Prywatna biblioteka Hitlera - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Biblioteka Cyfrowa Historycy.org > Książki historyczne > Książki historyczne – lata międzywojenne
septimanus79
w roku 2010 wydawnictwo Świat Książki udostepniło polskiemu czytelnikowi znakomitą książkę Timothy Rybacka "Prywatna Biblioteka Hitlera. Książki które go ukształtowały". Niech o książce opowie sam autor w wywiadzie jaki udzielił M. Miecznickiej - dziennik.pl.

z opisu:
"Hitler dużo czytał i zgromadził imponujący księgozbiór, złożony z ponad 16 tysięcy tomów. Autor postawił sobie za cel prześledzenie kolejnych etapów powstawania księgozbioru Hitlera, a także ustalenie jego preferencji czytelniczych. Co zwróciło jego uwagę podczas zgłębiania ulubionego Szekspira czy Goethego Dlaczego chętnie wracał do powieści Karola Maya Fascynująca opowieść o kształtowaniu się osobowości mordercy i o literaturze, na tle zjawisk społeczno-politycznych i kultury jego czasów."

user posted image

recenzje:
Michał Jędrych na historia.org.pl
docent73 na alehistoria.blox.pl
i ...
Ian Kershaw - NY Sun
emigrant
Recenzje są bardzo zachęcające. Wygląda to na pozycje, która bardzo pomaga w próbie zrozumienia takiej złowieszczej postaci, jaką był Adolf. I jeszcze dodatkowo napisana żywym językiem... Powinna to być gratka dla miłośników historii III Rzeszy.
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.