Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
26 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zwolennicy Tuska, Komorowskiego, Palikota, dlaczego PO???
     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 6/08/2010, 21:26 Quote Post

Dlaczego ludzie głosują na PO?
Ja tego nie rozumiem. Przywódcy PO są dla mnie osobiście ludźmi niepoważnymi i dość prymitywnymi.
Może ktoś się wypowie o tym, co widzi w PO?
Może mnie przekona? wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.130
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 6/08/2010, 21:50 Quote Post


Co do argumentów za tym rządem, przynajmniej jego członkowie nie ogłaszają zupełnie poważnie i z premedytacją (a nie przez przejęzyczenia), że znajdujemy się z kimkolwiek w stanie wojny, vide p. Fotyga. Póki co Polskę kryzys dotyka w mniejszym stopniu niż inne kraje UE, jakkolwiek mamy problemy z finansami publicznymi, tylko to stary problem, wynikający z kilku lat radośnie trwającej kampanii wyborczej, albo i dłużej.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/01/2013, 23:09
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Hauer
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 476
Nr użytkownika: 47.198

PD
Zawód: BANITA
 
 
post 6/08/2010, 22:11 Quote Post

Jacek Z.
CODE
Dlaczego ludzie głosują na PO?
Ja tego nie rozumiem.
Maja dobre postulaty programowe i zwykle niezły PR (chociaż ostatnia kampania to totalna klęska). W chwili powstania PO (a był to wbrew bredniom Palikota schyłek rządów AWS) nawet na nich liczyłem. Ba, jeszcze w poprzednich wyborach prezydenckich na Tuska głosowałem, ale kolejne wyczyny "partii miłości i niskich podatków" ostatecznie zniechęciły


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/01/2013, 23:09
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Mały Prokop
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 234
Nr użytkownika: 20.461

999
Zawód: student
 
 
post 6/08/2010, 22:20 Quote Post

Ja głosowałem na Komorowskiego, gdyż uważam go za „mniejsze zło” w porównaniu z Kaczyńskim. W wyborach parlamentarnych w życiu nie zagłosowałbym na PO. Żaden z kandydatów nie nadawał się zbytnio na prezydenta, a nie chciałem oddawać nieważnego głosu, choć wielu moich znajomych tak zrobiło. Po prostu cała nasza klasa polityczna to dno – nie wyłączając żadnej partii parlamentarnej. Jest kilku ludzi myślących kategoriami państwa w różnych partiach, ale to nieliczne wyjątki.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/01/2013, 23:10
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 6/08/2010, 22:25 Quote Post

Dlatego że jest najlepszą ze złych alternatyw (tak, w dużej mierze PRZECIWKO PiS, z braku innych alternatyw). Samoobrona, Partia Kobiet, UPR, SLD, PSL nie są żadnymi opcjami a- nie dotykając kwestii sposobu prowadzenia polityki- konserwatyzm PiS jest dla mnie nie do zaakceptowania).

Dlatego że nie mówi o "solidaryzmie społecznym"
Dlatego że nie wywołuje awantur tylko po to, żeby ich zakończenie przypisać sobie jako zasługę
Dlatego że nie manipuluje szantażem w rodzaju "jeśli nie poprzesz tej/tamtej opcji nie jesteś prawdziwym Polakiem"
Dlatego że w polityce nie odwołuje się wiecznie do martyrologii i narodowego cierpiętnictwa

Co mnie w PO razi ? Brak "jaj"- niezdolność do podejmowania decyzji koniecznych, spora inercja, zbyt duża ilość gry PR-owej i- co tu udawać- brak konsensusu co do tego w jakiej części są partią liberalną a w jakiej prawicową. Kluchowatość.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 6/08/2010, 22:26 Quote Post

QUOTE(Mały Prokop @ 6/08/2010, 22:20)
Jest kilku ludzi myślących kategoriami państwa w różnych partiach, ale to nieliczne wyjątki.
Którzy to w/g ciebie?


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/01/2013, 23:13
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
adaho-siedem
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Nr użytkownika: 59.706

Adam
Stopień akademicki: magister
Zawód: ekonomista
 
 
post 6/08/2010, 22:37 Quote Post


Co do PO - no to zdecydowanie mniej korzystnie wyglądają w tym zestawieniu .
Podwyżka VATu dla wielu jest tylko podwyżką VATu . Dla niektórych to ustawowy obowiązek przeprogramowania kas fiskalnych . Wszystkich kas fiskalnych w uprawnionych servisach , które nie robią tego za darmo . Wszystkie programy handlowe , księgowe będą musiały mieć wprowadzone zmiany . Nie wiem , czy zdajecie sobię sprawę z upierdliwości tych wszystkich operacji . Do tego doszły wcześniej - podwyżka akcyzy na wino , piwo . Wprowadzenie nowych banderol na alkohol( 2 raz w ciągu 5 lat ). No i wprowadzanie elementów państwa policyjnego . Szykany niewygodnych dziennikarzy , podsłuchy , ustawianie radarów przydrożnych . Tutaj szczególnie dużo można by pisać o osiągnięciach PO .
Poza tym PO wchodząca na scenę polityczną hasłem budowania IV RP ( Śpiewak z PO to wymyślił ) i Nicea albo smierć ( Rokita) to zupełnie inna PO niż dzisiaj . Symptomatyczne było to , że założyciel PO - ś.p. Płażyński startował w ostatnich wyborach z listy PiS .....
i tyle w temacie

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/01/2013, 23:15
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 6/08/2010, 22:40 Quote Post

QUOTE(Rado @ 6/08/2010, 23:25)
Dlatego że jest najlepszą ze złych alternatyw (tak, w dużej mierze PRZECIWKO PiS, z braku innych alternatyw). Samoobrona, Partia Kobiet, UPR, SLD, PSL nie są żadnymi opcjami a- nie dotykając kwestii sposobu prowadzenia polityki- konserwatyzm PiS jest dla mnie nie do zaakceptowania).

Dlatego że nie mówi o "solidaryzmie społecznym"
Dlatego że nie wywołuje awantur tylko po to, żeby ich zakończenie przypisać sobie jako zasługę
Dlatego że nie manipuluje szantażem w rodzaju "jeśli nie poprzesz tej/tamtej opcji nie jesteś prawdziwym Polakiem"
Dlatego że w polityce nie odwołuje się wiecznie do martyrologii i narodowego cierpiętnictwa

Co mnie w PO razi ? Brak "jaj"- niezdolność do podejmowania decyzji koniecznych, spora inercja, zbyt duża ilość gry PR-owej i- co tu udawać- brak konsensusu co do tego w jakiej części są partią liberalną a w jakiej prawicową. Kluchowatość.

Swoją drogą- chętnie usłyszałbym odpowiedzi na podobne pytanie dotyczące PiS (bez złośliwości- to że jesteśmy różni już wiemy, warto zrozumieć dlaczego jesteśmy różni i w których miejscach się różnimy).
*


Bardzo Ci dziękuję za merytoryczną wypowiedź. Właśnie o argumenty mi chodziło. A ocenę można pozostawić każdemu czytającemu



Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/01/2013, 23:16
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Mały Prokop
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 234
Nr użytkownika: 20.461

999
Zawód: student
 
 
post 6/08/2010, 22:42 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 6/08/2010, 22:26)
Którzy to w/g ciebie?

Cóż dzisiaj takie deklaracje są ryzykowne... smile.gif Ale choćby Ryszard Kalisz, Tadeusz Iwiński, Bartosz Arłukowicz, Ewa Kopacz, Marek Belka, Janusz Palikot (wiem, że cham, ale przy tym, co się teraz dzieje niezbędny dla zdrowia politycznego całej reszty).


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/01/2013, 23:17
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 6/08/2010, 22:49 Quote Post

Wytłumacz ten fenomen: po co wspierasz PO gdy ma ona ciągotki do zamordyzmu silniejsze niż ten oskarżany o to PiS (orwellowski projekt ustawy o CBA, ministerialne rozporządzenie o konieczności archiwizowania przez dostawców telekomunikacyjnych kto z kim się łączył, rozrost biurokracji etc.).

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/01/2013, 23:18
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Smardz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 842
Nr użytkownika: 34.798

Stopień akademicki: mgr prawa
Zawód: ekscentryczny
 
 
post 7/08/2010, 13:06 Quote Post

Wiele wody w Wiśle upłynie zanim, któraś z tych partii wystąpi z śmielszym programem ograniczenia politycznej podmiotowości kościoła.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/01/2013, 23:22
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Mały Prokop
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 234
Nr użytkownika: 20.461

999
Zawód: student
 
 
post 7/08/2010, 13:28 Quote Post

QUOTE(Smardz @ 7/08/2010, 13:06)
Wiele wody w Wiśle upłynie zanim, któraś z tych partii wystąpi z śmielszym programem ograniczenia politycznej podmiotowości kościoła.


Myślę, że prędzej już, nastąpi wymiana tych partii. Ale tu jedyna szansa to zmiana sposobu finansowania partii, która skruszy ten sejmowy beton dopuszczając trochę świeżego powietrza. Ta „banda czworga” przypomina korporację broniącą swoich przywilejów, nie dopuszczając jakichkolwiek nowych ugrupowań spoza parlamentu.
Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
kundel1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.735
Nr użytkownika: 47.745

Jacek Widor
Zawód: plastyk
 
 
post 7/08/2010, 13:35 Quote Post

QUOTE(Mały Prokop @ 7/08/2010, 14:28)
Ta „banda czworga” przypomina korporację broniącą swoich przywilejów, nie dopuszczając jakichkolwiek nowych ugrupowań spoza parlamentu.
Pozdrawiam.
*



W tej akurat kwestii całkowicie się zgadzam z przedpiszcą.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Blake
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.419
Nr użytkownika: 37.436

Zawód: student
 
 
post 7/08/2010, 15:53 Quote Post

QUOTE
Co mnie w PO razi ? Brak "jaj"- niezdolność do podejmowania decyzji koniecznych, spora inercja, zbyt duża ilość gry PR-owej i- co tu udawać- brak konsensusu co do tego w jakiej części są partią liberalną a w jakiej prawicową. Kluchowatość.
To cię razi. Ale to jednocześnie zapewnia PO miliony wyborców, którzy mają sprzeczne poglądy ze sobą nawzajem. Dlaczego Platforma miałaby się stawać wyrazista?
QUOTE
W PiS nie nie odpowiada mi drażni sam styl powadzenia przez nich polityki, wodzostwo w taj partii, sztuczne kreowanie pana Kaczyńskiego na męża stanu
Odnośnie kwestii wodzostwa. Ta kwestia wielokrotnie była poruszana, tym razem ja coś przypomnę. PO założyła trójca Płażyński-Olechowski-Tusk. Ten trzeci skutecznie wygrał walkę o wpływy, marginalizując dwóch pozostałych, których w efekcie w partii nie ma. Tusk w rozgrywkach personalnych umiał radzić sobie świetnie. Dlatego też PO jest dziś dużo bardziej uzależniona i oparta na osobie lidera niż np. SLD kiedykolwiek. Na lewicy wierchuszka składa się z ludzi Napieralskiego i z ludzi nieprzychylnych Napieralskiemu. W PO wszyscy to ludzie Tuska. Donek przyciągnął sobie swego czasu dwóch poważnych prawicowców, Komorowskiego i Rokitę - pierwszego uzależnił, drugi uzależnić się nie dał, wierzył w swoją pozycję w partii jako kandydata na premiera, ale z wpływami przewodniczącego nie miał szans. Został więc zmarginalizowany i musiał odejść
Podobnie pofrunęli inni ludzie, którzy chcieli być niezależni. Gilowska jest tutaj najlepszym przykładem, w prawdziwej partii liberalnej taka osoba byłaby jednym z filarów - Wodzowi PO była jednak niepotrzebna. Z kolei ci którzy przychodzą, chcą się raczej poopalać w słoneczku Platformy, załapać się na stołek, stąd liczni postkomuniści i emigranci z innych partii. Taki Sikorski np. dopóki Tusk żyje, nie ma szans znaczyć w partii coś więcej. Jego poglądy i wyraźne dążenie do promowania niezależności własnej osoby (chwilami ocierające się o celebrytyzm) sprawiły, że nie miał szans na zostanie kandydatem na prezydenta. Bronek wie, co mu wolno, dlatego jego tradycyjno-katolickie poglądy tak się teraz rozmyły.

...długi wywód, ale mam nadzieję, że ktoś się do niego odniesie. Dyskusja ma wtedy szansę stać się bardziej merytoryczna, porozmawiamy sobie o istocie PO.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/01/2013, 23:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
krakowiak
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 839
Nr użytkownika: 19.494

maciej miezian
Stopień akademicki: magister
Zawód: muzealnik
 
 
post 7/08/2010, 15:57 Quote Post

Autor "Przygód dobrego wojaka Szwejka", Jaroslaw Hasek, założył kiedyś Partię Umiarkowanego Postępu w Granicach Prawa. Myślę, że termin ten doskonale pasuje do tego czym jest Platforma. Tego właśnie pragną od niej jej zwolennicy - ciszy, spokoju i żeby nie trzeba było opowiadać się po żadnej stronie barykady. Stąd - co można zauważyć - drażnią ich zarówno wyskoki Palikot jak i obrońców krzyża. W kraju powinien być spokój, pojednanie i wspólna troska o wizerunek naszej Ojczyzny w świecie. PiS powinien się ucywilizować i stać się "konstruktywną" opozycją, która będzie pilnowała zwycięzców, by nie nadużywali władzy, ale z drugiej strony powinien też wziąć na siebie część odpowiedzialności za reformy i gasić konflikty społeczne (oczywiście gdyby się pojawiły). Stąd np. przekonanie, że wystarczyło by jedno jego słowo, by rozwiązać kryzys związany z krzyżem pod Pałacem. Albo pojednawcze tłumaczenie przez posła Tomczykiewicza nieobecności J. Kaczyński na inauguracji prezydentury B. Komorowskiego.
Jeśli więc sytuacja gospodarcza była by względnie dobra to rządy tej partii byłyby nie zagrożone. Ale mamy kryzys i wraz z nim pojawiły się kłopoty. Po pierwsze Kaczyński nie chce być "konstruktywną" opozycją co może mu odbierać punkty ale nie musi. Po drugie czeka nas Euro i prezydencja w Unii. stąd nasze domowe "brudy" na jakiś mogą się znaleźć w centrum zainteresowania całego świata. Zaś Platforma, jak każda patria inteligencka panicznie boi się wstydu "przed całym światem" (widać to np. w komentarzach na temat wydarzeń pod Pałacem Prezydenckim, gdzie głownie podkreśla się, że wszyscy straciliśmy, że to kompromitacja w Europie... etc ).
I tu doszliśmy do kwestii kościelnych, które jak widzę strasznie emocjonują uczestników naszego forum. Żadnych złudzeń panowie. Platforma tak jak i PiS są partiami postsolidarnościowymi, a to znaczy, że obie są głęboko katolickie i narodowościowe. Komorowski w czasie kampanii też objeżdżał miejsca święte, a jak zerkniecie do jego biografii to zaczynał jako stażysta w katolickim "Słowie Powszechnym". Stąd nie ma co liczyć na głębokie liberalne zmiany obyczajowe, czy na pogodzenie z lewicą. Platforma zgodziła się na paradę gejów w Warszawie bo musiała, ale żaden z jej prominentnych działaczy się tam nie pofatygował, gdyż dla nich to tacy sami zboczeńcy jak dla zwolenników PiS. A poza tym to elektorat SLD więc tym bardziej nie było tam po co chodzić.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

26 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej