Lope De Aquirre - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia powszechna > NOWOŻYTNOŚĆ > Imperium hiszpańskie i portugalskie
Bronisz
Nie była to ponoć ciekawa postać ale niezły film Herzoga o nim widziałem. Niestety nie wiem tak na prawde kim był ten pan, poza tym ze obłakanym Hiszpanem.
bronisz
etubel
Kim był ów oryginał ? Jednym z wielu poszukiwaczy szczęścia w Nowym Świecie. Pod koniec roku 1561 znalazł się w składzie załogi Pedro de Ursua który za przykładem Francisco de Orellany wyruszył Amazonką na poszukiwanie legendarnego kraju Meta, a przede wszystkim Eldorado. Aguirre zinicjował bunt w efekcie którego Ursua został zamordowany a on sam przejął dowództwo nad resztą załogi. Tak jak ukazano to w filmie dalsza wyprawa obfitowała w liczne dramatyczne wydarzenia. Ścigany przez władze kolonialne Aguirre napisał list do Filipa II składający się w znacznej mierze z inwektyw. Wyparł się przy tym wiary w Boga. Tuż przed pochwyceniem zamordował własną córkę po czym wkrótce do niej dołączył. Nic zatem dziwnego że rezyser tego pokroju co Herzog zainteresował się tą postacią.
Kytof
A ja dodam, że kiedyś został skazany przez wicekróla Peru (nie wiem czy słusznie) i dążył do zabicia go. Chciał z grupką kolonistów ruszyć na podbój Peru. No ale co się stało opisano powyżej.
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.