Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Wybory prezydenckie 2005
 
Na kogo zagłosowałbyś w nadchodzących wyborach prezydenckich?
Bochniarz [ 4 ]  [4.12%]
Lepper [ 1 ]  [1.03%]
Cimoszewicz [ 16 ]  [16.49%]
Borowski [ 6 ]  [6.19%]
Tusk [ 29 ]  [29.90%]
Religa [ 2 ]  [2.06%]
Wałęsa [ 1 ]  [1.03%]
Tymiński [ 2 ]  [2.06%]
Kaczyński [ 19 ]  [19.59%]
Giertych [ 4 ]  [4.12%]
Kalinowski [ 1 ]  [1.03%]
osoba niewymieniona powyżej (napisz kto?) [ 5 ]  [5.15%]
skreślam wszystkich [ 7 ]  [7.22%]
Suma głosów: 97
  
     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 21/06/2005, 8:05 Quote Post

Zapraszam Szanownych Forumowiczów do wirtualnego głosowania w wyborach prezydenckich '2005. Nazwiska na liście wyborczej umieściłem w przypadkowej kolejności. Nie dbałem nawet o to, czy dana osoba faktycznie kandyduje, czy też nie. Mam nadzieję, że również Wam wyda się ciekawe, na kogo głosowaliby uczestnicy forum. Wiem, że niektórzy z Was nie osiągnęli jeszcze wieku dającego przywilej udziału w wyborach (czy aby na pewno przywilej wink.gif?). Tym bardziej zapraszam - możecie sobie użyć do woli smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 21/06/2005, 16:09 Quote Post

Niestety nie wiem na kogo bym głosowal...
Bochniarz - jej znajomości z biznesmenami mogą jej tylko zaszkodzić.
Lepper - Wolę już IV Rzeczpospolitą od I Rzeczypospolitej Wiejsko - Rolniczej
Cimoszewicz - Niestety nie toleruję lewicy, nie mam ochoty,żeby naszym krajem rządzili wciąż Ci sami ludzie... ( mam nadzieję, że w końcu nie będzie kandydował. )
Borowski - jw.
Tusk - Hasła ma ładne, ale co ze sloganów wyborczych wprowadzi w życie ?
Religa - Wiem,że będą głosować na niego starsi ludzie bo zrobi coś z Polską służbą zdrowia...
Wałęsa - Nie chcem i na szczęście jeszcze nie muszem bo nie mam jeszcze 18 lat.
Tymiński - Bez komentarza...
Kaczyński - Jeden z ciekawszych kandydatów, ale to ciągle nie to...
Giertych - Broń panie Boże ! Nie dość,że ten koń mówi to jeszcze jest rycerzem ( właściwie z rycerza ma tylko zakłuty łeb ) Dziękuje. Postoję.
Słyszeliscie,ze Bubel tez kandyduję ? :/

Niestety w Polsce jak narazie nie ma dobrych kandydatów..

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Gustaw II Adolf
 

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.022
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius
 
 
post 21/06/2005, 16:26 Quote Post

Wybrałem Tuska, bo go lubię i wygląda na uczciwego. Kaczyński moim zdaniem jest za mało reprezentatywny, jak też dość autorytarny, a na bądź co bądź mało władnym stanowisku prezydenta wolałbym kogoś bardziej opanowanego.
Nie mówię, że gdyby Kaczyński wygrał, to bym siadł i płakał, ale na tym stanowisku wolałbym Tuska.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 22/06/2005, 10:28 Quote Post

QUOTE(Filip II @ 21/06/2005, 17:09)
Religa - Wiem,że będą głosować na niego starsi ludzie bo zrobi coś z Polską służbą zdrowia...
*



jeśli cokolwiek zrobi ze służbą zdrowia (złużba zdrowia dożyje wybory, kwestia kompetencji itd) to nic na lepsze. Religa- co słysze z jego wypowiedzi - jako lekarz reprezentuje lekarski zbnwczy się "środowiskowy" punkt widzenia, który nie ma nic wspólnego z uleczniame tej służby.


Co do samego Religii, to popularność zyskuje dzięki swej "apartuyjnośći" czy nawet "apolityczności" gdyż jest kojarzony z zawodem a nie z polityką (może słusznie biorąc pod uwagę jego polityczne zdolności).

Ale nie ma więkzej pomyłki dla tych co wybiorą Religę w proteście przeci dotychczasowemu establishmetowi. Relige popierają partie (Cetrum, niedobitki ZChN i SD) które obecnie skłądają sie właśnie z ministrów skompromitowanych rządów, których nie chciały po żadnej stronie żadne nowe partie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Eumenes
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 400
Nr użytkownika: 4.431

Zawód: student
 
 
post 22/06/2005, 11:19 Quote Post

Jeśli tylko pan Wlodzimierz Cimoszewicz zdecyduje sie kandydować, to ma mój glos. Dlaczego? Bo wbrew temu, co mówią media III Rzeczpospolita jest formą państwa odpowiadającą naszemu krajowi. IV bylaby prywatnym cyrkiem Kaczyńskiego. Spójrzcie na tego czlowieka - co on robi teraz, i pomyślcie, co móglby zrobić jako prezydent. Żaden kandydat prócz Cimoszewicza nie będzie w stanie być prezydentem wszystkich Polaków, a już najmniej Kaczyński. Ja, może naiwnie, ale wierzę, że ustrojem Polski powinna być republika parlamentarna, a nie jakaś prezydencka z pogranicza dyktatury. Zamarzylo mu się być Pisudskim, czy co? Mówie tak Cimoszewiczowi i nie Kaczyńskiemu w imię Polski tolerancyjnej, niedyskryminującej obywateli, demokratycznej, pluralistycznej i europejskiej i przeciwko Polsce ksenofobicznej, wodzoskiej, próbującej narzucić obywatelom religijno-nacjonalistyczny punkt widzenia, w końcu dyskryminującej część swoich obywateli.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 22/06/2005, 11:43 Quote Post

QUOTE(Eumenes @ 22/06/2005, 12:19)
Jeśli tylko pan Wlodzimierz Cimoszewicz zdecyduje sie kandydować, to ma mój glos. Dlaczego? Bo wbrew temu, co mówią media III Rzeczpospolita jest formą państwa odpowiadającą naszemu krajowi. IV bylaby prywatnym cyrkiem Kaczyńskiego. Spójrzcie na tego czlowieka - co on robi teraz, i pomyślcie, co móglby zrobić jako prezydent. Żaden kandydat prócz Cimoszewicza nie będzie w stanie być prezydentem wszystkich Polaków, a już najmniej Kaczyński. Ja, może naiwnie, ale wierzę, że ustrojem Polski powinna być republika parlamentarna, a nie jakaś prezydencka z pogranicza dyktatury. Zamarzylo mu się być Pisudskim, czy co? Mówie tak Cimoszewiczowi i nie Kaczyńskiemu w imię Polski tolerancyjnej, niedyskryminującej obywateli, demokratycznej, pluralistycznej i europejskiej i przeciwko Polsce ksenofobicznej, wodzoskiej, próbującej narzucić obywatelom religijno-nacjonalistyczny punkt widzenia, w końcu dyskryminującej część swoich obywateli.
*



może ulegam przeczuleniu, ale mam wrażenie, że spotykamy się z grubymi uproszczeniami i lansowaniem (a miało to być domeną praciwy) czarno-białej dychotomii polskiej rzeczywistości politycznej.

Bo gdyby tak ekstrapolować wybrane wypowiedzi i decyzje można by obawiać się czy Cimoszewicz nie bedzie na stanowisko Prezydenta RP głównie zajmował się promocją ubezpieczeń majątkowowych (za prowizje?) wśród osób dotkniętych klęską żywiołową.

A ciut poważniej, choć jeszcze nie całkiem - czy nikt nie obawia się, że Cimoszewicz tak np. co roku swej kadencji nie będzie groził złożeniem rezygnacji z mandatu i spędzał czas na oczekiwania na delegacje Narodu błagające go do wytrwania? rolleyes.gif

P.S.
Zapomniałbym dodać, że głosowałem na Kaszuba.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 22/06/2005, 12:11 Quote Post

QUOTE(Eumenes @ 22/06/2005, 12:19)
Żaden kandydat prócz Cimoszewicza nie będzie w stanie być prezydentem wszystkich Polaków, a już najmniej Kaczyński.

Ja również nie darzę sympatią Kaczyńskiego, lecz z drugiej strony nie rozumiem, dlaczego to akurat Cimoszewicz ma być tym bożym pomazańcem, wybrańcem wszystkich Polaków confused1.gif Czyżby został namaszczony przez te rzekome tysiące dziękczynno-błagalnych e-maili i listów od zwykłych obywateli, błagających go o kandydowanie? Pan Cimoszewicz zaczął mnie nawet wzruszać swoimi opowieściami o tych niezliczonych pokornych prośbach. Trwało to do chwili, w której usłyszałem jego wyjątkowo pokrętne i bezczelne wyjaśnienie, dlaczego byłym posłom należą się słone emeryturki. Pan Cimoszko oplatał coś w tym stylu: "Yyyyy... jestem głęboko przekonany, yyyy... iż społeczeństwo zrozumie, że ludziom, którzy znaczną część swego życia poświęcili służbie publicznej, yyyyy... należy się stosowna rekompensata za utraconą pozycję zawodową, yyyy... którą posiadali przed podjęciem pracy w parlamencie". Od razu, gdy to usłyszałem, chciałem przelać połowę swojej pensji na konto Cimoszki wink.gif - tak dogłębnie poruszył me skądinąd twarde serce smile.gif Dlatego też z nieukrywaną przyjemnością skreślę go z listy wyborczej w pierwszej kolejności, aby uchronić go przed kolejnym 5-letnim okresem, podczas którego w dalszym ciągu mógłby tracić swoją pozycje zawodową na rynku pracy. W tej chwili chłopina ma jeszcze jakieś szanse na znalezienie dobrej roboty, a za 5 lat może być już za późno smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Barret_PL
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 176
Nr użytkownika: 5.978

Zawód: uczen
 
 
post 22/06/2005, 13:38 Quote Post

Według mnie najlepszym kandydatem do piastowania tego stanowiska jest Donald Tusk. Jedyną rzeczą, którą mogę mu zarzucić jest brak zdecydowania, tj. przed oficjalnym ogłoszeniem, że będzie kandydował długo się nad tym zastanawiał i często zmieniał na ten temat zdanie. Mam nadzieję, że jeżeli zostanie wybrany (a jak najbardziej mu tego życzę) będzie wykazywał się większą pewnością siebie. Drugim kadydatem, który mógłby zostać prezydentem jest Lech Kaczyński. Niestety jednak często bywa zbyt radykalny w swoich działaniach (choćby zakaz na Paradę Równości, a następnie przyzwolenie na organizowaną przez MW Paradę Normalności - jestem przeciw Paradom Równości itp, jednak Kaczyński działając w ten sposób nadużył władzy, a jego postawę w tej kwestii można potraktować wyłącznie jako decyzję polityczną). Ponadto Kaczyńskiemu brakuje opanowania, często kieruje się emocjami (prezydent, nie może używać zwrotów typu: "Spiepszaj dziadu"). Ponadto trzecią wadą L.Kaczyńskiego, tym razem niezależną od niego samego, jest jego wygląd. Nie możemy co prawda wybierając głowę państwa kierować się cechami zewnętrznymi, jednak na tle prezydentów innych państw "kurduplowaty" Kaczyński będzie się źle prezentował (oczywiście to już tylko i wyłącznie moje odczucie).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
fiaa
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 2.638

