wszystko pozamykać nikogo nie wpuszczać i mieć święty spokój. Mnie na prawdę bardziej interesuje historyczna prawda od badania pływów morskich czy trzęsień ziemii na Pacyfiku.

Akurat ze sprawą trzęsień ziemi na którymś z oceanów przesadziłeś, ostatnia katastrofa, w której zginęło 300 tys. osób uczy, że jest to jednak znacznie ważniejsza sprawa niż ustalenie czy pod zamkiem Książ był schron Hitlera czy nie.


Czyli według Ciebie umieszczenie sejsmografu gwarantuje, że uda się zapobiegać powstającym nagle tsunami ciekawe, pomijając fakt, że mnie jako Polka na prawdę nie interesuje to co się dzieje gdzieś w Tajlandii czy na wybrzeżu USA, to w sumie problem placówek naukowych państw znajdujących się na obszarach aktywnych sejsmicznie, więc nie wiem po co PAN się do tego wtrąca.
Swoją drogą ciekawe jakbyś zareagował jakby PAN umieścił pod zamkiem jakiś instytut do badania kosmosu też byś uznał to za bardzo potrzebne i istotne?

QUOTE
QUOTE
ich praca jest równie (jeśli nie bardziej) ważna co wasza.
Tu jestem właśnie ciekaw argumentów, zwłaszcza o tej większej ważności...

Jeśli obetonowuje się pomieszczenia w podziemiach zamku w ostatnim momencie przed ich opuszczeniem to jest z w tym istotny powód, nie maskuje się przecież czegoś nie przedstawiającego żadnej wartości.
Poza prawdą historyczną chodzi także o promocję zamku i turystykę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 23/08/2013, 21:28 Quote Post

Pod płaszczykiem badań prowadzonych niby przez Polską Akademię Nauk jest robiona eksploracja tajnej kwatery Hitlera, o której on sam nie miał zielonego pojęcia.
Tak to już się nakręca turystykę na Dolny Śląsk, że niby tam jakieś tajemnice.
Guzik prawda.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/08/2013, 21:58
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 24/08/2013, 18:59 Quote Post

QUOTE
coś może mieć doniosłe znaczenie historyczne i będzie przekazywane w książkach z historii powszechnej na całym świecie?

Wg Ciebie wiadomość o tym, że pod jakimś zamkiem Książ mógł być (bo raczej nic więcej ustalić się nie da) schron Hitlera będzie przekazywana w książkach z historii powszechnej na całym świecie?
Tzn. jakich na przykład?
QUOTE
Czyli według Ciebie umieszczenie sejsmografu gwarantuje, że uda się zapobiegać powstającym nagle tsunami ciekawe,

Czytaj ze zrozumieniem do czego się odnosiłem. A była to odpowiedź na takie wyznanie
QUOTE
Mnie na prawdę bardziej interesuje historyczna prawda od badania pływów morskich czy trzęsień ziemii na Pacyfiku.

Otóż, choć może dla Ciebie to nie ma znaczenia, wiele osób uważa, iż takie badania mają większy sens niż ustalanie gdzie znajdował się hipotetyczny schron Hitlera. Żeby ten potencjalny obiekt był chociaż jedyny...
QUOTE
że mnie jako Polka na prawdę nie interesuje to co się dzieje gdzieś w Tajlandii czy na wybrzeżu USA, to w sumie problem placówek naukowych państw znajdujących się na obszarach aktywnych sejsmicznie, więc nie wiem po co PAN się do tego wtrąca. Swoją drogą ciekawe jakbyś zareagował jakby PAN umieścił pod zamkiem jakiś instytut do badania kosmosu też byś uznał to za bardzo potrzebne i istotne?

A mnie jako Polaka w ogóle nie interesuje gdzie Hitler miał swoje schrony.
Natomiast jak rozumiem nie wiesz, że chociaż Polska leży na terenie asejsmicznym, to jednak trzęsienia ziemi zdarzają się i u nas. Ostatnie większe (w skali osiągnęło ok. 5) było 9 lat temu, mniejsze w tym i zeszłym roku. I do tego właśnie "wtrąca się" PAN.
Już wspominałem wyżej, jeśli masz w tej dziedzinie wiedzę większą niż pracujący tam naukowcy po prostu przekonaj ich do innego, lepszego miejsca.
QUOTE
Jeśli obetonowuje się pomieszczenia w podziemiach zamku w ostatnim momencie przed ich opuszczeniem to jest z w tym istotny powód, nie maskuje się przecież czegoś nie przedstawiającego żadnej wartości.

Naprawdę? I zawsze to "obetonowanie" (bez względu na to co to ma wg Ciebie znaczyć) oznacza jakąś tajemnicę? Żeby nie wymieniać wszystkich pomieszczeń, dziur itp. "obetonowanych" w Polsce a w których nic się nie kryło, zachęcam do poszukania czegoś o tajemniczym przejściu z siedziby partii do tzw. Teatru w Budowie w Lublinie...
QUOTE
Poza prawdą historyczną chodzi także o promocję zamku i turystykę.

Jaką "prawdą historyczną"? Jak zamierzasz ustalić czy hipotetyczne pomieszczenia były budowane dla Hitlera? Uważasz, że się tam na ścianie podpisał "Byłem tu, Adolf Hitler" albo "To był mój schron. A.H."?
A jeśli schron Hitlera ma być dodatkową atrakcją turystyczną (akurat miałem przyjemność zwiedzać zamek Książ i nie uważam aby taka dodatkowa "atrakcja" była tam potrzebna) to może zwiedź sobie inne pamiątki po Hitlerze w Polsce, czyli np. obozy zagłady. Stoją, nie ma problemu ze zwiedzaniem, też ciekawa "atrakcja".
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 24/08/2013, 22:54 Quote Post

Obejrzyj może najpierw filmy zawarte w linkach, nikt się nie upiera, że Książ miał być kwaterą Hitlera to tylko jedna z wielu hipotez, właśnie po to warto zacząć badać podziemia by ustalić do czego miały służyć. Czy jeśli znajdują się tam np. archiwa którejś z służb III Rzeszy nie będzie to dla historyków wiedza bezcenna?

QUOTE
A jeśli schron Hitlera ma być dodatkową atrakcją turystyczną (akurat miałem przyjemność zwiedzać zamek Książ i nie uważam aby taka dodatkowa "atrakcja" była tam potrzebna) to może zwiedź sobie inne pamiątki po Hitlerze w Polsce, czyli np. obozy zagłady. Stoją, nie ma problemu ze zwiedzaniem, też ciekawa "atrakcja".


Dziwnym trafem jakoś wspomniane podziemia budzą zainteresowanie chociażby Discovery co w pewien sposób przekłada się na promocję zamku. Jakoś dziwnym trafem poszczególne części kompleksu Riese budzą zainteresowanie turystów więc czemu w Książu miało by być zupełnie inaczej?


QUOTE
A mnie jako Polaka w ogóle nie interesuje gdzie Hitler miał swoje schrony.
Natomiast jak rozumiem nie wiesz, że chociaż Polska leży na terenie asejsmicznym, to jednak trzęsienia ziemi zdarzają się i u nas. Ostatnie większe (w skali osiągnęło ok. 5) było 9 lat temu, mniejsze w tym i zeszłym roku. I do tego właśnie "wtrąca się" PAN.


Jaki wpływ ma na to aparatura PAN? nie słyszałem by zapobiegała trzęsieniom ziemii, dla mnie jest więc zbędna, zresztą szkoda pieniędzy na utrzymanie drogiej aparatury, nie żyjemy w USA by wydawać pieniądze na jakieś kosztowne badania.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 24/08/2013, 23:19 Quote Post

QUOTE
Obejrzyj może najpierw filmy zawarte w linkach, nikt się nie upiera, że Książ miał być kwaterą Hitlera to tylko jedna z wielu hipotez, właśnie po to warto zacząć badać podziemia by ustalić do czego miały służyć. Czy jeśli znajdują się tam np. archiwa którejś z służb III Rzeszy nie będzie to dla historyków wiedza bezcenna?

problem polega na tym, że może tam być wszystko i nic, tak samo jak w tysiącu innych miejsc w Polsce i na świecie. Ktoś chce szukać na własny koszt, proszę bardzo, jeśli to nie koliduje z innymi sprawami.
QUOTE
Dziwnym trafem jakoś wspomniane podziemia budzą zainteresowanie chociażby Discovery co w pewien sposób przekłada się na promocję zamku. Jakoś dziwnym trafem poszczególne części kompleksu Riese budzą zainteresowanie turystów więc czemu w Książu miało by być zupełnie inaczej?

A czy ja zaprzeczam, że może to być atrakcja? Nie, uważam tylko, iż jest to typ atrakcji zbędnej (a co najmniej kontrowersyjnej) w naszym kraju.
QUOTE
Jaki wpływ ma na to aparatura PAN? nie słyszałem by zapobiegała trzęsieniom ziemii, dla mnie jest więc zbędna, zresztą szkoda pieniędzy na utrzymanie drogiej aparatury, nie żyjemy w USA by wydawać pieniądze na jakieś kosztowne badania.

A na co w ogóle mają wpływ różne aparatury? Po co Ci termometr jeśli dzięki niemu nie jesteś w stanie sterować temperaturą albo barometr, który nie zapobiegnie deszczowi? Naprawdę, porażająca merytorycznie argumentacja. Po co aparatura do badania zjawisk? Żyjmy bez niej, nic nie badajmy, ot, coś się stanie albo nie, wola Boża...
Rozumiem, że ci poszukiwacze w Książu też się żadnymi aparaturami nie posługują, bo to kosztowne (a czyż żyjemy w USA?) i właściwie do czego potrzebne, jak można mieć łopatę?
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 24/08/2013, 23:22 Quote Post

Sam się zaczynam gubić ile tych wojennych kwater miał mieć Adolf.
W Stępinie na podkarpaciu też takie coś było - http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/artic...YKA01/799770185
Dla mnie jest to pospolite wodolejstwo bez oparcia na faktach.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
bigboss86
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 46
Nr użytkownika: 79.451

big boss
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 31/08/2013, 10:00 Quote Post

Panowie nie walczmy o takie głupoty.Ja na prawdę nie widzę żadnej większej przeszkody w chwilowym wyłączeniu jakiejś aparatury. Nie przesadzajmy, nikt z głodu w Polsce z tego powodu nie umrze.

Lepiej zajmijmy się tym, co mamy, kolejny filmik:
link

A na PAN trzeba po prostu wywierać naciski, pisać pisma, odwoływać się, jak sie nie uda, pisać do rządu, uruchomić prawników, rozruszać stowarzyszenia historyków itd. itd.

Naprawde nie widzę sensu walczyć o jakąś aparaturę sejsmograficzną, nie mówię, że jest to zbędne, ale napewno nie jakieś ważniejsze od odkrycia być może bardzo istotnej prawdy historycznej. Nie może też tak być, że ktoś, kto jest bezpośrednio zainteresowany - ten, kto zajmuje się tą aparaturą - mówi sobie NIE i koniec. Nie może tak być, ktoś inny, kto nie jest sędzią w swojej sprawie, kto wydaje zezwolenia na penetrację miejsc zamkniętych, być może prezydent miasta czy ktoś taki, powinien o tym decydować. taki prezydent nie ma interesu, czy w danym miejscu ma być sejsmograf czy archeolodzy, on zważy jaki jest interes miasta i wyda zezwolenie. I niech nikt mi nie wmawia, że nie jest to możliwe, bo najzwyklejsza inicjatywa archeologów potrafi wstrzymać budowy budynków lub autostrad powodując straty na miliony złotych.

Ten post był edytowany przez bigboss86: 31/08/2013, 10:08
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 31/08/2013, 12:39 Quote Post

QUOTE
Ja na prawdę nie widzę żadnej większej przeszkody w chwilowym wyłączeniu jakiejś aparatury.

QUOTE
A na PAN trzeba po prostu wywierać naciski, pisać pisma, odwoływać się, jak się nie uda, pisać do rządu, uruchomić prawników, rozruszać stowarzyszenia historyków itd. itd.

Czy problem jest czy nie to lepiej aby się wypowiedział o sprawie jakiś fachowiec. Bo tak sobie dywagować, można, nie można, to sobie można wink.gif. Na pewno trudno powiedzieć, aby eksploratorzy, poza atrakcją turystyczną, mieli jakieś poważne argumenty. Po prostu grupę ludzi to fascynuje i ciekawi i tyle.
Natomiast co do filmiku. Jak widzę z daty jest sprzed 7 miesięcy. Czy w tym czasie nie pojawiło się w sprawie coś nowego?
Po drugie jaki jest związek Góry Soboń z tytułowym zamkiem?

I szczerze mówiąc, odnalezienie ukrytej dotąd sztolni, w której znaleziono (być może w liczbie mnogiej) lampę, instalację elektryczną, kilof i rurę doprowadzającą powietrze, zestawione z wypowiedzią p. Dariusza Tomalkiewicza (2.03 trwania filmu): "To największe odkrycie jakiego dokonaliśmy od 60 lat" nie zachęca mnie do popierania tej akcji, a nawet wywołuje lekki uśmiech. My, czyli kto i cóż to za odkrycie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej