Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Historiapolski.eu

Oceń stronę
1.(strata czasu) [ 11 ]  [27.50%]
2.(taka sobie) [ 5 ]  [12.50%]
3.(średnia) [ 3 ]  [7.50%]
4.(dobra) [ 6 ]  [15.00%]
5.(bardzo dobra) [ 13 ]  [32.50%]
6.(wyśmienita) [ 2 ]  [5.00%]
Suma głosów: 40
Goście nie mogą głosować 

dracek2001

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 68.865

post 5/04/2011, 4:08 Quote Post

Projekt HistoriaPolski.eu w zamiarze ma być platformą do wymiany poglądów na dane tematy dotyczące historii Polski. Dodatkowo formuła ta ma być wzbogacana opracowaniami użytkowników. Zespół HistoriaPolski.eu będzie starał się wyszukiwać, systematyzować i publikować wszelkie zagadnienia z historii Polski jakie pojawią się w internecie, telewizji, prasie oraz literaturze. Głównym celem forum jest propagowanie naszej historii w jednym zbiorczym projekcie.

Ten post był edytowany przez dracek2001: 5/04/2011, 4:08

User is offline  PMMini Profile Post #1

Woj

VIII ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 25.745

Stopień akademicki: posiadam
Zawód: historyk

post 5/04/2011, 9:03 Quote Post

Nie jestem zainteresowany forum, na którym by zobaczyć cokolwiek trzeba się zarejestrować. Na coś takiego IMHO mogą sobie ewentualnie pozwolić fora o ustalonej renomie. Historiapolski.eu w żaden sposób za takowe uważana być nie może.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

lucyna beata

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik

post 5/04/2011, 11:30 Quote Post

Dostałam zaproszenie, zarejestrowałam się, zajrzałam spodobało mi się ale niestety mam zbyt mało czasu aby i tam zostać aktywnym userem. Życzę tamtejszej forumowej społeczności powodzenia.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

bagratuni

IV ranga
Nr użytkownika: 57.376

Zawód: BANITA

post 5/04/2011, 12:26 Quote Post

CODE
Woj
Nie jestem zainteresowany forum, na którym by zobaczyć cokolwiek trzeba się zarejestrować. Na coś takiego IMHO mogą sobie ewentualnie pozwolić fora o ustalonej renomie. Historiapolski.eu w żaden sposób za takowe uważana być nie może.

mam dokładnie takie samo zdanie

User is offline  PMMini Profile Post #4

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 5/04/2011, 12:52 Quote Post

Zgadzam się. To błąd, żeby do przeczytania postów trzeba się było rejestrować. Wkurza takie coś po prostu...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

dracek2001

I ranga
*

post 5/04/2011, 13:15 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 5/04/2011, 12:52)
Zgadzam się. To błąd, żeby do przeczytania postów trzeba się było rejestrować. Wkurza takie coś po prostu...
*

Jest to rozwiązanie tymczasowe wprowadzone parę dni temu, gdyż strona była nagminnie "atakowana" przez boty, które generowały tak duży transfer danych doprowadzając do blokady strony. Pracujemy nad optymalizacją, aby ułatwić działanie.
pzdr

User is offline  PMMini Profile Post #6

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 5/04/2011, 13:38 Quote Post

Boty to te dryfujące reklamy, które trzeba ścigać myszą, żeby natrafić na "x", b y się ich pozbyć, a czasem w ogóle nie da rady wysiudać ich z ekranu?

Ten post był edytowany przez emigrant: 5/04/2011, 13:38

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

mobydick1z

Błękitno-purpurowy Matuzalem
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.

post 5/04/2011, 14:32 Quote Post

Ja też dostałem kiedyś zaproszenie, ale jakoś stwierdziłem, że rejestrowanie się na czwartym forum historycznym, to już lekka przesada smile.gif Szkoda, że nie da się nic więcej zobaczyć poza jakimiś wstępnymi podziałami tematów, ale z tego co widzę forum może być ciekawe.

User is offline  PMMini Profile Post #8

konto usunięte 051218

Unregistered

post 5/04/2011, 15:36 Quote Post

Podobno istnieją programy, które skutecznie chronią przed botami. A na forum, ktorego treści nie mogę przejrzeć, bo muszę się zarejstrować raczej nie przybędę.

Post #9

dracek2001

I ranga
*

post 5/04/2011, 16:03 Quote Post

Boty na HistoriaPolski.eu "atakuja" okolo 40% miesiecznego transferu i podobnie jest na innych stronach. Dlatego ograniczenie jakie wprowadzilismy jest tymczasowe, aby zoptymalizowac strone pod katem obrony przed nimi.
Rejestracja jest maksymalnie uproszczona do podania nicka, hasla i maila. Rejestracja nie jest potwierdzana przez mail, wec uruchomienie konta zajmuje mniej niz minute. (Przepraszam za brak polskich liter).
pzdr

User is offline  PMMini Profile Post #10

Coobeck

Moderator IV 2004 - IV 2014
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 696

post 5/04/2011, 16:12 Quote Post

Vitam

Rejestracja nie jest potwierdzana przez mail, wec uruchomienie konta zajmuje mniej niz minute. (Dracek)

Nie chodzi o czas, chodzi o podejście do klientów.

Dlatego ograniczenie jakie wprowadzilismy jest tymczasowe, aby zoptymalizowac strone pod katem obrony przed nimi. (Dracek)

Imho kolejność powinna być odwrotna. Najpierw zbudować kompletną stronę (wraz z mechanizmami zabezpieczającymi), a dopiero potem wrzucić ją w net. Strony, na których w wielu podstronach "tymczasowo" przez wiele miesięcy straszy napis "strona w budowie" odstręczają od siebie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

dracek2001

I ranga
*

post 5/04/2011, 16:38 Quote Post

QUOTE(Coobeck @ 5/04/2011, 16:12)
Vitam

Rejestracja nie jest potwierdzana przez mail, wec uruchomienie konta zajmuje mniej niz minute. (Dracek)

Nie chodzi o czas, chodzi o podejście do klientów.

Dlatego ograniczenie jakie wprowadzilismy jest tymczasowe, aby zoptymalizowac strone pod katem obrony przed nimi. (Dracek)

Imho kolejność powinna być odwrotna. Najpierw zbudować kompletną stronę (wraz z mechanizmami zabezpieczającymi), a dopiero potem wrzucić ją w net. Strony, na których w wielu podstronach "tymczasowo" przez wiele miesięcy straszy napis "strona w budowie" odstręczają od siebie.
*

Uzytkownicy nie sa u nas traktowani jak klienci, poniewaz nic im nie chcemy sprzedawac. Projekt jest non-profit i ma na razie pewne ograniczenia - nie jestesmy niczyim "utrzymankiem", wiec nie mozemy bez konca zwiekszac kosztow utrzymania platnego serwera.
Optymalizacja strony zawsze jest konieczna jsli ma sie ograniczone zasoby. Jezeli na poczatku nie bylo problemow z przpustowoscia to chyba nie oznacza, ze teraz strona musi zniknac.
Najprostsze zabezpieczenie przed botami nie jest wprowadzenie rejestracji, ale posiadanie serwera z nieograniczonym transferem i wtedy nie trzeba sie martwic czy to roboty wchodza na strone czy uzytkownicy.
Kolejnym zarzutem na wprowadzenie tej rejestracji byla rzekoma chec elitaryzacji czy nadania renomy forum. Nie spotkalem sie wczesniej z takim podejsciem. W naszym wypadku nie o to chodzilo.
A osobiscie uwazalem iz rejestracji uzywamy wtedy, gdy:
1. Tresci sa platne
2. Wprowadza to porzadek oraz ulatwia wzajemne rozpoznanie
3. Chroni przed spamem
4. Chroni tresci przed niepowolanymi osobami
5. Wprowadzane jest na czas rozwiazywania problemow technicznych.

Zauwazcie, ze kiedys jak chceliscie komentowac jakis tekst w internecie - gdzie byla taka mozliwosc - to nie musieliscie sie rejestrowac. A teraz trzeba, poniewaz internet stal sie plaga robotow, ktore w najlepszym stopniu tylko przeszukuja lub spamuja.

Kolejny zarzut, ze strona jest w budowie to chyba nie na miejscu, bo strona jest zbudowana tylko, ze jest problem po stronie serwera, ktory jest nadmiernie obciazony, gdyby serwer nie mial tych ograniczen to wszystko byloby ok. Optymalizacja w duzej mierze moze polegac na porozrzucaniu wszelkiej grafiki strony na innych serwerach jak imageshack lub najlepiej zmiana serwera, ale tego sie nie robi z dnia na dzien.
pzdr

User is offline  PMMini Profile Post #12

Woj

VIII ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 25.745

Stopień akademicki: posiadam
Zawód: historyk

post 5/04/2011, 18:56 Quote Post

QUOTE(dracek2001 @ 5/04/2011, 17:38)
Kolejnym zarzutem na wprowadzenie tej rejestracji byla rzekoma chec elitaryzacji czy nadania renomy forum. Nie spotkalem sie wczesniej z takim podejsciem.

Jeśli ma być to reakcja na moją wypowiedź, to nie zostałem zrozumiany. Na wprowadzenie rejestracji może pozwolić sobie forum, które już cieszy się jakąś renomą. Natomiast wprowadzenie takiego obowiązku rzecz jasna żadnej renomy wykreować nie zdoła.
Przyczyny wprowadzenia wymogu rejestracji rozumiem. Poczekam - może po wprowadzeniu zapowiadanych udoskonaleń wymóg zniknie. smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

Coobeck

Moderator IV 2004 - IV 2014
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 696

post 5/04/2011, 21:39 Quote Post

Vitam

Uzytkownicy nie sa u nas traktowani jak klienci, poniewaz nic im nie chcemy sprzedawac. (Dracek)

W ogólności można powiedzieć, że strona A jest klientem strony B, jeśli wystepują trzy warunki:
* B oferuje coś A;
* A może z tego skorzystać ponosząc jakieś koszty;
* B ma z tego zysk.
W tym przypadku B oferuje dostęp do serwisu, zaś A poświęca swój czas. Zyskiem B jest - na przykład - wysoka nota, jaką serwis otrzyma w ankiecie, którą tu założyłeś. Bardziej ogólnie - wysoka renoma serwisu. Którą - ewentualnie - można w dalszej perspektywie przekuć na zyski finansowe z reklam (nie wszyscy się na to ostatnie decydują).

Kolejny zarzut, ze strona jest w budowie to chyba nie na miejscu, bo strona jest zbudowana tylko, ze jest problem po stronie serwera, ktory jest nadmiernie obciazony, gdyby serwer nie mial tych ograniczen to wszystko byloby ok. (Dracek)

Skoro strona wymaga poprawek, to znaczy że nie jest w pełni gotowa, nieprawdaż? Przyczyna poprawek nie ma tu znaczenia. Innymi słowy - czy coś stało na przeszkodzie, żeby najpierw dopieścić stronę, a dopiero potem się nią tu pochwalić?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

mobydick1z

Błękitno-purpurowy Matuzalem
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.

post 5/04/2011, 22:57 Quote Post

A czy istnieje możliwość ewentualnego zlikwidowania konta na tym forum? Pytam się, bo skoro trzeba założyć tam swoje konto, w celu zobaczenia jego szczegółów, to dobrze by było wiedzieć, czy da się ewentualnie zlikwidować takie konto w przypadku, gdyby mi się ono nie spodobało.

User is offline  PMMini Profile Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej