Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pola Chwały 2012
     
Raleen
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 131
Nr użytkownika: 4.941

Zawód: prawnik
 
 
post 20/09/2012, 19:51 Quote Post

POLA CHWAŁY

Historia jako zabawa, historia jako pasja

Miejsce: Zamek Królewski w Niepołomicach pod Krakowem
Kiedy: 28-30 września 2012 (piątek-niedziela). W piątek impreza rozpoczyna się o godz. 16.00, w niedzielę zakończenie przewidziano również na godz. 16.00
Oficjalna strona imprezy: http://www.polachwaly.pl

W tym roku impreza odbędzie się po raz siódmy. Odbywa się ona corocznie, nieprzerwanie od 2006 roku.

Charakter imprezy
Impreza pomyślana jest jako promująca różne oblicza historii i różne rozrywki z historią związane. Wśród tych rozrywek będą w szczególności gry bitewne i planszowe (organizatorem konwentu są osoby ze środowiska wargamingowego). W imprezie wezmą także udział osoby zajmujące się rekonstrukcją historyczną (bractwa rycerskie, grupy odtwarzające jednostki wojskowe z okresu napoleońskiego czy II wojny światowej, grupy zajmujące się tańcami dawnymi np. tańcami dworskimi z okresu średniowiecza i renesansu), modelarze, miłośnicy historii etc. Przewidziana jest duża liczba uczestników, organizatorzy liczą na to, że poza osobami zajmującymi się tym hobby uda im się pokazać je i zainteresować nim osoby zupełnie nowe. Nie będzie to więc jedynie impreza w gronie starych znajomych; ma ona charakter zupełnie otwarty. Jak w poprzednich latach uzyskaliśmy wsparcie władz lokalnych, które zgodziły się udostępnić na potrzeby konwentu cały Zamek w Niepołomicach, więc miejsca z pewnością dla nikogo nie zabraknie. Dziś impreza to także mnóstwo innych atrakcji: koncerty, pokazy modelarskie, spotkania z weteranami, festiwal kina wojennego i wiele innych.

Szczegółowy program imprezy
Szczegółowe informacje na temat programu znajdziecie na stronie imprezy: http://www.polachwaly.pl/index.php?mode=general-schedule

Koszty i sprawy logistyczne
1. Samo uczestnictwo w konwencie jest bezpłatne.
2. Przewidziano darmowe noclegi w odległej o około 100 metrów od miejsca konwentu szkole (trzeba oczywiście mieć ze sobą śpiwór i karimatę), będzie tam też dostępny prysznic i inne wygody. Można także zorganizować sobie nocleg we własnym zakresie (z punktu widzenia nas jako organizatorów jest to korzystne rozwiązanie). Jedną z najatrakcyjniejszych i najbardziej komfortowych opcji jest możliwość nocowania na Zamku. Nie ma obowiązkowych noclegów, począwszy od tego roku organizatorzy nie prowadzą też rezerwacji płatnych noclegów, jak to bywało w latach poprzednich - z uwagi na dużą liczbę uczestników.
3. W sobotę wieczorem, podczas krótkiej przerwy w rozgrywkach, będzie wspólny darmowy grill dla uczestników konwentu. Organizator zapewnia też darmowe wyżywienie dla uczestników konwentu w czasie trwania imprezy. Dotyczyć to będzie w pierwszej kolejności osób, które wcześniej zadeklarują swój przyjazd i stałych uczestników, w szczególności prowadzących pokazy, prezentacje i inne stałe punkty programu (nie wiemy, ile osób ostatecznie się pojawi, stąd to zastrzeżenie).

Nocleg i rozgrywki w nocy
Darmowy nocleg dostępny będzie w pobliskiej szkole, a dla graczy także w sali do grania, jak kto woli. W Zamku na stałe czuwa ochrona, co powinno zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom imprezy. Można będzie grać w nocy, nawet przez całą noc – pod tym względem nie przewidujemy żadnych ograniczeń.

Gry planszowe i bitewne – dodatkowe informacje
Dodatkowe informacje na temat imprezy, szczególnie na temat gier planszowych i bitewnych, znajdziecie także na Forum Strategie: http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=191 gdzie w dziale imprezy można się umawiać na rozgrywki.

Pola Chwały na Facebooku
Sporo informacji na temat Pól Chwały, głównie zdjęć z poprzednich lat, relacji i komentarzy uczestników znaleźć można na profilu imprezy na Facebooku.

Ryszard Kita
Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia „Pola Chwały”
Główny Administrator Forum Strategie

Dodam, że impreza objęta jest patronatem honorowym

Polskiego Towarzystwa Historycznego (po raz drugi)

a także:

- Minister Edukacji Narodowej
- Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego (po raz drugi)
- Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
- Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 20/09/2012, 20:27 Quote Post

Fajna impreza. Akurat będziemy w Wawie przygotowywać się do Dni Rekonstrukcji w Cytadeli. Ale za rok chętnie odwiedzę Pola Chwały. Liczę na relację.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Raleen
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 131
Nr użytkownika: 4.941

Zawód: prawnik
 
 
post 24/09/2012, 9:06 Quote Post

Jak najbardziej zapraszamy w następnym roku. Rzymianie bywają u nas ostatnio całkiem licznie.
Relacje z imprezy będą na pewno, póki co mogę zaproponować obejrzenie filmiku z zeszłorocznej parady rekonstruktorów (warto obejrzeć cały, bo niektóre grupy pojawiają się dopiero dalej - przy "Okazywaniu wojsk", całość nie jest długa):

http://www.youtube.com/watch?v=vHLgsNbwjFo

Poza tym jak zajrzysz do nas na Portal Strategie czy na FB, jest mnóstwo zdjęć i relacji z poprzednich lat.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 24/09/2012, 10:46 Quote Post

Zdjęcia i relacje już widziałem. Robi pozytywne, bardzo pozytywne wrażenie. Ode mnie Kartagińczyk jest co roku, ale jako pracownia modelarska z domu kultury śródmieście, nie jako sprzętowy sad.gif Też polecał tę imprezę, więc wierząc mu polecam innym smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 24/09/2012, 12:20 Quote Post

QUOTE(Theodorus @ 24/09/2012, 10:46)
Zdjęcia i relacje już widziałem. Robi pozytywne, bardzo pozytywne wrażenie.

Zgadzam się. Bardzo fajna impreza. Całę szczęście, że znajdują się ludzie, którzy interesują się tymi sprawami i którym "się chce" w ten akurat sposób "czas tracić"...
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Raleen
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 131
Nr użytkownika: 4.941

Zawód: prawnik
 
 
post 24/09/2012, 16:45 Quote Post

QUOTE(Theodorus @ 24/09/2012, 11:46)
Ode mnie Kartagińczyk jest co roku, ale jako pracownia modelarska z domu kultury śródmieście, nie jako sprzętowy sad.gif Też polecał tę imprezę, więc wierząc mu polecam innym smile.gif
*


Znam ja tego Kartagińczyka vel sarissoforoia wink.gif . Ale biedny on jest, bo tak sam czy jest ich tam w sumie w Polsce tak, że policzyć na palcach jednej ręki, może najwyżej dwóch można. A żeby to przypominało falangę to musi być dużo ludzi.

Z ciekawych wieści powiem Wam jeszcze, że w tym roku po raz pierwszy organizujemy w ramach Pól Chwały konferencję naukową (szczegóły na stronie imprezy) poświęconą historii wojskowości (jakże mogłoby być inaczej), we współpracy z PTH.

Tak, że mamy nadzieję, że z czasem i "poważni" historycy wink.gif się bardziej zainteresują.

Ten post był edytowany przez Raleen: 24/09/2012, 16:47
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 25/09/2012, 10:05 Quote Post

"vel sarissoforoia"
???
Hoplita kartagiński jeśli o to chodzi. I jest jedynym w Polsce.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Raleen
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 131
Nr użytkownika: 4.941

Zawód: prawnik
 
 
post 26/09/2012, 12:15 Quote Post

Wydawało mi się, że początkowo chciał odtwarzać macedońskiego falangitę, przynajmniej jak z nim rozmawiałem, to tak mi mówił. Zresztą nieważne, bo schodzimy z tematu.

A impreza tuż tuż...

Trochę o zeszłorocznej edycji, jeśli ktoś ma ochotę poczytać:
http://portal.strategie.net.pl/index.php?o...wali&Itemid=148

Jak zauważycie z tej relacji/sprawozdania, atutem imprezy jest właśnie przekrojowy charakter i zgromadzenie w jednym miejscu rekonstruktorów odtwarzających różne epoki i różnych innych hobby historycznych, głównie wargamingu.

 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 26/09/2012, 18:33 Quote Post

Wyjaśniam i kończę offtop:

"Wydawało mi się, że początkowo chciał odtwarzać macedońskiego falangitę, przynajmniej jak z nim rozmawiałem, to tak mi mówił. Zresztą nieważne, bo schodzimy z tematu."
To Adam Z. z gdańska. Już potwierdziłem.

A postem podbijam w sumie temat, bo warto smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Raleen
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 131
Nr użytkownika: 4.941

Zawód: prawnik
 
 
post 27/09/2012, 7:06 Quote Post

Od Was z grupy to ja bliżej znam tylko Tomasza Hochlewicza, i o niego mi chodziło jakby co smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 28/09/2012, 6:48 Quote Post

To Kartagińczyk, który nigdy nie chciał być nosicielem sarissy.
By nie było spamu. Filmy z ostatnich lat:

http://www.youtube.com/watch?v=0povn7E_L2c&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=qbqhP5Wyfpc
http://www.youtube.com/watch?v=a4m-kq0BktQ
http://www.youtube.com/watch?v=91okxdEHwW4&feature=fvwrel
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 2/10/2012, 15:04 Quote Post

Zdjęcia z imprezy:

https://picasaweb.google.com/qbicz83/PolaCh...feat=flashalbum

https://plus.google.com/photos/106644766422...7553?banner=pwa

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Isen1822
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 76.877

Sebastian
Zawód: uczeñ
 
 
post 2/10/2012, 15:12 Quote Post

Z tego co widzę ciekawa impreza smile.gif Czy w przyszłości będzie coś takiego jeszcze organizowane?
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 2/10/2012, 15:22 Quote Post

Jest od kilku lat, więc pewnie tak.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 5/10/2012, 21:57 Quote Post

Byłem, widziałem, brałem udział. Powiedzieć mogę tyle:
-naprawdę fajna sprawa, że każdy dostał broń. U Jankesów bez broni pozostali tylko ci, którzy nie chcieli jej mieć. Oprócz tego, dostaliśmy do każdego Mausera standardową ilość, czyli dziesięć nabojów. Ponadto, ja jeszcze miałem trzy granaty i świecę dymną, by w odpowiednim momencie rzucić ją pod Half Tracka.
-bardzo dobry pomysł zrobienia imprezy pod tytułem: multi. Byli wszyscy, od Rzymian, po żołnierzy współczesnego 42nd Royal Marines Commando.
-wielki minus za organizację inscenizacji amerykańskiej. Nie wiem, jak wyszły inne, ale nasza była kompletną improwizacją i do ostatniej chwili nie mieliśmy pojęcia ani co za bitwę robimy, ani jaki ma być jej przebieg. Dodatkowym utrudnieniem było to, że teren inscenizacji był po prostu jednym wielkim bajorem błota.

I tak wychodzi na plus. Jeśli będzie można - pojawiam się za rok. Może tym razem dostanę obiady.

Ten post był edytowany przez Andrea$: 5/10/2012, 21:57
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej