Współczesne Retrospekcje Bitew Turniejów Itd. - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Forum > Archeologia i Rekonstrukcje historyczne > Grupy rekonstrukcyjne
freeze4
Witam, mam prośbę, aby ktoś poinformowany i interesujący się współczesnymi turniejami i retrospekcjami bitew podzielił się ze mną swoją wiedzą. Otóż, gdzie można uczestniczyć w takich wydarzeniach? Czy trzeba mieć 18 lat? Czy jakbym chciał się zapisać na treningi strzeleckie (łuków ale nie takich współczesnych tylko refleksyjnych np. bo raczej cięciwy longbowa nie naciągne tongue.gif) to musiałbym spełniać jakieś wymagania?. Jak wyglądają takie turnieje? I czy jest coś takiego w okolicach Krakowa? (Mieszkam w Bochni).

Pozdrawiam.
lancelot
W Krakowie na pewno znajdziesz oddział ARMA, czy przyjmują niepełnoletnich nie wie ale tam będziesz trenował raczej fechtunek, nie działał jako rekonstruktor. Ja w turniejach uczestniczyłem jako nieopierzony, niepełnoletni szczawik, jak to wygląda obecnie nie wiem, zadaj to pytanie na stronie FREHA
Rauss
QUOTE
Witam, mam prośbę, aby ktoś poinformowany i interesujący się współczesnymi turniejami


QUOTE
W Krakowie na pewno znajdziesz oddział ARMA


Lancelocie, ARMA nie bawi się w turnieje. Raczej rekonstrukcją DESW(Dawne Europejskie Sztuki Walki)się zajmuje - turnieje ARMA to turnieje miłośników szermierki i historii, nie odtwórców.

kol.freeze4 - poszukaj w swojej okolicy bractwa rycerskiego - oni bawią się w turnieje rycerskie, nierzadko z całym ceremoniałem i toczą walki wg. ustalonych zasad. Jest nawet coś w rodzaju ligi czy rankingu, jak we współczesnym sporcie. Komercja i show też jest, jak w średniowieczu.

Sugeruję do zamknięcia?
lancelot
QUOTE
Lancelocie, ARMA nie bawi się w turnieje.
Oczywiście masz rację, mój błąd...
HEMI
QUOTE(freeze4 @ 31/08/2012, 19:05)
Witam, mam prośbę, aby ktoś poinformowany i interesujący się współczesnymi turniejami i retrospekcjami bitew podzielił się ze mną swoją wiedzą. Otóż, gdzie można uczestniczyć w takich wydarzeniach? Czy trzeba mieć 18 lat? Czy jakbym chciał się zapisać na treningi strzeleckie (łuków ale nie takich współczesnych tylko refleksyjnych np. bo raczej cięciwy longbowa nie naciągne tongue.gif) to musiałbym spełniać jakieś wymagania?. Jak wyglądają takie turnieje? I czy jest coś takiego w okolicach Krakowa? (Mieszkam w Bochni).

Pozdrawiam.
*



W Krakowie jest wiele bractw zajmujących się średniowieczem. Tak się składa, że sam należę do jednego z nich - odtwarzamy czasy od 1382r do 1410r. Jeździmy na turnieje jak i organizujemy własne.
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.