Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> RENATA BEGER, Dyskusja nad korupcja polityczną ...
     
Bartek@Szutnik
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 420
Nr użytkownika: 5.444

Zawód: student
 
 
post 26/09/2006, 22:19 Quote Post

Renata Lidia Beger (ur. 18 lipca 1958 w Silnie) – polska polityk, przedsiębiorca, działaczka związkowa, posłanka na Sejm IV i V kadencji.

Jest absolwentką Zawodowego Liceum Ekonomicznego i Policealnego Centrum Kształcenia Naukowego w Pile. W 2004 zdała maturę w szczecińskim Centrum Edukacyjnym „Zdroje”, podjęła następnie studia zaoczne z zakresu politologii. W 2007 ukończyła studia licencjackie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Następnie rozpoczęła studia z zakresu administracji samorządowej, które ukończyła w 2011.
W latach 1976–1988 pracowała jako kierownik sklepu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” oraz punktu skupu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Od 1988 prowadzi indywidualne gospodarstwo rolne o powierzchni 2 ha, a od 1990 także własną firmę usługowo-rolniczą. Była współwłaścicielką zakładu masarskiego. Należała do Zrzeszenia Producentów Zbóż. Jest przewodniczącą Krajowego Stowarzyszenia Obrońców Polskiego Przemysłu Mięsnego. W latach 2000–2003 zasiadała w Radzie Społecznej przy KRUS. Od 1998 należy do Polskiego Klubu Ekologicznego. W 2006 została felietonistką należącego do Henryka Stokłosy „Tygodnika Nowego”. W 2008 przez kilka miesięcy prowadziła program kulinarny emitowany w lokalnej telewizji „TV Pilska”.
Była współzałożycielką partii Przymierze Samoobrona (działającej od 2000 pod nazwą Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej). Pełniła funkcję sekretarza generalnego ugrupowania. W latach 1992–2001 była wiceprzewodniczącą wielkopolskiego zarządu Związku Zawodowego Rolników „Samoobrona”. Bez powodzenia kandydowała w wyborach parlamentarnych w 1993 z listy komitetu Samoobrona – Leppera (otrzymała 1476 głosów). W wyborach w 2001, otrzymawszy 10 877, głosów uzyskała mandat poselski z listy Samoobrony RP w okręgu pilskim. Była sekretarzem klubu parlamentarnego tej partii. Zasiadała w Komisji Etyki Poselskiej (jako zastępca przewodniczącego), Komisji Finansów Publicznych (do lipca 2002), Komisji Gospodarki, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz w komisji śledczej w sprawie afery Rywina, z której została odwołana 3 grudnia 2003. Pełniła także funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Nadzwyczajnej ds. programu rządowego „Przedsiębiorczość-Rozwój-Praca”. W wyborach w 2005, kandydując z 4. miejsca listy Samoobrony RP, ponownie uzyskała mandat poselski liczbą 10 537 głosów. W 2006 została przewodniczącą rady wojewódzkiej partii w Wielkopolsce.
26 września 2006 w programie Tomasza Sekielskiego i Andrzeja Morozowskiego Teraz my! telewizji TVN pokazano materiał filmowy nakręcony ukrytą kamerą przy pomocy Renaty Beger (tzw. afera taśmowa). Podczas zarejestrowanych z ukrycia spotkań posłanka przedstawiała Adamowi Lipińskiemu, wiceprezesowi Prawa i Sprawiedliwości, swoje warunki za ewentualne przejście do większości rządowej, w tym pierwsze miejsce na liście partyjnej, stanowisko w Ministerstwie Rolnictwa, utworzenie z państwowych środków funduszu na rzecz spłaty weksli posłów odchodzących z Samoobrony RP, miejsce na liście wyborczej przed wyborami samorządowymi dla zaufanych ludzi (w tym dla jednego z członków rodziny) oraz bliżej niesprecyzowaną pomoc w rozwiązaniu spraw sądowych. Taśmy zawierały również nagrania rozmów posłanki z innym posłem Wojciechem Mojzesowiczem, który wcześniej przeszedł z Samoobrony RP do PiS. Po ich ujawnieniu Renata Beger zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa korupcji przez posłów PiS, śledztwo w tej sprawie nie zostało wszczęte.
W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 bez powodzenia ubiegała się o reelekcję (otrzymała 3619 głosów). Niedługo potem została odwołana z władz Samoobrony RP. W kwietniu 2008 odeszła z partii i wycofała się z działalności politycznej. W czerwcu 2013 została przewodniczącą Związku Zawodowego Rolnictwa i Obszarów Wiejskich „Regiony”, pełniła tę funkcję do sierpnia 2014. W marcu 2015 została wiceprzewodniczącą kierowanego przez Sławomira Izdebskiego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, którą była przez trzy lata. W 2018 związała się z założoną przez Krzysztofa Filipka Partią Chłopską. W 2019 stanęła na czele nowo powstałego Polskiego Związku Zawodowego Rolnictwa „Wyzwolenie”.
W listopadzie 2003 zrzekła się immunitetu poselskiego, w styczniu 2004 przedstawiono jej zarzut posłużenia się przed wyborami w 2001 fałszywymi listami poparcia. 30 czerwca 2006 została skazana wyrokiem nieprawomocnym na karę 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 5 lat. Wyrok ten został w czerwcu 2007 uchylony przez Sąd Apelacyjny w Poznaniu i sprawę skierowano do ponownego rozpoznania.
W czerwcu 2008 Sąd Rejonowy w Pile po ponownym rozpoznaniu tej sprawy skazał ją na grzywnę w wysokości 30 tys. zł oraz karę 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 5 lat. Renata Beger konsekwentnie zaprzeczała swojemu udziałowi w tym przestępstwie. 22 czerwca 2009 Sąd Okręgowy w Poznaniu po rozpoznaniu wniesionej przez nią apelacji podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji.
W październiku 2008 Sąd Rejonowy w Szamotułach skazał ją na grzywnę za naruszenie ordynacji wyborczej, polegające na płaceniu osobie zbierającej podpisy pod listami poparcia dla Samoobrony RP. Wyrok ten został w lutym 2009 utrzymany w mocy przez Sąd Okręgowy w Poznaniu.
16 maja 2003 w gazecie „Super Express” ukazał się wywiad (zatytułowany Dziękujemy za odwagę) na temat życia prywatnego Renaty Beger, który przyniósł jej pewną popularność m.in. przez użycie w nim terminu kurwiki i deklaracji, iż lubi seks jak koń owies. W 2004 została laureatką plebiscytu „Srebrne Usta 2003” organizowanego przez Program III Polskiego Radia, za wypowiedź o Janie Rokicie.
Została też bohaterką piosenki i teledysku zespołu Big Cyc pt. „Złoty warkocz”, piosenki grupy Pawła Kukiza i Piersi pt. „Sejmowe Tango”, Amadeusz i Grupa 3mająca władzę pt. „Ballada o Lekkim Zabarwieniu Politycznym” oraz Superpuder pt. „Film Renaty”. Według relacji prasowych w 2006 wystąpiła w programie Let’s Dance emitowanym przez Polsat, w którym tańczyła, a w 2007 gościnnie w programie Szymon Majewski Show.

==============================================================
Czy wy tez widzieliscie to co ja widziałem dzisiaj w programie Teraz my ...
Szok totalny. Wszycy mówili o korupcji politycznej praktykowanej przez PiS ale coś takiego to mi się w głowie nie mieściło. Mam nadzieje że cała sprawa skończy sie conajmniej wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi i komisją śledczą oraz sledztwem prokuratorskim. Kusić stanowiskami można ale wykorzystywac do tego publiczne pieniądze i tworząc nowe układy i grupy trzymajace władzę to juz niesmaczne i poniżej wszelkiej krytyki!
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 26/09/2006, 22:38 Quote Post

Najgorzej dla PiSu ze nib wygrał po to by ZWALCZAC układy, korupcję Rywinland itp...
Będzie ich linią obrony to że zdymisjonują Lipińskiego i Mojzesowicza tłumacząc że Kaczyński o niczym nie wiedział.

Szkoda że Begerowa nie poczekała na PISEMNĄ gwarancje od Kaczyńskiego
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Bartek@Szutnik
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 420
Nr użytkownika: 5.444

Zawód: student
 
 
post 26/09/2006, 22:52 Quote Post

Jarek jest sprytny ale chyba teraz to się im nie upiecze. Przynajmniej mam taką nadzieję. Renia raczej nie dostałaby pisemnej gwarancji premiera który takich rzeczy sie wystrzega i wręcz słynie z tego iż mówi jedno robi drugie bo po mojemu musi być. Beger wyczerpała chyba wszystkie opcje i zwyczajnie poszła to TVN-u. Mam nadzieje że naród przejży na oczy. Niepokojace jest również zapewnienie że byc może za kasę sejmową czyli publiczna zostaną zabezpieczeni posłowie Samobrony. ponadto minister sprawiedliwości wiedział o popełnieniu przestepstwa i nie zrobił nic => ba nawet w tym uczestniczył. Oj ciężko będzie tym razem wywrócic kota ogonem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.516
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 26/09/2006, 23:01 Quote Post

Myślę, że wywrócą kota ogonem. Marszałek Jurek powie, że to normalna procedura demokratyczna, Gosiewski, że to wina wściekłych ataków PO, a Jareczek uzna się za Olszewskiego bis, a to co sięstało za działalność rzeroko pojętego układu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
fiaa
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 2.638

 
 
post 26/09/2006, 23:01 Quote Post

Zaraz, zaraz. To od którego momentu zaczyna się korupcja polityczna? Stanowisko dla Beger to be, a dla Komorowskiego czy Jana Marysi cacy? A jak niby PO rozmawia z Pawlakiem? Różnica jest taka, że nikt tego nie nagrywa. PO tęskni do "wariantu węgierskiego", układ panikuje, więc media szaleją. Mogli by w tych przekaziorach uzgodnić komunikaty, bo
przeca nikt nigdy nikomu żadnych stanowisk nie ofiarował a tu nadszedł Kaczyzm, więc nie dość, że zawłaszczają, to jeszcze rozdają. Wot dyjalektyka.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
paulus
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.256
Nr użytkownika: 8.564

 
 
post 26/09/2006, 23:16 Quote Post

Korupcja czy tez uzywanie funduszy panstwowych w prywatno-reprezenatacyjnych celach nie jest bynajmniej domena politykow polskich. Dzisiejesze 'rewelacje' irlandzkiego leadera Bertie Aherna moga tutaj byc dobrym przykladem http://www.ireland.com/. Co jednak Polske zdecydowanie odroznia to prawdopodobnie brak pociagniecia do odpowiedzialnosci prawnej politykow. Tym razem rowniez watpliwym jest czy kara dosienie winowajcow.


Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 26/09/2006, 23:19 Quote Post

Łeee... co do ministra sprawiedliwości, to był on wspomniany tylko jako ekspert w sprawie prawomocności weksli - czyli ekspert prawniczy.

Ale PiS skompromitowany totalnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Bartek@Szutnik
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 420
Nr użytkownika: 5.444

Zawód: student
 
 
post 26/09/2006, 23:30 Quote Post

QUOTE
Zaraz, zaraz. To od którego momentu zaczyna się korupcja polityczna? Stanowisko dla Beger to be, a dla Komorowskiego czy Jana Marysi cacy? A jak niby PO rozmawia z Pawlakiem? Różnica jest taka, że nikt tego nie nagrywa. PO tęskni do "wariantu węgierskiego", układ panikuje, więc media szaleją. Mogli by w tych przekaziorach uzgodnić komunikaty, bo
przeca nikt nigdy nikomu żadnych stanowisk nie ofiarował a tu nadszedł Kaczyzm, więc nie dość, że zawłaszczają, to jeszcze rozdają. Wot dyjalektyka.


wiedziałem że ten pan zaraz cos tu naskrobie. Nie ma najmienjszych watpliwości iz mamy doczynienia z korupcja polityczną i to w bardzo niesmacznym wydaniu. Dodatkowo była mowa o wykorzystywaniu pieniedzy sejmowych czyli publicznych dla zabezepieczenia finansowego posłów którym teraz grozi egzekucja weksli. Dodatkowo ewidentnie kupczono stanowiskami i podawano recepte jak przejśc przemiane partyjną by media się nie uczepiły by potem cichutko zaprowadzic koze do wybranego boksu i niech tam je sobie obiecane sianko. Mam pytanie do fiaa => Czy uważasz że wszystko jest całkiem wporządku i podczepisz to pod normalna praktyke polityczną w normalnym państwie demokratycznym?
Czy z rana misnister Ziobro nie powinien złożyc dymisji jako że wiedział lub przynajmniej powinien sie domyslac iz zachodzi groźba popełnienia przestepstwa? Czy nie jest to PiS-owska grupa trzynająca władze która dla władzy chwyta sie każdych srodków byle by tylko rządzić? Pan Lipiński już broni swojego premiera i guru w TVN 24. Rankiem będa go bronic wszyscy wierni poddani. To jest niezdrowe podobnie jak techniki stosowane prze PiS. Nikt mnie tutaj ie wkręci że to były normalne rozmowy pseudokoalicyjne. Gdzie tu program => tu się licza stołki a później bądź posłuszny i rób co ci każemy! To nie jest demokracja !
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Bartek@Szutnik
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 420
Nr użytkownika: 5.444

Zawód: student
 
 
post 26/09/2006, 23:38 Quote Post

Dla dobra dyskusji dorzucam stenogram z spotkania Reni Beger z Lipińskim
Pobrane z http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1159309893.255

(...)
Adam Lipiński: Czyli pani z grupą pięciu osób...
Renata Beger: Ja mówię o sobie.
AL: Czyli pani z grupą pięciu osób, czyli razem sześć osób, pani chciałaby wstąpić do PiS-u, a oni do tamtego klubu albo zakładają inne koło, to dobrze, jakie są oczekiwania?
RB: No tak jak powiedziałam.
AL: Czyli co? Sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa, tak?
RB: I to natychmiast.
AL: Wie pani, to żaden problem, bo my mamy mnóstwo wolnych stanowisk, znaczy mnóstwo, to nie ma żadnego problemu z tym, a te pozostałe osoby?
(...)
RB: Nie, nie, one będą wówczas same rozmawiały.
(...)
AL: Bo tam są różne możliwości, niektórym zależy na reelekcji, to my też mamy pewne możliwości, np. można się dogadać, jeżeliby komuś to odpowiadało, z Giertychem, Giertych ma w niektórych miejscach po prostu białe plamy, jeśli to się nałoży na siebie, to wtedy ten ktoś może wejść do klubu LPR-u, Giertychowi zależy, żeby się troszeczkę, że tak powiem nadymać i może mieć gwarancję reelekcji z listy LPR-u, też PiS wchodzi w rachubę, wchodzi w rachubę ten klub, tak, że tutaj pole manewru jest spore.
(...)
RB: O klubie mówiliśmy, i stanowisku mówiliśmy, pierwsze miejsce na liście w moim okręgu.
AL: To jest okręg pilski?
(...) RB: Tak, no i oczywiście praca dla moich ludzi, bo część ludzi w terenie ze mną przechodzi, wybory samorządowe, oni są już uwzględnieni na liście do sejmiku, dwa wysokie miejsca mnie interesują.
(...)
AL: Jak ma to wyglądać?
RB: Dwa wysokie miejsca, z tego mogę dać jedno nazwisko Beger. To mówiłam, to mówiłam...
(...)
RB: Z tym, że ja zaznaczyłam, chcę to od państwa na piśmie, i mówiłam i Wojtkowi (Mojzesowiczowi) i pozostałym osobom, które się ze mną kontaktowały, że chcę podpis...
(...)
AL: Ale wie pani, sądzę, że premier jako premier może pani zagwarantować to, że pani dostanie nominację na sekretarza stanu, no to jest możemy się umówić, że pani jest sekretarzem stanu, może mi pani wierzyć, nie wierzyć, ale załóżmy, że mi pani wierzy, sekretarz stanu to nie ma problemu.
(...)

25 września 2006 r. - poniedziałek

Renata Beger: I co tam w naszej sprawie?
(...)
Adam Lipiński: Jeżeli chodzi o sekretarza stanu, to prezes na razie tego pomysłu nie zaakceptował. Ja pani powiem tak: znaczy mówię pani szczerze, także...
RB: No tylko szczerze możemy grać.
AL: Jasne. Nie zaakceptował teraz, aczkolwiek to jest tak, że my mamy teraz zablokowane, że tak powiem, przechodzenie ludzi z Samoobrony, ponieważ jest ta sprawa weksli. Posłowie się po prostu boją.(...)
AL: Ja rozmawiałem dzisiaj z ministrem Ziobro na ten temat i on twierdzi, że z jego wiedzy którą teraz ma, po rozmowach z prawnikami w ministerstwie, Lepper może uruchomić te weksle, to może trwać kilka miesięcy, przy czym nie jest w stanie wejść na majątek, jeżeli posłowie od razu zareagują. To znaczy to będzie tak: on uruchamia weksle, jest zgłoszona nie wiem w jakiej formule prawnej skarga czy odwołanie posła, weksel jest zablokowany, trwa proces i ten proces jest wygrany. Według Ziobro ten proces jest wygrany. (...)
RB: Ja pomyślałam o takim czymś, że skoro są posłowie, którzy czekają na moją decyzję, to może państwo jesteście w stanie zabezpieczyć mnie w razie czego finansowo, a reszta przejdzie jak.... wie pan, gęsiego.
AL: Myśmy się dzisiaj zastanawiali nad tym czy nie uruchomić... Bo teoretycznie to nawet można Sejm obciążyć tymi pieniędzmi, gdyby Lepper... Teoretycznie jest to możliwe.
RB: No ale jak? W jaki sposób?
AL: No że Sejm... że komornik może odebrać do czasu jakby skutkowania tej apelacji posłów... że Sejm by jakby te pieniądze w jakiś, nie wiem jaki, nie jestem prawnikiem, prawny sposób zabezpieczył.
RB: Finansował by jakby, tak?
AL: Tak, bo myśmy też myśleli o tym żeby stworzyć jakiś fundusz, który do czasu kiedy ta sprawa nie będzie rozstrzygnięta mógł, że tak powiem, założyć za tych posłów, gdyby nie daj Boże tam wszedł komornik.(...)


Zwracam uwage na fragment: Ja rozmawiałem dzisiaj z ministrem Ziobro na ten temat i on twierdzi, że z jego wiedzy którą teraz ma, po rozmowach z prawnikami w ministerstwie, Lepper może uruchomić te weksle, to może trwać kilka miesięcy, przy czym nie jest w stanie wejść na majątek, jeżeli posłowie od razu zareagują. To znaczy to będzie tak: on uruchamia weksle, jest zgłoszona nie wiem w jakiej formule prawnej skarga czy odwołanie posła, weksel jest zablokowany, trwa proces i ten proces jest wygrany. Według Ziobro ten proces jest wygrany.

Minister sprawiedliwości jeżeli dobrze rozumiem gwarantuje kozystny wyrok sądowy i uchronienie ex posłów Samoobrony przed egzekucją weksli na ich majątku.
Jest to wysoce zastanawiajace => a gdzie niezawisłośc sądów?
Sąd sądem ale Prawo i Sprawiedliwośc jest po naszej stronie => tak ja to odbieram. To jest CHORE !!!!!!!!!!!!!!
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
fiaa
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 2.638

 
 
post 26/09/2006, 23:39 Quote Post

QUOTE
Dodatkowo ewidentnie kupczono stanowiskami i podawano recepte jak przejśc przemiane partyjną by media się nie uczepiły by potem cichutko zaprowadzic koze do wybranego boksu i niech tam je sobie obiecane sianko.

A kolega myślał, że jak to sie niby odbywa? Że odrzuty z Samoobrony nagle nawróciły się na kaczyzm, a PSL nagle nawraca się na platformerski liberalizm? Taka jest praktyka polityczna w demokratycznym państwie. Pewno, że wolałbym, aby istniała wyraźna większość i nie trzeba było zadawać się z osobnikami typu Beger i żeby wszyscy byli swięci. Ale tak nie jest i nie będzie. Zresztą jestem sto procent pewien, że gdyby nasi "niezależni" i absolutnie bezstronni dziennikarze skierowali swe podsłuchy w stronę innych partii, to dowiedzieliby się równie ciekawych rzeczy.

QUOTE
Minister sprawiedliwości jeżeli dobrze rozumiem gwarantuje kozystny wyrok sądowy i uchronienie ex posłów Samoobrony przed egzekucją weksli na ich majątku.

Proszę wskazać konkretne miejsce gdzie min. Ziobro coś gwarantuje i że w ogóle ma wiedzę o przebiegu negocjacji? Lipiński rozmawiał z Ziobrą o wekslach, to zrozumiałe, bo jest to istotny problem prawny, jak mają się te weksle do konstytucyjnej zasady mandatu wolnego. Oczywiscie nie ma co ukrywać, że obalenie weksli byłoby korzystne dla rządu, który miałby dzieki temu zagwarantowaną większość.

Sprawy sądowe Renaty Beger, o których ona sama zaczęła mówić zostały jednak nie ruszone, najgułupiej Lipiński wpadł z tym funduszem sejmowym na spłacenie weksli. Uczciwiej byłoby zagwarantować, że to PiS wyłoży na spłatę weksli, te pieniądze i tak są do odzyskania. No, ale chciwość jednak zgubiła niejednego. wink.gif

Ten post był edytowany przez fiaa: 26/09/2006, 23:48
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Bartek@Szutnik
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 420
Nr użytkownika: 5.444

Zawód: student
 
 
post 26/09/2006, 23:43 Quote Post

QUOTE
Taka jest praktyka polityczna w demokratycznym państwie.

to nie jest NORMALNA praktyka polityczna i nigdy za takowa uznac jej nie bedzie można.

QUOTE
Pewno, że wolałbym, aby istniała wyraźna większość i nie trzeba było zadawać się z osobnikami typu Beger i żeby wszyscy byli swięci. Ale tak nie jest i nie będzie. Zresztą jestem sto procent pewien, że gdyby nasi "niezależni" i absolutnie bezstronni dziennikarze skierowali swe podsłuchy w stronę innych partii, to dowiedzieliby się równie ciekawych rzeczy.


apeluje o troszeczke obiektywizmu
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 26/09/2006, 23:43 Quote Post

Nie ma sensu się gorączkować- jesli mogę prosić rozmawiajmy spokojnie i na zimno, nie zniżając się do poziomu polityków.

Fiaa:

Cała sprawa śmierdzi nie dlatego że namawiano kogoś do przejścia do tej czy innej partii obiecując takie czy inne stanowisko- to rzecz może niepiękna ale nie będąca złamaniem prawa. Paskudna- o ile prawdziwa- jest kwestia tworzenia z pieniędzy państwowych funduszy na pokrycie prywatnych weksli. To jest właśnie główna różnica między rozmowami PiS- pani Beger a rozmowami Tusk- PSL. Nie jest nią żonglowanie stanowiskami- to rzecz normalna w koalicjach dowolnej maści i w każdym kraju- my wam damy to, wy nam za to owo- ale wykorzystywanie dostępu do środków państwowych do załatwiania interesów partyjnych.

Poczekajmy, zobaczmy co z tego wyniknie. Dla mnie największym zaskoczeniem jest nie tyle manipulatorstwo Katonów z PiS- do niego przywykłem- co ich nieudolność.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 26/09/2006, 23:48 Quote Post

Ja zgadzam się z fiaa. Wszystkie koalicje rządowe były oparte o podział stołków. I wszyscy o tym zawsze wiedzieli. Cała sprawa bierze się stąd, że wyszło to na światło dzienne.
Mamy sytuację podobną do wybuchu afery Rywina. Wszyscy wiedzieli, że tzw. klasa polityczna jest przeżarta, ale nikt spoza niej nie widział tego na własne oczy. Tu mamy identyczną sytuację. Każdy Polak wiedział, że gra toczy się o stołki, tyle, że nie pokazywano tego wprost. Teraz pokazano. Pytanie tylko, co dalej, bo jak zawiązywać koalicje nie dzieląc stanowisk?

A odnosząc się do poprzedniego postu:
QUOTE
Gdzie tu program

Program był socjalny i rozliczeniowy, co za tym idzie wzrost biurokracji, co za tym idzie stołki do dzielenia. Nie widzę powodów do pretensji.

QUOTE
Czy z rana misnister Ziobro nie powinien złożyc dymisji jako że wiedział lub przynajmniej powinien sie domyslac iz zachodzi groźba popełnienia przestepstwa?

Jakiego? Bo z zapisu rozmów opublikowanego przez ONET (rzadko oglądam telewizję) wynika, że PiS obietnic ingerowania w sprawy sądowe pani Beger unikał jak zarazy.

QUOTE
Czy nie jest to PiS-owska grupa trzynająca władze która dla władzy chwyta sie każdych srodków byle by tylko rządzić?

Oczywiście, że jest. Każda ekipa rządząca tworzy grupę trzymającą władzę i dziwi mnie, że można było myśleć inaczej. Nawet w samorządach studenckich na wyższych uczelniach tak jest.

QUOTE
Nikt mnie tutaj ie wkręci że to były normalne rozmowy pseudokoalicyjne.

O, to ciekawe. A na czym według Ciebie polegają normalne, jeśli nie na dzieleniu stołków między przyszłych koalicjantów?


Natomiast co do:
QUOTE
Paskudna- o ile prawdziwa- jest kwestia tworzenia z pieniędzy państwowych funduszy na pokrycie prywatnych weksli.

zgadzam się z Rado.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 26/09/2006, 23:50 Quote Post

QUOTE
Minister sprawiedliwości jeżeli dobrze rozumiem gwarantuje kozystny wyrok sądowy i uchronienie ex posłów Samoobrony przed egzekucją weksli na ich majątku.
Jest to wysoce zastanawiajace => a gdzie niezawisłośc sądów?


Ten fragment świadczy jedynie o tym, ze Ziobro wyraził opinię, ze sprawa weksli jest do wygrania w sądzie - to on jest prawnikiem i to on ma podstawy wypowaidać się na ten temat, więc nie dziwota, że jego opinii zasięgali posłowie PiS - jeszcze nie świadczy to że wiedział, a tym nbardziej popierał takie rozmowy. Moim zdaniem najlepszym dla niego wyjściem jest dymisja i wystąpienie z PiS - jak najszybciej! o ile oczywiście nie ma z tą sprawą nic wspólnego...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
fiaa
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 2.638

 
 
post 26/09/2006, 23:58 Quote Post

Lipiński: To łajdactwo
Jako "łajdactwo" określił Adam Lipiński prowokację z udziałem Renaty Beger. W programie "Teraz my" w telewizji TVN wyemitowano nagranie, w którym Lipiński proponuje Beger stanowisko w ministerstwie rolnictwa w zamian za przejście do PiS.
"Premier nie wiedział o formie tych rozmów. Poinformowałem premiera o oczekiwaniach Renaty Beger" - powiedział Lipiński na antenie TVN24. Premier miał odpowiedzieć, że spełnienie tych oczekiwań jest "absolutnie niemożliwe".

A może minister do spraw kontaktu z partiami politycznymi dostosował jedynie kod do możliwosci Beger? A same negocjacje były podobnym blefem, jaki Kaczyński stosuje od samego początku kadencji. Tylko gdzie ta baba ze wsi nauczyła się takich prowokacji? Te studia jednak szkodzą. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

5 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej