Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Infiltracja Przemysłu Zbrojeniowego I Wojska, Znane (przed wojną) i nie znane przypadk
     
drab
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 390
Nr użytkownika: 16.001

Janek
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: rozne
 
 
post 28/05/2008, 1:17 Quote Post

Witam
Wszyscy ( a na pewno spora część zainteresowanych historią), znają książkę Działalność Abwehry na terenie Polski 1933 – 1939 Leszka Gondka. Pewne jej fragmenty traktują o pracy wydziału I a konkretnie sekcji Wirtschaft(zadania gospodarka i przemysł zbrojeniowy innych krajów), czyli o infiltracji polskiego przemysłu zbrojeniowego. Padają tam konkretne przypadki szpiegostwa. Autor wspomina np. o grupie dostarczającej informacji o armacie wz. 36, ( nie mam książki więc nie sprawdzę konkretnie). Większość z nas zna również okoliczności wprowadzenia do użycia w WP karabinu p.panc wz . 35 , kiedy to opaźniano wydanie broni do jednostek w obawie infiltracji przez obcy wywiad. Nieco znamy te sprawy jeżeli chodzi o działalność Abwehry. A jak to sie miało z służbami wywiadu innych naszych sąsiadów.Jak one radziły soie z pozyskiwaniem informacji w II RP.Jak bardzo tak naprawdę był rozpoznany polski przemysł i wojsko pod względem uzbrojenia i wyposażenia? Znają koledzy i koleżanki jakieś ciekawe fakty , może materiały opisujące takie przypadki?
Tytułem wyjaśnienia.
Pisząc znane przypadki miałem na myśli zdarzenia o których pisano już przed wojną .O tych nie znanych w moim mniemaniu pisali dopiero historycy
Zapraszam do podzielenia się posiadanymi informacjami.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej