Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

218 Strony « < 216 217 218 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ANDRZEJ DUDA, Prezydent RP

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister

post 17/01/2019, 12:02 Quote Post

KRRiT upomniana -

CODE
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę z przedstawicielami KRRiT. Rozmowa dotyczyła sytuacji w mediach, szczególnie tego, jak wygląda obecnie debata publiczna. Prezydent Duda upomniał media.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,1...4&s=BoxNewsLink

Która stacja pójdzie na pierwszy ogień? wink.gif

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #3256

Alcarcalimo

VII ranga
Nr użytkownika: 43.461

post Dzisiaj, 09:22 Quote Post

off top z tego wątku: http://www.historycy.org/index.php?act=ST&...00#entry1778911

QUOTE(carantuhill @ 22/01/2019, 9:04)
CODE
Bardziej chodzi mi o to, że Duda do tej pory zawetował więcej ustaw niż Komorowski przez całą swoją kadencję, a jeszcze mi się nie zdarzyło spotkać z takim określeniem Komorowskiego przez zwolennika PO.

Byłe lepsze - o np żyrandol  smile.gif
Szczerze mówiąc obie prezydentury są w tym podobne, podpisują jak leci. Różnica jest w aktywności ustawodawczej rządu i parlamentu, po prostu teraz do prezydenta przychodzi więcej ustaw do podpisu, a on nie nadąża z robotą, bo i sezon narciarski w trakcie.
Ile takich ustaw przepuszczonych w jeden dzień mamy teraz? Z poprzedniej kadencji też takie były, ale teraz to norma - nowelizacja ustaw sądowych (ile ich było? Siedem?), ustawa o IPN, o dopłatach do prądu itp.
*

Dlatego napisałem przez zwolenników.
Jak i że był chwalony. Pamiętam nawet wypowiedzi tutaj na forum jeszcze z kampanii wyborczej 2015, chwalące Komorowskiego za to, że nie przeszkadza PO w sprawowaniu rządów, nie robi ostracyzmu. Wspiera słuszną linię partii w drodze do Europy itd. No i, że prezydent ma przede wszystkim funkcję reprezentatywną. Ma przecinać wstęgi, wręczać medale a potem może jechać na ryby czy inne polowania.

Za to wielokrotnie spotkałem z ostrą krytyką Dudy przez beton pisowski, że spowalnia np. te reformy sądowe czy już zapomniana sprawa degradacji.

Dla mnie kompletny brak konsekwencji w postawie i wypowiedziach.

EDIT
Przy okazji najnowszy wywiad z panem prezydentem:
Patryk Osowski
‏ @Patryk_Osowski
Bardzo ciekawa rozmowa i rozsądne wnioski @AndrzejDuda w rozmowie z @makowski_m Warto rzucić okiem choć na parę minut #Prezydent #NBP #kancelaria

https://finanse.wp.pl/prezydent-duda-o-zaro...40980350719617v

Ten post był edytowany przez Alcarcalimo: Dzisiaj, 09:52

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3257

carantuhill

Bieskidnik
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz

post Dzisiaj, 09:54 Quote Post

CODE
Za to wielokrotnie spotkałem z ostrą krytyką Dudy przez beton pisowski, że spowalnia np. te reformy sądowe czy już zapomniana sprawa degradacji.

Za to ja jestem konsekwentny - nie podoba mi się formuła zarówno Komorowskiego podpisującego jak leci wszystkie ustawy, jak również Dudy, też podpisującego wszystkie ustawy, no chyba że wyjątkowa chryja się z tego zrobi na świecie. W niedługim czasie czeka nas nowelizacja ustaw prądowych, sądowych, rolnej, o zakazie handlu i kilkunastu pomniejszych. Gdyby kancelaria prezydenta działa tak jak powinna, a Duda naprawdę kierował się poczuciem odpowiedzialności za państwo, każdą z nich by zawetował. W tym niczym nie różni się od Komorowskiego, po prostu Komorowski miał to szczęście, że głupich ustaw przesyłano mu mniej i wolno. A teraz parlamentarna maszynka idzie na pełnych obrotach.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3258

dd100

III ranga
Nr użytkownika: 73.323

post Dzisiaj, 10:05 Quote Post

Warto dodać, iż cztery weta Dudy dotyczyły jeszcze krótkiego czasu (trzy miesiące) kiedy rządziła koalicja PO-PSL.

User is offline  PMMini Profile Post #3259

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 98.326

Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus

post Dzisiaj, 20:46 Quote Post

QUOTE(dd100 @ 22/01/2019, 10:05)
Warto dodać, iż cztery weta Dudy dotyczyły jeszcze krótkiego czasu (trzy miesiące) kiedy rządziła koalicja PO-PSL.
*

A jedno by wyciszyć "spacerowiczów na Krakowskim". By później z lekkimi zmianami podpisać.

User is offline  PMMini Profile Post #3260

Grzegorz_B

IV ranga
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT

post Dzisiaj, 21:32 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 22/01/2019, 9:54)
CODE

Za to ja jestem konsekwentny - nie podoba mi się formuła zarówno Komorowskiego podpisującego jak leci wszystkie ustawy, jak również Dudy, też podpisującego wszystkie ustawy, no chyba że wyjątkowa chryja się z tego zrobi na świecie.

Różnica owszem pewna jest - niby obaj podpisują wszystko jak leci, natomiast jakość tego co "leci" jest ostatnio nieco gorsza.

User is offline  PMMini Profile Post #3261

218 Strony « < 216 217 218 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej