Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

142 Strony « < 126 127 128 129 130 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Donald Trump, 45 prezydent USA

artie44

VII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 66.451

Stopień akademicki: magister

post 10/10/2019, 12:22 Quote Post

szczypiorek
CODE
Jeżeli Kurdowie myślą o autonomii to muszą pokazać militarnie, że są zdolni się obronić, a przynajmniej postawić takie przeszkody, aby pokazać że wojna z nimi jest nieopłacalna albo mocno kosztowna.

Byli bardzo sprawni i zdeterminowani w walce z ISIS, które było i jest zagrożeniem globalnym. Ponieśli olbrzymie straty na tej wojnie.

To tylko partyzantka. Czego więcej można od nich oczekiwać?

Patrząc na sąsiednie państwa i zasoby Rożawy, że będą w stanie się im przeciwstawić. Inaczej nie są samowystarczalni, jako państwo. Nie ma tez perspektyw, aby uległo to zmianie. Nie bardzo widzę, jaki tutaj byłby sens dalszych inwestycji ze strony USA w ich bezpieczeństwo wobec tego co mogą Amerykanom zaoferować. Turcy mają dużo lepsze karty. Amerykanie i tak tam dużo zrobili. Wychodzi na końcu źle przez DT, ale to za styl. Mógł zostawić chociaż tych żołnierzy, a Turcy ich nie atakować. Mógł się bardziej się oburzać.

Ten post był edytowany przez artie44: 10/10/2019, 13:22

User is offline  PMMini Profile Post #1906

Delwin

VII ranga
Nr użytkownika: 30.421

post 10/10/2019, 13:12 Quote Post

Trump mógł przedobrzyć.

https://twitter.com/JenGriffinFNC/status/1182053870744276993?

To jest dziennikarka Foxa. Zaraz moze się okazać, że jak przyjdzie do impeachmentu to Senat wcale nie będzie taki "wodoszczelny"... Bo Trump w ten sposób mógł lekko zirytować zorientowaną bardziej patriotycznie grupę własnych wyborców.

User is offline  PMMini Profile Post #1907

Sima Zhao

VII ranga
Nr użytkownika: 96.568

post 10/10/2019, 14:01 Quote Post

QUOTE(Delwin @ 10/10/2019, 13:12)
Trump mógł przedobrzyć.

https://twitter.com/JenGriffinFNC/status/1182053870744276993?

To jest dziennikarka Foxa. Zaraz moze się okazać, że jak przyjdzie do impeachmentu to Senat wcale nie będzie taki "wodoszczelny"... Bo Trump w ten sposób mógł lekko zirytować zorientowaną bardziej patriotycznie grupę własnych wyborców.
*

Nie trzeba odwoływać się do dziennikarki. Wpływowi republikańscy senatorowie dotąd mocno popierający Trumpa (Cheney, Rubio, Graham i sporo innych) mocno krytykują teraz Trumpa za porzucenie Kurdów.

Republikański senator Graham wraz z demokratycznym senatorem Van Hollenem już przygotowali projekt aktu prawnego (który ma mieć według nich tak duże poparcie zarówno w Kongresie jak i w Senacie że ewentualne weto Trumpa zostanie przegłosowane) zgodnie z którym na Turcję mają zostać nałożone bardzo silne sankcje (łącznie o ile wiadomo z żądaniem zawieszenia członkostwa Turcji w NATO).

User is online!  PMMini Profile Post #1908

szczypiorek

VIII ranga
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr

post 10/10/2019, 14:55 Quote Post

I pomyśleć, że jeszcze niedawno Turcja aspirowała do Unii. Dziś każdy kolejny dzień Ankary w NATO to hańba dla tej instytucji.

User is offline  PMMini Profile Post #1909

Napoleon7

VIII ranga
Nr użytkownika: 58.281

post 10/10/2019, 18:32 Quote Post

CODE
Czy to przypadkiem nie Ty prorokowałeś, że Trump dogada się z Rosją i nas zostawi w jej strefie wpływów ?

Prorokowałem, że tak się stać mogłoby. I że USA pod rządami Trumpa nie jest wiarygodnym sojusznikiem (a w każdym razie jest zdecydowanie mniej wiarygodna niż pod rządami kogoś innego). A wydarzenia w Syrii tylko to potwierdzają.

CODE
Będą żadne. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Kurdowie są traktowani jak pariasi od dawien dawna.

Będą takie jakie będą. Ale na pewno nie "żadne".
Kurdowie są różnie traktowani. To raczej ruch Trumpa daje sygnał innym, że mogą być traktowani jak pariasi. Mylisz pojęcia i kolejność Karghulu.

CODE
Jeśli Ty zamierzasz opierać się na ludziach, a nie interesach to nie dziwota, że popierasz Macrona (który nas zwyczajnie bezpardonowo atakuje), a Trump krytykujesz.

confused1.gif Powiedz Ty mi jak ja mam "popierać Macrona"?! I na czym niby to moje "poparcie" by polegać miało? To raczej Ty, uznający, że należy kierować się wyłącznie własnymi interesami, powinieneś Macrona rozumieć w sprawie np. pracowników delegowanych.
No i nie za bardzo rozumiem na czym ma polegać to "opieranie się na ludziach"? Na ramieniu Macrona mam się oprzeć? Czy Trumpa? smile.gif

CODE
Kiedy pisałem, że Turcja jest sojusznikiem USA, a obecni tutaj użytkownicy pisali o sojuszu z Moskwą to aż brał mnie śmiech na ich naiwność. Dziś wykazują oburzenie, że jest jak pisałem. Oni po prostu nie przyjmują do wiadomości strategicznego znaczenia Turcji dla USA.

Czy Turcja jest sojusznikiem USA, to już od pewnego czasu nie wiadomo dokładnie. to znaczy na pewno jest cenna, na pewno formalnie sojusznikiem jest, ale jak jest tak naprawdę, to trudno powiedzieć. Sojusznikowi się raczej na tyle ufa, że samoloty mu się sprzeda? No bo jeżeli się nie decyduje sprzedać, to z tym sojuszem na pewno jest coś nie tak. Niby jest, ale już nie tak do końca.
Mówiąc szczerze, nie za bardzo wiem co Trump chce osiągnąć oddając Kurdów Turkom. No bo skoro decyduje interes, to jaki on interes w tym ma? Przypochlebić się sojusznikom? Takie mocarstwo jak USA ma się komuś starać przypodobać? Czyżby Erdogan uczynił z Turcji światowe mocarstwo? Saudyjczykom? ale oni i tak będą się trzymać USA bo niby jakie mają wyjście? A może chce przypodobać się swoim wyborcom bo zapowiedział politykę wyprowadzenia żołnierzy z takich regionów jak Syria? Jego wyborcy to przyjmą pewno dobrze, ale inni? No i to by znaczyło, że polityka zagraniczna USA jest w całości podporządkowana wewnętrznej. A USA jest jednak światowym mocarstwem i interesy ma w różnych częściach świata. Więc nie wiem czy to byłby dobry sygnał.

CODE
Bo Trump w ten sposób mógł lekko zirytować zorientowaną bardziej patriotycznie grupę własnych wyborców.

Szybciej republikańskich polityków (z których część i tak nie pałała do niego miłością). Ale to by było tak jak napisałem wcześniej - facet zrobił coś bez konsultacji ze swymi doradcami i dał pokaz ignorancji. Bo Trump jest ignorantem, który na dodatek nie chce się uczyć. Ruch z Kurdami jest na pewno jego błędem. Ciekaw jestem tylko jaką cenę za ten błąd zapłaci.

Ten post był edytowany przez Napoleon7: 10/10/2019, 18:36

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1910

mlukas

VII ranga
Nr użytkownika: 99.991

post 11/10/2019, 12:27 Quote Post

Dobra, gdzie są teraz forumowi wielbiciele Trumpa i jak oceniają jego decyzję w sprawie Kurdów?
Przykład politycznego geniusze dla was jak mniemam?smile.gif A wytłumaczenie z Normandią majstersztyk dyplomacji?smile.gif))

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 11/10/2019, 14:49

User is offline  PMMini Profile Post #1911

Marlow Charles

III ranga
Nr użytkownika: 99.133

Marcin Basinski

post 11/10/2019, 12:45 Quote Post

Nie jestem zwolennikiem D.J. Trumpa, co do Kurdów powiem tylko jedno:

- dostali to, na co zasłużyli.

