Prapradziadkowie królowej Jadwigi Andegaweńskiej - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia Polski > DYNASTIA ANDEGAWENÓW > Problematyka dynastyczna
Innocenty

Mam bardzo ważne a zarazem dość ciekawe pytanie. Potrzebuje jak najszybciej mieć wypisanych imiona wszystkich prapradziadków św. Jadwigi Andegaweńskiej króla Polski ( jest ich 8).

Najlepiej by było gdybym mógł poznać dodatkowo Dynastie z jakich pochodzili owi prapradziadkowie. Wielkie Dzięki za odpowiedź.
gucelin
Nie mam teraz ochoty na podawanie informacji o dynastiach ale poza chyba tą serbsko-bośniacką to wszystkie znasz. No a to wywód genealogiczny:

1.Karol Młot Andegawen + Klemencja c. Rudolfa Habsburga = A.Karol Robert Andegaweński
2.Władysław Łokietek + Jadwiga c. Bolesława Pobożnego = B.Ełżbieta Łokietkówna
3.Stefan Kotroman + Jelisaweta c. Stefana Draugatina = C.Stefan Kotromanicz
4.Kazimierz Gniewkowski + NN = D.Elżbieta Inowrocławska
A+B = E.Ludwik Węgierski
C+D = F.Elżbieta Bośniaczka
E+F = Jadwiga Andegaweńska

Myślę, że wszystko jest zrozumiałe.
Innocenty
Bardzo dziękuję za te informacje, natomiast nie jestem do końca przekonany czy aby na pewno zamieszczeni wyżej możnowładcy należą do grupy prapradziadków Jadwigi.

Jeżeli chodzi o prapradziadków to było ich 8.
gucelin
Sors: zrozumiałem pradziadkowie; zgubiłem jedno "pra";

ojcem Karola Młota Andegawena był Karol II Kulawy
ojcem Władysława Łokietka był Kazimierz I Kujawski
ojcem Stefana Kotromana był Uban Pryjezda
ojcem Kazimierza III Kujawskiego był Siemomysł Inowrocławski

Każka III żona jest NN; Konstancja była żoną Kazimierza I Kujawskiego. Zresztą chyba w historiografii nazywa się Kazia III Gniewkowskim a nie Kujawskim (z edytowałem poprzedni post); przepraszam, że mi się wszycho pomieszało. Skoro o tylko facetów chodzi to żon już nie podałem.
Innocenty
Mam u Ciebie wielki dług wdzięczności. Naprawdę bardzo mi pomogłeś . Z modlitwą
kristian11345
1) król Neapolu Karol II Andegaweński(1254-1309) i Maria Węgierska Arpad (1257-1325)

2) król Niemiec Rudolf I Habsburg (1218-1291) i Gertruda von Hohenberg (1225-1281)

3) Kazimierz I Kujawski (1211-1267) i Eufrozyna Opolska

4) Bolesław Pobożny (1224-1279) i Jolenta Helena Węgierska Arpad (1244-1304)

5) ban Bośni Uban Prijezda I (1211-1287) i
Elżbieta

6) król Serbii Stefan Dragutin (1252-1316) i Katarzyna węgierska Arpad (1256-1314)

7) Ziemomysł Inowrocławski (1245-1287) i Salomea Pomorska (zm.1312)

8) NN i NN

To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.