Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Raport Senatu USA dotyczacy tajnych więzień CIA
     
Lehrabia
 

Podobno Raper
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.404
Nr użytkownika: 81.793

Maciej Kamiñski
Zawód: Zusammen praktykant
 
 
post 9/01/2015, 16:56 Quote Post

QUOTE
Kpić każdy potrafi... rozwiązywać problemy nie. Problem istnieje i raczej w przewidywalnej przyszłości będzie narastał niż opadał i trzeba znaleźć rozwiązanie które chociaż częściowo zachowa nasze zasady.

Tu drobne odejście od tematu... w jakiej sytuacji IRA czy ETA zdecydowały się zawiesić działalność terrorystyczną?

QUOTE
Próbuję znaleźć receptę zapewne niedoskonałą ale jakąś bo to co mamy nie działa.

No właśnie, obecne rozwiązania nie działają... To czemu proponujesz je kontynuować?
 
User is offline  PMMini Profile Post #46

     
MrJohn
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 86
Nr użytkownika: 84.435

 
 
post 10/01/2015, 1:05 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 2/01/2015, 23:23)
Ok, udowodniłeś.
*


To się cieszę, że przynajmniej tą kwestię mamy już wyjaśnioną...
QUOTE(Rommel 100 @ 2/01/2015, 23:23)
CIA zhańbiło się tymi torturami i całe szczęście że ten raport ujawniono. Do tej sprawy po prostu nie można mieć innego podejścia jak negatywnego.
*


Jak dla mnie to CIA wykazało się i zasłużyło nie tylko na pochwałę, ale wręcz na jakiś medal. To samo Polska za współpracę z wywiadem USA powinna otrzymać nagrodę od Unii Europejskiej, a nie karę...
Jak to nie można mieć innego poglądu w tej sprawie...? Przed chwilą Ci udowodniłem, że większość obywateli demokratycznych społeczeństw państw takich, jak np. USA, czy Polska popiera tortury na terrorystach. Więc, jak najbardziej można mieć odmienne zdanie niż Twoje.
QUOTE(RAF @ 2/01/2015, 23:51)
Większość Amerykanów popierała decyzje zrzucenia bomby atomowej na Nagasaki i Hiroszimę. Amerykanie więc poparli zabicie 200 tysięcy cywilów.
*


Dokładnie! Bardzo dobrze, że to popierali, ja też zrzucenie tych bomb popieram, bo jak słusznie na tym forum tłumaczone było - pozwoliło to zakończyć wojnę szybciej i z mniejszą liczbą ofiar (zarówno wśród wojsk USA, jak i cywilów japońskich) Dodam tylko, że w zwykłych, konwencjonalnych nalotach bombowych np. na Tokio zginęło znacznie więcej ludzi, niż w obu atakach atomowych w sierpniu 1945 roku. To jest wojna i takie działania (bombardowania, czasem nuklearne) są złem koniecznym i powinny być popierane. Z resztą Japończycy sami sobie zgotowali ten los.
QUOTE(RAF @ 2/01/2015, 23:51)

Demokratyczne poparcie zła, nie sprawia, że zło staje się dobrem. Człowiek wychowany w europejskiej cywilizacji prawa, nie zaakceptuje tortur i zatrzymania bez nakazu.
*


Terroryzm jest złem, natomiast walka z nim jest dobrem, choć często wymaga stosowania brutalnych metod. Ekstremiści islamscy sami się o to proszą. To jest wojna, a na wojnie wroga się zabija bez sądu! Owszem Europejczyk zaakceptuje takie metody, czego dowodem jestem ja i wielu innych użytkowników tego forum, jak również większość Amerykanów i Polaków. Podejrzewam, że po tych atakach w Paryżu to i większość Francuzów poprze metody CIA i słusznie!
Pomyśl teraz, że jesteś dowodzącym operacją antyterrorystyczną i masz do wyboru:

A.) poddać złapanego terrorystę torturom i wydobyć informacje o planowanym ataku
B.) nie stosować tortur i tym samym świadomie nie zapobiec zamachowi, w efekcie czego zginie wielu niewinnych ludzi

Co wybierasz? A teraz pytanie dodatkowe, co wybierasz, jak wiesz, że kolega złapanego terrorysty więzi Twoje dziecko lub żonę i ten złapany nie chce zdradzić kryjówki kolegi?
QUOTE(RAF @ 2/01/2015, 23:51)
USA współpracowało przy torturowaniu z Syrią
*


Pierwsze słyszę... Skąd ta informacja?
QUOTE(RAF @ 2/01/2015, 23:51)
teraz wysyłają broń rebeliantom
*


Pomijam fakt, czy i komu dokładnie broń wysyłają (bo to, co napisałeś to spłycenie tematu i manipulacja faktami), ale nawet jeśli to powinieneś to popierać, przecież Baszar al-Asad torturuje swoich przeciwników...
QUOTE(RAF @ 2/01/2015, 23:51)
Mam nadzieje, że kolega nie doświadczy amerykańskiej wolności.
*


A ja mam nadzieję, że doświadczę amerykańskiej wolności i amerykańskiej demokracji! So help me God!
QUOTE(RAF @ 2/01/2015, 23:51)
Mr.John Radze uważać z takimi tezami. Popieram tortury  rolleyes.gif  Ciekawe co będziesz śpiewał w takich warunkach...
user posted image
*


Jestem po stronie USA i cywilizacji Zachodniej, popieram wojnę z terroryzmem, jestem uczciwym obywatelem, który kocha
dwie flagi - Star Spangled Banner oraz Biało-Czerwoną!!! Nie muszę się niczego obawiać.
God Bless America! Niech Żyje Polska!

P.S.
To zdjęcie przedstawia skandal z więzienia Abu Ghraib, którego sprawcy złamali zasady armii USA i ponieśli za to odpowiedzialność. Ich dziki lincz na więźniach nie miał nic wspólnego z przesłuchiwaniami i polegał na poważnym okaleczaniu cielesnym, którego nie stosuje się w "zaostrzonych metodach przesłuchań".
QUOTE(Tromp @ 2/01/2015, 23:54)
QUOTE(RAF @ 3/01/2015, 0:51)
Większość Amerykanów popierała decyzje zrzucenia bomby atomowej na Nagasaki i Hiroszimę. Amerykanie więc poparli zabicie 200 tysięcy cywilów.
*


I bardzo dobrze-lepsze zabicie 150 tysięcy cywilów (skąd 200?), niż kilku milionów żołnierzy i cywilów rolleyes.gif
*


Dokładnie!

Szanowny użytkowniku Kamaz73 - W moim imieniu chciałem podziękować Ci za służbę dla kraju i za to, że dzięki taki ludziom, jak Ty, my możemy spać spokojnie. Wyrazy najwyższego szacunku!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #47

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej