Stolica Hitlera-zycie i śmierć w wojennym Berlinie - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Biblioteka Cyfrowa Historycy.org > Książki historyczne > Książki historyczne – II wojna światowa
Gnome
Witam,

Na dniach ukaże się nowa pozycja Znaku Stolica Hitlera. Życie i śmierć w wojennym Berlinie Rogera Moorhouse'a.

Będąc niedawno w Znaku dostałem jej szczotkę i osobiście polecam. Po skończonej lekturze mogę powiedzieć, że dowiedziałem się sporo ciekawych rzeczy no i książkę czyta się naprawdę dobrze.
emigrant
Tak, mam zamiar to kupić. Moorhouse jest uczniem Daviesa (jego żona chyba też), ciekawy jestem jaki to miało wpływ na poglądy i styl pisania.
Gnome
QUOTE(emigrant @ 17/10/2011, 13:47)
Tak, mam zamiar to kupić. Moorhouse jest uczniem Daviesa (jego żona chyba też), ciekawy jestem jaki to miało wpływ na poglądy i styl pisania.
*



Styl moim zdaniem b. dobry. Czyta się szybko, bardzo dożo ciekawostek i faktów podanych w lekkostrawny sposób. Co do poglądów to myślę, że jest obiektywny. Nie ma tam wybielania. Moorhouse pisze i o prześladowaniu Żydów, jak i wykorzystywaniu robotników przymusowych. Generalnie uważam, że lektura godna polecenia.
Gnome
Książka bodaj od dzisiaj dostępna jest w księgarniach, więc jako aperitif artykuł napisany na jej podstawie http://ciekawostkihistoryczne.pl/2011/10/1...wskim-berlinie/
emigrant
Dzięki za tego linka! Książka juz zamówiona, a dzięki Twojej wrzutce wiem, że będzie się ąwietnie czytało.
Swoją drogą: taki temat przepuszczony przez Hollywood!
Gnome
QUOTE(emigrant @ 24/10/2011, 14:53)
Dzięki za tego linka! Książka juz zamówiona, a dzięki Twojej wrzutce wiem, że będzie się ąwietnie czytało.
Swoją drogą: taki temat przepuszczony przez Hollywood!
*



Sądze, że nie będziesz miał powodów do narzekania. Zanim jednak książka do Ciebie dotrze myślę, że to też Cię powinno zainteresować http://ciekawostkihistoryczne.pl/2011/10/2...a-byla-zydowka/.
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.