Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Blog o czołgach Pancerniak.pl , obecnie - Damian Jarzyna czołgi świata

Damian Jarzyna

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 78.405

Damian Jarzyna

post 15/08/2012, 20:14 Quote Post

Jesteś zainteresowany tematem czołgów? Szukasz ciekawych informacji o broni pancernej? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat?
Zapraszam cię na mojego bloga o broni pancernej Pancerniak.pl gdzie znajdziesz wiele interesujących informacji o:
- najsłynniejszych czołgach z okresu II wojny światowej
- i tych mniej znanych modelach, także takich, co nigdy nie weszły do produkcji.
- Największych Bitwach Pancernych
- Najsłynniejszych, najwaleczniejszych oddziałach pancernych
- i o ich odważnych dowódcach
- czołgi od pierwszego pokracznego modelu do obecnych, supernowoczesnych wozach

Pancerniak.pl
Odwiedź go już teraz.

Ten post był edytowany przez Damian Jarzyna: 15/08/2012, 20:18

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

konto_usuniete_28.02.16

Unregistered

post 15/08/2012, 20:23 Quote Post

Popieram wszelkie inicjatywy podobnych Tobie młodych pasjonatów , wiec życzę powodzenia i rozszerzenia Twojego blogu - bravo smile.gif

Post #2

Damian Jarzyna

I ranga
*

Damian Jarzyna

post 15/08/2012, 20:25 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 15/08/2012, 21:23)
Popieram wszelkie inicjatywy podobnych Tobie młodych pasjonatów , wiec życzę powodzenia i rozszerzenia Twojego blogu - bravo  smile.gif
*

Dziękuje za słowa zachęty. To bardzo miło z twojej strony. Blog rozwijam codziennie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

gtsw64

VIII ranga
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab

post 16/08/2012, 8:01 Quote Post

Inicjatywa godna pochwały (zwłaszcza że to młody kolega).
Ale na samym początku chciałbym podzielić się kilkoma surowymi opiniami.
Pomysł jak najbardziej pochwalam. Jednak jest parę mankamentów.
Np napisałeś 5 sierpnia narodziny czołgu a 12 sierpnia historia powstania czołgu. Dwa tematy które się pokrywają.
Niestety, ale mam wiele uwag co do tekstu zamieszczonego w w/w opracowaniach.
Pierwszy czołg zaprojektował w 1911 r. Austriak Gunther Burstyn i niezależnie od niego Australijczyk Lancelot De Mole. Jednak ich projekty zignorowano przez ówczesnych wojskowych.

Rzeczywiście takie informacje wyskakują jeśli wpisze się je w wyszukiwarkę (syndrom kopiuj )
Natomiast pierwszym pojazdem mechanicznym (militarnym) był projekt F. Simmsa z roku 1902.
Mark I

Ważył 18,3 tony, był długi na ponad 4 metry ( z tylnymi kołami pomocniczymi długość wzrastała do 8 metrów) i osiągał imponującą prędkość 3,2 km/h. Ale najważniejsze było to, że ów pojazd mógł przejechać przez okopy o szerokości do 1,35 metra.

Mark I uzbrojony był w 5 karabinów maszynowych lub w 2 armaty kal. 57 mm i 3 kaemy. Broń ta była umieszczona w bocznych wieżach – tzw. sponsonach.

Niestety kolejna nieprawda (wiadomości ściągnięte z neta)
Dane które podałeś (waga ) to dane czołgu Littel Willi lub (The No 1 Lincoln Machine), który nie był uzbrojony.
Natomiast uzbrojeny to czołg Big Willi (Mather) Mark I (stonoga).
Poza tym MarkI żeński ważył 27 ton a męski 28 t.
Mark I uzbrojony był w 5 karabinów maszynowych lub w 2 armaty kal. 57 mm i 3 kaemy. Broń ta była umieszczona w bocznych wieżach – tzw. sponsonach.

Były dwa typy - typ męski i typ żeński.
Typ męski był uzbrojony w dwie armaty i trzy km - y, a żeński w 5 km - ów.

Jeśli chcesz prowadzić stronę o broni pancernej to skup się na jakości a nie na ilości.
Nie zniechęcaj się. Możesz prowadzić godną zaufania stronę - ale to zależy tylko od Ciebie.

Ten post był edytowany przez gtsw64: 16/08/2012, 8:13

User is offline  PMMini Profile Post #4

Lubelaczek92

III ranga
Nr użytkownika: 71.682

Piotruś Piotruś
Zawód: uczen

post 16/08/2012, 20:59 Quote Post

Ja mam pare uwag wink.gif
1. Logo.
a) zajmuje cały ekran w moim netbooku.
cool.gif Jest to po prostu zdięcie abramsa w żaden sposób nie obrobione. Niezbyt nadaje się to na logo. W logu powinien być tytuł strony, jakiś "słitaśny" tekścik mówiący coś o stronie, czy tam zachęcający do jej odwiedzania.
2) Wordpress- dobry to blog, ale wydaje mi się, że na tego typu stronę po prostu się nie nadaje. Blog to taki "pamiętnik", a nie katalog czołgów. Teraz w sumie nic tu nie ma i nie trudno się tu połapać, ale jakbyś chciał mieć podział na nacje, generacje czy typy czołgu to na wordpresie tego nie zrobisz.
3) Szablon chyba standardowy, a szkoda, jakby był bardziej "czołgowy" to może by trochę zachęcał do oglądania strony.
4) W zasadzie, to Twój blog to póki co kiepskie źródło informacji. Skąd bierzesz artykuły? Z neta, wikipedii ? Jeśli tak, to raczej kiepski pomysł. Kopia nie będzie lepsza od oryginału.

Temat czołgów, dowódców jest bardzo szeroki i moim zdaniem ciężko będzie Ci to zrealizować i to w dodatku na wordpresie.

Mimo to, życzę powodzenia wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #5

Damian Jarzyna

I ranga
*

Damian Jarzyna

post 18/08/2012, 20:38 Quote Post

QUOTE(Lubelaczek92 @ 16/08/2012, 21:59)
Ja mam pare uwag wink.gif
1. Logo.
a) zajmuje cały ekran w moim netbooku.
cool.gif Jest to po prostu zdięcie abramsa w żaden sposób nie obrobione. Niezbyt nadaje się to na logo. W logu powinien być tytuł strony, jakiś "słitaśny" tekścik mówiący coś o stronie, czy tam zachęcający do jej odwiedzania.

Rzeczywiście logo mam niezbyt dobre. Też się nad nim zastanawiałem, czy zmienić, ale czekałem na czyjąś opinię. Dziś już go nie ma.

2) Wordpress- dobry to blog, ale wydaje mi się, że na tego typu stronę po prostu się nie nadaje. Blog to taki "pamiętnik", a nie katalog czołgów. Teraz w sumie nic tu nie ma i nie trudno się tu połapać, ale jakbyś chciał mieć podział na nacje, generacje czy typy czołgu to na wordpresie tego nie zrobisz.

Bo to ma być blog o czołgach, a nie zwykła strona internetowa. Ja tam zamierzam umieszczać informacje co kilka dni o kolejnym czołgu, a nie wszystko na raz. I niedługo będziesz się mógł przekonać, że się da.

3) Szablon chyba standardowy, a szkoda, jakby był bardziej "czołgowy" to może by trochę zachęcał do oglądania strony.

Racja, szablon jest standardowy. Ale jest przejrzysty. Brak zbędnych bajerów może być właśnie jego największym atutem. Nie będzie przeszkadzał w skupieniu uwagi na artykułach.

4) W zasadzie, to Twój blog to póki co kiepskie źródło informacji. Skąd bierzesz artykuły? Z neta, wikipedii ? Jeśli tak, to raczej kiepski pomysł. Kopia nie będzie lepsza od oryginału.

Pierwsze artykuły, szczególnie o tych pierwszych czołgach jak Mark I, rzeczywiście mam z Wikipedii. Bo mam mało informacji typowo książkowych o tym okresie dry.gif . O czołgach z II wojny światowej już jest z profesjonalnego źródła: "II wojna światowa-Encyklopedia uzbrojenia" oraz z tych magazynów z serii Militaria. smile.gif

Temat czołgów, dowódców jest bardzo szeroki i moim zdaniem ciężko będzie Ci to zrealizować i to w dodatku na wordpresie.

I dlatego jest o czym pisać. wink.gif

Mimo to, życzę powodzenia wink.gif
*

Dzięki wielkie smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

Damian Jarzyna

I ranga
*

Damian Jarzyna

post 18/08/2012, 20:56 Quote Post

[quote=gtsw64,16/08/2012, 9:01]
Inicjatywa godna pochwały (zwłaszcza że to młody kolega)
[/quote]
Dzięki smile.gif
[quote]Ale na samym początku chciałbym podzielić się kilkoma surowymi opiniami.[/quote]
sad.gif

[quote]Pomysł jak najbardziej pochwalam.[/quote]
Dzięki po raz drugi rolleyes.gif

[quote] Jednak jest parę mankamentów.
Np napisałeś 5 sierpnia narodziny czołgu a 12 sierpnia historia powstania czołgu. Dwa tematy które się pokrywają.[/quote]
Fakt, dopiero teraz to zauważyłem
[quote]Niestety, ale mam wiele uwag co do tekstu zamieszczonego w w/w opracowaniach.[quote]
[quote]Pierwszy czołg zaprojektował w 1911 r. Austriak Gunther Burstyn i niezależnie od niego Australijczyk Lancelot De Mole. Jednak ich projekty zignorowano przez ówczesnych wojskowych.[/quote]
Rzeczywiście takie informacje wyskakują jeśli wpisze się je w wyszukiwarkę (syndrom kopiuj )
Natomiast pierwszym pojazdem mechanicznym (militarnym) był projekt F. Simmsa z roku 1902.[/quote]
To według mnie jest samochód pancerny, tak zresztą piszę, że to Motor War CAR.

[quote]Dane które podałeś (waga ) to dane czołgu Littel Willi lub (The No 1 Lincoln Machine), który nie był uzbrojony.
Natomiast uzbrojeny to czołg Big Willi (Mather) Mark I (stonoga).
Poza tym MarkI żeński ważył 27 ton a męski 28 t.[/quote]
Fakt pomyliłem się przy pisaniu. sad.gif Dobrze że to zauważyłeś. wink.gif
[quote]Mark I uzbrojony był w 5 karabinów maszynowych lub w 2 armaty kal. 57 mm i 3 kaemy. Broń ta była umieszczona w bocznych wieżach – tzw. sponsonach.[/quote]
[quote]Były dwa typy - typ męski i typ żeński.
Typ męski był uzbrojony w dwie armaty i trzy km - y, a żeński w 5 km - ów.[/quote]
Właśnie to napisałem, że był uzbrojony tak lub tak.

[quote]Jeśli chcesz prowadzić stronę o broni pancernej to skup się na jakości a nie na ilości.
Nie zniechęcaj się. Możesz prowadzić godną zaufania stronę - ale to zależy tylko od Ciebie.
[/quote]
I po raz 3 dzięki Ci za słowa zachęty. smile.gif

Ten post był edytowany przez Damian Jarzyna: 18/08/2012, 20:59

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

gtsw64

VIII ranga

post 19/08/2012, 13:19 Quote Post

[QUOTERzeczywiście logo mam niezbyt dobre. Też się nad nim zastanawiałem, czy zmienić, ale czekałem na czyjąś opinię. Dziś już go nie ma.
[/QUOTE][
Jeśli ma być to strona o wszystkich czołgach to powinieneś wybrać jakiś charakterystyczny element (czołg). Nowoczesny Abrams jest raczej trudno rozpoznawalny przez laika (nowoczesne czołgi są dość podobne do siebie). Coś bardziej rozpoznawalnego (humorystycznie np T - 34 nr 102) czy poważniej Tygrys czy Sherman) a może Mark I lub coś ekstrawaganckiego np SMK czy Maus.
[QUOTE] Ja tam zamierzam umieszczać informacje co kilka dni o kolejnym czołgu, a nie wszystko na raz. [/QUOTE]
Zachęcam Cię do poważnych, przemyślanych artykułów. Pisz rzadziej a dobre i rzetelne.
[QUOTE]Typ męski był uzbrojony w dwie armaty i trzy km - y, a żeński w 5 km - ów.[/quote]
Właśnie to napisałem, że był uzbrojony tak lub tak.[/QUOTE
Ale podanie informacji o typie męskim i żeńskim spowoduje że laik (i nie tylko) bardzo szybko będzie w stanie rozpoznać na fotografii jaki to typ. Ta informacja (krótka) przekazuje nam sporo wiedzy, a mianowicie że typ męski był uzbrojony tylko i wyłącznie w armaty a żeński tylko w KM. Nie było np uzbrojonych w działa i KM czy KM i działo.

Ten post był edytowany przez gtsw64: 19/08/2012, 13:21

User is offline  PMMini Profile Post #8

Botras

IX ranga
Nr użytkownika: 19.101

post 23/08/2012, 18:31 Quote Post

"Zapisz się na mój nowy kurs 

"Czołgi niemieckie

z II wojny światowej"

Kogoś zdrowo słońce przypiekło...

User is online!  PMMini Profile Post #9

Damian Jarzyna

I ranga
*

Damian Jarzyna

post 24/08/2012, 20:07 Quote Post

QUOTE(Botras @ 23/08/2012, 19:31)
Kogoś zdrowo słońce przypiekło...

Nikogo nie przypiekło. Zainteresowani tematem czołgów niemieckich z II wojny światowej mogą otrzymywać ciekawe informacje na ten temat na maila. Tak, aby być na bieżącą. Wiem, że jestem dużo za Tobą (i paroma innymi) z wiedzą n temat czołgów, ale jest jeszcze dużo osób odwiedzających to forum, które jednak ma nikłe pojęcie o tym temacie, a chciałoby sobie wiedzę poszerzyć. Wkrótce każdy, kto zarejestruje się, otrzyma za darmo e-booka o największej bitwie pancernej w historii - bitwie o Kursk.

Ten post był edytowany przez wysoki: 26/08/2012, 20:45

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

dak04

III ranga
Nr użytkownika: 67.148

Dariusz Kutyla

post 28/08/2012, 21:42 Quote Post

Damianie, im więcej piszesz na tym forum, tym mniej chce mi się zaglądać na twojego bloga. Zero konkretnych informacji, zero źródeł = bezsens

User is offline  PMMini Profile Post #11

Piegziu

Tajny Agent Piegziu
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Zawód: prawnik, japonista

post 29/08/2012, 12:41 Quote Post

QUOTE(dak04 @ 28/08/2012, 21:42)
Damianie, im więcej piszesz na tym forum, tym mniej chce mi się zaglądać na twojego bloga. Zero konkretnych informacji, zero źródeł = bezsens
*

Żródło WoT. biggrin.gif

User is offline  PMMini Profile Post #12

Damian Jarzyna

I ranga
*

Damian Jarzyna

post 29/08/2012, 18:43 Quote Post

QUOTE(dak04 @ 28/08/2012, 22:42)
*

Piszę na temat więc nie wiem o co Ci konkretnie chodzi. Napisałem, że uważam Ferdynanda za całkiem dobrą maszynę i pokazałem jego zalety. Czy ja Cię zmuszam do wchodzenia na moją stronę? Chętnie za to obejrzę Wasze strony, jeśli je posiadacie.

QUOTE(Piegziu @ 29/08/2012, 13:41)
QUOTE(dak04 @ 28/08/2012, 21:42)
*

Żródło WoT. biggrin.gif
*

Jeżeli WoT oznacza World of Tanks to zaznaczam, że nigdy nie grałem, choć podobno dobra gra. Ja wiedzę o czołgach czerpię z takich pozycji jak Wydawnictwo Militaria, II Wojna Światowa-Encyklopedia uzbrojenia czy Encyklopedia II Wojny Światowej Wołoszańskiego. Plus różne dokumenty z Discovery. Więc całkiem dobrą mam wiedzę. Choć widzę doskonale, że np. Botras, wysoki czy gtsw64 przewyższają mnie znacznie w tym temacie.

Ten post był edytowany przez Damian Jarzyna: 29/08/2012, 19:21

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

Lubelaczek92

III ranga
Nr użytkownika: 71.682

Piotruś Piotruś
Zawód: uczen

post 3/09/2012, 22:42 Quote Post

To okienko bardzo zniechęca do podania tam swoich danych. Po prostu jest brzydkie i wyskakuje za każdym razem gdy odświeżę, lub wejdę na inną podstronę. Wiem, że wordpress nie jest arcydziełem i grzebanie w jego kodzie nie należy do przyjemności, ale otwieranie okienka możesz spokonie ograniczyć za pomocą javascriptu i cookies, a okienko było by znaznie ładniejsze gdyby dobrać normalne kolory, wycentrować awartość, pododawać marginesy itd. Jak się na tym nie znas za mocno, to przecież możesz się wspomóc jakimś gotowcem jak bootstrap.
Kolejna sprawa - niektóre linki nie działają. Treści raczej mało interesujące, byle wikipedia ma ciekawsze artykuły. No ale, ja nie historyk to się nie będę zbytnio na ten temat rozpisywał.

Może powinienem pisać bardziej "łagodnie", ale nie potrafię bo w stopniu conajmniej dobrym są tu zrobione tylko te rzeczy, których Ty nie jesteś autorem.

Ten post był edytowany przez Lubelaczek92: 3/09/2012, 22:44

User is offline  PMMini Profile Post #14

gtsw64

VIII ranga

post 5/09/2012, 3:45 Quote Post

Przepraszam że się czepiam.
Ale na swojej stronie piszesz:
Witaj ponownie na blogu o czołgach. Poprzednim razem dowiedziałeś się, jak czołg T-34 wypadał na tle broni pancernych przeciwnika. Z dzisiejszego artykułu będziesz mógł dowiedzieć się jak powstał T-34

Uważam że, powinieneś najpierw zamieścić wpis o historii powstania czołgu a następnie dopiero o jego dokonaniach.
Praktycznie wszystkie materiały (jakie ja czytałem) zaczynają się właśnie od przedstawienia historii powstania pojazdu a dopiero następnie problemy techniczne, dane taktyczno techniczne oraz wykorzystanie na polu bitwy.
Taka kolejność jaką Ty zastosowałeś cechuje raczej artykuły z gazet codziennych nakierowanych na sensację.
Kilka lat temu przeczytałem artykuł (nie pamiętam w jakiej gazecie) o kb ppanc wz 35 w którym właśnie na początku przedstawiono jego zalety, historię utajnienia a dopiero na końcu historię powstania. Podsumowaniem tego artykułu było stwierdzenie że gdyby nie utajniono oraz wyprodukowano jeszcze więcej w/w karabinów w 1939 roku spokojnie polska armia powstrzymała by niemieckie wojska pancerne.

User is offline  PMMini Profile Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej