Gustaw II Adolf - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Biblioteka Cyfrowa Historycy.org > Książki historyczne > Książki historyczne – wczesna nowożytność
Janusz Radziwiłł
QUOTE
tytuł:  GUSTAW II ADOLF
autor:  Zbigniew Anusik
nr ISBN:  978-83-04-05008-2
nr edycji:  2 popr.
rok wydania:  2009
oprawa:  twarda
liczba stron:  360
format:  141 x 208 mm
seria:  Biografie



Zapraszam Was, mości Forumowicze, do dyskusji nt. książki Zbigniewa Anusika pt. "Gustaw II Adolf". Mile widziane jest również porównanie I i II wydania (o ile ktoś z Was posiada oba). Natomiast zaciekawiła mnie jedna rzecz. Otóż w powyższym wznowieniu oraz wznowionym "Władysławie IV" pojawiły się ilustracje. Czy możecie powiedzieć, czy to pierwsze od pewnego czasu wydania z serii, opatrzone materiałem ilustracyjnym, czy też dzieje się tak już od dłuższego czasu? Jeśli prawidłowy jest drugi z wymienionych przeze mnie przypadków, proszę o wskazanie wcześniejszych książek z tej serii, opatrzonych w ilustracje (mam na myśli książki wydane od 2006 r.).
Kytof
Czytałem I wydanie - książka mnie nie powaliła. O wiele lepszy jest "Karol XII" tego autora.
Jest omówienie gustawowskich reform, jest bardzo długi opis walk 1630-1632, ale wiadomości na temat stosunków z RON niezbyt wielkie (choć niektóre są cenne i nie brane pod uwagę przez resztę historiografii)... A tego najbardziej się po książce spodziewałem.
deu
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że praca prof. Anusika jest streszczeniem pracy M. Robertsa - Gustavus Adolphus. A history of Sweden 1611-1632
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.