Morał z tej bajki jest taki, że po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, iż "historia jeszcze nikogo niczego nie nauczyła" oraz " historia kołem się toczy".

Nauczka z powstaniem przeciwko Saddamowi jak widać okazała się niewystarczająca.

Trzeba było brać co dawał Trump i tyle.

User is offline  PMMini Profile Post #1912

szczypiorek

VIII ranga

post 11/10/2019, 12:57 Quote Post

dostali to, na co zasłużyli.

A tak konkretniej?

User is offline  PMMini Profile Post #1913

Adiko

VII ranga
Nr użytkownika: 81.745

Adam
Zawód: specjalista

post 11/10/2019, 13:04 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 11/10/2019, 12:57)
dostali to, na co zasłużyli.

A tak konkretniej?
*

Pod osłoną USA stworzyli własne państwo, zamiast podporządkować się Assadowi. Turcy wykorzystali sytuację i słabość takiego świeżego tworu o nieustabilizowanej pozycji międzynarodowej.
Zbyt mocno zaufali USA, być może, nie powinni w ogóle ufać, tylko domyślić się, że są potrzebni jedynie jako mięso armatnie, do walki ze zdeterminowanym ISIS a nie jako jakieś nowe państwo.

User is offline  PMMini Profile Post #1914

Marlow Charles

III ranga
Nr użytkownika: 99.133

Marcin Basinski

post 11/10/2019, 13:07 Quote Post

USA stawia na Turcję w tym rejonie - tyle na razie wiadomo.
A jak daleko posuną się Turcy, to się jeszcze okaże.

User is offline  PMMini Profile Post #1915

szczypiorek

VIII ranga

post 11/10/2019, 13:08 Quote Post

Zbyt mocno zaufali USA

USA, jak USA. Na pewno Trumpowi, którego ostatnie decyzje mniej lub bardziej wprost są (często z odrazą) podważane nawet przez część republikanów.

User is offline  PMMini Profile Post #1916

Napoleon7

VIII ranga
Nr użytkownika: 58.281

post 11/10/2019, 13:27 Quote Post

CODE
USA stawia na Turcję w tym rejonie - tyle na razie wiadomo

No ja nie wiem czy akurat stawia na Turcję. Samolotów jej sprzedać nie chce, obecność wojskową w Turcji ogranicza. To odznaki zaufania? stawiania na takie państwo?
Ja bym nie wykluczył, że Trump decyzję podjął samodzielnie pod wpływem impulsu i bez konsultowania się z kimkolwiek. My teraz wyobrażamy sobie co te USA kombinują, a one w tej chwili nic nie kombinują (albo kombinują jak z tego bajzlu wyjść). Bo Trump miał taki a nie inny humor i zrobił co zrobił nie myśląc specjalnie o konsekwencjach.
Nie wiem czy tak jest, ale ja bym tego nie wykluczył. Wydaje mi się to całkiem prawdopodobne.

CODE
A co takiego ich spotyka?

Poza tym że ich zabijają? Nic.

Zastanawiam się jak można pisać takie cyniczne głupoty jak Marlow Charles?!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1917

Karghul

VIII ranga
Nr użytkownika: 72.667

post 11/10/2019, 13:35 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 11/10/2019, 12:08)
USA, jak USA.

W chwili obecnej Trump to USA.
QUOTE(szczypiorek @ 11/10/2019, 12:08)
Na pewno Trumpowi, którego ostatnie decyzje mniej lub bardziej wprost są (często z odrazą) podważane nawet przez część republikanów.

W jaki sposób to podważanie następuje ?

User is offline  PMMini Profile Post #1918

szczypiorek

VIII ranga

post 11/10/2019, 13:37 Quote Post

W jaki sposób to podważanie następuje ?

Sekunda researchu:

https://www.tvp.info/44754366/odwrot-ameryk...et-republikanie

User is offline  PMMini Profile Post #1919

Karghul

VIII ranga
Nr użytkownika: 72.667

post 11/10/2019, 13:47 Quote Post

To nie jest żadne podważanie, to zwykła krytyka. Decyzji Trumpa nic już nie zmieni.

User is offline  PMMini Profile Post #1920

142 Strony « < 126 127 128 129 130 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej