Schwerer Ladungstrager Borgward IV - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia powszechna > II WOJNA ŚWIATOWA > Uzbrojenie > Wojska pancerne, piechota zmechanizowana i kawaleria
Janek Krasicki
Mam pytanie podczas Powstania Warszawskiego Niemcy do likwidacji pozycji powstańczych obok Goliatów stosowali Borgwardy IV,jak transportery te dostarczały ładunki wybuchowe i jak je odpalały,czy były skuteczne,czy łatwo je było ziszczyć np. z Piata.Czy podczas ataków działały samodzielnie czy pod ochroną innych niemieckich pojazdów,bo o ile się orientuje same nie były uzbrojone.

Czy w Powstaniu Warszawskim stosowano mniejsze pojazdy tego typu znane jako Springer.
Darth Stalin
Proponuję zakup najnowszego (6) specjalnego numeru "Nowej Techniki Wojskowej" - tam jest artykuł opisujący działania 302. Panzer Abteilung (Funklenk) uzbrojonego właśnie w Borgwardy. Naprawdę dobry tekst i zawiera odpowiedzi na Twoje pytania.
AKMS
czy łatwo je było ziszczyć np. z Piata

Wydaje mi się że tak, w końcu nie były to szczególnie silnie opancerzone pojazdy. W mojej opinii na pojazd tego typu z dużym prawdopodobieństwem wystarczył by nawet karabin przeciwpancerny PTRS czy PTRD

Tylko że ten post powinien się raczej znaleźć w dziale dotyczącym broni pancernej

Zgodnie ze wskazowka przenosze do merytorycznie wlasciwego dzialu.
Moderator N_S
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.