Czasopismiennictwo polskie o emigracji rosyjskiej - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia Polski > POLSKA LUDOWA > Od kryzysu do demokracji 1980-1989
ola_pooh
Mam pytanie odnośnie czasopiśmiennictwa polskiego lat 80-tych. Czy istniało zainteresowanie rosysjką literaturą emigracyjną? Informacje książkowe to nie to samo co słowa "świadka" rolleyes.gif
z pozdrowieniami - Ola
Net_Skater
W kazdym wydaniu paryskiej KULTURY i KONTAKTU bylo dosc duzo informacji na temat literatury samizdatu a takze recenzje publikacji i ksiazek wydawanych na Zachodzie oraz wywiady z autorami i postaciami "z kregu". Takze niektore publikacje pro-solidarnosciowe (VOICE OF SOLIDARITY z Londynu, POGLAD z Berlina Zach.) zamieszczaly informacje o wydarzeniach dot. opozycji w "Kraju Rad".

N_S
Anakin
nie pamietam wydawnictwa. ALe czytalem podzeimne: "I powraca wiatr" Wladmimira Bukowskiego
lekarz
ja pamiętem podziemne wydanie "moskwa-pietuszki" wienedikta jerofiejewa, wujek z ciotką byli zaangażowani w "S" i podtykali mi takie lektury wakacyjne....
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.