Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
49 Strony « < 39 40 41 42 43 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wydawnictwo Tetragon
     
tzaw1
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 177
Nr użytkownika: 4.893

Tadeusz Zawadzki
 
 
post 26/11/2018, 21:30 Quote Post

Mogę już odsłonić jedną z zapowiadanych a nieujawnianych.
I dorzucę świeżo z drukarni przywiezione.
Widzimy się na Targach. smile.gifZałączony obrazekZałączony obrazek

Ten post był edytowany przez tzaw1: 26/11/2018, 21:33
 
User is offline  PMMini Profile Post #601

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.285
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 27/11/2018, 20:48 Quote Post

W pierwszej pozycji są m.in. wymienione z nazwy modele wszelkich pojazdów kołowych które udało się ustalić w konkretnych jednostkach PSZ? Jeżeli tak, kupuję na targach nawet bez jakiejkolwiek zniżki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #602

     
tzaw1
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 177
Nr użytkownika: 4.893

Tadeusz Zawadzki
 
 
post 28/11/2018, 0:02 Quote Post

QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 27/11/2018, 21:48)
W pierwszej pozycji są m.in. wymienione z nazwy modele wszelkich pojazdów kołowych które udało się ustalić w konkretnych jednostkach PSZ? Jeżeli tak, kupuję na targach nawet bez jakiejkolwiek zniżki.
*


Az tak szczegółowo to nie. Jest tabela typów pogrupowanych wg kategorii dla całości PSZ: Motocykle i samochody eksploatowane przez wojsko Polskich Sił Zbrojnych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #603

     
Łukasz Przybyło
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 712
Nr użytkownika: 38.774

Stopień akademicki: dr n.w.
Zawód: analityk finansowy
 
 
post 29/11/2018, 18:34 Quote Post

Czołem Forumowicze!
Melduję, że będziemy wyprzedawać końcówki książek CAW - OPL/Polesie tom 3/Kolejnictwo t.1 itp.
Informacja na Targach na naszym stanowisku.
Ceny będą konkurencyjne.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #604

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 29/11/2018, 20:12 Quote Post

QUOTE(Łukasz Przybyło @ 29/11/2018, 18:34)
Czołem Forumowicze!
Melduję, że będziemy wyprzedawać końcówki książek CAW - OPL/Polesie tom 3/Kolejnictwo t.1 itp.
Informacja na Targach na naszym stanowisku.
Ceny będą konkurencyjne.
*


A co Z Gamelinem? tongue.gif Wykluł się w końcu?

Sierpień 2017: Co do Gamelina o którego pytano, no to muszę przyznać że ta książka szczęści anie ma. Ale z nowym tłumaczem idzie na prawdę nieźle. Ale kiedy będzie dostępna na razie nie mogę stwierdzić. rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez emigrant: 29/11/2018, 20:14
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #605

     
Łukasz Przybyło
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 712
Nr użytkownika: 38.774

Stopień akademicki: dr n.w.
Zawód: analityk finansowy
 
 
post 2/12/2018, 20:44 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 29/11/2018, 20:12)
A co Z Gamelinem? tongue.gif Wykluł się w końcu?

*



Jest dobrze. Będzie. I to w miarę szybko.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #606

     
Badacz 1954
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 301
Nr użytkownika: 103.976

Wlodzimierz Johann Delekta
Stopień akademicki: Dr hc
Zawód: emeryt
 
 
post 2/12/2018, 21:16 Quote Post

QUOTE(Łukasz Przybyło @ 2/12/2018, 21:44)
QUOTE(emigrant @ 29/11/2018, 20:12)
A co Z Gamelinem? tongue.gif Wykluł się w końcu?

*



Jest dobrze. Będzie. I to w miarę szybko.
*


A czy "Tetragon" (jeżeli jest już "na fali") mogłoby zainteresować polskie tłumaczenie pamiętników Franza Conrada von Hötzendorffa: "Mój początek", opisujących początki kariery wojskowej tego wodza? Jak wiadomo Conrad, śmiertelnie chory, rozpoczął pod koniec swojego życia prace nad inną serią wspomnień: "Z czasu mojej służby". Ta bogato udokumentowana, wielotomowa publikacja, staonowiąca do dzisiaj podstawowe źródło do badań nad przebiegiem I WS na Wschodzie do roku 1914, nie została, niestety ukończona. W międzyczasie, jak wspomina to sam Conrad, odnalazł on kilka zeszytów, zapisanych drobnym, prawie że wyblakłym, pimem ołówkowym. Były to notatki, poczynione przez niego, wówczas młodego oficera Sztabu Generalnego, w czasie jego służby w czasach Wojny Aneksyjnej na Bałkanach w latach 1878-1882. Przygotowywałem swego czasu to tłumaczenie dla jednego z polskich wydawnictw, które jednak zdecydowało się na opublikowanie monografii o czwartym kanclerzu II Rzeszy, Bernhardzie von Bülowie (ukaże się prawdopodobnie pod koniec 2019 roku). Więc może "Tetragon"?
Włodzimierz Johann Delekta
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #607

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.285
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 7/12/2018, 16:07 Quote Post

QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 27/11/2018, 20:48)
W pierwszej pozycji są m.in. wymienione z nazwy modele wszelkich pojazdów kołowych które udało się ustalić w konkretnych jednostkach PSZ? Jeżeli tak, kupuję na targach nawet bez jakiejkolwiek zniżki.
*



Co prawda na Targach wstrzymałem się z zakupem Najnowocześniejszej armii II Rzeczypospolitej, lecz tuż przed wyjazdem na nie skończyłem lekturę Rajdu na St. Nazaire więc sklecę kilka zdań o swoich wrażeniach. Książka spokojnie leżała mi na półce z napisem poczekalnia (zresztą zakupiona na poprzednich targach), gdy podczas lektury 10 lat i 20 dni Karla Dönitza uderzyło mnie, że ani słowem nie zająknął się o tym rajdzie, mającym jak najbardziej spore następstwa nawet wobec jego dowodzenia szarymi wilkami. No więc przesunęła się ta praca cenionego przeze mnie Krzysztofa Kubiaka by zapełnić tą lukę wink.gif Może najpierw przypomnę post Shauna:

QUOTE(Shaun @ 28/08/2016, 11:07)
-120 zdjęć, szkice okrętów
-24 map/szkiców
-287 str
-oprawa twarda B5
*



Wśród tych map są także kolorowe, wielkoformatowe rozkładówki:
Operacja "Chariot" - podejście do Saint Nazaire i odwrót przez estuarium Loary
Operacja "Chariot" - bój w porcie i na rzece
Operacja "ZO" - położenie o godz. 23:40, 22 IV 1918
Operacja "ZO" - położenie o godz. 00:10, 23 IV 1918
Operacja "ZO" - położenie o godz. 00:35, 23 IV 1918
Operacja "VS" - przebieg działań 8-9 V 1918

Zaskoczonych obecnością tych ostatnich informuję - lekturę zaczynamy od przypomnienia brytyjskich prób zablokowania kanałów Brugia-Zeebrugge i Brugia-Ostenda w końcowej fazie WWI. I jak najbardziej jest to na miejscu. Później mamy wszystko co można sobie było wymarzyć o tytułowej operacji. Przybliżenie znaczenia doku Jouberta, omówienie sił niemieckich w i wokół miasta, genezę i planowanie operacji "Chariot", przybliżenie komponentu tak morskiego jak i lądowego, szczegółowy opis przebiegu operacji, losy uczestników, dalsze wojenne losy St. Nazaire, skutek ataku oraz podsumowanie. Dodatkowo 9 załączników a wszystko to bogato zilustrowane zdjęciami, mapami, szkicami okrętów, rejonu działań. Wśród takiej masy cennych informacji można co prawda dopatrzyć się kilku błędów: kilka cyfrówek w datach (1942 -> 1943), nazwach ścigaczy (ML 447 -> ML 477) czy nazwie U-Boota (U-593 -> U-539), w ferworze opisu chaotycznej walki na rzece ML 156 nagle szykuje się do wystrzelenia torped w kierunku Sperrbrechera 137 lecz akurat nie należał do czwórki ścigaczy - uczestników rajdu - posiadających tą broń... ML 306 zostaje poddany przez ostatniego żywego oficera, gdy na zdjęciu rozbitków z tego ścigacza wymienionych jest ich trzech... W załączniku o działalności ciężkich okrętów niemieckich błędny jest podpis fotografii Admirala Graf Spee. W sierpniu 1939 nie płynął on na Atlantyk defilując poprzez kanał La Manche, tylko na tyle na ile się dało skrycie wokół wysp brytyjskich. W tekście temu ostatniemu są także przypisane sukcesy osiągnięte przez bliźniaka, Admirala Scheera. Poszczególne błędy łatwo wychwycić, choć w opisie chaosu jaki rozpętał się na rzece pod obstrzałem obrońców zmiany nazw ścigaczy utrudniają śledzenie jakże płynnej akcji.

Są i nawiązania do Polaków. Jeżeli chodzi o Polską Misję Morską w Gibraltarze, znane nazwy feluków to Seawolf i Dogfish (ich fotografie mamy także w książce). Natomiast w tekście pojawiają się Seawolf, Seadog i Seagull. Mam rozumieć że było ich co najmniej cztery? No i sprawa Burzy. Autor przypomina o znanej w krajowej literaturze wojenno-morskiej propozycji admiralicji, by do głównego zadania rajdu wykorzystać sprawiający kłopoty techniczne nasz niszczyciel. W oficjalnych dokumentach nie ma po tym śladu i autor przychyla się do tego że to mit.

Wszystkie wymienione we wstępie przez autora książki omawiające operację mam (wraz z fatalnie tłumaczonym Ospreyem) lub czytałem przed laty (tygrysek). I zawsze się zastanawiałem nad jednym - jeżeli admiralicja upodabniała Campbeltowna do niemieckich torpedowców typu 1923 https://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...22Jaguar%22.jpg i typu 1924 https://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...20px-Wolf-1.jpg czemu akurat zachowano dwa pierwsze kominy zamiast pierwszy i trzeci/czwarty? Dodatkowo to, że planowanie operacji także nie było najmocniejszą stroną Brytyjczyków poświadcza choćby fakt nie wyznaczenia alternatywnego miejsca zbiórki i ewakuacji oraz nie wyznaczenie zawczasu zastępczego celu dla MTB 74. Tak więc dowodzący nim por. Wynn musiał pośrodku piekła jakie rozpętało się w tym czasie podejść na odległość głosu do MGB 314 którego na szczęście odszukał i szczęśliwie żyjącego do tej pory przełożonego - Rydera.

Podsumowując - świetna książka z małymi potknięciami, którą wszystkim zainteresowanym tą operacją mogę z czystym sumieniem polecić. Proszę o więcej takich pozycji cool.gif

user posted image
 
User is offline  PMMini Profile Post #608

     
tzaw1
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 177
Nr użytkownika: 4.893

Tadeusz Zawadzki
 
 
post 7/12/2018, 23:52 Quote Post

QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 7/12/2018, 17:07)
Podsumowując - świetna książka z małymi potknięciami, którą wszystkim zainteresowanym tą operacją mogę z czystym sumieniem polecić. Proszę o więcej takich pozycji cool.gif


Co się da, poprawimy. Poza tym staramy się. THX. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #609

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 11/01/2019, 15:30 Quote Post

Recenzja książki Łukasza Przybyło Doktryny wojenne. Historia i ocena autorstwa Raleena z portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.php?o...azek&Itemid=112


Pozwolę sobie od razu zacytować ogólny wniosek recenzji:
QUOTE
Podsumowując, ciekawa, ważna książka, poruszająca znany temat w sposób oryginalny na tle polskiej literatury historyczno-wojskowej. Za sprawą przekrojowego charakteru i wszechstronnego ujęcia tematu powinna zainteresować szersze grono czytelników. Dla niektórych z pewnością będzie zachętą do sięgnięcia po bardziej szczegółową literaturę. Bardzo wartościowa lektura zarówno dla zawodowych historyków i miłośników historii wojskowości, jak i oficerów oraz wszystkich zajmujących się zagadnieniami obronności naszego kraju.



 
User is offline  PMMini Profile Post #610

     
tzaw1
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 177
Nr użytkownika: 4.893

Tadeusz Zawadzki
 
 
post 13/01/2019, 20:35 Quote Post

Koniec żmudnej roboty. Dzisiaj do druku, za tydzień w sprzedaży:
Załączony obrazek

Ten post był edytowany przez tzaw1: 13/01/2019, 20:41
 
User is offline  PMMini Profile Post #611

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 19/01/2019, 10:50 Quote Post

Krótki fragment wywiadu z Autorem, zamieszczonym jako dodatek do jego wspomnień Wyżyny odwagi: https://www.facebook.com/wydawnictwotetrago...?type=3&theater
Notabene ten wywiad jako uzupełnienie książki to świetny pomysł, ponieważ można w nim znaleźć m.in. rozwinięcie pewnego problemu, który jest wspomniany w tekście głównym smile.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #612

     
Łukasz Przybyło
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 712
Nr użytkownika: 38.774

Stopień akademicki: dr n.w.
Zawód: analityk finansowy
 
 
post 21/01/2019, 18:56 Quote Post

14 Wielkopolska DP gotowa.
800 stron, mapy, 80 stron koloru, wkładka z mapami.
http://tetraerica.pl/mobile/pl/p/14-Wielko...ja-Piechoty/459
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #613

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 21/01/2019, 19:25 Quote Post

QUOTE(Łukasz Przybyło @ 21/01/2019, 19:56)
14 Wielkopolska DP gotowa.
800 stron, mapy, 80 stron koloru, wkładka z mapami.
http://tetraerica.pl/mobile/pl/p/14-Wielko...ja-Piechoty/459
*



Gratulacje! smile.gif Powodzenia przy wydawaniu kolejnych tomów! smile.gif

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #614

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 22/01/2019, 21:29 Quote Post

QUOTE(Łukasz Przybyło @ 21/01/2019, 19:56)
14 Wielkopolska DP gotowa.
800 stron, mapy, 80 stron koloru, wkładka z mapami.
http://tetraerica.pl/mobile/pl/p/14-Wielko...ja-Piechoty/459
*


Dwa filmy, dzięki którym można obejrzeć co czeka w środku: https://www.facebook.com/wydawnictwotetrago...fref=nf&__xts__[0]=68.ARDZsxvRCLWbmOE86KXPkIRUBADHvMW6gs76y9JEbBQXOsetiv_UPwi74-L4PsUco6afRO6pHzIuz6WBxnzJCONRcU6P6pyAH-7T3PiDCoeg_QWDtDycamtp3b7W21rShF21d21pQ-5XUz7AFKb8zVlkTXLwWdIRTVf7k7aAZL0KmpMCbnpAJUhbIUOgIHSF9z4cI2sNFgyQrf- OoOuj1op9YXILL_x3OQK0LqX11MgKqlGfbH9k5Nqwd4TM6c6wdE_1x3lLV2Kl_sM0Wut5B7v5YVa3A4z
gEQEUDevtXObraGrvOGr1fqgKQpbShMjByESjdl6riPKG13gSAOCDEazLkxYmYapKaZGaadkzaMYzSEq
vBnduoVY2giZtqGAf_6c
 
User is offline  PMMini Profile Post #615

49 Strony « < 39 40 41 42 43 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej