Grupa Kartagińsko-hellenistyczna - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Forum > Archeologia i Rekonstrukcje historyczne > Grupy rekonstrukcyjne
Hasdrubal
Wszystkich interesujących się historią starożytną, zwłaszcza czasów gdy Rzym dopiero walczył o władze, zapraszam w szeregi wojowników walczących najeźdźcami z Miasta Wilczycy. Jeśli chcecie wcielić się w wojowników Kartaginy, hoplitów greckich czy macedońskich, mieszkańców Kart Hadaszt czy innych miast śródziemnomorskich to Wasze miejsce jest u nas!
Zapraszamy wszystkich chętnych do sekcji kartagińsko-hellenistycznej w Legio I Adiutrix!
Z nami masz szansę przeżyć wspaniałą przygodę z historią, wcielić się w wymarzone postaci, zwiedzić kawał świata odwiedzając miejsca znane Wam z lekcji historii biorąc udział w imprezach historycznych w kraju i za granicą.
Kontakt:

mail:KartHadaszt216@gmail.com

gg 12096791

gg 4150899
Theodorus
Grupa się rozrasta smile.gif
Mam nadzieję, że troche pasjonatów tych okresów sięznajdzie smile.gif
Kakofonix
QUOTE(Hasdrubal @ 8/04/2010, 13:40)
Wszystkich interesujących się historią starożytną, zwłaszcza czasów gdy Rzym dopiero walczył o władze, zapraszam w szeregi wojowników walczących najeźdźcami z Miasta Wilczycy. Jeśli chcecie wcielić się w wojowników Kartaginy, hoplitów greckich czy macedońskich, mieszkańców Kart Hadaszt czy innych miast śródziemnomorskich to Wasze miejsce jest u nas!
Zapraszamy wszystkich chętnych do sekcji kartagińsko-hellenistycznej w Legio I Adiutrix!
Z nami masz szansę przeżyć wspaniałą przygodę z historią, wcielić się w wymarzone postaci, zwiedzić kawał świata odwiedzając miejsca znane Wam z lekcji historii biorąc udział w imprezach historycznych w kraju i za granicą.
Kontakt:

mail:KartHadaszt216@gmail.com

gg 12096791

gg 4150899
*



Hej,
a gdzież to kwaterujecie? Może w Warszawie?
Pozdrawiam, Andrzej

Theodorus
M.in. w Warszawie
Hasdrubal
Dokładnie to w Warszawie na
ul. Żwirki i Wigury 97/99, dawny budynek A Instytutu Archeologii UW

smile.gif
Sapiens
A mnie bardzo ciekawi skąd bierzecie oręż. Czy ewentualny chętny musi być w stanie samodzielnie: wykuć swój oręż, wykonać strój itp.? Czy wystarczy, że będzie w stanie pokryć koszt zakupu materiałów z własnej kieszeni, czy w tym temacie jesteście w stanie nakierować na sprzedawców wyżej wymienionych artykułów?
Theodorus
QUOTE
A mnie bardzo ciekawi skąd bierzecie oręż.

Część zamawiana część wykonywana własnymi środkami.

QUOTE
Czy ewentualny chętny musi być w stanie samodzielnie: wykuć swój oręż, wykonać strój itp.?

Najlepiej robić samemu co sięda, bo to znacznie obniża koszty. Zawsze dana będzie pomoc w nauczeniu się wykonywania poszczegółnych elementów stroju itd

QUOTE
Czy wystarczy, że będzie w stanie pokryć koszt zakupu materiałów z własnej kieszeni, czy w tym temacie jesteście w stanie nakierować na sprzedawców wyżej wymienionych artykułów?

Mamy zaprzyjaźnionych rzemieślników, którzy po preferencyjnych cenach wykonują dla nas wszystko co jest potrzebne
michal1990
Ciekawa inicjatywa. Brakuje w Polsce ludzi z pasją w kierunku hellenistycznym
Theodorus
Nasz Kartagińczyk w pozach nie bojowych. Zdjęcia z naszego festynu 8 maja.
Hasdrubal
Dzięki, że mnie wyręczyłeś Theodorusie tongue.gif

Rzeczywiście, potwierdzam, to co Theodorus powiedział, na razie poza mną mamy jeszcze dwóch chętnych na Kartagińczyków (poza chętnymi na wojowników hellenistycznych), więc zachęcam, zachęcam smile.gif


O wiele łatwiej jest mnie złapać na GG, bo wtedy na pewno odpowiem, a na fora nie za często zaglądam :/ (dlatego mam Theodorusa tongue.gif )
Sapiens
To ponownie ja ze swoimi dociekliwymi pytaniami. Wiadomo mi, że wojska kartagińskie (właściwe) używały uzbrojenia identycznego z tym wykorzystywanym w państwach hellenistycznych. Ciekawi mnie zaś, w jaki sposób odróżnić żołnierza Kartagińskiego od np. Macedońskiego z podobnego okresu. Czy są jakieś charakterystyczne elementy, że użyje takiego słowa – narodowe?

Czy po prostu członkowie waszej grupy wyposażeni na hellenistyczną modłę stwierdzają, że dziś są Kartagińczykami albo żołnierzami innego państwa, czy jednak istnieje jakieś charakterystyczny element ubioru, po którym można ich zidentyfikować?
Theodorus
Przede wszystkim malowania na tarczach i strój (choć tu różnice są niewielkie, czasem żadne). To także rozróżniało wojska hellenistyczne różnych państw. Co do uzbrojenia, to niestety materiał archeologiczny i epigraficzny jest na tyle skromny, że większych różnic nie da sie zaznaczyć.
Theodorus
user posted image
Hasdrubal
Sapiens. Z tego co się orientuję (choć Macedonia to nie do końca mój temat) to Macedończycy używali Sariss, mieli mniejsze tarcze i hełmy frygijskie - choć to już zależy od rodzaju jednostek...
Pan P.
Zmień kolor czcionki, ten odcień żółtego troche się gryzie i trudno się czyta.
Theodorus
Pierwszaa ulotka robiona na Noc Muzeów smile.gif Poprawi się. Dzięki za uwagę.
Theodorus
user posted image
Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w projekcie. Zostań hoplitą i zmierz sie za rok w walce z Persami w Grecji!
Szczegóły na adiutrix@interia.pl lub gg 4150899

Kolejne informacje niedługo!!!
Theodorus
Poglądowo. Nasz kolega podczas nocy muzeuw w Warszawie. Druga fotka, to muskulata jednego z hoplitów smile.gif
Theodorus
A po lewej nasz Kartagińczyk razem z resztą Legio I Adiutrix podczas Coperniconu w Toruniu 16 X 2010
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.