SPORT: Polska zwycieza Niemcy w szczypiorniaka - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Forum > Mównica > Sport
alcesalces1
zaznaczam, że meczu nie oglądałem ale nie przeszkadza mi to napisać, że Polacy grali wspaniale, porywająco i z determinacją dobili niemieckiego w niemiecko-austriackim mateczniku. Pokonali Niemców w grze, której mieli się nauczyć legioniści internowani w Szczypiornie od pilnujących obozu niemieckich żołnierzy. Może wreszcie zdobędziemy czempionat Europy w jakiejś męskiej grze zespołowej.
NELSON
QUOTE(alcesalces1 @ 19/01/2010, 21:10)
zaznaczam, że meczu nie oglądałem ale nie przeszkadza mi to napisać, że Polacy grali wspaniale, porywająco i z determinacją dobili niemieckiego w niemiecko-austriackim mateczniku. Pokonali Niemców w grze, której mieli się nauczyć legioniści internowani w Szczypiornie od pilnujących obozu niemieckich żołnierzy. Może wreszcie zdobędziemy czempionat Europy w jakiejś męskiej grze zespołowej.
*


Mistrzostwo mistrzostwem.Najwazniejsze, ze Niemiec pobity wink.gif .
Coobeck
Vitam

A tak właściwie to co to jest ten szczypiorniak?
alcesalces1
QUOTE(Coobeck @ 19/01/2010, 21:17)
Vitam

A tak właściwie to co to jest ten szczypiorniak?
*


Piłka ręczna - najbardziej brutalny męski sport.
Coobeck
Vitam

Piłka ręczna - najbardziej brutalny męski sport. (Alcesalces)

No popatrz, a ja myślałem że boks jest brutalny...
kuki
QUOTE
zaznaczam, że meczu nie oglądałem ale nie przeszkadza mi to napisać, że Polacy grali wspaniale, porywająco i z determinacją dobili niemieckiego w niemiecko-austriackim mateczniku. Pokonali Niemców w grze, której mieli się nauczyć legioniści internowani w Szczypiornie od pilnujących obozu niemieckich żołnierzy. Może wreszcie zdobędziemy czempionat Europy w jakiejś męskiej grze zespołowej


Jeżeli meczu nie oglądałeś to jak możesz twierdzić że Polacy grali wspaniale i z determinacją wink.gif ?
A na poważnie,to rzeczywiście dla Niemców piłka ręczna jest SPORTEM NARODOWYM.Dlatego zwycięstwo Polaków napewno ich mocno zabolało...Fakt,to Oni nauczyli tej gry w obozie w Szczypiornie polskich jeńców wojennych.I dzisiaj nasi chłopcy dali im łupnia....Brawo!

P.S. W męskiej grze zespołowej zdobyliśmy czempionat Europy w siatkówce w tym roku...
Anakin
QUOTE(kuki @ 19/01/2010, 21:20)
Fakt,to Oni nauczyli tej gry w obozie w Szczypiornie polskich jeńców wojennych.oku...
*



a nie przypadkiem obozu internowania legionistów?
kuki
Oczywiście że legionistów...dzięki!
alcesalces1
Tu jest parę słów o obozie w Szczypiornie. Ludwik Dudziński, w swoim "Dzienniku legionisty" pisał, że "jeśli kiedyś wyjdziemy żywi z obozu, a nowa rozumniejsza gra zyska prawa obywatelstwa u innych miłośników sportu, wówczas ten jeden choćby wynalazek będzie nas bronił przed zarzutami bezowocnego pobytu w Szczypiornie".

Dziś gramy mecz stulecia i o wszystko z Chorwatami, choć najważniejsze, że z germańcami wygraliśmy.
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.