 
 
post 22/06/2005, 17:11 Quote Post

QUOTE
Religa - Wiem,że będą głosować na niego starsi ludzie bo zrobi coś z Polską służbą zdrowia

He he. Religa jest kojarzony z prawicą, bo teraz to modne. Tylko co to za prawicowiec, który w latach 80 spacerował z gen Jaruzelskim pod rękę w pochodach pierwszomajowych. Co to za prawicowiec, który na pytanie o lustrację odpowiada, ze trzeba z nią skończyć, ponieważ musi nastać czas zgody narodowej.
Religa jest kojarzony z uczciwością. Tylko jest to ciekawe rozumienie uczciwości. Zapytany o to, czy przyjąłby pieniądze na budowę szpitala, wiedząc, że pochodzą od mafii, odowiedział bez wahania - "Tak, przyjąłbym". Dla mnie kandydatura Religi jest deską ratunkową dla środowisk postkomunistycznych i "okrągłostołowych", które w nim upatrują gwarancje swych dalszych wpływów w gospodarce i służbach specjalnych, które są podstawą ich władzy.
QUOTE
Żaden kandydat prócz Cimoszewicza nie będzie w stanie być prezydentem wszystkich Polaków,

Czyżbyś uwierzył w te tysiące listów błagalnych napływających do Hajnówki, z którymi poczta nie może sobie poradzić? W te gospodynie domowe, które po obejrzeniu "Klanu" zasiadają do pisania listów do ukochanego Cimoszewicza, w tych górników, którzy pociężkiej szychcie chcą jeszcze coś zrobić dla kraju i błagają Cimoszewicza o kandydowanie?
Jestem przekonany, że "cały naród", który tak prosi Marszałka Sejmu o zmianę zdania składa się wyłącznie z Aleksandra Kwaśniewskiego, Marka Belki, Krzysztofa Janika i wojciecha Olejniczaka. Kiepskie to przedstawienie, grubymi nićmi szyte i co najmniej o miesiąc spóźnione.
QUOTE
Bo wbrew temu, co mówią media III Rzeczpospolita jest formą państwa odpowiadającą naszemu krajowi.

III Rzeczpospolita jest Republiką. Nikt nie nawołuje do zmiany tej formy państwa, na drugą znaną formę państwa - monarchię (nawet Kaczyński).
A na poważnie - III RP jest mi obca - to nie jest moje państwo - zostało zawłaszczone przez komunistyczną nomenklaturę, do spółki z częścią "styropianowców". Nie jest moim państwem, kraj w którym we wszystkich niemal dziedzinach życia (nawet piłką nożną) rządzą byli esbecy i ich tajni współpracownicy. Nie jest moim państwem kraj, w którym istnieje 19% bezrobocie, a przedsiębiorczość Polaków jest tłumiona na wszelkie sposoby i może się realizować w zasadzie tylko w wyjeździe na roboty za granicę. Nie jest moim państwem kraj, w którym, jak wczoraj usłyszałem wczoraj od uczennicy, 90% maturzystów stara się załapać jakąkolwiek robotę na wakacje, żeby zarobić na rozpoczęcie studiów, a największa gazeta w kraju się z tego cieszy. Zdaję sobie sprawę z postępu, który się dokonał od 1989 roku, ale III RP to nie jest państwo, które mieliśmy zbudować.
Nie interesuje mnie nazwa - czy to będzie III, IV, V , czy X Rzeczpospolita, ale środowisko polityczne p. Cimoszewicza nie ma zamiaru rozwiązywać tych problemów, jemu jest z nimi dobrze.
Ps. Only Kaczor smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Eumenes
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 400
Nr użytkownika: 4.431

Zawód: student
 
 
post 23/06/2005, 0:13 Quote Post

Owszem, zgadzam się że moja wypowiedź byla przerysowana, ale czasami, jak patrzę na Kaczyńskiego i jego wypowiedzi, to autentycznie się boję. Religa - a za przeproszeniem, co on robi w polityce? Zreszta zawsze wierzylem w lewice. To uraz po Buzku smile.gif.
A III Rzeczpospolita jest moim państwem, tu się wychowalem i nie bylo tak źle.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 23/06/2005, 6:01 Quote Post

nie wiem, czy ten temat nie powinien byc uzupełniany o podawanie przez uczestników list rankingowych. To na użytek drugiej tury, jeśliby ich ulubiony kandydat nie głosował to na kogo by ewentualnie głosowali.

Zawsze musi byćktoś kto zacznie...

1. Tusk
2. Wałęsa
3. Kaczyński
4. Religa
5. Bochniarz
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
fiodor
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 232
Nr użytkownika: 2.162

 
 
post 23/06/2005, 6:18 Quote Post

Sam nie wiem... sad.gif

Generalnie jestem zelaznym negatywnym elektoratem P.Kaczynskiego. Z wiadomych przyczyn - maly czlowiek z duzymi kompleksami. Tusk nie bardzo, bo wciaz mam w pamieci nieslawnej pamiecia aferalow, na ktorych ciaza wyroki Trybunalu Konstytucyjnego. Zreszta zniewiescialy Rokita strasznie zraza do PO. Moze Borowski - ale on sie rozmyl... Religa odpada - prezydentem musi byc polityk z zapleczem. Cimoszewicz - za bradzo przypominami mi aparatczykow z PZPR-u.
Nie wiem... Dlatego glosu nie oddalem. Jeszcze sie zastanowie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Eumenes
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 400
Nr użytkownika: 4.431

Zawód: student
 
 
post 23/06/2005, 11:15 Quote Post

A swoją drogą, Kaczyński ma duże fory w postaci brata. Jeden startuje, a drugi przypadkiem reklamuje się w czasie ciszy wyborczej. Czy to jest możliwe?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 23/06/2005, 12:30 Quote Post

teoretycznie tak,bowiem na kampanię parlamentarną w mediach nałoży się kampania przed wyborami prezydenckimi.tak więc-25IX może legalnie trwać łamanie ciszy wyborczej,jednak z oświadczenia kandydatów wynika,że do niej nie dojdzie.Widzelieście sondaże,w których wygrywa Religa.Do czego dochodzi w tym państwie,że człowiek bez praktycznie zadnego doświadczenia politycznego,a za nazwisko lideruje w sondażach?Miejmy nadzieję,że nie wygra wyborów.Niestety Kaczyński ma silny elektorat negatywny.Piszę tak choć głosowałem na Tuska(nie podoba mi się program gospodarczy PIS-u)to myślę z sympatią o obu kandydaturach,które oznaczają jedno-zerwanie z dot.dworskim sprawowaniem urzędu i marnotrawieniem pieniędzy Polaków(u nas prezydent zarabia więcej niż we Francji,która uważana jest za rozrzutną pod względem wydatków na władzę!).Pozdrawiam!!!!
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
fiaa
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 2.638

 
 
post 23/06/2005, 15:32 Quote Post

QUOTE
A swoją drogą, Kaczyński ma duże fory w postaci brata. Jeden startuje, a drugi przypadkiem reklamuje się w czasie ciszy wyborczej. Czy to jest możliwe?

Może być jeszcze lepszy przekręt. Nasi kochani rządzący nie dopasowali do siebie ordynacji wyborczych. O ile się nie mylę (piszę z pamięci) bedzie można startować jednocześnie na prezydenta i na posła. Czyli np: Andrzeja Leppera - kandydata na posła obowiązuje cisza wyborcza, a Andrzeja Leppera - kandydata na prezydenta już nie. Głeboka mądrość polityków lewicy wzbudza we mnie nieustanny podziw. Wystarczyło wprowadzić do ordynacji, kilka prostych zapisów regulujących te kwestie, ale oni musieli się zająć poprawianiem metody przeliczania głosów na mandaty. Jakby nie pamiętali, że właśnie taką zmianę 4 lata wcześniej przeforsowały UW i AWS i żadna z nich nie weszła później do Sejmu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

8 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej