Ustawa Hazardowa- Tak Czy Nie? - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia Polski > PO OKRĄGŁYM STOLE - DEMOKRACJA > Przemiany społeczne i gospodarcze
Samuel Łaszcz
Czy jesteście za uchwaloną niedawno ustawą hazardową?
Moim zdaniem to błędna decyzja, gdyż państwo traci tym samym ogromne dochody z urządzeń hazardowych.
mirowskirawa
oczywiscie, że jestem ZA...a wiecie dlaczego..powiem wam...bo tym samym wracaja stare dobre czasy...kiedy wszystko wszystkim wolno..smile.gif jestem za nia...natomiast sadze, ze jest ona nieudolna i nieprzemyslana..za bardzo licza na organy ścigania panowie poslowie..i sie przelicza..CBA CBŚ tego nie ogranie...
otoz moi drodzy jestemy świadkami odrodzenia sie polskiego czarnego rynku hazardowego na bardzo duza skale...ograniczenia hazardowe sa..ale jedynie dla legalnych instytucji...hazard był i bedzie...teraz bedziemygo jedynie w wiekszymstopniu widziec na ulicach..mimo ze zniknie on z pubów..coz z tego...w roznych suterenach..melinach..bedzie sie bardzodobrze rozwijał..smile.gif ustawa pokazuje GŁUPOTE..ale tez dobre checi rzadu ( szybkie dzialanie..ok na plus..ale idiotyczne? po co..?)
Dagome
Oczywiście że patologie były, są i będą, ale to nie powód by na takim twierdzeniu budować klimat dla ich akceptacji. Dlatego ustawa jest potrzebna co do zasady, wyrażona w ten sposób zostaje troska o zdrowie moralne społeczeństwa. Reszta zależy od samej osoby ludzkiej czy taką chce być lub nie (poliszynel twierdzi że przy hazardzie traci się rozum tj. to co czyni nas ludźmi). Ale wybierając m. in. dzięki ustawie wie, że to be. Aby nam się czarny rynek zanadto nie rozrósł pomysł z wentylem bezpieczeństwa - dopuszczenie w wyznaczonych miejscach, to dobry pomysł. Być może sama ustawa ma tu i ówdzie niedociągnięcia, ale dobrze że jest, pozmienia się w praniu tj. praktyka podpowie stosowne zmiany.
Shephard
"Zdrowie moralne społeczeństwa". Zatem instalujmy kamery w domach, meldujmy o każdej wycieczce poza rogatki miasta i przeprowadźmy powszechną laicyzację życia publicznego bowiem "religia to opium dla mas".

Ta ustawa, tak jak większość, to idiotyzm i kolejne ograniczanie wolności gospodarczej. A od niej wywodzi się każda inna wolność. Opodatkować 10% tak jak powinna być opodatkowana każda działalność i tyle.

Widocznie co poniektórzy lubią być pod batem. Więc bądźcie pod nim dalej. Małymi kroczkami, przy własnej aprobacie, społeczeństwo samo się zniewoli. Jednak zasługujecie na takie, a nie inne rządy. Szkoda tylko, że ci, co się nie zgadzają z dalszą biurokratyzacją życia publicznego, muszą za te pomysły płacić.

Hazard zejdzie do podziemia, a państwo zarobi jeszcze mniej.
Ludzi się nie zmieni. Będą pić, palić, świntuszyć i zajmować się hazardem. A niektórzy nadal sądzą, że potrafią zmieniać człowieka. Nazistom się to nie udało, komunistom również - choć oba totalitaryzmy miały w tym sporo sukcesów. Może socjalistom się uda? Kto wie.

pseudomiles
A czy to nie jest przypadkiem ta sama ustawa, która zawiera artykuł 170. wprowadzający cenzurę internetu ?

I pewnie o to chodziło, bo z tym hazardem, to będzie po staremu. Zastosowano sprytny manewr w stylu "lub czasopisma".
Dopisek w ustawie - artykuł ze strony"Dziennika".
Dagome
QUOTE(Shephard @ 21/11/2009, 22:38)
Ludzi się nie zmieni. Będą pić, palić, świntuszyć i zajmować się hazardem. A niektórzy nadal sądzą, że potrafią zmieniać człowieka. Nazistom się to nie udało, komunistom również - choć oba totalitaryzmy miały w tym sporo sukcesów. Może socjalistom się uda? Kto wie.
*Jednym słowem sodoma i gomora. Ale nie wszyscy chca żyć w sodomie czy gomorze. Czyniący zgorszenie chcą byc wolni w szerzeniu swoich bezecności, pod hasłami wolności chcą człowieka zmieniać na gorsze, dla zysku chcą urzadzić piekło pozostałym. Zapominają że wolność to odpowiedzialność za swoje czyny, za dobro innych. Zapominają, że wolność kończy się tam gdzie zaczyna być wolność drugiego człowieka. Dogodzić swoim huciom, bez względu na dobro innych, za wszelka cenę. Oczywiscie kosztem rodziny, kosztem naiwnych którym się wmówić że prawdziwa wolność to róbta co chceta. To takie jednostki tworzyły nazizm, komunizm a nawet socjalizm, oparte na materialiźmie w którym dobro jednoskti nic nie znaczy. W którym pojęcie dobro nic nie znaczy a jezeli juz to mamonę. Gdzie niezrozumiałe pozostaje pojęcie piękna człowieka, chyba że w lupanarze. Ale nazistom się nie udało, komunistom również i może socjalistom się też nie uda zniszczyć człowieka, zniszczyc państwo które go chroni. Ja wiem.
mata2010
Jestem ZDECYDOWANIE przeciw ustawie (cieszę się, że na razie moja opcja ma większość smile.gif )
1. Być może ewolucja prawodawstwa hazardowego szła zbyt powoli i w złym kierunku. To jednak nie powód by nagle robić jakieś gwałtowne ruchy. Poza tym do gwałtownych ruchów trzeba mieć odpowiednie poglądy i temperament, a Platforma nie ma ani jednego ani drugiego.
2. Wcale nie wiadomo czy ustawa ostatecznie będzie "przepchnięta" tak by mogła "działać" w przyszłym roku. A jeśli nie to to wszystko psu na budę. Hucpa. Nic więcej.
3. Bardzo interesuję się wszelkimi grami. JEST TO TEMAT SUPER TRUDNY. Ileś nagród Nobla tego dotyczy. Nie wierzę, że pan minister Kapica et consortes są w stanie objąć rozumem całą złożoność.
4. Padnie ileś miejsc pracy. OK. Nie jest to czysty biznesik. Ale zniszczyć jest łatwo, a odbudować trudno dry.gif sad.gif
Dagome
QUOTE(mata2010 @ 22/11/2009, 8:19)
4. Padnie ileś miejsc pracy. OK. Nie jest to czysty biznesik. Ale zniszczyć jest łatwo, a odbudować trudno dry.gif  sad.gif
*Ależ skąd, nieczyste biznesiki odbudowywuja się łatwo i szybko, jak tylko się stworzy odpowiedni klimacik. Taki fenksik z popiołku.
Husarz
QUOTE(Dagome @ 22/11/2009, 8:10)
QUOTE(mata2010 @ 22/11/2009, 8:19)
4. Padnie ileś miejsc pracy. OK. Nie jest to czysty biznesik. Ale zniszczyć jest łatwo, a odbudować trudno dry.gif  sad.gif
*Ależ skąd, nieczyste biznesiki odbudowywuja się łatwo i szybko, jak tylko się stworzy odpowiedni klimacik. Taki fenksik z popiołku.
*Nieczysty biznesik to wejdzie teraz wink.gif
Póki co był w miarę czysty. Przypomina to czasy prohibicji.
mirowskirawa
W tym sie zgodze. Dokladnie, obraz podobny do prohibicji jakby nie patrzec.
Grant
QUOTE
Póki co był w miarę czysty

Proszę mi nie mówić, że te pralnie brudnych pieniędzy były czystym interesem, że wszystkie dochody z automatów pochodziły rzeczywiście z kieszeni szarych obywateli, a nie były pieniędzmi z handlu narkotykami czy prostytucji, które nagle znajdowały legalne źródło, na dodatek opodatkowane ryczałtem... Nie wspomnę o tym, że żaden z skontrolowanych automatów nie spełniał ustawowych kryteriów.

Wprawdzie nie bardzo popieram wychowywanie obywateli przez państwo czy ograniczanie wolności gospodarczej, ale nie jestem skrajnym liberałem. Liberalizm opiera się na przekonaniu, że ludzie pozostawieni sami sobie będą dokonywać racjonalnych wyborów, a życie dowodzi, że jest inaczej, że ludzie są jednostkami słabymi, skłonnymi do upadku. Dlatego w jakieś mierze państwo musi przeciwdziałać ujawnianiu się złej strony człowieka, i niektóre zakazy, jak ten, są potrzebne. Ulegający hazardowi nie szkodzą tylko samemu sobie, ale także swoim rodzinom, pozostawiającej je bez środków do życia.
mata2010
Jeśli Grant rzeczywiście jest uczniem, to gratuluję jego rodzicom i nauczycielom. Absolutnie szczerze. Wypowiedź bardzo wyważona. Oprócz tego wszystkiego dochodzi przecież haracz dla miejscowej mafii. Tym niemniej każde inne rozwiązanie MUSI mieć podobne wady. Tak jak nie ma "czystego" procederu opartego na nierządzie. Dlatego ekspresowa ustawa nie jest w stanie nic tu pomóc, a może zaszkodzić.
Mikołaj II
To jest proszę państwa demokracja totalna. Patologiczna forma państwa demokratycznego, które ogranicza samo siebie przy poparciu społeczeństwa. Brnięcie w w/w biurokratyzację i mnożenie zakazów i nakazów obnaża chorobę naszej państwowości.
Shephard
Nie, liberalizm po prostu pozbywa się źródła korupcji, a nie samej korupcji. Tylko socjaliści próbują niszczyć korupcję za pomocą tresury człowieka (poprzez nakazy, zakazy). Liberałowie wiedzą, że natury człowieka się nie zmieni - nadal będzie tyle samo morderców, złodziei i gwałcicieli. Liberalizm za to pozwala na to, że ich czyny nie będą miały efektów masowych - tj. im mniej państwa, tym mniej korupcji, która dotyka każdego z obywateli. Korupcja będzie zawsze, ale liberalizm zapewnia, że znaczna jej część będzie się rozgrywała pomiędzy samymi prywaciarzami, co niewiele przeciętnego człowieka powinno obchodzić. I to jest ten potężny magnes myśli liberalnej. Ludzie są źli - ale nie naszym celem jest ich zmieniać, tylko zmieniać system, który stworzyli. Uproszczone podatki pozwolą na to, że łatwiej będzie pozyskiwać pieniądze z tego interesu przez urzędników. Nie oszukujmy się - gdybym prowadził biznes hazardowy i miałbym płacić 60% podatku z niego sam bym szukał każdego kruczka prawnego, który umożliwiałby mi niepłacenie tego haraczu. A dobre biznesy mają dobrych adwokatów. Tak więc możecie i nakładać im 99% podatku, a zapłacą z tego grosze. Ucierpią jedynie ci najmniejsi, o których ponoć tak troszczą się socjaliści i wszelkiej maści lewica.

A 10% podatek to z chęcią bym płacił. Jednak nie ponad 50%.

Hazard zejdzie to podziemia i wytworzą się takie mafie, że te dzisiejsze to przy nich popierdółki. Ponoć to forum historyczne - a mamy historycznych dyletantów, którzy nie wiedzą, co działo się w czasie prohibicji w USA.
Te wszystkie solidaryzmy społeczne, opodatkowywanie najbogatszych tylko dlatego, że są bogaci i rozdawanie nierobom forsy to prosty sposób, by system korupcjogenny, który się cały czas rozwija - kwitł przy aprobacie społeczeństwa. Tak się pozyskuje wyborców. Dlatego liberałowie nie mogą się przebić do polityki nie zdradzając swoich poglądów. Ludzie nie chcą słuchać prawd ekonomicznych. Chcą konserwować nawet taki system, który jest dla nich niszczący. W imię tego, by nie zmieniało się nic.
Dlatego zginiecie. Wy i cała starzejąca i coraz bardziej bezradna Europa. Jak starożytni Rzymianie. Jak ta historia lubi zataczać koło. Szkoda, że na dno pociągniecie też tych, którzy z tym systemem nie chcą mieć nic wspólnego.
Miłych snów o potędze, polegającej na opodatkowywaniu elit i finansowaniu nierobów.
Ironside
QUOTE(Shephard)
Te wszystkie solidaryzmy społeczne, opodatkowywanie najbogatszych tylko dlatego, że są bogaci i rozdawanie nierobom forsy to prosty sposób, by system korupcjogenny, który się cały czas rozwija - kwitł przy aprobacie społeczeństwa.

To jakim cudem w ścisłej czołówce państw o najmniejszej korupcji na świecie przeważają te, które mają zarazem najbardziej rozwinięty socjal, czyli Australia, Skandynawia i Belelux?
lancelot
Jak napisano wyżej, efekt będzie z pewne taki, jak przy wprowadzeniu prohibicji, państwo zamiast czerpać zyski z podatków będzie musiało ponieść dodatkowe koszta związane ze zwalczaniem nielegalnego hazardu a ludzie jak grali tak i grać będą.
Shephard
Australia? Kultura anglosaska (jeszcze) i masa kopalin. Kiepski przykład.
Skandynawia? Jeszcze do niedawna niemal absolutny brak korupcji (za korupcję w swoim czasie obcinano tam ręce - tak jak Polakom weszło w krew upijanie się, tam im nie przychodziło na myśl korumpować). Jednak Skandynawia zmienia się i to na naszych oczach.
Brak wojen też dało o sobie znać. Ani w pierwszej ani w drugiej nie uczestniczyli (no, Australijczycy mieli swoich Anzacs). Mieli czas się dorabiać i pracować na to co mają. Teraz tylko przejadają. Jak długo? Zależy to od tego jak długo utrzymają swoją kulturę wobec ekspansji cudzych.
Belelux? Benelux może. Małe kraje, Luksemburg oaza - do niedawna - bankowości, podobnie jak Liechtenstein. Belgia ma spore problemy, Holandia również, chociaż bardziej związane z demografią i ilością autochtonów niż gospodarką.
Poza tym plan Marschalla zrobił swoje. Potrafili te pieniądze wydać na rozwój przemysłu i infrastruktury, której dziś się wyzbywają jako nierentowne. Żyją z tego co wypracowało pokolenie powojenne.
Podobnie ma się sprawa z Turkami. Do lat 70' bardzo pracowitych, próbujących się asymilować, a przynajmniej nie narzucać swej kultury i obyczajów. Dziś, z młodym pokoleniem, same problemy. A przecież mieli takie dobre wzorce - swoich rodziców. System dopomaga w psuciu człowieka. Nie liberalizm, bo ten działa tylko w sferze gospodarczej. Ale socjalizm działający i w sferze gospodarczej i mentalnej (lewica).
Ironside
Zaraz zaraz - najpierw stwierdzasz, że tam gdzie jest socjal, tam jest korupcja. W odpowiedzi podaję przykłady krajów, w których socjal jest ogromny, a korupcja niewielka. Jest to jednoznaczny dowód, że podana przez Ciebie zasada nie istnieje. A prędzej może być całkowicie odwrotnie. Nie za bardzo więc rozumiem, co do tego ma ANZAC, plan Marshalla i kopaliny.
Watta
Rozumiem,że granie w karty z kumplami na pieniądze w domu będzie nielegalne? confused1.gif Bilard na ten przykład również?
Ustawie hazardowej się nie przyglądałem bowiem co przegram w karty odegram w bilard smile.gif i tu na pewno nic się nie zmieni, będzie to część mojej rozrywki, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, więc mnie ta ustawa osobiście nie obchodzi. Co prawda mój dom to nie kasyno ale niech ktoś spróbuje czepić się mojej wolności osobistej.
Moim skromnym zdaniem hazard jako biznes na niej nie ucierpi, stracą tysiące małych knajp i ich właściciele w których stoją dwa czy trzy automaty do gry. Oni mają szanse, duże szanse wylądować na bruku. Jeżeli hazard nie ucierpi...... to właściwie wychodzi na to że...........co mieli załatwić w 90% załatwili w 100% rolleyes.gif
Shephard
Państwo nie lubi konkurencji więc zrozumiałe jest, że należy podporządkować kolejną sferę działalności człowieka.
"Im bardziej skomplikowane formy przybiera cywilizacja, tym bardziej ograniczona musi być wolność jednostki".
pseudomiles
Czy to jest cytat z Mussoliniego ?
Shephard
Tak, wyjątkowo błyskotliwy w przeciwieństwie do jego inteligencji.
pseudomiles
W sumie miał rację, ale z tego wcale nie wynika, że im większy rozwój cywilizacyjny, tym prawo musi być bardziej skomplikowane.
Husarz
QUOTE(pseudomiles @ 22/11/2009, 20:22)
W sumie miał rację, ale z tego wcale nie wynika, że im większy rozwój cywilizacyjny, tym prawo musi być bardziej skomplikowane.
*


No właśnie nie musi ale w imię solidarności społecznej tak się robi. Dlaczego ? Bo więcej jest tych co chcą rybę niż tych co chcą wędkę.
Ironside
QUOTE(pseudomiles @ 22/11/2009, 20:22)
W sumie miał rację, ale z tego wcale nie wynika, że im większy rozwój cywilizacyjny, tym prawo musi być bardziej skomplikowane.
*


To wynika po prostu z rzeczywistości. Prost sprawy i proste stosunki to i proste prawo. Skomplikowane sprawy i skomplikowane stosunki to skomplikowane prawo. Wszelkie zabiegi "upraszczania" prawa to kosmetyka i detale, bo system jest taki jaki jest z przyczyn dosyć naturalnych.

A co do Mussoliniego, to raczej nieuprawnione jest twierdzenie, iż nie był on inteligentny. Ten facet był jednym z najbardziej utalentowanych polityków XX wieku. Jego droga po władzę to jedna z najbardziej spektakularnych karier w historii, a jej przebieg dowodzi raczej wybitnej inteligencji tego osobnika. Jego marne przygotowanie intelektualne i "toporność" to co innego. Wiadomo, że duce sam swoich tekstów nie pisał. Dzięki temu da się je czytać, w przeciwieństwie do wypocin Hitlera rolleyes.gif
Chris_w
Zagłosowałem na nie. Państwo powinno być miejscem do życia i rozwijać to miejsce a nie być strażnikiem ludzkiej godności lub portfela (żeby ludzie nie hazardowali) - z którego za tą niepotrzebną ochrone i tak bierze.
pseudomiles
QUOTE("Ironside")
Prost sprawy i proste stosunki to i proste prawo. Skomplikowane sprawy i skomplikowane stosunki to skomplikowane prawo.

Ale ja już mówiłem kilkakrotnie, że ono nie jest skomplikowane, ale skomplikowane w sposób nieproporcjonalnie silny w stosunku do tych skomplikowanych spraw, co nie jest okolicznością, która spadła z sufitu, tylko wynika z cech ustroju demokratycznego.
Kamil865
Stanowczo przeciwko!! To już jest mocny interwencjonizm, bo państwo chroni obywateli przed nimi samymi. Nieważne, gdzie i kto gra, ważne, żeby właściciel gry, uiścił odpowiednią opłatę państwu i tyle.
alcesalces1
Ta ustawa to koniunkturalna, demagogiczna hucpa, utopienie dziecka z kąpielą, pozbawienie sportu ważnego źródła finansowania.
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.