Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
38 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ars Belli wydawnictwa Attyka
     
Count Dracula
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 625
Nr użytkownika: 41.034

wb
Stopień akademicki: uczen
Zawód: emeryt
 
 
post 20/09/2008, 6:36 Quote Post

Zapraszam na nową stronę Wydawnictwa ATTYKA:

http://www.wydawnictwoattyka.pl/
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 20/09/2008, 9:09 Quote Post

QUOTE(Count Dracula @ 20/09/2008, 7:36)
Zapraszam na nową stronę Wydawnictwa ATTYKA:

http://www.wydawnictwoattyka.pl/
*



Cieszy fakt, że wydawnictwo zdecydowało się na utworzenie strony internetowej smile.gif. Jednakże twórcy muszą ją dopracować, gdyż pomimo, że strona prezentuje się dobrze to jednak nie uniknięto błędów (przede wszystkim niektóre książki zachodzą na siebie). Mam jednak nadzieję, że z czasem strona będzie się prezentować coraz lepiej i okazalej. Życzę więc jej twórcom i wydawcom powodzenia w tej materii.

Pozdrawiam!
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 20/09/2008, 9:42 Quote Post

QUOTE(Count Dracula @ 20/09/2008, 7:36)
Zapraszam na nową stronę Wydawnictwa ATTYKA:

http://www.wydawnictwoattyka.pl/
*


Czyżby Infort był w jakimś sojuszu z Attyką?

A co do strony internetowej wydawnictwa, to rzeczywiście ładnie się ona prezentuje, choć zawiera jeszcze pewne niedociągnięcia. Przy tym Attyka jest chyba w jeszcze gorszej sytuacji niż Infort. Osobiście bardzo lubię obie oficyny. Niestety szkoda, ze ta pierwsza rzadko coś wydaje, no ale wszystko rozbija się o pieniądze. sad.gif Moim zdaniem takie małe wydawnictwa powinny otrzymywać jakieś dotacje z KBN-u.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 24/09/2008, 20:57 Quote Post

Dobra wiadomość strona wydawnictwa została poprawiona i teraz prezentuje się bardzo ładnie. Miejmy nadzieję, że strona pomoże wydawnictwu dotrzeć do szerszego grona odbiorców, co przyczyni się do jego rozwoju smile.gif.

Pozdrawiam!
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Eukles
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 134
Nr użytkownika: 48.115

Tomasz Markowiecki
Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 25/10/2008, 14:57 Quote Post

Strona wydawnictwa rzeczywiście robi dobre wrażenie. W ogóle uważam, że Attyka to jedno z ciekawszych wydawnictw, jakie pojawiły się na rynku w ostatnich latach. Wydają niewiele, ale to co robią, trzyma poziom. Z zapowiedzi Attyki najbardziej zainteresowała mnie Cheroneja i Gettysburg. Książki Swobody to wiadomo klasa sama dla siebie, a Gettysburg uchodzi wśród nich za najlepszą. Z kolei Rzepka dał się już poznać jako świetny znawca wojskowości macedońskiej, istnieje więc spora szansa, że Cheroneja mile nas zaskoczy. Myślę też, że warto byłoby, aby wydawnictwo pomyślało o wznowieniu Little Big Horn Swobody. Jak dla mnie książka ta jest wcale nie gorsza od Gettysburga, choć wydaje się, że pozostaje cały czas w jego cieniu. W jakiejś mierze jest to zrozumiałe. Gettysburg to opis prawie całej wojny secesyjnej, a Little Big Horn to mała bitwa stoczona przez pułk kawalerii Stanów Zjednoczonych z nieco liczniejszą grupą Indian. Sposób jednak, w jaki bitwę tę opisał Swoboda zasługuje na najwyższe uznanie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 25/10/2008, 15:29 Quote Post

QUOTE(Eukles @ 25/10/2008, 15:57)
Myślę też, że warto byłoby, aby wydawnictwo pomyślało o wznowieniu Little Big Horn Swobody. Jak dla mnie książka ta jest wcale nie gorsza od Gettysburga, choć wydaje się, że pozostaje cały czas w jego cieniu. W jakiejś mierze jest to zrozumiałe. Gettysburg to opis prawie całej wojny secesyjnej, a Little Big Horn to mała bitwa stoczona przez pułk kawalerii Stanów Zjednoczonych z nieco liczniejszą grupą Indian. Sposób jednak, w jaki bitwę tę opisał Swoboda zasługuje na najwyższe uznanie.
*



Popieram propozycję kolegi smile.gif. Potencjalnie wznowienie tej książki przez Attykę jest bardzo możliwe. Tego dowodem jest przygotowywane (trzecie już) wznowienie wspomnianego wyżej Gettysburga przez to wydawnictwo oraz to, że autor jest kolejnym twórcą, który opuścił "szeregi" Bellony i przeszedł do innego wydawcy. Miejmy nadzieję, że wydawca i autor planują opcję wznowienia tej książki. Ucieszyłbym się jakby Attyka wznowiła książki Krzysztofa Kęćka i Jarosława Wojtczaka (te dotyczące walk Teksasu i USA z Meksykiem w XIX wieku) smile.gif.

Pozdrawiam!
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 25/10/2008, 18:50 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 25/10/2008, 16:29)
autor jest kolejnym twórcą, który opuścił "szeregi" Bellony i przeszedł do innego wydawcy.
*


Mnie to akurat smuci, gdyż jest to wielka strata dla Historycznych Bitew, do których mam ogromny sentyment. Mam jednak nadzieję, że jeszcze kiedyś ujrzymy nowy tomik z bellonowską szablą na grzbiecie, opatrzony nazwiskiem Swoboda. wink.gif

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 25/10/2008, 20:45 Quote Post

QUOTE(Gronostaj @ 25/10/2008, 19:50)
QUOTE(Damian W. @ 25/10/2008, 16:29)
autor jest kolejnym twórcą, który opuścił "szeregi" Bellony i przeszedł do innego wydawcy.
*


Mnie to akurat smuci, gdyż jest to wielka strata dla Historycznych Bitew, do których mam ogromny sentyment. Mam jednak nadzieję, że jeszcze kiedyś ujrzymy nowy tomik z bellonowską szablą na grzbiecie, opatrzony nazwiskiem Swoboda. wink.gif

Pozdrawiam!
*



Swoją ostatnią pracę dla serii Grzegorz Swoboda napisał w 2003 roku (tj. Batoche 1885). Czyli dosyć dawno, ciekawi mnie nad czym autor teraz pracuje wink.gif? Wracając jednak do tematu, to p. Swoboda nie jest jedynym przypadkiem odejścia z Bellony wystarczy nadmienić Krzysztofa Kęćka czy Pawła Rochalę. Po odpływie "weteranów" nadszedł dopływ debiutantów, których dzieła stały na różnym poziomie (na szczęście przeważały na tym dobrym smile.gif). Przypuszczam, że w najbliższym czasie w serii pojawi się zdecydowanie więcej prac debiutantów, co zresztą cieszy gdyż serii potrzeba nowych twórców, niż "stałych" autorów (tych dobrych oczywiście), którzy byli zawsze gwarantem jakości serii. Jednym z powodów jest "transfer" do innych wydawnictw, co nie smuci, a cieszy gdyż autorzy mogą rozwinąć skrzydła i tym samym nieraz czytelnika zadziwić wink.gif.

Pozdrawiam!
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Stonewall
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.589
Nr użytkownika: 15.117

Marcin Suchacki
Stopień akademicki: magister
 
 
post 26/10/2008, 8:55 Quote Post

Damianie!
Ostatnim Habekiem Grzegorza Swobody, jaki ukazał się, nie jest bynajmniej "Batoche 1885", ale "Dublin 1916" (praca ujrzała światło dzienne w 90 rocznicę powstania wielkanocnego, czyli w roku 2006).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 26/10/2008, 9:26 Quote Post

QUOTE(Stonewall @ 26/10/2008, 9:55)
Damianie!
Ostatnim Habekiem Grzegorza Swobody, jaki ukazał się, nie jest bynajmniej "Batoche 1885", ale "Dublin 1916" (praca ujrzała światło dzienne w 90 rocznicę powstania wielkanocnego, czyli w roku 2006).
*



Racja zapomniałem o Dublinie, ale gafa wallbash.gif. Bardzo za nią przepraszam. Dziękuję za poprawkę Stonewallu smile.gif. Jednakże jednak trochę czasu minęło od wydania ostatniej książki p. Swobody i jak pisałem wyżej ciekawi mnie nad jakim konfliktem (oprócz prac nad planowo mającym być wznawianym Gettysburgiem) się autor zajmuje? Ucieszyłbym się jakby autor wrócił do klimatów północnoamerykańskich smile.gif.

Pozdrawiam!
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.514
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 26/10/2008, 10:58 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 26/10/2008, 9:26)

Jednakże jednak trochę czasu minęło od wydania ostatniej książki p. Swobody i jak pisałem wyżej ciekawi mnie nad jakim konfliktem (oprócz prac nad planowo mającym być wznawianym Gettysburgiem) się autor zajmuje? Ucieszyłbym się jakby autor wrócił do klimatów północnoamerykańskich smile.gif.

*



2 lata to dużo? Czy Swoboda to maszynka do pisania książek? Niektórzy autorzy na wydanie jednej jedynej pracy czekają latami... A co do klimatów północnoamerykańskich - to poletko już trochę przeorano, co właściwie zostało do opisania? - no chyba że wyciągniemy na światło dzienne jakąś indiańską ruchawkę, albo inną masakrę. O Tombstone już ktoś pisał - i to w tonie cokolwiek ironicznym.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 27/10/2008, 16:23 Quote Post

QUOTE(Krzysztof M. @ 26/10/2008, 11:58)
A co do klimatów północnoamerykańskich - to poletko już trochę przeorano, co właściwie zostało do opisania? - no chyba że wyciągniemy na światło dzienne jakąś indiańską ruchawkę, albo inną masakrę. O Tombstone już ktoś pisał - i to w tonie cokolwiek ironicznym.
*


Zgadzam się i po raz kolejny apeluję aby zajęto się terenami Ameryki Łacińskiej, gdzie jest ogromne pole do popisu dla ludzi takich jak Swoboda, czy nawet Wojtczak.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
andrzej d
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 201
Nr użytkownika: 36.967

andrzej de
Zawód: uczen
 
 
post 27/10/2008, 17:39 Quote Post

QUOTE(Krzysztof M. @ 26/10/2008, 10:58)
QUOTE(Damian W. @ 26/10/2008, 9:26)

Jednakże jednak trochę czasu minęło od wydania ostatniej książki p. Swobody i jak pisałem wyżej ciekawi mnie nad jakim konfliktem (oprócz prac nad planowo mającym być wznawianym Gettysburgiem) się autor zajmuje? Ucieszyłbym się jakby autor wrócił do klimatów północnoamerykańskich smile.gif.

*



2 lata to dużo? Czy Swoboda to maszynka do pisania książek? Niektórzy autorzy na wydanie jednej jedynej pracy czekają latami... A co do klimatów północnoamerykańskich - to poletko już trochę przeorano, co właściwie zostało do opisania? - no chyba że wyciągniemy na światło dzienne jakąś indiańską ruchawkę, albo inną masakrę. O Tombstone już ktoś pisał - i to w tonie cokolwiek ironicznym.
*


Zostało jeszcze parę bitew z wojny secesyjnej, wojna amerykańsko-meksykańska oraz rewolucja w Meksyku, ale zgadzam się, ze znacznie więcej niewykorzystanych tematów jest z historii Ameryki Łacińskiej- np. powstanie na San Domingo działania Simona Bolivara czy wojna paragwajska.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Stonewall
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.589
Nr użytkownika: 15.117

Marcin Suchacki
Stopień akademicki: magister
 
 
post 27/10/2008, 17:44 Quote Post

Andrzeju!
Przypominam, że książkę o wojnie amerykańsko-meksykańskiej z lat 1846-48 napisał już i opublikował (10 lat temu) pan Jarosław Wojtczak. Więcej na temat owej pozycji znajdziesz w ramach poniższego linka:
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=17574
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 27/10/2008, 18:21 Quote Post

O ile Peru i Meksyk są jeszcze jako tako opisane, to już inne części tego obszaru to tak naprawdę jedna wielka biała plama w polskiej literaturze historyczno-militarnej. Z najważniejszych wystarczy wymienić chociażby wojny: Urugwajską, Paragwajską, Wenezuelską, Nikaraguańską, czy o Chaco.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

38 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej