2 DPanc. US w Carentan - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia powszechna > II WOJNA ŚWIATOWA > Alianci zachodni > Wojska Lądowe (gł. piechota Aliantów)
G.I.
Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i na początek chciałbym zwrócić się o Waszą pomoc z takim problemem. Otóż zacząłem sklejać model amerykańskiego halftracka M3A2 i chciałbym wyknonać ten model w malowaniu 2 DPanc. i umieścić go na dioramie "Droga do Carentan". Jednak nie mogę nigdzie natrafić na informację które elementy 2DPanc. brały udział w walkach pod Carentan - znalazłem tylko informację że był to "Combat Command A", ale jaka była jego organizacja i jakie jednostki wchodziły w jego skład?
I jeszcze jedno - mundyry tego typu user posted image
na pewno były na wyposażeniu 41 pułku piechoty 2 DPanc, ale wiem już, że ten pułk nie walczył w Carentan. Pytanie brzmi czy inne elementy 2Dpanc (w tym Combat Command A) miały również na wyposażeniu mundyry tego typu?
zabs82
CCA
Botras
Lecz z tego linka nie sposób się dowiedzieć, co było w CCA ponad organa dowodzenia itp. (nawiasem mówiąc, 2nd Armored Division była "heavy", podobnie jak 1st AD (do lipca 1944 r.) i 3rd AD, znaczy miała poprzednią strukturę, nie tę z września 1943 r. i nie jestem pewien, czy to, co było organiczne w jej Combat Commads było takie samo, jak w pozostałych DPanc). Tu potrzeba się pochylić nad historią tej dywizji i sprawdzić, które pododdziały dywizji w danym momencie były podporządkowane CCA. Bo Combat Commands to wyłącznie dowództwa, którym przydzielano dywizyjne pododziały pancerne, piechoty i artylerii - ppanc i polowej, według potrzeby, otrzymując brygady o zmiennym składzie (choć oczywiście był pewien typowy skład, występujący najczęściej).

QUOTE(G.I. @ 13/08/2011, 17:05)
(...) na pewno były na wyposażeniu 41 pułku piechoty 2 DPanc, ale wiem już, że ten pułk nie walczył w Carentan.
*



Cały pułk na pewno tam nie był, ale możliwe jest, że któryś jego batalion był przydzielony wtedy do CCA 2nd Armored Division. Jeśli jednak nie, tj. jeśli wtedy w ramach CCA do Carentan wysłano tylko bataliony czołgów i ewentualnie artylerii (co nawiasem mówiąc byłoby o tyle sensowne, że piechota - spadochronowa - już tam była), to transporter M3A2 z 2nd AD może być zupełnie nie na miejscu "na drodze do Carentan".

Na anglojęzycznej Wiki, w artykule o Carentan piszą, że: "Its Combat Command A (CCA), consisting of M4 Sherman tanks of the 2nd Battalion, 66th Armored Regiment and mechanized infantry of the 3rd Battalion, 41st Armored Infantry Regiment, was available as an armored force reserve for the 101st Airborne."
fanir
Mundury na zdjęciu są to mundury m1942 ( które były bardziej popularne na Pacyfiku) stosowane przez 2 dywizje pancerna w Normandii. Spisywały sie całkiem dobrze ale z powodu zbyt dużej ilości "friendly fire" po zamknięciu i zniszczeniu kotła Falaise zaprzestano ich używania.
Andrea$
QUOTE
Mundury na zdjęciu są to mundury m1942 ( które były bardziej popularne na Pacyfiku) stosowane przez 2 dywizje pancerna w Normandii. Spisywały sie całkiem dobrze ale z powodu zbyt dużej ilości "friendly fire" po zamknięciu i zniszczeniu kotła Falaise zaprzestano ich używania.


M42 to Jump Suit dla spadochroniarzy.
M42 dla piechoty nigdy nie istniało. Skąd ty to bierzesz?

Jeszcze raz zobacze slowo "bzdura" w poscie to beda sankcje.
Moderator N_S

fanir
http://www.liveauctioneers.com/item/8137008
zapomniałem dopisać comouflage suit
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.