Bitwy pancerne na Kociewiu - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia powszechna > II WOJNA ŚWIATOWA > ZSRR i alianci wschodni > Bitwy i kampanie (głównie ZSRR)
Dufi
Mam taki problem. Szukam cos na temat bitwy pancerne ( ponoć jedna z wiekszych na pomorzu) która odbyła sie na kociewiu dokładnie na tereni wsi Grabowo Bobowskie to jest koło Starogardu Gdańskiego i Skórcza. Z tego co gadałem z tubylcami to miała miejsce tam jaks bitwa ale problem polega na tym że nic o niej nie wiem, a chcialbym.Szukałem w sieci ale nic nie udało mi sie znalesc. Moze wiecie cos na ten temat.
Samotny Wilk
QUOTE(Dufi @ 1/06/2005, 0:35)
Mam taki problem. Szukam cos na temat bitwy pancerne ( ponoć jedna z wiekszych na pomorzu) która odbyła sie na kociewiu dokładnie na tereni wsi Grabowo Bobowskie to jest koło Starogardu Gdańskiego i Skórcza. Z tego co gadałem z tubylcami to miała miejsce tam jaks bitwa ale problem polega na tym że nic o niej nie wiem, a chcialbym.Szukałem w sieci ale nic nie udało mi sie znalesc. Moze wiecie cos na ten temat.
*

Witam interesuje się tym samym rejonem
skąd jesteś? może spotkamy się i wymienimy informację a puźniej wybierzemy się na wspólną wyprawę??

Pozdrawiam

Samotny Wilk

ps. jak co pisz na: samotnywilk@poczta.onet.pl
Wojciech47
Dysponuję takim dokumentem :
Raport o działaniach bojowych i przygotowaniu bojowym 1817 Artyleryjskiego Czerkaskiego Pułku Dział Samobieżnych Czerwonego Sztandaru nagrodzonego orderem Aleksandra Newskiego w miesiącu marcu 1945 roku. (od 1 do 12 marca na kierunku Nowa Cerkiew - Starogard Gdański)

A MOŻESZ NAM GO PO KRÓTCE STREŚCIĆ?
CELT
Dufi
Witam.
Pozwoliłem sobie odświeżyć mój własny temat. Niestety przez zawirowania życiowe na pare lat ten interesujący mnie temat zszedł na dalszy plan.

Więc wracając do tematu.

poszukaję jakiejś literatury, map na temat lini frontu przechodzącej przez teren kociewia a konkretnie wsi Grabowo Bobowskie.

Bede bardzo wdzięczny za odzew w tym temacie.
reakcjonista92
Także pozwolę sobie odświeżyć temat. Walki o wieś Grabowo Bobowskie, na Kociewiu rozpoczęły się 24 lutego 1945r. z udziałem wojsk II Frontu Białoruskiego, a konkretniej 8 Korpusu Pancernego Gwardii gen.A.Popowa ze strony sowieckiej oraz z udziałem Brygady Szkolno - Zapasowej "Hermann Göring" ze strony niemieckiej. Trwały one do 4 marca. Tutaj masz coś na ten temat : http://www.eksploracja.eu/forum/viewtopic.php?t=2593. Mam nadzieję że pomogłem chociaż trochę.
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.